Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Veco, η μικρη AnnaSophia Robb ηταν εξαιρετικη.

Και θα σουπω γιατι.

Καταφερνει και υποδυεται το νεαρο κοριτσι με την απιστευτα ζωηρη φαντασια της, το ελευθερο πνευμα της, το ανοιχτο μυαλο της και την αθωοτητα που την διακρινει (σαν χαρακτηρα της ταινιας ολα αυτα) χωρις ομως να σε "εκνευριζει" και να λες "Πφφφφφ...παραειναι καλη αυτη σαν ανθρωπος!"

Παιζει ευχαριστα,αβιαστα και περναει την θετικη ενεργεια που την διακρινει (σαν χαρακτηρα του εργου) και στον θεατη.Με το υφος της,το χαμογελο της,το παιξιμο της γενικα.Ειναι ανετο.Δεν το ζορισει και γι' αυτο δεν κουραζει.

Εχει ποιοτητα κατα την γνωμη μου και φαινεται.

 

I knew it! :)

 

Ελπίζω να συνεχίσει στο ίδιο επίπεδο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ευχαριστη εκπληξη....

 

...με περιμενε οταν εβαλα να δω το Snoop Doggs Hood Of Horror!!;)

Δεν θα πολυλογησω αλλα εαν καποιος ψαχνει mia καλη κωμικοδραματικη ταινια τρομου, με μπολικο αιμα, αρκετα splatter στοιχεια, και την τρελα του Snoop Dogg στον ρολο του αφηγητη-απεσταλμενου του διαβολου τοτε αξιζει με τα 1000 να την δειτε.

Το στυλ της μοιαζει με αυτο απο το κλασσικο πια "Tales from the crypt".:happy:

Δηλαδη τρεις ιστοριες "ξεχωριστες" σε μια ταινια.

Μαλιστα αυτο που επισης μου αρεσε ειναι οτι στο εργο σε διαφορα στοιχεια υπαρχουν σκηνες "cartoon style" οι οποιες ειναι εξισου ωμες και καθε αλλο παρα κουραζουν.

αντιθετα προσθετουν στυλ.

Στο Hood of Horror βαζω 7++/10 γιατι δεν με κουρασε,γιατι μου θυμισε παλιες καλες εποχες απο ταινιες τρομου,γιατι αν και το budget δεν ηταν υψηλο και τα εφε οχι οτι καλυτερο με κρατησε και δεν με κουρασε και γιατι ηταν κατι το "διαφορετικο.;)

Link to comment
Share on other sites

Eide kaneis to Wild Hogs?

 

Me! :)

 

Νταξ. Καλούτσικο ήταν. Κλασική αμερικάνικη movie...

 

Βασικά είχα δει το trailer και επειδή με έκανε και γέλασα, γιαυτό το είδα.

 

Έχει αρκετές σκηνές που βγάζουν γέλιο και αξίζει πιστεύω για να περάσεις καλά.

 

PS. Για όσους βλέπουν Lost έχει και μία έκπληξη ;)

Link to comment
Share on other sites

Me! :)

 

Νταξ. Καλούτσικο ήταν. Κλασική αμερικάνικη movie...

 

Βασικά είχα δει το trailer και επειδή με έκανε και γέλασα, γιαυτό το είδα.

 

Έχει αρκετές σκηνές που βγάζουν γέλιο και αξίζει πιστεύω για να περάσεις καλά.

 

PS. Για όσους βλέπουν Lost έχει και μία έκπληξη ;)

ti tha pesoun pano stous others??:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ti tha pesoun pano stous others??:lol:

 

Δεν έπεσες έξω... ;)

 

Ένας από τους "κακούς" είναι ένας από τους others :shifty:

Τόχουν στο αίμα τους αυτοί οι others :p

Link to comment
Share on other sites

Χθες, "Mr. Bean's Holiday".

 

10 χρόνια μετά την πρώτη ταινία με ήρωα τον γνωστό σε όλους Mr. Bean, αυτή είναι η δεύτερη ταινία.

 

Υπόθεση: Ο Mr. Bean κερδίζει σε έναν διαγωνισμό διακοπές στη Γαλλική Ριβιέρα. Το μόνο που έχει να κάνει είναι να πάρει το τραίνο μέχρι το Παρίσι και από εκεί μέχρι τις Κάννες. Όπως είναι προφανές, η διαδρομή θα είναι γεμάτη απρόοπτα...

 

Η συγκεκριμένη ταινία δεν ήταν συνειδητή επιλογή. Είχαμε πάει στο Mall για κινηματογράφο και τα εισιτήρια για την «Αποπλάνηση Ενός Ξένου» είχαν εξαντληθεί. Οι επιλογές ήταν ελάχιστες, οπότε επιλέξαμε τον Mr. Bean.

 

Η ταινία δεν ήταν άσχημη. Είχε κάποιες σκηνές οι οποίες ήταν ξεκαρδιστικές, όπως και άλλες όπου το αστείο ήταν κάπως υπερβολικό/σαχλό ή κοινότυπο. Γενικά όμως οι εντυπώσεις ήταν θετικές, καθώς η ταινία πετυγχαίνει τον σκοπό της, που δεν είναι άλλος από το να κάνει τον κόσμο να γελάσει.

 

Η σκηνοθεσία είναι του Steve Bendelack, ενός κατ' εξοχήν σκηνοθέτη ταινιών για τηλεόραση και βίντεο. Εδώ η σκηνοθεσία του είναι μέτρια προς καλή, με κάποιες σκηνές να είναι αρκετά καλά γυρισμένες. Οι περισσότερες όμως είναι δοσμένες απλοϊκά, χωρίς καμία σκηνοθετική ιδιαιτερότητα, πλην των τελευταίων σκηνών,

όπου μοντάρονται πλάνα από τα βίντεο που έχει τραβήξει ο Mr. Bean με τον ήχο της ταινίας του Dafoe. Εκεί η σκηνοθεσία είναι αρκετά καλή

.

 

Το σενάριο της ταινίας έχει γράψει ο Hamish McColl και βασίζεται σε ιστορία του Simon McBurney. Για τον δεύτερο αυτή είναι η πρώτη του συγγραφική δουλειά, ενώ ο McColl έχει γράψει το σενάριο για μία μόλις άλλη παραγωγή και αυτή για την τηλεόραση.

 

Το σενάριο σαν σενάριο, δεν είναι κακό. Δεν είναι σίγουρα κάτι το εντυπωσιακό, αλλά έχει αρκετές σκηνές που κάνουν τον κόσμο να γελάσει και παρ' όλο που υπάρχουν κάποια τραβηγμένα/σαχλά αστεία, εντούτοις το αποτέλεσμα είναι θετικό. Αυτό που πετυγχαίνουν οι δύο τους είναι να βλέπεις την ταινία και να μην έχεις την αίσθηση πως βλέπεις ένα επιμηκυμένο επεισόδιο τηλεοπτικής σειράς (όπως συμβαίνει συνήθως με ταινίες που βασίζονται σε τηλεοπτικές σειρές).

 

Οι κύριοι ηθοποιοί της ταινίας είναι φυσικά ο Rowan Atkinson, η Emma de Caunes και ο Willem Dafoe.

 

Ξεκινώντας από τον πρωταγωνιστή, δεν υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούμε να πούμε. Προσωπικά δεν μου πολυαρέσει ο Mr. Bean σαν χαρακτήρας, αλλά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω ότι ο ηθοποιός έχει κάνει τον συγκεκριμένο ρόλο μέρος του εαυτού του και είναι απόλυτα φυσικός στο παίξιμο του. Η ερμηνεία του είναι πολύ καλή για το επίπεδο της ταινίας, καθώς οι τυχόν υπερβολές αποτελούν μέρος του χαρακτήρα τον οποίο υποδύεται.

 

Η Emma de Caunes, η οποία υποδύεται μία νεαρά ηθοποιό είναι αρκετά καλή. Είναι άνετη στον ρόλο της και δεν υπερβάλλει, αλλά δεν καταφέρνει να προσφέρει και τίποτα ιδιαίτερο στον χαρακτήρα της. Απλά παίζει τις σκηνές της, λέει τα λόγια της και τίποτα άλλο. Δεν είναι κακή, απλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

 

Ο Willem Dafoe (αλήθεια, πως κατέληξε σε αυτή την ταινία; ), είναι καλός στο ρόλο του εγωκεντρικού σκηνοθέτη. Είναι όμως κι αυτός το ίδιο μέτριος με την de Caunes ως προς την εκτέλεση του ρόλου του.

 

Γενικά μιλώντας, η ταινία αυτή αποτελεί μία πρώτης τάξεως επιλογή για DVD. Με γνώμονα το γεγονός πως από την επόμενη εβδομάδα θα υπάρχει ο Spider-Man στις αίθουσες δεν βρίσκω κάποιο λόγο για να την δει κάποιος στον κινηματογράφο.

 

Σκηνοθεσία: 5,5/10

Σενάριο: 5,5/10

Ερμηνείες: 6/10

Σύνολο: 5,67/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια μετά την πρώτη ταινία με ήρωα τον γνωστό σε όλους Mr. Bean, αυτή είναι η δεύτερη ταινία.

 

Περάσανε 10 χρόνια...! Αυτό τι ήθελες και το θύμισες; :cry::p

 

Δεν ξέρω αν είχες δει την πρώτη ταινία, αλλά και τότε σε πολλά σημεία τα αστεία ήταν ακριβείς μεταφορές από τα σκετς της τηλεοπτικής σειράς. Παρ'όλα αυτά διατηρούσε μια πρωτοτυπία. Αν αυτό κατάφεραν όπως λές να το κάνουν και στη δεύτερη ταινία, είναι ένα συν.

Θα το προτιμήσω σε dvd...

 

 

ΥΓ: αν θες, φτιάξε τα spoiler ή url tags σου!;)

Link to comment
Share on other sites

Περάσανε 10 χρόνια...! Αυτό τι ήθελες και το θύμισες; :cry::p

 

Δεν ξέρω αν είχες δει την πρώτη ταινία, αλλά και τότε σε πολλά σημεία τα αστεία ήταν ακριβείς μεταφορές από τα σκετς της τηλεοπτικής σειράς. Παρ'όλα αυτά διατηρούσε μια πρωτοτυπία. Αν αυτό κατάφεραν όπως λές να το κάνουν και στη δεύτερη ταινία, είναι ένα συν.

Θα το προτιμήσω σε dvd...

 

 

ΥΓ: αν θες, φτιάξε τα spoiler ή url tags σου!;)

 

Το είδα στην IMDb και είπα να το αναφέρω... :p

 

Την πρώτη ταινία την είδα, αλλά την σειρά δεν την έβλεπα. Οπότε δεν μπορώ να την κρίνω, και οπότε ίσως να κάνω λάθος και για την φετινή ταινία και να μην έχει καμία πρωτοτυπία...

 

Υ.Γ.

:oops:

 

Η δύναμη της συνήθειας να γεμίζω τον τόπο με url tags, αντί να βάλω

έβαλα [/url]. Thanks! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

eida kai go to ergo sunshine.H tainia tha lega pos eixe agonia kai theamatikes skhnes apo hliolousta efe:) Oso afora thn sugkrish me ales tainies pou exoun na kanoun me to diasthma,h sugkekrimenh gia mena den apotelese kamia euxaristh ekplhxh.Pio pano diabaza pos emiaze me to even horizon.emena mou thumise to allien se merikes faseis.O gkilian merfi einai kalos hthopios kai htan poly kalos sto rolo tou sthn tainia batman begins.edo omos einai oligon ...rhxos... den peithei oso eprepe.Eno oi upoloipoi hthopoioi pernoun aparathrhtoi sxedon,kanontas na adiaforeis gia thn tuxh tous an ephzhsoun h oxi..Pera apo ena touchin ending mia mikrh anatroph sta mesa tis tainias kai mia ekrhxh apo efe....pou auta entelei se othoun na deis thn tainia se cinema... protinetai pio poly se dvd.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Once upon a time in Mexico.

Ωραια ταινιουλα, πιστολιδι, κιθαρες και τεκιλα.:p

 

Ο Banderas μ'αρεσε περισσοτερο στο Desperado οπου σκοτωνε τα παντα!:respect: :shifty: :happy:

Σε αυτο μου φανηκε οτι εμοιαζε σχεδον σαν να μην ηταν πρωταγωνιστης...:(

(Αληθεια πως ακριβως συνδεονται αυτες οι ταινιες;:worry:)

Ο Johnny Depp ηταν απολαυστικοτερος στο τελευταιο μισαωρο, στο υπολοιπο ετσι κι ετσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Banderas μ'αρεσε περισσοτερο στο Desperado οπου σκοτωνε τα παντα!:respect: :shifty: :happy: Σε αυτο μου φανηκε οτι εμοιαζε σχεδον σαν να μην ηταν πρωταγωνιστης...:(

 

Εμ, με τόσα ονόματα που έπαιζαν... Ούτε το Ocean's Eleven (Twelve, Thirteen) να ήταν...

 

Υ.Γ.

Κι εγώ τον προτιμούσα στο Desperado...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Spider-Man 3.

 

Υπόθεση: Ο Spider-Man επιστρέφει στην μεγάλη οθόνη, έχοντας να αντιμετώπισει εκτός από 3 νέους εχθρούς και τον ίδιο του τον εαυτό.

 

Η ταινία είναι κακή. Το λέω δίχως κανένα ίχνος υπερβολής (γι' αυτό εξ άλλου άφησα να περάσει μία μέρα, ώστε να μπορώ να την κρίνω πιο καλά). Υπάρχουν σοβαρότατα προβλήματα τόσο στο σενάριο - κυρίως, όσο και στις ερμηνείες των πρωταγωνιστών. Τα εξαιρετικά (μακράν καλύτερα από τις δύο προηγούμενες ταινίες) ειδικά εφέ, αλλά και οι σκηνές μάχης δεν είναι αρκετά για να σώσουν την ταινία. Για την ακρίβεια,

περνάει κάτι περισσότερο από την μισή ταινία για να δούμε κάτι πραγματικά ενδιαφέρον. Η ουσία που μετατρέπει τη στολή του Spider-Man σε μαύρη δεν εμφανίζεται παρά μόνο μετά από περίπου 80 λεπτά, ενώ η παρουσία του Venom εξαντλείται στο τελευταίο μισάωρο.

 

 

Θα ξεκινήσω από την σκηνοθεσία. Σκηνοθέτης της ταινίας είναι για μία ακόμη φορά ο Sam Raimi. Η σκηνοθεσία του κινείται στην μετριότατη, πλην ορισμένων σκηνών. Γενικά δεν αποδίδει τον προβληματισμό που αντιμετωπίζει ο πρωταγωνιστής σωστά, αλλά η σκηνοθεσία του σώζεται από τις εικόνες μάχης, όπου η σκηνοθεσία είναι πολύ καλή, γρήγορη και «σφιχτή». Γενικά νομίζω πως η σκηνοθεσία του κινείται σε επίπεδα λίγο χαμηλότερα από τις υπόλοιπες ταινίες.

 

Από πλευράς σεναρίου (το οποίο υπογράφουν οι Sam και Ivan Raimi), είναι σίγουρα το χειρότερο της τριλογίας. Περιττοί διάλογοι, τρύπες, κενά και ασυνέχειες, ειλικρινά δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Πολλά πράγματα προσπερνούνται χωρίς καμία εξήγηση, πράγμα το οποίο δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στην παρακολούθηση της ταινίας, αλλά σίγουρα ενοχλεί σε μεγάλο βαθμό. Ορισμένοι διάλογοι είναι καθαρά ερασιτεχνικοί, ενώ άλλοι είναι εντελώς περιττοί και δεν προσφέρουν τίποτα. Υπάρχουν ακόμη και περιττές σκηνές, αλλά και σκηνές οι οποίες αν και θα μπορούσαν να είναι χρήσιμες, εντούτοις με τον τρόπο που παρουσιάζονται (αυτό μετράει και για την σκηνοθεσία), περισσότερο μπερδεύουν, παρά βοηθούν.

 

Στα ίδια χαμηλά επίπεδα κυμαίνονται και οι ερμηνείες των πρωταγωνιστών. Ο Tobey Maguire είναι μέτριος προς κακός. Σε ορισμένα σημεία η ερμηνεία του είναι απίστευτα υπερβολική (όπως λ.χ.

στις σκηνές που χορεύει στο δρόμο, ή στις σκηνές που κλαίει, χωρίς όμως να καταφέρνει να σε πείσει ότι πραγματικά λυπάται

), κι αυτό είναι κρίμα, πρώτον γιατί πρόκειται για έναν πολύ καλό ηθοποιό και δεύτερον γιατί στις προηγούμενες ταινίες ήταν πολύ καλός στην απόδωση του Spider-Man.

 

Η Kirsten Dunst δεν αποφεύγει και αυτή κάποιες υπερβολές στην ερμηνεία της, η οποία επιπλέον είναι και κάπως υποτονική και άνευρη. Μετριότατη...

 

Μετριότατος και ο James Franco, ένας επίσης καλός ηθοποιός, ο οποίος και αυτός δυστυχώς καταφεύγει στις υπερβολές στην απόδοση του ρόλου του.

 

Αδιάφορος ο Thomas Haden Church. Θετικό το ότι δεν υπερβάλλει και καταφέρνει να μας κάνει να καταλάβουμε την δύσκολη θέση στην οποία είχε βρεθεί ο χαρακτήρας που υποδύεται, αλλά δεν προσφέρει τίποτα επιπλέον.

 

Οι μόνοι που διασώζονται από αυτόν τον ερμηνευτικό Τιτανικό, είναι ο Topher Grace και η Bryce Dallas Howard - κυρίως η δέυτερη. Η Howard είναι μία εξαιρετική ηθοποιός, με πολύ μεγάλη γκάμα ερμηνειών. Η συγκεκριμένη ταινία δεν είναι αναμφίβολα η καλύτερη της, αλλά σίγουρα ξεχωρίζει με την αβίαστη και χωρίς υπερβολή απεικόνιση του χαρακτήρα της. Ο Grace είναι επίσης άνετος στον ρόλο του, αν και κάπως υπερβολικός στις σκηνές όπου υποδύεται τον Venom. Στις υπόλοιπες σκηνές όμως προσωπικά μου άρεσε ιδιαίτερα χάρη ακριβώς στην άνεση του.

 

Βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση ως προς το τι να προτείνω για την συγκεκριμένη ταινία. Είναι μία από τις 5 πλέον αναμενόμενες ταινίες της χρονιάς, και όπως όλα δείχνουν θα σπάσει και κάποια εισπρακτικά ρεκόρ (ήδη έχει σπάσει το ρεκόρ εισπράξεων για πρώτη ημέρα προβολής). Πραγματικά όμως δεν αξίζει αν την δει κάποιος στο κινηματογράφο, εκτός κι αν το κάνει για την ατμόσφαιρα blockbuster και τις - καλές - σκηνές δράσης.

 

Σκηνοθεσία: 6/10

Σενάριο: 4/10

Ερμηνείες: 5/10

Σύνολο: 5/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σύνολο: 5/10

Αυστηρος ο Vecos!:p

Εχω χαλαστει πολυ με τις κριτικες...I've have been waiting for this movie...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xθες ειδα το ΤΑΧΙ 4 πολυ καλο οπως και τα προηγουμενα και με πολλες σκηνες γελιου με την αστυνομια...
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυστηρος ο Vecos!:p

Εχω χαλαστει πολυ με τις κριτικες...I've have been waiting for this movie...:(

 

Θα μπορούσα να είμαι και πιο αυστηρός...

 

Ήμουν στην V-Max η οποία ήταν σχεδόν γεμάτη και καταλάβαινες από την αντίδραση του κοινού πόσο τους άρεσε η ταινία... Γέλαγαν σε - υποτιθέμενες - σοβαρές σκηνές, χειροκροτούσαν όταν εμφανίζονταν οι κακοί και το καλύτερο όλων ήταν ένας δίπλα μου που στο τέλος της ταινίας γυρίζει στην παρέα του και λέει: «ρε παιδιά, τι μα****α είδαμε;»... :(

 

Το έγραψα και στην κριτική μου, είναι μία από τις πέντε πλέον αναμενόμενες ταινίες της καλοκαιρινής σεζόν, αλλά δυστυχώς, αποδεικνύεται μακράν κατώτερη των προσδοκιών...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μου άρεσε που ο πρωταγωνιστής είπε οτι θα συζητούσε να βγάλει και 4ο αν το σενάριο είναι καλό.

 

Χάλια !

Link to comment
Share on other sites

den tha tan oraia sto tessera,o spiderman na xe xasei to @@@@ tou kai na epsaxne na to brei?? LOL ok mh barate mia skepsh ekana:happy:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην V-max το είδα 20:45 το Σάββατο... Στην 23 σειρά καθόμουν...

 

Απο πίσω μου όλο γελάγανε και το κοροιδεύανε όπως και όλη η αίθουσα... :p

 

Επίσης, η ευκρίνεια στην οθόνη, ήταν τουλάχιστον χάλια... :mad:

 

"Άκυρη" εντελώς σε κάποιες στιγμές η ταινία... :(

 

Όποιος ξέρει και απο comics καταλαβαίνει και το πόσο γελοίο κάνανε στην ταινία τον Venom... :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην V-max το είδα 20:45 το Σάββατο... Στην 23 σειρά καθόμουν...

 

Απο πίσω μου όλο γελάγανε και το κοροιδεύανε όπως και όλη η αίθουσα... :p

 

Επίσης, η ευκρίνεια στην οθόνη, ήταν τουλάχιστον χάλια... :mad:

 

"Άκυρη" εντελώς σε κάποιες στιγμές η ταινία... :(

 

Όποιος ξέρει και απο comics καταλαβαίνει και το πόσο γελοίο κάνανε στην ταινία τον Venom... :(

 

Προσωπικά πιστεύω ότι ο Venom ήταν μακράν ο καλύτερος από τους 3 κακούς. Δεν γνωρίζω πως είναι στα κόμικ, αλλά στην ταινία τον βρήκα πολύ καλό.

 

Υ.Γ.

Στην V-Max του Mall την είδες;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Στην V-Max του Mall την είδες;

 

Ναι... :)

 

 

Απλά, στα comic ο Venom είναι μακράαααννννν πιο βίαιος και η φωνή του αλλάζει... Δεν έχει την ίδια φωνή όπως είναι ο Έντυ Μπροκ... :)

 

Και είναι και πολύ πιο σωματώδης και ψηλός... http://en.wikipedia.org/wiki/Venom_%28Eddie_Brock%29

Link to comment
Share on other sites

Ναι... :)

 

Απλά, στα comic ο Venom είναι μακράαααννννν πιο βίαιος και η φωνή του αλλάζει... Δεν έχει την ίδια φωνή όπως είναι ο Έντυ Μπροκ... :)

 

Και είναι και πολύ πιο σωματώδης και ψηλός... http://en.wikipedia.org/wiki/Venom_%28Eddie_Brock%29

 

Εγώ ήμουν στην Q, την πρώτη σειρά από το πάνω διάζωμα.

 

Οτί ήταν πιο βίαιος το γνώριζα, αλλά δεν του δώθηκε και τόσος κινηματογραφικός χρόνος για να παρουσιάσει πλήρως τον χαρακτήρα του. Για να είμαστε ακριβείς, η όλη παρουσία του Venom στην ταινία είναι με το ζόρι 40 λεπτά... :down:

 

Όσο για τα σωματώδης και ψηλός κλπ, αυτά δεν μπορούν να απεικονιστούν όπως ακριβώς στα κόμικ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα σωματώδης και ψηλός κλπ, αυτά δεν μπορούν να απεικονιστούν όπως ακριβώς στα κόμικ...

 

Θα μπορούσαν να τον είχαν λίγο πιο ψηλό και "τούμπανο"... Βέβαια πολλά θα μπορούσαν να αλλάξουν, αλλά... :(

 

Και η οθόνη στην v max, θολή ήταν...

 

 

Έχει βγάλει πάντως τόσα μέχρι τώρα ->

http://www.superherohype.com/news/topnews.php?id=5628

Link to comment
Share on other sites

Καρφωτή για την πρώτη δεκάδα δηλαδή, μέχρι βέβαια να κυκλοφορήσει το πόσο πατάτα είναι και να «κόψει» ο κόσμος...

 

Όντως, η εικόνα ήταν θολή, αλλά πιστεύω πως αυτό δεν οφείλετο στην αίθουσα, αλλά στην κόπια της ταινίας.

 

Για τον Venom, το είπες και μόνος σου. Πολλά θα μπορούσαν να αλλάξουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Donnie Brasco.

Απορω πως μια αστυνομικο-μαφιοζικη ταινια με τους 2 αγαπημενους μου (και αντικειμενικα απο τους καλυτερους) ηθοποιους μου ειχε ξεφυγει τοσον καιρο. Ο καταπληκτικος Πατσινο ηταν καπως back-up ρολος, δεν τον ειχα ξαναδει σε τετοιο ρολο αλλα μ'αρεσε πολυ...Ο Ντεπ ειχε πρωταγωνιστικο ρολο και ηταν εξαιρετικος οπως παντα. Ηταν δυσκολος ρολος πιστευω λογω της "αμφιταλαντευσης" του στα 2 "στρατοπεδα"...Απο το πρωτο μισαωρο και μετα η ταινια απογειωνεται αισθητα...Προτεινεται.;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω σε DVD

 

- Βαβέλ

 

- Οι 3 ταφές του Μελκιάδες Εστράδα

 

- Children of Men

 

- Harsh Times

 

Αριστουργήματα ...:!:

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...