Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο δικτυο είσαι συνδεδεμένος; Τα συμβόλαια με τα καρτοκινητα έχουν διαφορετικά δίκτυα που συνεργάζονται.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο δικτυο είσαι συνδεδεμένος; Τα συμβόλαια με τα καρτοκινητα έχουν διαφορετικά δίκτυα που συνεργάζονται.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

 

Δηλαδη στο ιδιο σημειο η βονταφον δινει στο συμβολαιο 4G ενω στο καρτοκινητο οχι;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι είσαι σε δίκτυο περιαγωγής, συγνώμη. Το 4G απενεργοποιείται συνήθως σε κάθε αλλαγή, ενεργοποιείται με κλήση στο 1285.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στο ιδιο σημειο η βονταφον δινει στο συμβολαιο 4G ενω στο καρτοκινητο οχι;

 

Νόμιζα ότι είσαι σε δίκτυο περιαγωγής, συγνώμη. Το 4G απενεργοποιείται συνήθως σε κάθε αλλαγή, ενεργοποιείται με κλήση στο 1285.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

 

ναι δεν το ηξερα...μολις το κανεις καρτα πρεπει να παρεις τηλ. τεχνικη υποστ. voda

και στο κανει σε 2λεπτα.το καταλαβα γιατι εβλεπα παντου 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και με μήνυμα SMS 4G ΝΑΙ στο 1285.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω με το πακετο exclusive δε μπορεις να χρησιμοποιησεις τα λεπτα ομιλιας, γτ πολωνια που ημουν δε μπορουσα να παρω τηλ αλλα ιντερνετ ειχα κανονικα.

αυτο το πακετο νομιζω ειναι μονο εντος ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ κατι ειδα λαθος για Ελβετια.

γερμανικοι mvo αλλα και τα 3 μεγαλα δικτυα telekom vodafone o2 εχουν 100% την Νορβηγια στην ζωνη 1 της ΕΕ παντως 100%

επισης και καποιες περιοχες υπερποντιες γαλλικες οπως η γουαδελουπη και η μαρτινικα αλλα και αλλες.Παραξενο.

 

https://www.o2online.de/service/vertrag-tarif/ausland-roaming/eu-verordnung/?partnerId=O2_DTI_NEW_TEF_11003&medium=sms&campaignName=eu-roaming_BK_201705

 

https://mobile.lebara.com/de/en/roaming

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος φιλος να μου πει, εαν η μετατροπη συνδεσης σε καρτοκινητο, στην ιδια εταιρεια. πχ vofafone ποσο κοστιζει; δε μπορω να βγαλω ακρη με τη συγκεκριμμενη εταιρεια.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη Οκτωβριου η διακοπή δεν στοιχίζει τίποτα. Αρκεί ν είσαι αορίστου χρόνου δηλαδή να έχει λήξει η δέσμευση σου.

Για μετατροπή σε καρτοκινητό μπορούν να σου ζητήσουν 5 ευρώ για το κόστος της SIM

Δες και την σχετική ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0897.html

Αν έχεις δέσμευση το τέλος διακοπής ορίζεται από το συμβόλαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κάνει στα καρτοκινητά προσωποποιημένες προσφορές;

Μπήκα στο λογαριασμό του αδερφού μου που έχει απλό CU για να του κάνω ανανέωση, και βλέπω το παρακάτω.

5f96e227df5c85ee22a6a81550311d3f.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την πλήρωσα μέσω ίντερνετ από τις 15 Οκτωβρίου και σε τηλέφωνο που έκανα ήταν ότι μέχρι τις 24 Οκτωβρίου θα μου είχε έρθει. Ακόμα να μου έρθει και σε τηλέφωνα που κάνω δεν το σηκώνουν. Μου έφαγαν τα 10 ευρώ που έδωσα …...

 

Σου ήρθε τελικά?Επειδή Ιανουάριο λήγει η δικιά μου για να ξέρω πως θα κινηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κάνει στα καρτοκινητά προσωποποιημένες προσφορές;

Μπήκα στο λογαριασμό του αδερφού μου που έχει απλό CU για να του κάνω ανανέωση, και βλέπω το παρακάτω.

5f96e227df5c85ee22a6a81550311d3f.jpg

 

Sent from my SM-G930F

 

εχει η vodafone lte voice μεσω wifi ; νομιζα οτι μονο η κοσμοτε το παρειχε. το ειδα στην φωτογραφια που ανεβασες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Cosmote έχω.

 

Με κωδικούς συνδέομαι στην εφαρμογή για τους δικούς μου, όχι μέσω δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν έγιναν πρόσφατα αλλαγές στο πάρε νάχεις; Έχουμε 2 καρτοκινητά vodafone στην οικογένεια και με ένα 10ρικο τον ένα μήνα το ένα ένα 10ρικο τον επόμενο το άλλο είχαν πάντα internet που έφτανε και περίσσευε. Τώρα έχουν μείνει μόνο 100 MB στο καθένα, αυτό που κάνει την ανανέωση έχει από τα shake και online bonus το άλλο ξέμεινε. Αν δεν κάνω λάθος έδιναν περισσότερα από 100 σαν μπόνους και τώρα άλλαξε.

 

Ξέρει κανείς τι άλλαξε; Άλλο τρόπο για φτηνό internet (ας είναι και 300-500 το μήνα) παράλληλα με ομιλία χωρίς να τα μεταφέρω σε άλλη εταιρεία υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν έγιναν πρόσφατα αλλαγές στο πάρε νάχεις; Έχουμε 2 καρτοκινητά vodafone στην οικογένεια και με ένα 10ρικο τον ένα μήνα το ένα ένα 10ρικο τον επόμενο το άλλο είχαν πάντα internet που έφτανε και περίσσευε. Τώρα έχουν μείνει μόνο 100 MB στο καθένα, αυτό που κάνει την ανανέωση έχει από τα shake και online bonus το άλλο ξέμεινε. Αν δεν κάνω λάθος έδιναν περισσότερα από 100 σαν μπόνους και τώρα άλλαξε.

 

Ξέρει κανείς τι άλλαξε; Άλλο τρόπο για φτηνό internet (ας είναι και 300-500 το μήνα) παράλληλα με ομιλία χωρίς να τα μεταφέρω σε άλλη εταιρεία υπάρχει;

 

πάντα 100 mb έδινε

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μούφα το Lucky Wheel, στην εφαρμογή του My Vodafone...

 

Πήρα 5 κωδικούς CU Around (που είναι δωρεάν για τους φοιτητές) και αυτή τη φορά μου έφαγε 1€ κάρτα. Όχι μόνο αυτό, αλλά το μόνο που κέρδισα ήταν συμμετοχές στο διαγωνισμό, ούτε καν το 1GB δώρο! :down:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μούφα το Lucky Wheel, στην εφαρμογή του My Vodafone...

 

Πήρα 5 κωδικούς CU Around (που είναι δωρεάν για τους φοιτητές) και αυτή τη φορά μου έφαγε 1€ κάρτα. Όχι μόνο αυτό, αλλά το μόνο που κέρδισα ήταν συμμετοχές στο διαγωνισμό, ούτε καν το 1GB δώρο! :down:

 

Αυτό με τα "loot boxes" παντού έχει γίνει πολύ κουραστικό....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μούφα το Lucky Wheel, στην εφαρμογή του My Vodafone...

 

Πήρα 5 κωδικούς CU Around (που είναι δωρεάν για τους φοιτητές) και αυτή τη φορά μου έφαγε 1€ κάρτα. Όχι μόνο αυτό, αλλά το μόνο που κέρδισα ήταν συμμετοχές στο διαγωνισμό, ούτε καν το 1GB δώρο! :down:

 

Τα ίδια κι εγώ

5 προσφορές

1 ευρώ και μόνο συμμετοχή στην κλήρωση τα κέρδη

Link to comment
Share on other sites

σημερα στο καταστημα vodafone ειπανε οτι η ελαχιστη καρτα θα ειναι τα 12 ευρω θελουνε να εφαρμοσουνε , βλεπω στο φορουμ της κοσμοτε το τσεκαρα και εγω οτι εχουνε καταργησει την 5 ευρω online ανανεωση,και λεει οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα , δεν ξερω τι γινεται μαλλον το εκοψε και λεει οτι θελει το τμημα εξυπηρετησης πελατων , βλεπω και γινεται και στις 2 αλλες εταιρειες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κι εγώ

5 προσφορές

1 ευρώ και μόνο συμμετοχή στην κλήρωση τα κέρδη

 

Λοιπόν παρατήρησα το εξης, αν πάρεις κωδικό από την εφαρμογή myCU δεν σε χρεώνει αν όμως πάρεις από την εφαρμογή myVODAFONE σε χρεώνει! εγώ πηρα από το myCU κωδικούς δωρεάν και μετά έπαιξα στο lucky wheel :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει διπλασιασμό των παροχών από κάθε πακέτο.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/black-friday/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...