Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έχει διπλασιασμό των παροχών από κάθε πακέτο.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/black-friday/

 

Ξερει κανεις αν εχει και προσφορα στο καρτοκινητο vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

πριν απο το galaxy s8 που εχω τωρα, ειχα galaxy a3 2017 και ειχα ενεργοποιησει κανονικα το rcs στα μηνυματα.στο s8 δεν υπαρχει πουθενα αυτη η επιλογη.δεν αλλαξα κατι αλλο ,vodafone cu εχω το ιδιο, και τα δυο τηλεφωνα με android 8. ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει,του εχει τυχει κατι τετοιο?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ενεργοποιησες πρώτη φορά το κινητό είχες μέσα την SIM;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, τι CSC έχεις;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο phone info γράφει XEO, μόνο αυτό.

κατεβασα και την αντίστοιχη εφαρμογή της Vodafone από το store το messages+ που εχει rcs και μου γράφει ότι δεν εχω δίκτυο! Ενώ και wifi και 4g κανονικά ο browser και όλες οι εφαρμογές συνδεονται

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καθαρά για ίντερνετ ποιο είναι το καλύτερο πακέτο αυτή τη στιγμή;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τις ανάγκες σου .

Πόσα ΜΒ τον μήνα χρειάζεσαι ?

Video ?

Νυκτερινές ώρες ?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τις ανάγκες σου .

Πόσα ΜΒ τον μήνα χρειάζεσαι ?

Video ?

Νυκτερινές ώρες ?

 

Για κανένα διμηνο θα είμαι σε σπίτι χωρίς σταθερό. Για το βράδυ γνωρίζω το Giga nights. Τη μέρα τι γίνεται όμως; με ενδιαφέρει η πιο συμφέρουσα προσφορά γενικώς. Και λίγο video και λίγο social.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαίο πακετο 3GB 4 ευρώ σε συνδιασμό με εβδομαδιαιο Video 6 GB με 2 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαίο πακετο 3GB 4 ευρώ σε συνδιασμό με εβδομαδιαιο Video 6 GB με 2 ευρώ.

 

το εβδομαδιαιο πακετο με 6gb internet αφορα και video κλησεις για skype ; , θελω να παρακολουθησω το μαθημα μου στο κεντρο της αθηνας μεσω skype με βιντεο προβολη και καπου το ιντερνετ στο σπιτι το σταθερο με πεταει το wifi αν και αλλαξα εχτες μοντεμ μαλλον εχει να κανει με το καναλι αλλα δεν εχω ιδεα τι φταιει. Τελος παντων μπορω να αγορασω αυτο το πακετο με τα 2 ευρω και να μπορεσω να παρακολουθησω το μαθημα ειναι συνολικα 2:30 ωρες.. και αν ναι , καλυτερα να βαλω 3g για να μην φαει ολα τα δεδομενα; ή με 4g θα μου φαει ευκολα ολο τον ογκο , ξερω οι γενικα τρωει αρκετο ογκο για αυτο και ρωταω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα νούμερο what's up και ένα cu. Μέχρι πριν 3 μήνες έβαζα κάρτα στο cu και αγόραζα το talk 2 vodafone 600. Με κάθε ανανέωση και εκ νέου αγορά του πακέτου, πριν αυτό λήξει, μεταφέρονταν τα λεπτά και τα MB που είχαν περισσέψει από το προηγούμενο και όλα καλά.

 

Μάλιστα, επειδή έχω εκνευριστεί -απίστευτα όμως- με την cosmote, σκεφτόμουν να μετατρέψω τον αριθμό what's up που έχω σε cu και να τον κρατήσω ως μοναδικό πλέον (δεν έχει και πολύ νόημα να κρατάω 2 νούμερα cu).

 

Όμως, όπως ανέφερα προηγουμένως έχω καιρό να βάλω κάρτα στο cu και σήμερα που μπήκα να τσεκάρω τα πακέτα, μήπως και βάλω κάρτα, βλέπω κάτω από τα CU Combo 600 και Talk 2 Vodafone 600 να γράφει ότι τα λεπτά που περισσεύουν δεν μεταφέρονται. Αν αυτό ισχύει πράγματι, είναι ένας λόγος να καταργήσω το cu και να μην ξανασχοληθώ. Ξέρει κανείς αν όντως είναι έτσι; Τουλάχιστον αν μεταφέρονταν τα MB θα έλεγα οκ, μιας και τα λεπτά δεν τα εξαντλώ ποτέ.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα νούμερο what's up και ένα cu. Μέχρι πριν 3 μήνες έβαζα κάρτα στο cu και αγόραζα το talk 2 vodafone 600. Με κάθε ανανέωση και εκ νέου αγορά του πακέτου, πριν αυτό λήξει, μεταφέρονταν τα λεπτά και τα MB που είχαν περισσέψει από το προηγούμενο και όλα καλά.

 

Μάλιστα, επειδή έχω εκνευριστεί -απίστευτα όμως- με την cosmote, σκεφτόμουν να μετατρέψω τον αριθμό what's up που έχω σε cu και να τον κρατήσω ως μοναδικό πλέον (δεν έχει και πολύ νόημα να κρατάω 2 νούμερα cu).

 

Όμως, όπως ανέφερα προηγουμένως έχω καιρό να βάλω κάρτα στο cu και σήμερα που μπήκα να τσεκάρω τα πακέτα, μήπως και βάλω κάρτα, βλέπω κάτω από τα CU Combo 600 και Talk 2 Vodafone 600 να γράφει ότι τα λεπτά που περισσεύουν δεν μεταφέρονται. Αν αυτό ισχύει πράγματι, είναι ένας λόγος να καταργήσω το cu και να μην ξανασχοληθώ. Ξέρει κανείς αν όντως είναι έτσι; Τουλάχιστον αν μεταφέρονταν τα MB θα έλεγα οκ, μιας και τα λεπτά δεν τα εξαντλώ ποτέ.

 

Καλημέρα,

 

Έτσι έγραφε πάντα, αλλά μεταφέρονταν/μεταφέρονται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έτσι έγραφε πάντα, αλλά μεταφέρονταν/μεταφέρονται.

 

Καλό αυτό λοιπόν. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ε κάποιο θέμα θα έχουν. Υποστηρίζεται κανονικά πάντως, δεν έχει αποσυρθεί

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευές με Android 5 lollipop και πάνω δουλεύει κανονικά. Αν έχεις συσκευή με παλιότερη έκδοση πχ. Kitkat 4.x μάλλον δεν υποστηρίζεται πλέον. Πάντως πριν λίγο που μπήκα να ελέγξω το υπόλοιπο μου δούλευε κανονικά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με CU παντως αντί για την εφαρμογή CU μπορεί κάποιος να εχει την myvodafone η έχει διαφορά; Τα ίδια πράγματα κάνεις και στο ένα και στο άλλο σωστα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με CU παντως αντί για την εφαρμογή CU μπορεί κάποιος να εχει την myvodafone η έχει διαφορά; Τα ίδια πράγματα κάνεις και στο ένα και στο άλλο σωστα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

όχι στο my cu έχεις περισσότερα πράματα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος σε CU να βάλω φραγή εξερχόμενων κλήσεων με τρόπο ώστε να επιτρέπονται οι κλήσεις μόνο προς 2-3 συγκεκριμένους αριθμούς;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος σε CU να βάλω φραγή εξερχόμενων κλήσεων με τρόπο ώστε να επιτρέπονται οι κλήσεις μόνο προς 2-3 συγκεκριμένους αριθμούς;

 

κανονικά όχι , πιστεύω ότι είναι θέμα συσκευής.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος σε CU να βάλω φραγή εξερχόμενων κλήσεων με τρόπο ώστε να επιτρέπονται οι κλήσεις μόνο προς 2-3 συγκεκριμένους αριθμούς;

Υπάρχει εφαρμογή block outgoing calls https://play.google.com/store/apps/details?id=droidmate.outcallblocker

Ίσως να σου κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...