Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.

Ταινιαρα κατ'εμε. Με αγγιξε απιστευτα(ισως επειδη βρηκα πολλα κοινα με εμενα στους χαρακτηρες) και η ερμηνεια της Kate Winslet εξαιρετικη(νομιζω πηρε και οσκαρ; ). Δειτε την!;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.

Ταινιαρα κατ'εμε. Με αγγιξε απιστευτα(ισως επειδη βρηκα πολλα κοινα με εμενα στους χαρακτηρες) και η ερμηνεια της Kate Winslet εξαιρετικη(νομιζω πηρε και οσκαρ; ). Δειτε την!;) :)

Αφού σου άρεσε το ESoaSM, σου προτείνω να δεις και το La Science des rêves :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.

Ταινιαρα κατ'εμε. Με αγγιξε απιστευτα(ισως επειδη βρηκα πολλα κοινα με εμενα στους χαρακτηρες) και η ερμηνεια της Kate Winslet εξαιρετικη(νομιζω πηρε και οσκαρ; ). Δειτε την!;) :)

 

Oχι. Φυσικά και δεν πήρε oscar. nominee ήταν...:)

Best Writing, Original Screenplay πήρε η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου άρεσε το ESoaSM, σου προτείνω να δεις και το La Science des rêves :)

Οκ θα το τσεκαρω.:)

Oχι. Φυσικά και δεν πήρε oscar. nominee ήταν...:)

Best Writing, Original Screenplay πήρε η ταινία.

Καλα κι εσυ, μην μας φας, αφου ηταν θεα τι να κανουμε.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.

Ταινιαρα κατ'εμε. Με αγγιξε απιστευτα(ισως επειδη βρηκα πολλα κοινα με εμενα στους χαρακτηρες) και η ερμηνεια της Kate Winslet εξαιρετικη(νομιζω πηρε και οσκαρ; ). Δειτε την!;) :)

 

Το Eternal Sunshine είναι για μένα (αν όχι η καλύτερη) μια από τις Top-3 ταινίες όλων των εποχών :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

eida thn tainia FRAGILE me protagonistria thn calista flochard gnosth ap th seira ally mc beal.

To story einai pos mia amerikanida nosokoma thelontas na xexasei ena tragiko sumban pou tis eixe sumbei sto parelthon,proslambanetai se ena nosokomeio sthn agglia exo ap to londino,gia na frontizei ta arosta pedakia.

Suntoma omos h gunaika tha blepei pos kati fobizei ta pedia kai de mporoun na koimhthoun to bradu.eno ena koritsaki tha tis pei pos blepei thn charlote ena mechanical girl pou zei ston teleutaio orofo tou nosokomeiou,o opios parepimptontos einai kleistos edo kai 40 xronia.H nosokoma de tha dinei shmasia sthn arxh ,pisteuontas pos einai h fantasia tous.Otan omos tha akouei paraxenous thorubous th nuxta kai psuthurous eno tha blepei mia parousia na periferetai, entromh tha anakalupsei pos to nosokomeio einai stoixeiomeno apo ena diaboliko pneuma,pou pitahnotata na nai to fantasma enos koritsiou.Kathos kaneis den tha th pisteuei,h idia tha prospathisei na profulaxei ta pedia apo ton aorato episkepth..

H tainia einai ispanikhs paragoghs gurismenh se barkelonh kai agglia.To FRAGILE an kai einai allh mia tainia pou kineitai sta xnaria tou RING kai ligo apo KATARA,Katorthonei to arxiko tou stoxo.DHladh na se tromaxei.

To palio nosokomeio dinei mia creepy gorthikh atmosfaira, kai eiparxoun kapies kales skhnes opos kai mia DUNATH anatroph sta misa tis tainias pou se petaei ap th karekla sou:) oso gia tis ermhnies h calista flochard einai kalh sto rolo ths san th thlimenh nosokoma pou erxetai antimetoph me enan aprosdokhto efialth.an kai sta misa omos ths tainias afonionetai se merikes uperboles ths ermhnias ths.Ta pedia dinoun mia exeretikh ermhnia eno oi upolipoi hthopoioi aplas plesionoun th tainia xoris na dinoun kati to xexoristo ap auto pou blepeis se tetia erga.

parola auta h tainia einai polh kalh epilogh se fans me Ghosts movies:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Johnny Got His Gun.

Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.

"Κλειστοφοβικο" αισθημα, η φρικη του πολεμου δοσμενη με εναν απιστευτα εξυπνο τροπο.:ninja:

Must see!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Johnny Got His Gun.

Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.

"Κλειστοφοβικο" αισθημα, η φρικη του πολεμου δοσμενη με εναν απιστευτα εξυπνο τροπο.:ninja:

Must see!!!

 

+1

 

"Hold my breath as I wish for death, Oh please God wait me"

 

:O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Eternal Sunshine Of A Spotless Mind.

Ταινιαρα κατ'εμε. Με αγγιξε απιστευτα(ισως επειδη βρηκα πολλα κοινα με εμενα στους χαρακτηρες) και η ερμηνεια της Kate Winslet εξαιρετικη(νομιζω πηρε και οσκαρ; ). Δειτε την!;) :)

Εμένα πάλι, δε μου άρεσε καθόλου αυτή η ταινία. Τη βρήκα βαρετή. :wacko:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά, τρελοκόριτσο. Άσε που η συγκεκριμένη ταινία, με τα συνεχή μπρος-πίσω στην ιστορία ήταν και κουραστική σε κάποια σημεία. Αλλά νομίζω πως όπως και κάποιες άλλες "επίπονες" ταινίες (π.χ. Requiem for a Dream) άξιζε πολύ το να αφιερώσεις το χρόνο για να τη νοιώσεις. Αλλά σου ξαναλέω, αυτά είναι όλα υποκειμενικά. Aν άρεσε σε όλους δε θα είχε 8.5 στο imdb, θα είχε 10 :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, δε μου άρεσε καθόλου αυτή η ταινία. Τη βρήκα βαρετή. :wacko:
Ισως κι εγω να την εβρισκα βαρετη αν δεν με αγγιζε τοσο λογω χαρακτηρων...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ήξερα ότι έπαιζε και η Τάμτα στο Scarface!

Μπράβο μια χαρά κρατιέται

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αλλά νομίζω πως όπως και κάποιες άλλες "επίπονες" ταινίες (π.χ. Requiem for a Dream) άξιζε πολύ το να αφιερώσεις το χρόνο για να τη νοιώσεις.
Μια τέτοια ταινία είναι και το The United States of Leland...ξεφεύγει από τα στερεότυπα και σου δίνει μια άλλη οπτική των πραγμάτων...ο Ryan Gosling δίνει και πάλι τα ρέστα του.
Link to comment
Share on other sites

Because I Said So

 

Υπόθεση: Μία μητέρα προσπαθεί να βρει το κατάλληλο αγόρι/soon-to-be σύζυγο για την ανύπαντρη κόρη της. Στην πορεία θα ανακαλύψει πως δεν μπορεί να φτιάξει τη ζωή της κόρης της όπως την θέλει, αλλά και το πως ποτέ δεν είναι αργά για να ερωτευθείς.

 

Η ταινία ήταν κακή. Θα μπορούσα να πω και πολύ κακή, αλλά την έσωσαν κάποια μικρά πραγματάκια (όπως οι δευτερεύοντες ρόλοι).

 

Ξεκινώντας από τις ερμηνείες, η Diane Keaton παρουσιάζει μία οξύμωρη ερμηνεία. Ενώ από την μία πλευρά είναι άνετη στο ρόλο της, από την άλλη είναι ιδιαίτερα υπερβολική. Αντιλαμβάνομαι πως ο υπερβολικός της χαρακτήρας υπαγορεύεται από το σενάριο, αλλά ήταν πραγματικά κουραστική σε μερικά σημεία, σε βαθμό που να μην αντέχεις να την παρακολουθείς.

 

Η Mandy Moore στο ρόλο της ανύπαντρης κόρης και η οποία δεν είναι μυστικό πως δεν φημίζεται για τις ερμηνείες της, είναι μετριότατη. Δεν αποφεύγει κι εκείνη κάποιες υπερβολές στην ερμηνεία της, ενώ δεν αγγίζει σε κανένα σημείο το χαρακτήρα που υποδύεται, παρά μόνον τον προσεγγίζει επιδερμικά.

 

Οι άλλες κόρες, πρωτοστατούσας της Lauren Graham είναι αρκετά καλές. Οι ρόλοι τους είναι μικροί (ιδιαίτερα της Piper Perabo), αλλά οι ερμηνείες τους είναι ικανοποιητικές, ευτυχώς όχι υπερβολικές και σχετικά άνετες. Η Lauren Graham και μερικές ατάκες της είναι αναμφίβολα από τα καλύτερα σημεία της ταινίας (και μην ακούσω πως το λέω αυτό λόγω των Gilmore Girls :p).

 

Από τους υπόλοιπους χαρακτήρες, κάπως αδιάφορους βρήκα τον Tom Everett Scott και τον Stephen Collins. Αντίθετα, μου άρεσε ο Gabriel Macht, μαζί με την Lauren Graham νομίζω είναι οι καλύτερα ερμηνευμένοι χαρακτήρες της ταινίας (σίγουρα οι πιο άνετοι).

 

Η σκηνοθεσία της ταινίας είναι το Michael Lehmann, ο οποίος μας έχει δώσει το εξαιρετικό Hudson Hawk και το 40 Days and 40 Nights. Ειδικά το πρώτο ήταν εξαιρετικό, ενώ και το δεύτερο είχε αρκετά καλή σκηνοθεσία. Στη συγκεκριμένη ταινία, η σκηνοθεσία χάνεται στο ωκεανό αδιαφορίας που ξεκινάει από το σενάριο και περνάει στη σκηνοθεσία και τις ερμηνείες. Δεν είναι ότι είναι κακή, είναι ότι σε κανένα σημείο δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο, δεν βοηθάει την υπόθεση της ταινίας και δεν αναδεικνύει τις σκηνές - κλειδιά.

 

Το σενάριο της ταινίας υπογράφουν οι Karen Leigh Hopkins και Jessie Nelson. Οι δύο τους έχουν συνεργαστεί ξανά στο πολύ καλό "Stepmom", ενώ η δεύτερη είχε εργαστεί και στο σενάριο του "I Am Sam". Η ιδέα πίσω από το σενάριο, σίγουρα παρουσιάζει κάποιο ενδιαφέρον και δίνει τη δυνατότητα για αρκετή ανάπτυξη. Η ανάπτυξη αυτή λάμπει διά της απουσίας της. Αντί για μία ομαλή ανάπτυξη των χαρακτήρων, μία παρουσίαση του προβλήματος της μητέρας (της ανάγκης της δηλαδή να εξασφαλίσει ένα μέλλον για την κόρη της το οποίο δεν θα είναι μοναχικό), το μόνο που βλέπουμε είναι υστερίες, υπερβολικές καταστάσεις και αρκετή φλυαρία σε αρκετούς τομείς. Κάποια από τα αστεία είναι καλά, τα περισσότερα όμως όχι. Γενικά το σενάριο είναι όπως και οι ερμηνείες ή η σκηνοθεσία, μετριότατο.

 

Εν κατακλείδι, η ταινία σίγουρα και σε καμία περίπτωση δεν αξίζει για κινηματογράφο. Είναι μία ταινία καθαρά για DVD, όπου θα μπορέσει να πάρει τον εαυτό της πιο χαλαρά (ή να την πάρουμε εμείς πιο χαλαρά). Οπότε, δεν χρειάζεται να μπείτε στον κόπο (ιδιαίτερα από τη στιγμή που υπάρχουν πολλές άλλες ενδιαφέρουσες επιλογές στις αίθουσες αυτό το καιρό).

 

Ερμηνείες: 4,5/10

Σκηνοθεσία: 5/10

Σενάριο: 5/10

Σύνολο: 4,83/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, ακολουθεί post - μακρυνάρι

 

Evan Almighty

 

Ο Θεός εμφανίζεται στον Evan Baxter, ζητώντας του να κατασκευάσει μία κιβωτό για να σώσει τα ζώα και τον κόσμο από τον επερχόμενο κατακλυσμό.

 

Μία κωμωδία συνέχεια αυτής με τον Jim Carrey ("Bruce Almighty"), με έναν επίσης εξαιρετικό κωμικό ηθοποιό στον πρωταγωνιστικό ρόλο. Γενικά καλή, με μερικές εξαιρετικές σκηνές (παρ' όλο που κάποια από τα αστεία δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνα).

 

Από ερμηνευτικής πλευράς και ξεκινώντας από τον πρωταγωνιστή Steve Carell: Πολύ καλός, φυσικός και άνετος σε έναν ρόλο ο οποίος σίγουρα δεν είναι εύκολος. Διαφορετικός κωμικός από τον Carrey, αλλά εξ ίσου καλός στο να κάνει τον κόσμο να γελάει. Προσωπικά τον βρήκα εξαιρετικό στο ρόλο του.

 

Ο - Θεός - Morgan Freeman, είναι επίσης καλός, αλλά όχι όσο ο Carell. Η Lauren Graham μέτρια, όχι τόσο καλή όσο στο "Because I Said So" (αυτό οφείλεται στο γεγονός πως το σενάριο δεν της έδωσε τη δυνατότητα για «ατάκες», όπως στην προαναφερθείσα ταινία και στα "Gilmore Girls"), με μερικά καλά σημεία στην ερμηνεία της, αλλά γενικά κάπως «άνοστη». Μου άρεσε ο John Goodman και η Wanda Sykes, αν και η τελευταία είχε κάποια σημεία που το σενάριο το είχε παρακάνει με την ικανότητα της να βγάζει αστεία.

 

Γενικά οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών χαρακτηριζόνται το λιγότερο ως αρκετά καλές.

 

Το σενάριο της ταινίας υπογράφει ο Steve Oedekerk, ο οποίος μας έχει δώσει τα σενάρια για μερικές πολύ καλές κωμωδίες ("Bruce Almighty", "The Nutty Professor"). Το σενάριο του είναι αρκετά καλό, έχει μία κάποια ανατροπή στο τέλος (τουλάχιστον εγώ δεν την περίμενα), δεν κάνει κοιλιά σε κάποιο σημείο, ενώ και τα αστεία είναι ευφάνταστα (αν και κάποια αναμενόμενα - χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν βγάζουν γέλιο).

 

Η σκηνοθεσία είναι του Tom Shadyac που είχε κάνει και το "Bruce Almighty" (όπως και τα "The Nutty Professor", "Liar Liar", "Ace Ventura: Pet Detective"). Πολύ καλή και «σφιχτή» σκηνοθεσία, με καλογυρισμένες σκηνές. Δεν κουράζει σε κανένα σημείο και λειτουργεί επικουρικά στην ταινία.

 

Γενικά η ταινία μου άρεσε αρκετά και χαίρομαι γι' αυτό, καθώς είναι νομίζω το πολύ ένα «κλικ» πιο κάτω από την προηγούμενη ταινία. Δεν είναι συχνό φαινόμενο ένα sequel να είναι σχεδόν το ίδιο καλό με την ταινία που διαδέχεται. Αναφορικά τώρα με την θέαση της ταινίας στους κινηματογράφους. Με το χέρι στην καρδιά θα έλεγα όχι. Είναι μία ταινία η οποία δεν πρόκειται να χάσει πόντους αν την δει κάποιος σε DVD και αναλογιζόμενος πως υπάρχουν αρκετές άλλες ταινίες που είναι καλύτερα κάποιος να τις δει στις κινηματογραφικές αίθουσες, η ετυμηγορία μου είναι: DVD.

 

Ερμηνείες: 7,5/10

Σενάριο: 7,5/10

Σκηνοθεσία: 7,5/10

Σύνολο: 7,5/10

 

 

Hostel: Part II

 

Συνέχεια της ταινίας του 2005, με πρωταγωνιστές αυτή τη φορά μία παρέα κοριτσιών.

 

Μη ικανοποιητικά «αιματηρή», με κάποιες καλές όμως σκηνές.

 

Η σκηνοθεσία είναι του Eli Roth, ο οποίος είχε κάνει μεταξύ άλλων και την προηγούμενη ταινία. Αρκετά καλή σκηνοθεσία, με τις σκηνές να είναι καλογυρισμένες και μερικά πλάνα εξαιρετικά.

 

Το σενάριο επίσης του Eli Roth, έχει κάποια κενά, τα οποία όμως δεν αποτελούν τροχοπέδη για την εξέλιξη της - υποτυπώδους, ας είμαστε ειλικρινείς - υπόθεσης. Μερικά πράγματα δεν εξηγούνται, ή δίνονται επιφανειακές και επιδερμικές εξηγήσεις. Γενικά είναι μέτριο, χωρίς όμως αυτό να αποτελεί πρόβλημα.

 

Οι ερμηνείες της πλειονότητας των πρωταγωνιστών είναι μέτριες. Βρήκα υπερβολίκές τις Bijou Phillips και Heather Matarazzo (ειδικότερα τη δεύτερη), ενώ οι βασικοί πρωταγωνιστές Lauren German και Roger Bart μου άρεσαν αρκετά, η πρώτη με την ένταση της ερμηνείας της και ο δεύτερος με την σωστή απεικόνιση του χαρακτήρα της. Μου άρεσε επίσης και ο Richard Burgi (Todd).

 

Η ταινία είχε κάποιες καλές σκηνές (γενικά όμως σε μικρότερη ποσότητα από την προηγούμενη), ειδικότερα η σκηνή του τέλους με το ζευγάρι των πρωταγωνιστών. Θα την ήθελα λίγο περισσότερο «αιματηρή» και με λίγη περισσότερη φαντασία στις δολοφονίες. Γενικά όμως μου άρεσε. Παρ' όλα αυτά, δεν την προτείνω για τον κινηματογράφο, καθώς πιστεύω πως είναι θα είναι καλύτερη σε DVD με τα φώτα σβηστά και την ένταση τέρμα.

 

Σκηνοθεσία: 7/10

Σενάριο: 6,5/10

Ερμηνείες: 6,5/10

Σύνολο: 6,67/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγες μέρες το The Reaping.

 

Καλούτσικο ήταν αν και σε κάποια σημεία κούραζε με την υπόθεσή του και τελικά δεν "έπαιρνε" ο θεατής αυτό που περίμενε. Όσο για την Swank, θεωρώ πως η φυσική της θέση είναι τα κοινωνικά δράματα. Let's just leave it to that. ;)

 

Θα του έδινα ένα 5/10

 

Επίσης εχθές είδα και το Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer.

 

Δεν ξέρω για σας αλλά εμένα από όλη την ταινία μου έχει μείνει η Alba. :love:

Σοβαρά τώρα, το Fantastic Four 2, δεν ήταν όσο καλό μου είχε φανεί το 1ο, αν και βάδιζε στα ίδια χνάρια (βλ. Super Heroes just wanna have fun) και δεν είχα υψηλότερες απαιτήσεις απ'ότι όταν έβλεπα το 1ο. Δε μου άρεσε ούτε ο Silver Surfer, τον οποίο (και ας με συγχωρήσουν οι fans των comics), δεν είχα ξανακούσει ποτέ και μου φάνηκε απίστευτα λάθος επιλογή, ούτε η γενικότερη υπόθεση, ούτε και οι ατάκες που δεν είχαν την πλάκα που διέκρινε το πρώτο μέρος.

 

Οι ερμηνείες αν και δεν ήταν κάτι το ξεχωριστό νομίζω πως ήταν αρκετά καλές για ταινία του είδους (και για τους συγκεκριμένους ηθοποιούς άλλωστε, δεν είχα ποτέ την άποψη πως είναι για Όσκαρ οι ερμηνείες τους). Η σκηνοθεσία ήταν και πάλι γρήγορη και τα special effects πολύ καλά και προσεγμένα.

 

Ωστόσο, ίσως να μου την έδωσε και αυτό που μου τη δίνει πάντα σε ταινίες του συγκεκριμένου είδους: Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την έλλειψη πρωτοτυπίας που παίζει σαν αρρώστια και πρέπει πάντα στο 2ο ή στο 3ο μέρος να αρχίζουν οι super ήρωες τα "υπαρξιακά" τους του στυλ π.χ. Μήπως ήρθε η ώρα να τη διαλύσουμε την ομάδα/ να σταματήσω να είμαι ο Spiderman/ να πετάξω τη στολή του Batman από το παράθυρο. Καταλαβαίνω την προσπάθεια των δημιουργών να φέρουν τους υπερήρωες πιο κοντά στον "μέσο" άνθρωπο, αλλά ποτέ δε θεώρησα προσωπικά ότι αυτό είναι που θέλουν οι fans.

 

Στα θετικά της συνέχειας θα σημειώσω τη γρήγορη εξέλιξη, τη μικρή σχετικά διάρκεια που δεν κουράζει, κάποιες πολύ καλές ατάκες και την επανεμφάνιση του βασικού villain των F4, του Doom.

 

Γενικά του βάζω 6/10 με την παρότρυνση προς τους παραγωγούς, όταν στο τρίτο μέρος η Alba ξαναεμφανιστεί κατά λάθος γυμνή μπροστά στον κόσμο, να ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ, γιατί θα αρχίσω να στέλνω e-mail με παράπονα μέχρι που το inbox τους να μην αντέχει άλλο. Αυτά!!! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η Φωλια του Κουκου.

Νταξει ταινιαρα απλα! Στο τελος ειδικα επαθα πλακα! Ο Τζακ Νικολσον κλασσικα ΘΕΟΣ!:respect: :respect: :respect:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Premonition to xei dei kaneis?

 

Το ειδα :blink:

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ!!!

Ειμαι ισως η μεγαλυτερη φαν (ψωνιο :p ) της Sandra Bullock, αλλα αυτη η ταινια παραηταν μαπα... Και ενταξει στην αρχη λιγο ας πω οτι κατι λεει, καπου το παει... Μετα το γ@μ@ει κανονικα :down: :knife:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα πριν λιγες μερες το Hostel Part 2 στο σινεμα κ σας προτεινω ανεπιφυλακτα.....να μην το δειτε!Ουτε σε dvd!Απο τα χειροτερα θριλερ που εχω δει.Απο υποθεση δεν προσφερει κατι το διαφορετικο(βλεπε Hostel 1),δεν εχει καν φαντασια στις δολοφονιες κ γενικα σαν ταινια,προβλεψιμη κ βαρετηηη.....Ειδικα η σκηνη του τελους ειναι,επιεικως,Α-Θ-Λ-Ι-Α!!!:blink: Οποιος το ειδε καταλαβε...
Link to comment
Share on other sites

To Premonition to xei dei kaneis?

 

Το ειδα :blink:

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ!!!

Ειμαι ισως η μεγαλυτερη φαν (ψωνιο :p ) της Sandra Bullock, αλλα αυτη η ταινια παραηταν μαπα... Και ενταξει στην αρχη λιγο ας πω οτι κατι λεει, καπου το παει... Μετα το γ@μ@ει κανονικα :down: :knife:

 

Καλά, εγώ δεν είμαι ο μεγαλύτερος φαν, αλλά μ'αρέσει η Bullock.

 

Την είδα κι εγώ (ευτυχώς όχι σε σινεμά), η ιστορία ήταν μέτρια, αλλά αυτό που ήταν όντως μάπα ήταν το τέλος.

 

H Bullock πάντως αξίζει! :p:happy:

 

5,5/10

Link to comment
Share on other sites

mia tainia twra prosfata pou epaize stous kinimatografous...kai sto trailer edixne pou itan enas antras pou skotwse tin gunaika tou.. kai telika ton afisan elefthero epidi den upirxan stoixeia... kai o astinomikos tis upothesis den mporouse na isixasei kai ithele apegnwsmena na ton balei stin filaki... den thimame ton titlo..ton kserei kaneis? tin exei dei kaneis? einai kali? ..thx :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λες το "Fracture" με τον Anthony Hopkins.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά δεν την έχω δει. Περιμένω ένα αξιοπρεπές screener ή DVDrip για να το "δανειστώ" :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λες το "Fracture" με τον Anthony Hopkins.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά δεν την έχω δει. Περιμένω ένα αξιοπρεπές screener ή DVDrip για να το "δανειστώ" :p

 

nai auti einai..thx :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Night Listener (Ψίθυροι στο Σκοτάδι)

 

Πήρα να το δω, επειδή ήμουν στο mood για τέτοια ταινία, και επειδή η περίληψη έγραφε το εξής:

 

"Ο Γκάμπριελ Νουν, διάσημος συγγραφέας και παρουσιαστής νυχτερινής ραδιοφωνικής εκπομπής, λαμβάνει τη βιογραφία ενός νεαρού θαυμαστή του.

Ο Γκάμπριελ συγκινείται από το δράμα του άρρωστου και κακοποιημένου 13χρονου και αρχίζει μια τηλεφωνική φιλία μαζί του, με τη βοήθεια της θετής μητέρας του αγοριού, Ντόνα. Όμως, όλες οι προσπάθειές του να βρει και να συναντήσει τον νεαρό αποτυγχάνουν. Σύντομα, αρχίζει να αμφισβητεί την ταυτότητα του θαυμαστή του και υποψιάζεται ότι ένα μοιραίο μυστικό συνδέει τη Ντόνα και τον μυστηριώδη, 'αόρατο' νεαρό...

 

Απολαύστε ένα σκοτεινό και υποβλητικό θρίλερ, με Χιτσκοκική ατμόσφαιρα & πρωταγωνιστή τον βραβευμένο με Oscar Ρόμπιν Γουίλιαμς!"

 

 

Ήταν από τις λίγες φορές (αν όχι η μόνη) που είδα ταινία χωρίς να έχω πάρει άλλη γνώμη, ή να την έχω ψάξει λίγο παραπάνω.

Η ταινία είναι πολύ χαμηλών τόνων, δεν έχει κάποια φοβερή αγωνία, είναι αρκετά έως πολύ προβλέψιμη και νομίζω πως ούτε ο Williams ξεχωρίζει ιδιαίτερα. Ξεκινά -κατά τη γνώμη μου- σχεδόν απογοητευτικά, αλλά στην πορεία κάπως φτιάχνει.

 

5.5/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...