Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kριτικές , απόψεις , προτάσεις για οποιαδήποτε ταινία ο καθένας θέλει :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Dogville

 

του Lars von Trier ,

με την Nicole Kidman, Harriet Andersson, Lauren Bacall

 

Η τελευταία ταινία του Δανού σκηνοθέτη, σίγουρα δεν είναι μια ταινία για όλους. Αυτό βέβαια δεν είναι κάτι το οποίο δεν περιμέναμε από τον σκηνοθέτη των τόσων αμφιλεγόμενων ταινιών. Το Dogville πήρε εξαιρετικές κριτικές κατά την προβολή της στο τελευταίο φεστιβάλ Κανών. Σίγουρα στην μεγάλη δημοσιότητα που πήρε συνέβαλε κατά πολύ και η παρουσία της Nicole Kidman, αφού ο Trier σπάνια διαλέγει γνωστούς ηθοποιούς για τις παραγωγές του.

 

Η ταινία μας παρουσιάζει μια μικρή απομονωμένη Αμερικάνικη πόλη, στην οποία βρίσκει καταφύγιο μια γυναίκα που προσπαθεί να ξεφύγει από αυτούς που την κυνηγούν. Στην αρχή γίνεται δεκτή απο την μικρή κοινωνία όμως τα πράγματα δεν εξελίσονται όπως θα ή8ελε. Όλοκληρη η ταινία διαδραματίζεται σε ένα και μόνο σκηνικό. Οι τοίχοι των σπιτιών δεν υπάρχουν ώστε να μπορούμε κάθε στιγμή να βλέπουμε τις αντιδράσεις των κατοίκων όσο βρίσκονται στα σπίτια τους. Τα δέντρα είναι ζωγραφιστά, πόρτες δεν υπάρχουν, και γενικά ο σκηνοθέτης θέλει να επικεντρωθεί το βλέμμα του θεατή στα πρόσωπα και όχι στα αντικείμενα. Η ερμηνεία της Kidman είναι πάρα πολύ καλή σε έναν ρόλο που δεν την είχαμε συνηθίσει.

 

Γενικά είναι μια αυστηρά cinefil ταινία που όμως στο τέλος καταφέρνει να μας μεταφέρει αυτό που θέλει να δείξει ο Trier, και αυτό είναι η κατάντια της Αμερικάνικης κοινωνίας. Βέβαια περιέρχει και διαλογους που κουράζουν τον θεατή και σίγουρα οι 2 ώρες και 50 λεπτά δεν περνάνε και τόσο εύκολα. Σιγουρα όμως είναι μια πρόταση για όσους θέλουν να δούν κάτι διαφορετικό.

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kill Bill

 

H ταινία περιγράφεται κατ'αρχήν με δύο λέξεις: Λουτρό αίματος! Έχει πάντως κάτι να πει νομίζω, είναι κλασσικός Ταραντίνο, έχει ανακατέψει γουέστερν, Ματριξ, Τίγρη και δράκο, γενικά ταινίες καράτε δεκαετίας 70-80 και αγγίζει συνειδητά σε κάποια σημεία τα όρια του B-movie! H μουσική πολύ προσεκτικά διαλεγμένη, είναι ένας έξτρα "ηθοποιός" θα έλεγα. Η Ούμα Θέρμαν πάρα πολύ καλή. Δείτε το αλλά μόνο αν αντέχετε πολλή βία και αίμα (σε σημείο γέλιου!)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KCB

 

Kill Bill

 

H ταινία περιγράφεται κατ'αρχήν με δύο λέξεις: Λουτρό αίματος! Έχει πάντως κάτι να πει νομίζω, είναι κλασσικός Ταραντίνο, έχει ανακατέψει γουέστερν, Ματριξ, Τίγρη και δράκο, γενικά ταινίες καράτε δεκαετίας 70-80 και αγγίζει συνειδητά σε κάποια σημεία τα όρια του B-movie! H μουσική πολύ προσεκτικά διαλεγμένη, είναι ένας έξτρα "ηθοποιός" θα έλεγα. Η Ούμα Θέρμαν πάρα πολύ καλή. Δείτε το αλλά μόνο αν αντέχετε πολλή βία και αίμα (σε σημείο γέλιου!)

 

 

Tα είπες όλα με πινελιές!

Βασικά εγώ εντυπωσιάστηκα από την μουσική επένδυση της ταινίας! Μολίς κυκλοφορήσει το soundtrack θα το αγοράσω (και αυτό είναι δέσμευση :p )! Για να φανταστείτε πόσο πολύ μου άρεσε να αναφέρω το εξής: έχω 4 χρόνια να αγοράσω αυθεντικό cd για την πάρτη μου... ;)

Επίσης η ευχάριστηση έκπληξη της ταινίας ήταν η χρήση κινουμένων σχεδίων σε ένα κομμάτι της ταινίας! Ακόμα και αυτό το κομμάτι ήταν φτιαγμένο για τον Ταραντίνο και δεν ξέφευγε ούτε στο ελάχιστο από το καρτουνίστικο τρόπο κινηματογράφησης της ταινίας! :)

Θαύμασα άλλη μια φορά την λεπτή ειρωνία στους διαλόγους των πρωταγωνιστών (πραγματικά το λατρεύω αυτό στον Ταραντίνο)!

Όσο για τις σκηνές βίας: είναι τόσο μα τόσο τραβηγμένες που ξεφεύγουν κατά κάποιο τρόπο από τα ανώτατα όρια της βίας, και φλερτάρουν με την χιουμοριστική πλευρά της ταινίας (if u got the point ;) ).

 

8/10

 

Και όχι (9,5/10) λόγω του απλού και αδύναμου σεναρίου!

Link to comment
Share on other sites

ΟΞΥΓΟΝΟ

 

 

Αρκετά Χρόνια πριν , με μια ταινία - σταθμό για τα ελληνικά δεδομένα , η οποία έκανε μεγάλες εισπράξεις (ρεκόρ σχεδόν) για ελληνική , Το διδυμο Των Ρεππα - Παπαθανασίου έκανε άλλη μια απόπειρα κωμωδίας - επιθεώρησης με το "Κλάμα βγήκε απο τον παράδεισο"... Η ταινία δίχασε κοινό και κριτικούς , και σίγουρα δεν πήγε εισπρακτικά όσο περίμεναν όλοι με αποτέλεσμα να χρεωθούν οι δημιουργοί της ταινίας μια "αποτυχία" ....

Φετος το δίδυμο επιστρέφει με το τρίτο κινηματογραφικό του τόλμημα , απέχοντας πολύ απο μια "ευτυχισμένη" και "κουφετί" πραγματικότητα.

Προκαλεί και διχάζει για ακμη μια φορά. Δικαιολογημένα όμως ? ΚΑι τελικά γιατί η ταινία αυτή σχολιάστηκε τόσο πολύ???

 

Με φόντο την Ελληνική επαρχία (στο αόριστο) και χωρίς να αναφέρει ποτέ σε ποια περιοχή διαδραματίζεται η ιστορία , μεταφερεται αυτούσια μια αποτύπωση της ελληνικής πραγματικότητας , τόσο σε επαρχία όσο και στην Αθήνα.Το θέμα όμως ειναι οτι εδώ η υπόθεση λειτουργεί καλύτερα απο οτι στην πρωτευόυσα γιατί στην επαρχία όλοι γνωρίζονται....

 

Ή ταινία διαπραγματεύεται τα γνωστά : όλα για το χρήμα. Βία , έρωτες , προδοσίες , σεξ , όλα έχουν τελικό προορισμό τα λεφτά.

Γρήγορα ο θεατής αντιλαμβάνεται ότι είναι εγκλωβισμένος σε μια πραγματικότητα τόσο ξενη αλλά και τόσο γνώριμη σε όλους. Ξέρετε πόσοι μου ανέφεραν οτι στο χωριό τους έχει γίνει κάτι αντίστοιχο??

 

Οπότε γιατί ο θεατής που βλέπει τη ταινία σοκάρεται??Γιατί αντιδράει όταν βλέπει πραγματα που μπορει να συμβαινουν ακριβώς στο δίπλα σπίτι αν όχι και πιο κοντά??? Αντιδράει γιατί απλά συνειδητοποιεί πόσο πραγματικά τελικά ειναι όλα αυτά.

 

Οι σεναριογράφοι "τσαλακώνουν" την εικόνα της τυπικής νεολληνικής οικογένειας όπου όλα πάνε καλά.Κάτι αντίστοιχο με το "American Beauty" , που κατερριψε τα πρότυπα της μέσης "ευτυχισμένης" αμερικάνικης οικογένειας.

 

Αν αναρωτιέστε αν μου άρεσε θα δυσκολευτώ να απαντήσω.Γιατί απλά δεν ειναι απο τις ταινίες που θα πας να δεις για να περάσεις καλά , ούτε ταινία που θα πεις άκουσα οτι ειναι ωραία ή δεν ειναι ωραία η κάτι αντίστοιχο. Πάντως σίγουρα διαφέρει απο τα συνηθισμένα. Και θα το καταλάβετε τόσο κατα τη διάρκεια της ταινίας όσο και στο τέλος της.

 

Φυσικά και είναι υπερβολική ανα περιόδους. Βριθει βωμολοχιών που πραγματικά ενοχλούν τον θεατή όχι για "ηθικούς" λόγους αλλά περισσότερο γιατί επαναλάμβονται και μάλιστα σε πολλές σκηνές αναιτια. Ομοφυλοφιλικές περιπτύξεις υπάρχουν .Αν σοκάρουν ή όχι δε ξέρω γιατί πλέον στους ρυθμούς της εποχής μας όλοι λίγο πολύ είναι εξοικειωμένοι με την ομοφυλοφιλική πραγματικότητα.

 

Ερμηνείες ? καλές... και επιτέλους μια ελληνική ταινία που δε φαίνεται να ανοίγουν πρώτα το στόμα και να ακούγεται μετά απο λίγο ο διάλογος.

 

Το αν θέλετε να πάτε να τη δείτε τώρα είναι πραγματικά μια απόφαση που μόνοι σας θα λάβετε.Αν περιμένετε πλοκή μελό και μια ταινία "τυλιγμένη" με ωραίες σκηνές και χρώματα ή μυρωδιές (βλέπε Πολίτικη Κουζίνα) καλύτερα να μην τη δείτε. Αν απο την άλλη πάτε , θα χρειαστείτε γερά νευρα. Πάντως είτε αποφανθείτε ότι σας αρέσει είτε όχι , σίγουρα 8α συμφωνήσετε ότι ήταν κάτι που κανείς άλλος δε θα τολμούσε να γυρίσει έτσι απλά και αβίαστα και να τό κάνει και ταινία.

 

 

Βαθμός : *** / 5

 

(λόγω βωμολοχίας)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Βασικά εγώ εντυπωσιάστηκα από την μουσική επένδυση της ταινίας! Μολίς κυκλοφορήσει το soundtrack θα το αγοράσω (και αυτό είναι δέσμευση :p )! Για να φανταστείτε πόσο πολύ μου άρεσε να αναφέρω το εξής: έχω 4 χρόνια να αγοράσω αυθεντικό cd για την πάρτη μου... ;)

Επίσης η ευχάριστηση έκπληξη της ταινίας ήταν η χρήση κινουμένων σχεδίων σε ένα κομμάτι της ταινίας! Ακόμα και αυτό το κομμάτι ήταν φτιαγμένο για τον Ταραντίνο και δεν ξέφευγε ούτε στο ελάχιστο από το καρτουνίστικο τρόπο κινηματογράφησης της ταινίας! :)

 

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΙΘΑΝΑ SPOILERS!!!

 

 

 

Πραγματικά είμαι κι εγώ πολύ κοντά να το αγοράσω! Και αν δεν κάνω λάθος δεν έχει κανένα πρωτότυπο κομμάτι (φτιαγμένο για την ταινία) είναι όλα παλιά εως πολύ παλιά!

Μου θύμισες το ανιμέ κομμάτι στο οποίο ξέχασα να αναφερθώ πριν. Γενικά δεν είμαι φαν του είδους αλλά μου άρεσε το Animatrix που είδα πρόσφατα (και είναι ακριβώς στο ίδιο στυλ). Ήταν μάλιστα από τα πιο βίαια και αιματοβαμμένα κομμάτια της ταινίας, ίσως με πραγματικούς ηθοποιούς να ήταν too gore!

Επίσης το γύρισμα σε ασπρόμαυρο λίγο αργότερα ήταν ό,τι έπρεπε σε ένα σημείο που δεν σήκωνε άλλο κόκκινο!!! :p

Κορυφαία όμως ιδέα (δείχνει και το πνεύμα του Ταραντίνο στην ταινία)ήταν με τον μικρό που έμεινε τελευταίος όταν η Θέρμαν καθάρισε ολόκληρο εκείνο το στρατό (ο οποίος στρατός ήταν ντυμένος σε στυλ agent Smith...).

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Once upon a time in Mexico

 

Δεν κρίνουμε μία ταινία από το cast αλλά όταν αυτό αποτελείται από 3 γνωστούς ηθοποιούς,δε γίνεται να μη σου τραβήξει την προσοχή. Ειδικά το συγκεκριμένο που απευθύνεται και στα 2 φύλα :p

Προσωπικά δε μου αρέσει αυτό το είδος ταινιών αλλά η συγκεκριμένη ήταν αρκετά καλή για το είδος της.Στην αρχή παραπέμπει λίγο σε κλασική,χιλιοειδωμένη,βαρετή ιστορία στο Μεξικο αλλά στη συνέχεια αναδυκνύεται σε μια συμπαθέστατη περιπέτεια με τρέξιμο,χιούμορ,γεγονότα που δεν περιμένεις κλπ.

Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν η επιλογή του σεναριογράφου για την τύχη του Depp αλλά αφότου σταμάτησε να του κάνει κοντινά το ξεπέρασα :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The human stain

 

Δύο καλοί ηθοποιοί συναντιούνται και ενσαρκώνουν δύο μάλλον παράξενους ρόλους..

Διαβάζοντας την υπόθεση της ταινίας σε περιοδικό,δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα αλλά αφότου την είδα,την κατατάσω στις καλύτερες ταινίες που είδα φέτος στο σινεμά.Και η λίστα είναι μικρή :)

Ταινία με πολλές κοινωνικές-ψυχολογικές προεκτάσεις,αγγίζει πολλές ευαισθησίες,σε κάνει να νιώσεις σχεδόν λύπηση για τους "τραγικούς" ήρωές της,και φυσικά το κλασικό:Τη θυμάσαι και μετά το τέλος της προβολής και τη συζητάς.

Μπορεί η χημεία μεταξύ των ηθοποιών να μην είναι η ιδανική αλλά οι ερμηνείες είναι πολύ καλές και πολύ ρεαλιστικές.Ο Anthony Hopkins εξακολουθεί να κάνει αυτό που κάνει καλά τόσα χρόνια και η Nicole Kidman αποδεικνύει πως μια καλή ηθοποιός δε χρειάζεται ούτε καν make up για να αποδείξει την αξία της.

Αν ήταν αληθινή ιστορία θα ήταν πολύ τραγική..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθουν και μερικα screenshots απο την avant premiere :)

 

http://users.panafonet.gr/soulman/images/Image(186).jpg

http://users.panafonet.gr/soulman/images/Image(187).jpg

http://users.panafonet.gr/soulman/images/Image(188).jpg

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά η Νάντια 8α μιλήσει για άρχοντα! Ανεπιφύλακτα να πάτε να το δείτε! Στο 3ο μέρος μας δείχνει πως ο Smeagol έγινε Gollum, το βαρύ φορτίο του Frodo, τη μάχη για τη Μέση-Γή, τον τίτλο της--> επιστροφή του βασιλιά κλπ! Συναντάμε κ γνώριμα πρόσωπα απο τη συντροφιά... Το μόνο κακό είναι, ότι κάποιες σκηνές έχουν μεγάλη διάρκεια αλλά τελειώνουν απότομα :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lord of the rings

 

Για ανθρώπους με υπομονή!Γίνεσαι ένα με το κάθισμα,στο τέλος λες επιτέλους,αλλά κατα τα άλλα,με ικανοποιήσε με τις "ξεχωριστές"ιστορίες-αν και μέχρι να δεις τη συνέχεια μιας σκηνής,περνούσε κανένα 20 λεπτο και έλεγες,"μα που είναι αυτός ο Φρόντο".Μάχες είχε περισσότερες το 2 αν δεν κάνω λάθος αλλά αυτό είχε πιο πολύ "παραμύθι".

Και φυσικά,έρχεται το τέλος της ιστορίας-καταστροφή του δαχτυλιδιού και ζουν όλοι καλά και μεις καλύτερα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φτασε....

αλλες 3 ωρες τι παλευα ανετα....

αλλωστε ειμαι απο αυτους που εχουν υπομονη και αντεχω και χωρις διαλλειμα.... :p

Αντε τωρα!ποιος περιμενει να βγει το extented να δουμε τι παιχτηκε με τον Witchking που την πεφτει στον Gandalf στην Minas Tirith....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Bαρετό αυτό με τον άρχοντα. Το εμπεδώσαμε πιά. Η πολύ διαφήμηση στο τέλοs κακό του κάνει. :mad:

Χθέs είδα ενα κινέζικο με κάτι βρυκόλακεs.http://www.langkawi.dk/v72.gif Το ψέμα και το εφφέ πήγε σύννεφο. Το είδα όμωs. Πλάκα είχε, καλό ήταν. Δεν θυμάμαι τον τίτλο.

Πολλέs και οι ταινίεs με ελληνικό ενδιαφέρον τον νέο χρόνο περημένουμε. Εύχομαι η διαστρεύλωση στα σενάρια, να μην ξεπεράσει τα όρια και θεωρηθούν ανθελληνικέs. Ίδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Timeline

 

 

Στα πρώτα 45-50' αναρωτιέσαι γιατί πήγες να δεις αυτή την ταινία,γιατί κάνει θόρυβο ο διπλανός,τι θα φας μετά κλπ. Μετά τη διακοπή,αναρωτιέσαι αν άλλαξε ο σκηνοθέτης ή αν είναι ένας αλλά με διχασμένη προσωπικότητα.

Δηλαδή ενώ ξεκινάει απογοητευτικά - μηχανή χρόνου,διάσπαση DNA,αρχαιολόγοι που ψάχνονται,μόλις φτάνει στη Γαλλία του 1357,αλλάζει τελείως η αίσθηση,ατελειώτο κυνηγητό,κάστρα και όπλα εποχής και ωραίο παιχνίδι με το χρόνο και τις χρονολογίες.

Μια ματιά στον εκατονταετή πόλεμο της Γαλλίας,μικρή επέμβαση στην ιστορία,και στο τέλος,όσοι καταφέρνουν,γυρίζουν πίσω :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι off-topic ή αν αυτό το thread είναι μόνο για καινούργιες ταινίες (αν δεν αρμόζει το post εδω ας με διορθώσει κάποιος από τους Mod)

 

Χτές είδα το αρκετά αμφιλεγόμενο έργο (αν κρίνω απο τις γνώμες που έχω ακούσει) "Οι ώρες) (The Hours http://www.imdb.com/title/tt0274558/ )

 

Είμαι περιέργος να ακούσω πως σας φάνηκε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι off topic :

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly ( 8 Νοέ. 2003 , 20:42)

 

Το θέμα γενικευέται και περιμένει τις κριτικές-απόψεις για οποιαδήποτε ταινία ο καθένας θέλει.

 

 

Μόνο που δε μας έγραψες εσύ τη δική σου άποψη για την ταινία.

 

Εμένα πάντως,αν και δε θυμάμαι ακριβώς την υπόθεση αυτή τη στιγμή,μου άρεσε.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (30 Δεκ. 2003 , 12:43)

 

Δεν ξέρω αν είμαι off-topic ή αν αυτό το thread είναι μόνο για καινούργιες ταινίες (αν δεν αρμόζει το post εδω ας με διορθώσει κάποιος από τους Mod)

 

Χτές είδα το αρκετά αμφιλεγόμενο έργο (αν κρίνω απο τις γνώμες που έχω ακούσει) "Οι ώρες) (The Hours http://www.imdb.com/title/tt0274558/ )

 

Είμαι περιέργος να ακούσω πως σας φάνηκε...

 

 

Αρκετά καλή ταινία αν και αρκετά βαριά και ψυχοπλακωτική. Η Kidman άψογη ενώ η Μεριλ Στριπ χάλια. Η μουσική του Γκλας πολύ καλή αλλά κάπως υπερβολική, σε μερικά σημεία δεν σε άφηνε να δεις την ταινία.

KCB
Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

loipon the hours itan mia apo tis pio sigkinitikes istories po exo dei!opoios exei diadasei to kiria dallaway tha katalavene kai ton rithmo tis tainias poli pio eykola alla kai etsi itan arketa apli.

3 ginaikes se 3 diaforetikes epoxes prospathounh na spasoun ta desma tis koinonias tous alla perissotero ta dika tous desma me to parelthon.i nicole kidman ontos ajize to oskar mias kai edose apolita to anisixo pneyma tis iroidas tis alla i pio sigkinitiki ermineia gia mena itan tou siggrafea me aids pou apofasizei (spoiler!!!!!)na aytoktonisei.giati jerei oti mono etsi tha afisei eleytheri na xarei tin zoi tis.

 

to mono pou me peiraje itan oi antidraseis tou koinou me ta filia............mallon telika den eimaste os koino etoimoi gia omofilofilika filia.......akoma kai se tainies opos to safe sex pali antidraseis evlepa.ayto me kourazei kai parallila me thlivei giati ipotithetai oti eimaste pio anoixtomialoi apo ta amerikanakia.........mallon oxi se merika themata.

welcome to silent hill
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ταινια και πολυ καλη μουσικη, καλυτερη απ΄το frida που πηρε το oscar (sorry αλλα επρεπε να πω τον πονο μου ) :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Fetos paidia h kalyterh tainia pou eida htan to kill bill.Thn perimena pws kai pws kai den me apogohteyse.Dystyxws synexizetai alla se ligous mhnes bgainei k to 2.Goustarw poly ton Tarantino pou kseperase pali ton eayto tou.An sas arese to pulp fiction kai den eidate to kill bill kante to.Telos to soundtrack einai apaixto.Exw thn periergeia na dw an yparxei kapoios allos pou tou arese toso ayth h tainia...
Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poloman (24 Ιαν. 2004 , 00:57)

 

Σημερα ειδα το "stuck on you" πολυ καλη ταινια!! Ειχε αρκετο γελιο!! Να πατε να την δειτε!!

 

 

Μόνο από το τρέιλερ που είδα, δεν σκοπεύω να δω την ταινία γιατί στην πραγματικότητα τα Σιαμαία είναι συνήθως πολύ τραγική ιστορία και το θεωρώ τουλάχιστον λάθος να γελιοποιείται έτσι.

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
edaxei mi trelathoume.oxi kai tainiara to stuck on you!oti exete dei sto trailer einai oi poli korifees stigmes.metriotita gia mena.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...