Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 3 Μάρ. 2004 , 19:18)

 

Tora osoi den kserete min perimenete na sas mathoun mithologia kai istoria oi Amerikanoi kai o Brad Pitt..

 

Μια ταινία δεν είναι διδακτικό βιβλίο ή εγκυκλοπαίδεια να σου μάθει Ιστορία ή Μυθολογία... Εμπνέεται απ'αυτά και αποδίδεται κατά βούληση... γι'αυτό και είναι και Τέχνη ο κινηματογράφος... ;)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια ταινία δεν είναι διδακτικό βιβλίο ή εγκυκλοπαίδεια να σου μάθει Ιστορία ή Μυθολογία

 

Den eipa afto.

Ennoousa ''min perimenete na deite sosta tin mithologia apo aftous.Pos itan i Zina gia paradeigma..?

 

OK tora??

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Geia sas kai apo emena!Thelo na po kai ego tin gnomi moy gia to troy!Sigoyra tha einai mia amerikania kai tipote parapano me ton Bratt kai toys alloys ksenerotoys!Alla den pisteyo oti mporei na ftasei tin katantia tis zinas!Ayti itan mia eydomadia seiroyla kai oxi mia paragogi arketon ekatomirion!Elpizo an oxi me to troy se kapoies melontikes tainies oi diaforoi skinothetes poy tha piasoyn kapoio elliniko mitho na deiksoyn ton idio sebasmo me ton arxonta!H iliada exei xilies fores kaliteri istoria apo to lord gia tainia!Oyf ta eipa!Sorry gia to megalo keimeno!

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση. Ο τρωικός πόλεμος δεν είναι μυθικό γεγονός. Μην τρελλαθούμε τώρα. Βλέπε Ερρίκος Σλήμαν, 1870 στην γιγάντια αρχαιολογική ανακάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

Toν nikosmpi φωτογράφισα φίλε Aggelopman.

Θα πάρω σήμερα επιτέλους τους Πειρατές της Καραιβικής και θα σας πώ τις εντυπώσεις μου.:)

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia to lathos! :( Nai den einai akribos mithos i troia! :( Alla oute kai pragmatikotita! ;) To keimeno tou omirou leo mitho opou tha einai mallon kai to story tis tainias!Ektos an pragmati pigan gia tin "oraia Eleni" i Ellines kai oxi gia kati allo oraio opos tous thisayrous tis troias!!!!!! :blink: :whistle: An kai kata tin gnomi mou den einai to thema an einai mithos i pragmatikotita i troia alla an kai gia ekatomiriosti fora mia tainia ksenis paragogis me elliniko thema katastrefete!kai einai apira ta paradigmata! :cry:

Sorry kai pali gia to megalo keimeno :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Eida simera to taking lives (klemmenes zoes) me tin angelina jolie.Poli kalo!To sistino anepifilakta.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε το αυτι μου για το TROY οτι ο Αγαμεμνωνας βιαζει την ωραια Ελενη :wacko:

δεν ξερω αν ειναι αληθεια, το ακουσα βιαστικα στις ειδησεις, αλλα σιγουρα δεν ειναι καλος οιωνος

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

και σε καποιο αλλο thread διαβασα κατι παρομοιο.....νομιζω πολλες αλλαγες εγιναν στν original εκδοση της υποθεσης...

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το "Fear and loathing in Las Vegas" και δε μου άρεσε :confused:

(εντάξει,προχωρούσα και μερικές σκηνές :whistle: )

 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχω ακούσει καλά πράγματα για την ταινία; Πείτε καμία γνώμη! :o

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα πριν καμιά εβδομάδα το hot chick!

Άπεκτη ταινία με άφθονο γέλιο..Αξίζει να την δείτε! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδε κανεις το In the cut???? (ταινια με ερωτικες φαντασιωσεις στα ορια του κινδυνου)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή 9 Απριλίου βγήκε στις αίθουσες το HIDALGO με τους Βίγκο Μόρτενσεν και Ομάρ Σαρίφ. Το τρέιλερ είναι εντυπωσιακό και οι κριτικές θετικές. Το έχει δεί κανείς;

 

Περιμένω πολλά απο αυτή την ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (11 Απρ. 2004 , 01:11)

 

Την Παρασκευή 9 Απριλίου βγήκε στις αίθουσες το HIDALGO με τους Βίγκο Μόρτενσεν και Ομάρ Σαρίφ. Το τρέιλερ είναι εντυπωσιακό και οι κριτικές θετικές. Το έχει δεί κανείς;

 

Περιμένω πολλά απο αυτή την ταινία.

 

Δεν την έχω δει και προς το παρόν δεν με συγκινεί ιδιαίτερα ούτε το τρέιλερ. Μου θύμισε πάρα πολύ το τρέιλερ της Μούμιας. Ειδικά στη σκηνή που καλπάζει με το άλογο και πίσω του σηκώνεται η άμμος ήταν σαν copy-paste, περίμενα να σχηματιστεί ένα πρόσωπο στην άμμο :D

 

Το Deep Blue που ανέφερα παραπάνω το έχει δει κανείς. Είναι λίγο απίθανο γιατί είναι δύσκολες μέρες για σινεμά και είναι και ντοκιμαντέρ οπότε ακόμα πιο δύσκολα θα πετύχει αλλά είπα μήπως έκανε κανείς τον κόπο.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες βράδυ το "Taking Lives". Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Το τέλος είχε κάποια ανατροπή αλλά δυστυχώς για άλλη μια φορά με κηνύγησε η ατυχία να έχω πίσω κάτι ηλίθιους και δεν μπόρεσα να το χαρώ.
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (14 Απρ. 2004 , 11:00)

 

Είδα χθες βράδυ το "Taking Lives". Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Το τέλος είχε κάποια ανατροπή αλλά δυστυχώς για άλλη μια φορά με κηνύγησε η ατυχία να έχω πίσω κάτι ηλίθιους και δεν μπόρεσα να το χαρώ.

 

 

Χαχαχα....Ειπαν την κλασσικη ατακα στην ερωτικη,και καλη ομολογουμενως,σκηνη,"αντε αυτο περιμεναμε τοση ωρα...???" ...?

 

Γιατι οι απο πισω μου κατι τετοια ελεγαν...Οντως στο τελος την ανατροπη δεν την περιμενα και εγινε εκει που ειχα ξενερωσει και ελεγα,κριμα,εντελως αναμενομενη εξελιξη και ειχα καταλαβει ολο το εργο απο την αρχη...

 

Να σας πω και για δυο αλλα εργακια...

 

1.Κάποτε στο Mexico

 

Προσωπικη μου αποψη...Χάλια...Δεν μου αρεσε τιποτα απο αυτην την ταινια...Απορω πώς με επεισαν οι φιλοι μου να παμε... :o

 

2.Κατάσκοποι

 

Δεν μου αρεσε καθολου...Περα απο καποια σημεια δλδ οπου ειχε καποιο ενδιαφερον,στα υπόλοιπα σημεια ημουν ετοιμος να σηκωθω να φυγω,κατι που δεν εκανα τελικα,αλλα εκαναν αλλοι μεσα απο την αιθουσα...Πρωτη φορα το ειδα αυτο σε ταινια που πηγα... :rolleyes:

 

Τωρα σκεφτομαι να παω στο "Butterfly Effect" και στο "Runaway Jury"

 

Πωπω τελικα ταινια για ταινια δεν αφηνουμε... :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (14 Απρ. 2004 , 11:00)

 

Είδα χθες βράδυ το "Taking Lives". Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Το τέλος είχε κάποια ανατροπή αλλά δυστυχώς για άλλη μια φορά με κηνύγησε η ατυχία να έχω πίσω κάτι ηλίθιους και δεν μπόρεσα να το χαρώ.

 

 

Δεν είναι και το έπος αλλά κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλό και πρωτότυπο - μεγάλη υπομονή η Ατζελίνα :p

 

O Tifosi δεν ξέρω αν θα σου αρέσει το "Runaway Jury",εμένα δε μου άρεσε καθόλου! :confused:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (14 Απρ. 2004 , 14:24)

 

Δεν είναι και το έπος αλλά κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά καλό και πρωτότυπο - μεγάλη υπομονή η Ατζελίνα :p

 

O Tifosi δεν ξέρω αν θα σου αρέσει το "Runaway Jury",εμένα δε μου άρεσε καθόλου! :confused:

 

 

Οντως μεγάλη υπομονή. Δεν λέω τίποτα όμως μην το χαλάσω.

 

 

Λέω να πάω να δω το Gothica. Για να δούμε.

 

Επίσης στα τρέιλερ χθες στο Village έδειξε το "Dawn of the Dead" (zombie movie) :D

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Το Οnce upon a time in mexico δεν με χάλασε καθόλου! Αρκετά διασκεδαστική, με την ωραία της τη μουσικούλα περνούσε ευχάριστα η ώρα. Βέβαια καμία σχέση με τη πρώτη ταινίας της "τριλογίας" El Mariachi, η οπόια ήταν ταινία εξαιρετικής έμπνευσης και πραγματοποιήσης! Ταινία που καθιέρωσε και ανέδειξε τον Ροντρίγκεζ...

Το θέμα είναι ότι εμπορευματοποιήθηκε και αυτός! Γύρισε το El mariachi 2 (Desperado) με γνωστούς ηθοποιούς (Μπαντερας), που ουσιαστικά ήταν ένα remake της πρώτης, για να βγάλει λεφτά και αυτός και το στούντιο! Και μια τρίτη συνέχεια κατώτερη των προηγούμενων 2, παρόλαυτα διασκεδαστική...

Ελπίζουμε κάποτε να επαναλάβει κάποια ταινία στα χνάρια και στη φιλοσοφία του El Mariachi (1)... Είναι κρίμα να πάνε χαμένα τόσο ταλέντο και αυτή η σκηνοθετική ευφυία που μας μάγεψε την προηγούμενη δεκαετία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...