Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα και εγώ το τους "300" Χθες το βράδυ.

 

Δεν ξέρω τι λένε οι κριτικοί, εμένα προσωπικά μια χαρά μου άρεσαν. Πολύ καλή η σκηνοθεσία, πολύ καλή η ερμνηνεία των ηθοποιών και αρκετά πιστή η όλη παρουσίαση στο graphic novel του Miller. Αλλά κυρίως (επιτέλους) μια ταινία που παρουσιάζει τους Έλληνες σαν "θεούς". Και πριν πέσετε να με φάτε, όχι δεν είμαι εθνικιστής, απλά καλό είναι που και που να ακούμε και κανα καλό λόγο από το Hollywood, που τόσα χρόνια μας παρουσιάζει κάπως.

 

Βέβαια δεν ξέρω αν μου άρεσε περισσότερο από το Sin City. Ίσως απλά να μου άρεσε λίγο περισσότερο εξ αιτίας του "ελληνικού θέματος", αλλά κατά τα άλλα τις θεωρώ ισάξιες (αν και διαφορετικές)

 

9/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα σήμερα το «Ghost Rider».

 

Για να είμαι ειλικρινής, περίμενα την ταινία χειρότερη. Είχε κάποια σοβαρότητα μειονεκτήματα στα οποία θα αναφερθώ αργότερα, αλλά έφυγα ικανοποιημένος από την αίθουσα (των Village στο Φάληρο, πρώτη μου φορά :)).

 

Η σκηνοθεσία του Mark Steven Johnson ήταν μέτρια προς καλή. Μερικές σκηνές ήταν εκπληκτικές (σε αυτό συνέβαλε και η πολύ καλή φωτογραφία της ταινίας), ενώ μερικές άλλες έμοιαζαν να είχαν στηθεί εντελώς ερασιτεχνικά. Σίγουρα η σκηνοθεσία του είναι καλύτερη από το «Daredevil».

 

Ο Johnson υπογράφει και το σενάριο, το οποίο είναι επιεικώς ικανοποιητικό. Μερικοί διαλόγοι και ατάκες (κυρίως της Eva Mendes, αλλά και του Cage και του Bentley), είναι εξωπραγματικά χαμηλού επιπέδου, σε βαθμό που να αναρωτιέσαι αν το έκαναν επίτηδες... Αναφορικά με την βασική υπόθεση της ταινίας (η οποία περιστρέφεται γύρω από το «συμβόλαιο»), εξηγεί πολύ λίγα πράγματα και αφήνει ένα κενό. Η αλήθεια όμως είναι ότι αυτό το κενό δεν είναι απαραίτητο να...γεμίσει για να δει και να καταλάβει κάποιος την ταινία.

 

Από πλευράς ερμηνειών, ο Cage, ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς κάποτε, τα τελευταία χρόνια έχει φθίνουσα - ερμηνευτικά - πορεία. Στην συγκεκριμένη ταινία, είναι μέτριος, καλύτερος σίγουρα από το Wicker Man. Σε κάποια σημεία είναι φυσικός στον ρόλο του και άνετος, σε άλλα δείχνει να βρίσκεται εντελώς έξω από τα νερά του... Η Mendes είναι μέτρια προς κακή. Δεν με χαλάει που στηρίζει το ρόλο της στα «προσόντα» της, με χαλάει που είναι τόσο μέτρια σε όλα τα υπόλοιπα. Σε πολύ λίγα σημεία ήταν άνετη και φυσική στο ρόλο της, γενικά έδειχνε να μην μπορεί να σηκώσει το βάρος ενός κατά τα άλλα ελαφριού ρόλου. Σε αντίθεση με τους προαναφερθέντες, ιδιαίτερα φυσικός και άνετος στον ρόλο του ήταν ο Peter Fonda. Δεν πέφτει στην παγίδα της υπερβολής και προτιμάει να αποδώσει το ρόλο του με ηρεμία και χαλαρότητα. Αρκετά καλή ερμηνεία, μάλλον η καλύτερη της ταινίας, μαζί με αυτήν του Sam Elliott, ο οποίος είναι επίσης φυσικός και άνετος, σε ένα ρόλο που του πάει γάντι. Τέλος, ο Wes Bentley, ο οποίος ήταν εξαιρετικός στο American Beauty, δίνει μία εντελώς μέτρια ερμηνεία, από την οποία απουσιάζει το πάθος που θα έπρεπε να έχει ο χαρακτήρας του, η ένταση και η επιβλητικότητα. Θα μπορούσε σίγουρα καλύτερα.

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν η ταινία αξίζει να ειδωθεί στον κινηματογράφο. Προσωπικά χάρηκα που την είδα και απήλαυσα κάμια ιδιαίτερα καλά σημεία της, αλλά η αλήθεια είναι πως βρίσκεται στο μεταίχμιο μεταξύ αίθουσας και DVD. Οι φίλοι του κινηματογράφου μάλλον θα κάνουν τον κόπο να την δουν, οι υπόλοιποι δεν θα έχουν πρόβλημα να περιμένουν μέχρι να βγει σε DVD.

 

Σκηνοθεσία: 7/10

Σενάριο: 6,5/10

Ερμηνείες: 6,5/10

Σύνολο: 6,7/10

 

Bonus: DVD κριτική του «My Super Ex-Girlfriend».

Βασίζεται σε καλό θέμα, το οποίο αναπτύσσει μετριότατα. Καλή η Thurman, μέτριος ο Wilson, απλά ικανοποιητικοί οι δευτερεύοντες χαρακτήρες. Μέτρια σκηνοθεσία και σενάριο. Γενικά, μία ταινία που θα μπορούσε να ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλύτερη.

6,5/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

xtes eida mia tainia pou thn katebasa ap to internet.legotan the innocents kai htan tou 61 ,Sthn tainia epeze h deborah ker.

th tainia thn eida pou th diafimize ena periodiko alla den mporesa na th bro se dvd, ara na nai kala to internet :) :) H tainia einai apo to biblio to stripsimo ths bidas.Upothesh pos mia gkoubernanta paei na prosexei 2 mikra aderfia pou zoune se ena megalo spiti sthn exoxh mazi me mia hlikiomenh hphretria.o theios tous den mporei na einai ekei logon doulion pou exei.

To spiti omos pou zoune ta aderfia einai stoixeiomeno apo 2 diabolika pneumata pou prospathoun na demonisoun ta pedia kai na ta kirieusoun.

H ntanta anakaluptontas to skoteino mustiko pou krubei h epaulh,tha dosei mia maxh gia na prostateusei ta pedia kai na dioxei ta pneumata ,me ena omos sklhro timhma sto telos.

Thn tainia thn exo dei xana se alla duo remake, alla tha lega pos auth tou 60einai pragmatika korufaia.H deborah ker dinei resital ermhneias kai aneta tha mporouse na htan upopsifia gia oscar gia auto to ergo.

H olh tainia exei gothhkh atmosfaira,kapies kales tromaktikes skhnes,Kai polh epiblhtikh skhnothesia.Genika to innocents sou fernei sto mialo thn tainia the others ,mh pos pos einai kai oloidio alla me diaforetikes anatropes sto telos.

Epidi eixa dei kai ta 2 remake den polutromaxa alla otan thn blepeis gia proth fora sigoura tromazeis.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω την ταινια που εχω στην υπογραφη μου.Ειναι με την ναστασια κινσκι και τιν μαικλ γιορκ και λεγετε στα ελληνικα ''το δαχτυλιδι της ζωης''.την ειδα μια φορα στην ετ3
Link to comment
Share on other sites

xtes eida mia tainia pou thn katebasa ap to internet.legotan the innocents kai htan tou 61 ,Sthn tainia epeze h deborah ker.

th tainia thn eida pou th diafimize ena periodiko alla den mporesa na th bro se dvd, ara na nai kala to internet :) :) H tainia einai apo to biblio to stripsimo ths bidas.Upothesh pos mia gkoubernanta paei na prosexei 2 mikra aderfia pou zoune se ena megalo spiti sthn exoxh mazi me mia hlikiomenh hphretria.o theios tous den mporei na einai ekei logon doulion pou exei.

To spiti omos pou zoune ta aderfia einai stoixeiomeno apo 2 diabolika pneumata pou prospathoun na demonisoun ta pedia kai na ta kirieusoun.

H ntanta anakaluptontas to skoteino mustiko pou krubei h epaulh,tha dosei mia maxh gia na prostateusei ta pedia kai na dioxei ta pneumata ,me ena omos sklhro timhma sto telos.

Thn tainia thn exo dei xana se alla duo remake, alla tha lega pos auth tou 60einai pragmatika korufaia.H deborah ker dinei resital ermhneias kai aneta tha mporouse na htan upopsifia gia oscar gia auto to ergo.

H olh tainia exei gothhkh atmosfaira,kapies kales tromaktikes skhnes,Kai polh epiblhtikh skhnothesia.Genika to innocents sou fernei sto mialo thn tainia the others ,mh pos pos einai kai oloidio alla me diaforetikes anatropes sto telos.

Epidi eixa dei kai ta 2 remake den polutromaxa alla otan thn blepeis gia proth fora sigoura tromazeis.

 

interesting...

 

Εχω κανει μια τρελη εργασια στη σχολη πανω στο βιβλιο του Τζαιημς στο οποιο βασιστηκε η ταινια.

Το κυριο διλημμα του βιβλιου ειναι το κατα ποσο υπαρχουν τα φαντασματα ή τα δημιουργει η γκουβερναντα με τη φαντασια τηςκι απ'οτι εχω διαβασει οι περισσοτερες adaptations παιρνουν ξεκαθαρα τη μια απο τις δυο θεσεις.

Ψαξε και την ταινια του BBC με τη Jodhi May και τον Colin Firth που ειναι επισης πολυ καλη.

http://www.imdb.com/title/tt0209440/

 

 

Ειδα σημερα τη βιογραφια της Εντιθ Πιαφ. Χαμος απο κοσμο (για την ακριβεια κυριες ανω των 60), πηγαμε σε δυο σινεμα μεχρι να βρουμε εισιτηρια. :p

 

Η ερμηνεια της Cotillard ειναι Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΗ!!:w00t: :shock: :respect: Η ταινια ειναι αρκετα καλη αλλα πραγματικα η ερμηνεια της Κοτιγιαρ δε σου αφηνει περιθωρια να προσεξεις αλλα πραγματα στην ταινια. Βλεπεις μια κοπελα 30 ετων να μεταμορφωνεται σε 80αρα (γιατι τοσο φαινοταν η Πιαφ στα 48 της απο τις καταχρησεις)και μενεις με το στομα ανοιχτο. Αν δεν προταθει του χρονου για οσκαρ θα ειναι τρομερη αδικια.

 

7/10 απο μενα ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω...επιστρέψει στις ρίζες μου και έχω δει αρκετά splatter/ horror movies.

 

Black Christmas: Remake ταινίας του 1974, στην οποία ένας μανιακός δολοφόνος επιστρέφει στο σπίτι του, που πλέον είναι γυναικεία κολλεγιοαδελφότητα, αφού αποδράσει από τον ψυχιατρείο. Απόλυτα προβλέψιμη αλλά και πιστή στο είδος στο οποίο ανήκει (δηλ. αρκετό αίμα!). Μπορεί άνετα να γίνει ντοκιμαντέρ για τα "κλισέ των ταινιών τρόμου" πάνω της. 5/10

 

Horrorfest 2006's: Dark Ride: Μια από τις 8 ταινίες που ξεχώρισαν στη περσινή "γιορτή ταινιών τρόμου". Η υπόθεση: μια παρέα νέων που επισκέπτονται ένα luna park που έχει κλείσει λόγω ενός φρικιαστικού φόνου και ένας δολοφόνος που επιστρέφει στον τόπο του εγκλήματος. Αρκετά καλή προσπάθεια με μερικούς πολύ ευρηματικούς φόνους, αλλά κατά τα άλλα επαναλαμβανόμενο και με μέτριο σενάριο. 6/10

 

Horrorfest 2006's: Unrest: Ακόμα μια από τις 8 ταινίες τρόμου που έκαναν αίσθηση στην περσινή Horrorfest. Μια ομάδα ειδικευόμενων χειρούργων θα έρθουν αντιμέτωποι με ένα πολύ "ιδιαίτερο" πτώμα και θα αρχίσουν ένας-ένας να χάνουν τη ζωή τους. Πειστικές ερμηνείες, ΠΟΛΥ αηδιαστικές σκηνές (δε θα την πρότεινα σε κάποιον που απλά θέλει να τρομάξει), αρκετό αίμαι και μια υπόθεση που ενώ ξεκινά καλά κάπου "το χάνει".

Γενικά όμως, ήταν από τις καλύτερες ταινίες τρόμου που είδα το τελευταίο δίμηνο. Οι δημιουργοί ισχυρίζονται μάλιστα πως χρησιμοποιήθηκαν αληθινά πτώματα. 8/10

 

The Host: ΠΟΛΥ κακοπαιγμένη κορεάτικη ταινία δράσης, με πρωταγωνιστές ένα θαλάσσιο τέρας που τρομοκρατεί μια περιοχή της Κορέας και μια οικογένεια που προσπαθεί να ξαναβρει το μέλος που πίστευαν πως έχασαν για πάντα από το τέρας αυτό. Οι ηθοποιοί είναι... για πέταμα κυριολεκτικά. Δεν πείθουν με τίποτα και πουθενά. Η υπόθεση δεν είναι άσχημη και εκφράζει και κάποιες οικολογικές ανησυχίες. 4/10

 

Pulse: Remake ιαπωνικής ταινίας τρόμου. Θυμίζει κάτι από "Ring", κάτι από "Dark Water" χωρίς ποτέ να τα φτάνει (δυστυχώς). Μέτριες ερμηνείες, αρκετά καλά εφέ και μια πολύ μέτρια υπόθεση. Το σενάριο συνυπογράφει ο γνωστός σε όλους μας Wes Craven. Τίποτα το ιδιαίτερο. Και όχι τίποτα άλλο, παίζει και η κοπέλα μου (Kristen Bell) σε αυτήν την ταινία :p 5/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω...επιστρέψει στις ρίζες μου και έχω δει αρκετά splatter/ horror movies.

 

Black Christmas: Remake ταινίας του 1974, στην οποία ένας μανιακός δολοφόνος επιστρέφει στο σπίτι του, που πλέον είναι γυναικεία κολλεγιοαδελφότητα, αφού αποδράσει από τον ψυχιατρείο. Απόλυτα προβλέψιμη αλλά και πιστή στο είδος στο οποίο ανήκει (δηλ. αρκετό αίμα!). Μπορεί άνετα να γίνει ντοκιμαντέρ για τα "κλισέ των ταινιών τρόμου" πάνω της. 5/10

 

Horrorfest 2006's: Dark Ride: Μια από τις 8 ταινίες που ξεχώρισαν στη περσινή "γιορτή ταινιών τρόμου". Η υπόθεση: μια παρέα νέων που επισκέπτονται ένα luna park που έχει κλείσει λόγω ενός φρικιαστικού φόνου και ένας δολοφόνος που επιστρέφει στον τόπο του εγκλήματος. Αρκετά καλή προσπάθεια με μερικούς πολύ ευρηματικούς φόνους, αλλά κατά τα άλλα επαναλαμβανόμενο και με μέτριο σενάριο. 6/10

 

Horrorfest 2006's: Unrest: Ακόμα μια από τις 8 ταινίες τρόμου που έκαναν αίσθηση στην περσινή Horrorfest. Μια ομάδα ειδικευόμενων χειρούργων θα έρθουν αντιμέτωποι με ένα πολύ "ιδιαίτερο" πτώμα και θα αρχίσουν ένας-ένας να χάνουν τη ζωή τους. Πειστικές ερμηνείες, ΠΟΛΥ αηδιαστικές σκηνές (δε θα την πρότεινα σε κάποιον που απλά θέλει να τρομάξει), αρκετό αίμαι και μια υπόθεση που ενώ ξεκινά καλά κάπου "το χάνει".

Γενικά όμως, ήταν από τις καλύτερες ταινίες τρόμου που είδα το τελευταίο δίμηνο. Οι δημιουργοί ισχυρίζονται μάλιστα πως χρησιμοποιήθηκαν αληθινά πτώματα. 8/10

 

The Host: ΠΟΛΥ κακοπαιγμένη κορεάτικη ταινία δράσης, με πρωταγωνιστές ένα θαλάσσιο τέρας που τρομοκρατεί μια περιοχή της Κορέας και μια οικογένεια που προσπαθεί να ξαναβρει το μέλος που πίστευαν πως έχασαν για πάντα από το τέρας αυτό. Οι ηθοποιοί είναι... για πέταμα κυριολεκτικά. Δεν πείθουν με τίποτα και πουθενά. Η υπόθεση δεν είναι άσχημη και εκφράζει και κάποιες οικολογικές ανησυχίες. 4/10

 

Pulse: Remake ιαπωνικής ταινίας τρόμου. Θυμίζει κάτι από "Ring", κάτι από "Dark Water" χωρίς ποτέ να τα φτάνει (δυστυχώς). Μέτριες ερμηνείες, αρκετά καλά εφέ και μια πολύ μέτρια υπόθεση. Το σενάριο συνυπογράφει ο γνωστός σε όλους μας Wes Craven. Τίποτα το ιδιαίτερο. Και όχι τίποτα άλλο, παίζει και η κοπέλα μου (Kristen Bell) σε αυτήν την ταινία :p 5/10

 

 

 

file wraies aytes oi tainies pou mas les alla an ypirxan kai ipotitloi gia na tis katebasoume tha itan kalitera

 

 

kai me tin idia eykairia pes mou tromaxrikes tainies se stil thriller kai horror (titlous) ennow

 

thankss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

file wraies aytes oi tainies pou mas les alla an ypirxan kai ipotitloi gia na tis katebasoume tha itan kalitera

 

 

kai me tin idia eykairia pes mou tromaxrikes tainies se stil thriller kai horror (titlous) ennow

 

thankss

Πατριώτη, κοίταξες καθόλου στο opensubtitles.org ή στο greeksubs.com;

 

Εκεί θα βρεις σχεδόν τα πάντα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε ψυχο-DesertSMisSRaiN συμφωνω με ολα οσα ειπες για τις παραπανω ταινιες.(Βλεπω του δοσαμε και καταλαβε ετσι;:p )

Μονο το Unrest δεν ειχα δει και τωρα το...νοικιαζω.:p

Εγω προσφατα ειδα ενα αλλο thriller/horror/mystery εργο, το Τοuristas.

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την χαμηλη βαθμολογια του imdb.

Προσωπικα το βρηκα μια χαρα εργακι τρομου, το οποιο αν και φυσικα δεν αξιζει "δαφνες" πρωτιας, παρολα αυτα εχει ορισμενες σκηνες τις οποιες καλο θα ηταν να τις δουν και να "παραδειγματιστουν" ορισμενες αλλες μεγαλες παραγωγες.

Και δραση ειχε, και βια, και σκηνες βιας, και "κοντινα πλανα" (οπου επρεπε!:cool: ) κτλ κτλ.

Προσωπικα θα του εβαζα 6.5 με 7!:D

Γιααααα ριξε του μια ματια να μου πεις!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου το είχα πετύχει αλλά λόγω χαμηλής Imdb-βαθμολογίας, είπα να το αφήσω...

 

Αφού το λες, το βάζω να "έρχεται".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω γι' αυτον το λογο φιλε desert το ειχα αποριψει, και εντελως τυχαια αποφασισα να το δω.Ειχα ξεχασει τιτλο/βαθμολογια.;)

Δεν ξερω...αλλα σου λεω..σε μερικα σημεια δινει "μαθηματα".

Σιγουρα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη, αλλα σκεφτομενος οτι ειναι ψιλοαγνωστη σαν παραγωγη-ηθοποιοι και δεν ξερω αν εχει ξοδευτει και κανα budget της προκοπης...πιστευω οτι αξιζει!:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη, αλλα σκεφτομενος οτι ειναι ψιλοαγνωστη σαν παραγωγη-ηθοποιοι και δεν ξερω αν εχει ξοδευτει και κανα budget της προκοπης...πιστευω οτι αξιζει!

 

To ίδιο μου είχες πει και για το Rest Stop και είχες απόλυτο δίκιο. You know I trust you!! ;) :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς ερμηνειών, ο Cage, ένας από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς κάποτε, τα τελευταία χρόνια έχει φθίνουσα - ερμηνευτικά - πορεία. Στην συγκεκριμένη ταινία, είναι μέτριος, καλύτερος σίγουρα από το Wicker Man. Σε κάποια σημεία είναι φυσικός στον ρόλο του και άνετος, σε άλλα δείχνει να βρίσκεται εντελώς έξω από τα νερά του...

 

Όντως, ο Νίκολας Κέιτζ έχει πέσει πάρα πολύ ερμηνευτικά τα τελευταία χρόνια. Άσε που οι δουλειές που διαλέγει πλέον δεν είναι και οι καλύτερες.

Επίσης δε μπορώ να τον φανταστώ να ενσαρκώνει "σούπερ ήρωα" από κόμικ.

 

Αν και μου αρέσουν οι μεταφορές κόμικ και αν και με προσέλκυσε το τρέιλερ, μάλλον θα περιμένω το dvd. Όχι λόγω της κριτικής σου, αλλά λόγω του ότι εξ αρχής δε με τράβηξε αρκετά σαν δουλειά που αξίζει να τη δεις στον κινηματογράφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ο Νίκολας Κέιτζ έχει πέσει πάρα πολύ ερμηνευτικά τα τελευταία χρόνια. Άσε που οι δουλειές που διαλέγει πλέον δεν είναι και οι καλύτερες.

Επίσης δε μπορώ να τον φανταστώ να ενσαρκώνει "σούπερ ήρωα" από κόμικ.

 

Αν και μου αρέσουν οι μεταφορές κόμικ και αν και με προσέλκυσε το τρέιλερ, μάλλον θα περιμένω το dvd. Όχι λόγω της κριτικής σου, αλλά λόγω του ότι εξ αρχής δε με τράβηξε αρκετά σαν δουλειά που αξίζει να τη δεις στον κινηματογράφο.

ego pantos thn eida kai exo na po pos htan super.

to story kai ta grafika tromera kai einai tainia pou AXIZEI na th deis se cinema kai oxi mono se dvd.Ektos an exei blue ray me home cinema:lol:

tha sumfonhso pos tou cage den tha tou phgaine enas rolos apo super hroa..alla den pauei na paramenei gia mena enas kalos hthopios.Kai exalou an milame gia doulies pou den axizan se sci fi uparxoun kai xeirotera paradeigmata.blepe dare devil:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

..alla den pauei na paramenei gia mena enas kalos hthopios.
Safws file mou aplws twra exei apofasisei na oikonomaei...kapoia stigmi tha ipokrithei kapoion alkooliko kai tha ksanathimithoume oloi mas poso kalos hthopoios eine :p
Link to comment
Share on other sites

Όντως, ο Νίκολας Κέιτζ έχει πέσει πάρα πολύ ερμηνευτικά τα τελευταία χρόνια. Άσε που οι δουλειές που διαλέγει πλέον δεν είναι και οι καλύτερες.

Επίσης δε μπορώ να τον φανταστώ να ενσαρκώνει "σούπερ ήρωα" από κόμικ.

 

Αν και μου αρέσουν οι μεταφορές κόμικ και αν και με προσέλκυσε το τρέιλερ, μάλλον θα περιμένω το dvd. Όχι λόγω της κριτικής σου, αλλά λόγω του ότι εξ αρχής δε με τράβηξε αρκετά σαν δουλειά που αξίζει να τη δεις στον κινηματογράφο.

 

Θα κάνω τον δικηγόρο του Διαβόλου και θα πω πως αν υπήρχε ένας σούπερ ήρωας που θα μπορούσε να τον αποδώσει καλά ο Cage, αυτός είναι ο Ghost Rider. Και δεν είναι «υπερβολικά» σούπερ ήρωας (όπως π.χ. Μπάτμαν, Σούπερμαν, Σπάιντερμαν με στολές κλπ.), αλλά και - κυρίως - αφορά έναν άνθρωπο ο οποίος είναι προβληματισμένος με τις επιλογές του, χαρακτήρα τον οποίο έχει αποδώσει καλά ο Cage, αν και θα μπορούσε καλύτερα.

 

ego pantos thn eida kai exo na po pos htan super.

to story kai ta grafika tromera kai einai tainia pou AXIZEI na th deis se cinema kai oxi mono se dvd.Ektos an exei blue ray me home cinema:lol:

tha sumfonhso pos tou cage den tha tou phgaine enas rolos apo super hroa..alla den pauei na paramenei gia mena enas kalos hthopios.Kai exalou an milame gia doulies pou den axizan se sci fi uparxoun kai xeirotera paradeigmata.blepe dare devil:lol:

 

Συμφωνώ, ως προς τα γραφικά (και τον ήχο επίσης). Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι τόσο σημαντικό αυτό για κάποιον, ώστε να δει την ταινία στον κινηματογράφο.

 

Υ.Γ.

Προσωπικά, θεωρώ ότι το Ghost Rider ήταν μία πολύ καλύτερη ταινία με θέμα σούπερ ήρωα από το Daredevil και ο Cage αρκετά καλύτερος στον ρόλο του από τον Affleck.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες~το pick of destiny. Φανταστικό, παιδιά, καλά πολύ γέλιο!!! Το ξαναβλέπω άνετα. Ο Jack Black δίνει ρέστα!

Εμενα μου φανηκε ψιλοαδιαφορη. Μονο ο Black το σωζει καααααπως χαρη στη γελοια φατσα του.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Προσωπικά, θεωρώ ότι το Ghost Rider ήταν μία πολύ καλύτερη ταινία με θέμα σούπερ ήρωα από το Daredevil και ο Cage αρκετά καλύτερος στον ρόλο του από τον Affleck.

 

Μα γιατί όλοι θάβετε το Daredevil;

Δεν ήταν και τόόόόσο κακό πια!! Έχουν βγει τέρατα με σούπερ-ήρωες!!

 

Καλά ο Affleck έτσι και αλλιώς χάλια ηθοποιός είναι, γιατί στο Daredevil να ήταν καλός :X :shifty: ;;;

 

Αφήστε που έπαιζε και η Garner... :love: :love:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί όλοι θάβετε το Daredevil;

Δεν ήταν και τόόόόσο κακό πια!! Έχουν βγει τέρατα με σούπερ-ήρωες!!

 

Καλά ο Affleck έτσι και αλλιώς χάλια ηθοποιός είναι, γιατί στο Daredevil να ήταν καλός :X :shifty: ;;;

 

Αφήστε που έπαιζε και η Garner... :love: :love:

 

Είναι η μόνη πραγματικά κακή ταινία που σούπερ ήρωες που θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής... Όσο για την Garner, μία Garner δεν φέρνει την άνοιξε... :whistle: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω τον δικηγόρο του Διαβόλου και θα πω πως αν υπήρχε ένας σούπερ ήρωας που θα μπορούσε να τον αποδώσει καλά ο Cage, αυτός είναι ο Ghost Rider. Και δεν είναι «υπερβολικά» σούπερ ήρωας (όπως π.χ. Μπάτμαν, Σούπερμαν, Σπάιντερμαν με στολές κλπ.), αλλά και - κυρίως - αφορά έναν άνθρωπο ο οποίος είναι προβληματισμένος με τις επιλογές του, χαρακτήρα τον οποίο έχει αποδώσει καλά ο Cage, αν και θα μπορούσε καλύτερα.

 

Θα σεβαστώ τη γνώμη σου απόλυτα, μιας και δεν έχω δει ακόμη την ταινία κ δε μπορώ να "καταδικάσω" τον Κέιτζ για την ερμηνεία του ως σούπερ ήρωα. Απλά δε μπορώ να τον φανταστώ σούπερ ήρωα, μέχρι τη στιγμή που θα τον δω να τον ενσαρκώνει. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη πραγματικά κακή ταινία που σούπερ ήρωες που θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής... Όσο για την Garner, μία Garner δεν φέρνει την άνοιξε... :whistle: :p

 

to Electra βαδιζει στα ιδια και μπορει και χειροτερα βηματα του DareDevil....

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερα θα έλεγα.Πάντως εμένα μου άρεσε το Daredevil και δεν θα πω μου άρεσε λίγο ή πολύ ούτε θα το συγκρίνω με καμία άλλη ταινία.Το έχω δει 2 φορές και το ευχαριστήθηκα και τις 2:D
no sig...
Link to comment
Share on other sites

to Electra βαδιζει στα ιδια και μπορει και χειροτερα βηματα του DareDevil....

 

Χειρότερα, χειρότερα... :down:

 

Χειρότερα θα έλεγα.Πάντως εμένα μου άρεσε το Daredevil και δεν θα πω μου άρεσε λίγο ή πολύ ούτε θα το συγκρίνω με καμία άλλη ταινία.Το έχω δει 2 φορές και το ευχαριστήθηκα και τις 2:D

 

Εντάξει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

to Electra βαδιζει στα ιδια και μπορει και χειροτερα βηματα του DareDevil....

 

Εννόειται πως το Electra ήταν πολύ χειρότερο! Από τα μέσα της ταινίας κιόλας παρακαλάς να τελειώσει, ενώ το σενάριο ήταν μηδενικό!

Το DareDevil ήταν πολύ καλύτερο απ' το Electra, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αγγίζει τα Spiderman 1+2 & Batman 1+2 (άντε και το Batman Begins). Επίσης θεωρώ και το Fantastic Four πολύ-πολύ καλύτερο απ'το DareDevil.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...