Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακολούθησα το «Wild Hogs» με τον John Travolta.

Είναι ευχάριστη ταινία,χωρίς βέβαια κάτι το ιδιαίτερο. Κάποια αστεία είναι κάπως...χοντρά,αλλά τα περισσότερα είναι αρκετά διασκεδαστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα πρόσφατα ένα θρίλερ που έχει θαφτεί από τους κριτικούς, το "The Messengers".

 

Δεν ήταν καθόλου κακή προσπάθεια. Είχε σαφείς επιρροές από το "Grudge" αλλά και από τη "Λάμψη" και από το "6th Sense".

 

Γενικά, θα έλεγα πως ήταν μια μέτρια προσπάθεια με αρκετές στιγμές αγωνίας και λίγες τρομακτικές σκηνές. Αλλά για DVD, είναι μια χαρά. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η συμμετοχή τριών πολύ καλών ηθοποιών στο «Next»,όπως είναι ο Nicolas Cage,η Julianne Moore και η Jessica Biel, δεν ήταν αρκετή για να καταστήσει εξίσου καλή την ταινία.

 

Έχει πολλή περιπέτεια,πολλή δράση,αλλά κάποια σημεία της είναι παράλογα,ενώ το τέλος της είναι μάλλον άστοχο.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το The messengers,το οποιο ειχα τηνατυχια να το δω σινεμα(τζαμπα 2 ωρες κ 7 ευρω:( ),το θεωρω πολυ μετρια ταινια.παρα τις υψηλες προσδοκιες που δημιουργησε το trailer η ταινια ηταν κουραστικη,με αχαρο τελος,κ εδειχνε συνεχεια κορακια!ουτε ντοκυμαντερ να ταν..ακομα μια απ τις πιο βαρετες ταινιες που ειδα τελευταια σε dvd ηταν Οι 3 ταφές του Μελκιάδες Εστράδα!απορω πως καταφερα κ την ειδα μεχρι το τελος.Οσο για το The prestige ακουσα πολυ καλα λογια!θα το νοικιασω μια απ αυτες τις μερες
Link to comment
Share on other sites

The Hitcher

 

Υπόθεση: Ζευγάρι φοιτητών στο δρόμο για το Spring break τους, συναντούν άγνωστο που κάνει ότοστοπ και αφού τον παίρνουν τελικά μαζί τους, τους κάνει τη ζωή δύσκολη...

 

Η ταινία αποτελεί remake της αντίστοιχης ταινίας του 1986. Η φετινή είναι αρκετά καλή, «σφιχτή» και γρήγορη, δεν σε κουράζει σε κανένα σημείο και κάποια μικρά λαθάκια μπορούν εύκολα να συγχωρεθούν καθώς το τελικό αποτέλεσμα έχει θετικό πρόσημο.

 

Η σκηνοθεσία είναι του Dave Meyers, ενός σκηνοθέτη ο οποίος έχει να δείξει στο επαγγελματικό του βιογραφικό κυρίως μουσικά βίντεο (για πλειάδα καλλιτεχνών, από τους Offspring και τους Creed, εώς την Britney Spears και την Jennifer Lopez). Παραδόξως, η σκηνοθεσία του είναι πολύ καλή. Οι σκηνές αποδίδονται και εκτελούνται σωστά και βοηθούν στο να κυλάει άνετα η ταινία. Δεν θα βραβευθεί με Όσκαρ, αλλά σίγουρα έχω δει και πολύ χειρότερες σκηνοθεσίες, οπότε από τη δική του (και δεδομένου του παρελθόντος του), είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Το σενάριο υπογράφουν οι Eric Red (σεναριογράφος και της ταινίας του 1986)και Jake Wade Wall (σεναριογράφος του πολύ καλού "When A Stranger Calls"). Ο πρώτος φυσικά θέλει να βεβαιώσει πως η ταινία θα κινηθεί στα βήματα της παλιάς, ενώ ο δεύτερος να προσδώσει λίγο περισσότερο σασπένς. Σε γενικές γραμμές, το σενάριο χαρακτηρίζεται ως καλό. Προσωπικά μου άρεσε ιδιαίτερα που η ταινία μπήκε κατευθείαν στο ψητό, χωρίς περιττές σκηνές και εξηγήσεις. Κάποιες μερικές σκηνές τις βρήκα κάπως υπερβολικές και ιδιαίτερα «βολικές» ως προς την εξέλιξη της υπόθεσης (όπως λ.χ.

την σκηνή της καταδίωξης, όπου ο Bean βγάζει από τη μέση τρία περιπολικά και ένα ελικόπτερο με 2-3 κινήσεις)

, ενώ κάποιες άλλες τις βρήκα πολύ ευρυματικές (όπως λ.χ.

τη σκηνή του θανάτου του Τζιμ

.

 

Από ερμηνευτικής πλευράς και με ανάποδη σειρά ποιότητας, ο Zachary Knighton (The Prince And Me - δευτερεύων ρόλος) είναι μέτριος. Σε κάποια σημεία είναι υπερβολικός, σε άλλα είναι υποτονικός, ενώ γενικά δεν δείχνει άνετος στον ρόλο του. Από την άλλη, η Sophia Bush (One Tree Hill, John Tucker Must Die, Stay Alive), είναι πολύ καλή και άνετη, αν και δεν αποφεύγει κι εκείνη κάποιες υπερβολές στην ερμηνεία της, οι οποίες όμως της υποβλήθησαν από το σενάριο (αναφέρομαι στη τελευταία σκηνή

της εκτέλεσης του Bean, που μου φάνηκε αρκετά υπερβολική

).

 

Ο Sean Bean τέλος, είναι ένας εξαίρετος ηθοποιός. Αυτό φαίνεται από την άνεση του στο ρόλο του, την απόλυτη ταύτιση, το παίξιμο δίχως υπερβολές. Στη σκηνή της ανάκρισης

όπου ο αστυνομικός τον ρωτάει γιατί έκανε ότι έκανε και αυτός απαντάει «γιατί όχι», το κάνει με απίστευτη φυσικότητα.

. Πάρα πολύ καλός.

 

Συμπερασματικά, η ταινία είναι μία εξαιρετική επιλογή για DVD, ή για κινηματογράφο εφόσον έχετε ήδη δει τους «Πειρατές...».

 

Σκηνοθεσια: 7,5/10

Σενάριο: 7,5/10

Ερμηνείες: 7,5/10

Σύνολο: 7,5/10

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

The Hitcher

 

Ο Sean Bean τέλος, είναι ένας εξαίρετος ηθοποιός. Αυτό φαίνεται από την άνεση του στο ρόλο του, την απόλυτη ταύτιση, το παίξιμο δίχως υπερβολές. Στη σκηνή της ανάκρισης

όπου ο αστυνομικός τον ρωτάει γιατί έκανε ότι έκανε και αυτός απαντάει «γιατί όχι», το κάνει με απίστευτη φυσικότητα.

. Πάρα πολύ καλός.

 

[/b]

 

Θα την τιμησω σιγουρα στο dvd λογω Beanie :respect:

 

Η αληθεια ειναι οτι εχει τυποποιηθει σε ρολους κακων, αλλα παραμενει εξαιρετικος ηθοποιος παραυτα. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Θα την τιμησω σιγουρα στο dvd λογω Beanie :respect:

 

Η αληθεια ειναι οτι εχει τυποποιηθει σε ρολους κακων, αλλα παραμενει εξαιρετικος ηθοποιος παραυτα. ;)

 

Πάντως στην συγκεκριμένη είναι εξαιρετικός. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Pirates of the Caribbean: At World's End

 

Υπόθεση: Αφού οι Elizabeth, Will, Barbossa σώζουν τον Sparrow, έρχονται αντιμέτωποι με τους Davey Jones και Lord Beckett. Στην προσπάθεια τους αυτή θα έχουν ως σύμμαχους τους υπόλοιπους Pirate Lords, σε μία επική μάχη.

 

Η ταινία είναι αρκετά καλή, χωρίς όμως να είναι κάτι ιδιαίτερο. Δεν την περίμενα καλύτερη και ευτυχώς δεν την βρήκα χειρότερη. Η κάπως μεγάλη της διάρκεια είναι λίγο υπερβολική, καθώς σε κάποια σημεία ένιωσα πως υπήρξε ένα ελαφρύ «ξεχείλωμα» και πως κάποιες σκηνές θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν αφαιρεθεί, αφού δεν προσέφεραν τίποτα ουσιώδες στην ταινία και την εξέλιξη της υπόθεσης.

 

Πίσω από το σενάριο της ταινίας βρίσκονται οι Ted Elliott και Terry Rossio, οι άνθρωποι που είναι υπεύθυνοι και για τα σενάρια των δύο προηγούμενων ταινιών, αλλά και πολλών άλλων επιτυχιών. Εδώ, το σενάριο τους είναι μέτριο. Από την ταινία δεν λείπουν σκηνές οι οποίες θα μπορούσαν να μην υπάρχουν στο τελικό μοντάζ και θα βοηθούσαν στο να γίνει πιο «σφιχτοδεμένη» η ταινία και κάπως πιο γρήγορη και μικρή σε διάρκεια. Αν και δεν κάνει κοιλιά, εντούτοις ένιωσα σε κάποια σημεία πως θα μπορούσε να ήταν μικρότερη. Μερικοί διάλογοι είναι απλά κακοί, με περιττές φλυαρίες από τους πρωταγωνιστές (ακόμη και ο Sparrow φλυαρεί σε υπερβολικό κάπως βαθμό κάποιες φορές). Κάποια από τα αστεία της ταινίας είναι εντελώς ανούσια και σίγουρα όχι απαραίτητα, καθώς δεν καταφέρνουν να βγάλουν γέλιο. Στις υποτιθέμενες αστείες σκηνές γέλασα ελάχιστες φορές, το ίδιο και το υπόλοιπο κοινό της αίθουσας. Γενικά το σενάριο είχε αρκετό περιθώριο για βελτίωση.

 

Εάν έπρεπε να χαρακτηρίσω τη σκηνοθεσία του Gore Verbinski με μία μόνο λέξη, αυτή θα ήταν «επική». Οι σκηνές μάχης είναι ιδιαίτερα καλογυρισμένες, ενώ ακόμη και οι δευτερεύουσες σκηνές φαίνεται πως είναι σωστά δουλεμένες και καλά γυρισμένες.

 

Ερμηνείες:

Johnny Depp: Η ερμηνεία του κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με τις άλλες ταινίες. Σε μερικά σημεία παρασύρεται κάπως και γίνεται λίγο υπερβολικός στην ερμηνεία του, πράγμα το οποίο φαίνεται εντονότερο σε συνδυασμό με το κάπως αδύναμο σενάριο.

Geoffrey Rush: Πολύ καλή ερμηνεία, με άνεση και νεύρο, χωρίς ευτυχώς υπερβολές.

Orlando Bloom: Αδύναμη ερμηνεία. Ενώ δεν είναι υπερβολικός, είναι εντελώς άνευρος στο ρόλο του και δεν παρουσιάζει σωστά το χαρακτήρα του.

Keira Knightley: Στο ίδιο ερμηνευτικό επίπεδο με τον Bloom, ελάχιστα καλύτερη, καθώς σε μερικά σημεία είναι αρκετά άνετη, ενώ σε άλλα δείχνει εντελώς έξω από τα νερά της.

Bill Nighy: Αν και πρόκειται για έναν από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς, δεν μπορώ να μην χαρακτηρίσω την ερμηνεία του ως μέτρια. Στη δεύτερη ταινία ήταν αναμφίβολα καλύτερος, εδώ μοιάζει κάπως «κουρασμένος» ερμηνευτικά.

 

Αναφορικά με τους - αρκετούς - δευτερεύοντες ρόλους, πολύ καλός είναι ο Yun-Fat Chow, όπως επίσης και ο Keith Richards. Οι υπόλοιποι μέτριοι προς καλοί.

 

Η ταινία προτείνεται ανεπιφύλακτα για τον κινηματογράφο. Όσο καλή ή κακή και να την βρίσκει κάποιος, δεν μπορεί να αρνηθεί το γεγονός πως πρόκειται για μία ταινία η οποία θέλει τεράστια οθόνη, καλά συστήματα ήχου και ένα κουβά ποπ-κορν (για να κρατήσει και τις τρεις ώρες).

 

Σενάριο: 6,5/10

Σκηνοθεσία: 7,5/10

Ερμηνείες: 7/10

Σύνολο: 7/10

 

Υ.Γ.

Διαβάζοντας για την τελευταία σκηνή, είχα την εντύπωση πως θα ήταν παράλληλα με τους τίτλους τέλους. Εν τέλει είχαμε μείνει στην αίθουσα τέσσερα άτομα και οι καθαρίστριες μέχρι να την δούμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

The Hitcher

 

[...]

Σε σχέση με την original τι λέει (αν την έχεις δει);

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την original τι λέει (αν την έχεις δει);

 

Εντάξει, ένα ένα decent remake. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Νομίζω πως είναι ένα «κλικ» πιο κάτω από την original.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

The Hitcher

 

Υπόθεση: Ζευγάρι φοιτητών στο δρόμο για το Spring break τους, συναντούν άγνωστο που κάνει ότοστοπ και αφού τον παίρνουν τελικά μαζί τους, τους κάνει τη ζωή δύσκολη...

 

Η ταινία αποτελεί remake της αντίστοιχης ταινίας του 1986. Η φετινή είναι αρκετά καλή, «σφιχτή» και γρήγορη, δεν σε κουράζει σε κανένα σημείο και κάποια μικρά λαθάκια μπορούν εύκολα να συγχωρεθούν καθώς το τελικό αποτέλεσμα έχει θετικό πρόσημο.

 

Η σκηνοθεσία είναι του Dave Meyers, ενός σκηνοθέτη ο οποίος έχει να δείξει στο επαγγελματικό του βιογραφικό κυρίως μουσικά βίντεο (για πλειάδα καλλιτεχνών, από τους Offspring και τους Creed, εώς την Britney Spears και την Jennifer Lopez). Παραδόξως, η σκηνοθεσία του είναι πολύ καλή. Οι σκηνές αποδίδονται και εκτελούνται σωστά και βοηθούν στο να κυλάει άνετα η ταινία. Δεν θα βραβευθεί με Όσκαρ, αλλά σίγουρα έχω δει και πολύ χειρότερες σκηνοθεσίες, οπότε από τη δική του (και δεδομένου του παρελθόντος του), είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Το σενάριο υπογράφουν οι Eric Red (σεναριογράφος και της ταινίας του 1986)και Jake Wade Wall (σεναριογράφος του πολύ καλού "When A Stranger Calls"). Ο πρώτος φυσικά θέλει να βεβαιώσει πως η ταινία θα κινηθεί στα βήματα της παλιάς, ενώ ο δεύτερος να προσδώσει λίγο περισσότερο σασπένς. Σε γενικές γραμμές, το σενάριο χαρακτηρίζεται ως καλό. Προσωπικά μου άρεσε ιδιαίτερα που η ταινία μπήκε κατευθείαν στο ψητό, χωρίς περιττές σκηνές και εξηγήσεις. Κάποιες μερικές σκηνές τις βρήκα κάπως υπερβολικές και ιδιαίτερα «βολικές» ως προς την εξέλιξη της υπόθεσης (όπως λ.χ.

την σκηνή της καταδίωξης, όπου ο Bean βγάζει από τη μέση τρία περιπολικά και ένα ελικόπτερο με 2-3 κινήσεις)

, ενώ κάποιες άλλες τις βρήκα πολύ ευρυματικές (όπως λ.χ.

τη σκηνή του θανάτου του Τζιμ

.

 

Από ερμηνευτικής πλευράς και με ανάποδη σειρά ποιότητας, ο Zachary Knighton (The Prince And Me - δευτερεύων ρόλος) είναι μέτριος. Σε κάποια σημεία είναι υπερβολικός, σε άλλα είναι υποτονικός, ενώ γενικά δεν δείχνει άνετος στον ρόλο του. Από την άλλη, η Sophia Bush (One Tree Hill, John Tucker Must Die, Stay Alive), είναι πολύ καλή και άνετη, αν και δεν αποφεύγει κι εκείνη κάποιες υπερβολές στην ερμηνεία της, οι οποίες όμως της υποβλήθησαν από το σενάριο (αναφέρομαι στη τελευταία σκηνή

της εκτέλεσης του Bean, που μου φάνηκε αρκετά υπερβολική

).

 

Ο Sean Bean τέλος, είναι ένας εξαίρετος ηθοποιός. Αυτό φαίνεται από την άνεση του στο ρόλο του, την απόλυτη ταύτιση, το παίξιμο δίχως υπερβολές. Στη σκηνή της ανάκρισης

όπου ο αστυνομικός τον ρωτάει γιατί έκανε ότι έκανε και αυτός απαντάει «γιατί όχι», το κάνει με απίστευτη φυσικότητα.

. Πάρα πολύ καλός.

 

Συμπερασματικά, η ταινία είναι μία εξαιρετική επιλογή για DVD, ή για κινηματογράφο εφόσον έχετε ήδη δει τους «Πειρατές...».

 

Σκηνοθεσια: 7,5/10

Σενάριο: 7,5/10

Ερμηνείες: 7,5/10

Σύνολο: 7,5/10

Σου άρεσε δηλαδή το Hitcher?

 

Εμένα με άφησε ψιλο-αδιάφορο (με εξαίρεση την παρουσία της Bush :love: και την ερμηνεία του Bean)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σου άρεσε δηλαδή το Hitcher?

 

Εμένα με άφησε ψιλο-αδιάφορο (με εξαίρεση την παρουσία της Bush :love: και την ερμηνεία του Bean)

 

Μου άρεσε γιατί ήταν τίμιο. Δεν προσποιήθηκε πως είναι κάτι που δεν είναι, δεν εμβάθυνε αχρειάστα στους χαρακτήρες και δεν ήταν ξεχειλωμένο σε διάρκεια (πράγμα το οποίο συμβαίνει όλο και πιο συχνά στις μέρες μας). Αν έλειπαν και κάποιες σεναριακές υπερβολές, θα ήταν πολύ καλή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του έδινα 1 βαθμό πιο κάτω. Όντως, ήταν τουλάχιστον τίμιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του έδινα 1 βαθμό πιο κάτω. Όντως, ήταν τουλάχιστον τίμιο.

 

Ίσως ήμουν πολύ επιεικής, φταίει μία συγκεκριμένη πρωταγωνίστρια... :love: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είδα πρόσφατα το Fracture.

 

Ο Άντονι Χόπκινς είναι σε μία ακόμη ταινία συγκλονιστικός.Δίνει άλλο τόνο στο έργο,το κάνει πιο μυστηριώδες,πιο ενδιαφέρον.

Δυστυχώς η ερμηνεία του Ryan Gosling είναι εμφανώς κατώτερη.

 

Το σενάριο είναι πρωτότυπο. Η δράση δεν είναι ιδιαίτερα έντονη,αλλά δε χάνεται σε κανένα σημείο το ενδιαφέρον του θεατή. Κάποιες σκηνές προκαλούν μεγάλη αγωνία και καθηλώνουν.

 

Θα βαθμολογούσα την ταινία με 8,5 στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε μου έρχεται καμία μα καμία ταινία που να παίζει ο Hopkins και να μην είναι εξαιρετικός στο ρόλο του. Ακόμα και στο τουλάχιστον μέτριο άνοστο Bad Company του 2002, ήταν εξαιρετικός.

 

Ο άνθρωπος απλά δεν παίζεται.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στο Bad Company ήταν άψογος! Ο μόνος λόγος για να δει κάποιος την συγκεκριμένη ταινία.

 

Προσωπικά, ο Hopkins είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

eida thn tainia zodiak.H tainia gia osous den gnorizoun perigrafei thn pramatikh hstoria enos Serial Killer pou sgklonise thn koinh gnomh me ta sunexomena egklhmata tou ap ta telh ton 60s kai malista to 1968... 2 astunomikoi kai enas reporter kathos kai enas kartounistas reporter kanan ta panta gia na ton anakalupsoun afhnontas piso kuriolektika tis zoes tous mias kai o SK me to onoma zodiak estelne gramata sthn astunomia gia tous fonous...eno olo to LA zouse kuriolektika sth skia tou zodiak pote tha xtupouse kai pou..

Sthn tainia pezoun o Jake gradal sorry an to grafo lathos ap tp brokeback mountain o robert downey junior anthony entuards mark rafalo kai o elias koteas..

H tainia an kai se megalh se diarkeia katafernei na se taraxei h na se sokarei me tis skhnes tis draseis tou dolofonou fantasma, kathos kai diathetei arketh agonia gia to ti tha ginei kai pos tha katalhxei o olos autos efialths pou akouei sto onoma Zodiak..

oi ermhneies einai arketa kales..o jake einai arketa pistikos sto rolo tou san to ntropalo kai kleisto reporter pou arxizei na briskei thn akrh tou nhmatos otan aloi apotuxanoun o robert downey junior kai autos kalos san ton reporter kathos kai o mark rafalo pou se auth th tainia pezei telios asunithisto rolo ap auton pou ton exeis sunhthsei...

H tainia genika einai ena poly kalo psuxologiko thriler me sunexomes anatropes kathos kai ena sugklonistiko telos...

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

^^

Είναι από τις ταινίες που περιμένω, κυρίως λόγω cast και Fincher. Είχε βγει και σε dvd μια κακή αντιγραφή με τίτλο "The Zodiac", αντί για "Zodiac" -μην μπερδευτείτε!

Στις αίθουσες θα προβάλλεται από 6/9/2007.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Εγώ το ενοικίασα έχοντας ελπίδες και βρήκα ένα έργο που δεν μου άρεσε. Θα το δώ και το άλλο να συγκρίνω τουλάχιστον...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Περηφανια και προκαταληψη

Απλα απιστευτη ταινια. Ισως απο τις καλυτερες που εχω δει τα τελευταια χρονια. Δεν θα πω για σκηνοθεσιες, ερμηνειες και τετοια...Απλα το love story της ταινιας ηταν απο τα πιο υπεροχα που εχω δει.:love: :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άργησες να το δεις!! Κακώς περίμενες τόσο καιρό.Είναι όντως πολύ ωραία ταινία!

 

 

Όσο για το Hitcher...δεν μου άρεσε....Τουλάχιστον ήταν ωραία η τελυταία σκηνή!! :D

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Περηφανια και προκαταληψη

Απλα απιστευτη ταινια. Ισως απο τις καλυτερες που εχω δει τα τελευταια χρονια. Δεν θα πω για σκηνοθεσιες, ερμηνειες και τετοια...Απλα το love story της ταινιας ηταν απο τα πιο υπεροχα που εχω δει.:love: :O

Mia apo tis pio omorfes stigmes tis tainias

http://www.youtube.com/watch?v=XQu91WHFKeg

Link to comment
Share on other sites

Mia apo tis pio omorfes stigmes tis tainias

http://www.youtube.com/watch?v=XQu91WHFKeg

Πολυ ομορφη σκηνη οντως.

Εμενα η αγαπημενη μου ειναι αυτη:

:O :O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι Ζωες Των Αλλων

Γερμανικη ταινια τοποθετημενη κυριως στα χρονια πριν την πτωση του τειχους. Πολυ καλη ερμηνεια απο τον πρωταγωνιστη(Ulrich Mühe). Απο τις καλυτερες ταινιες της χρονιας για μενα(της περσινης εστω:p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...