Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι είπες τώρα!! 2 ώρες μόνος του ήταν σε ένα δωμάτιο! Ποιανού άλλου η ερμηνεία θα μπορούσε να μετρήσει;; Του δωματίου; :lol::lol:

Δεν έκανα σύγκριση ερμηνειών! Εννοούσα ότι το μόνο καλό της ταινίας ήταν αυτό! Αμάν κι εσύ! :p

 

Και το δωμάτιο σκέτη παρακμή! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έκανα σύγκριση ερμηνειών! Εννοούσα ότι το μόνο καλό της ταινίας ήταν αυτό! Αμάν κι εσύ! :p

 

Και το δωμάτιο σκέτη παρακμή! :lol:

 

Και το συζητάς;;

 

Εφηβος παίζει να ήταν το δωμάτιο.

 

Τέτοιες συνεχείς εναλλαγές διάθεσης και κυκλοθυμία, μόνο ένα εφηβικό δωμάτιο θα μπορούσε να έχει.:shifty:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και ό,τι καλύτερο! Μην τρελαθούμε!

 

Εμένα πάλι δε μου άρεσε καθόλου η ταινία. Βασικά, τη θεώρησα μεγάλη μούφα! Μόνο η ερμηνεία του Τζον Κιούζακ μετρούσε.

 

Από τις χειρότερες μεταφορές μυθυστορήματος του King στο σινεμά. :down:

Εχεις διαβασει το βιβλιο; Εγω οχι, αλλα προσωπικα ειδα ηδη 2 φορες την ταινια και μ'αρεσε πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις διαβασει το βιβλιο; Εγω οχι, αλλα προσωπικα ειδα ηδη 2 φορες την ταινια και μ'αρεσε πολυ.

Nαι, το έχω διαβάσει, όπως και τα περισσότερα του St. King και έχω δει σχεδόν όλες τις κινηματογραφικές μεταφορές. Αλλά η συγκεκριμένη ήταν --> :down:

 

Αλλά και ανεξάρτητα από τον King, σαν ταινία δε μου έλεγε τίποτα.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε για σήμερα;

Zodiac ή Hanibal: Rising;

Ελπίζω σε μια γρήγορη απάντηση.. :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε για σήμερα;

Zodiac ή Hanibal: Rising;

Ελπίζω σε μια γρήγορη απάντηση.. :)

 

Zodiac από εμένα.Το Χάνιμπαλ με απογοήτευσε:(

Link to comment
Share on other sites

Zodiac από εμένα.Το Χάνιμπαλ με απογοήτευσε:(

 

Κι εγώ στο Zodiac έκλινα αλλά δε βολεύουν οι ώρες τελικά.. :(

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Zodiac.

Ο Hannibal μόνο για την ιστορία αξίζει να το δεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα είδα τους αλεξίσφαιρους ντετέκτιβ, σαν ταινία αυτού του είδους μου άρεσε, είχε και αρκετό γέλιο και γενικά δεν κούραζε, μία καλή συνέχεια των δύο προηγούμενων πιστεύω.

ελπίζω αύριο να καταφέρω να δω και το zodiac αν και μου είπανε πως έχει πολύ μπλα-μπλα η ταινία και καθόλου <<δράση>>.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Μη λες κουταμάρες. Αύριο σκάω Σαλόνικα να δω zodiac.

Κανόνισε να ναι μάπα...

Κανόνισε να πας σε άνετες θέσεις, θα ρίξεις ωραίους ύπνους *άνετα*

 

Μη σε ξεγελάει η θέση του στο imdb (που ξέρω ότι ούτως η άλλως δεν του δίνεις σημασία), είναι που έχει ενδιαφέρον για τους αμερικανούς γιατί είναι μια καθαρά αμερικανική υπόθεση. Για εμάς δεν έχει κανένα ενδιαφέρον...

 

Καλά εσύ για σπάσιμο μπορεί να πεις ότι σ'άρεσε :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλά τόσο μεγάλη πατάτα είναι το zodiac; με αυτά που λέτε με κόβω για shrek τελικά σήμερα, αλλά δεν έχω ακούσει και γι' αυτό καλές κριτικές.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Usual Suspects. Τι να λεμε, ολοι οι ηθοποιοι εδιναν ρεστα(ο Benicio Del Toro, τρομαξα να τον γνωρισω, νιατο:p), ατμοσφαιρα απο γκανγκστερικη ταινια του 70-80 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τελος.:respect:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε να πας σε άνετες θέσεις, θα ρίξεις ωραίους ύπνους *άνετα*

 

Μη σε ξεγελάει η θέση του στο imdb (που ξέρω ότι ούτως η άλλως δεν του δίνεις σημασία), είναι που έχει ενδιαφέρον για τους αμερικανούς γιατί είναι μια καθαρά αμερικανική υπόθεση. Για εμάς δεν έχει κανένα ενδιαφέρον...

 

Καλά εσύ για σπάσιμο μπορεί να πεις ότι σ'άρεσε :p

 

Υπερβαλλεις. :cool:

 

Ενταξει εχει δυο σημαντικα μειονεκτηματα: Ειναι αδικαιολογητα μεγαλης διαρκειας (158 Μins) και δεν εχει ουσιαστικο closure.

 

Δεν ειναι και για υπνο, ουτε απαλευτο, αλλα και εγω νομιζω οτι ο bayern θα την πεσει για κανα μισαωρο (εκει στη μεση προς τελος της ταινιας περιπου)

 

Σιγουρα δεν ειναι για 8, οπως ψηφιστηκε (λογω Fincher) στο imdb, αλλα δεν ειναι και για κατω απο 6, 6.5. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε λέω ότι δεν είναι καλογυρισμένη κλπ. Ίσα-ίσα...

Το αποτέλεσμα όμως ποιο είναι...Τελειώνει και νιώθεις ανικανοποίητος. Κι εγώ 6.5 της έβαλα, αλλά περίμενα κάτι παραπάνω.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Usual Suspects. Τι να λεμε, ολοι οι ηθοποιοι εδιναν ρεστα(ο Benicio Del Toro, τρομαξα να τον γνωρισω, νιατο:p), ατμοσφαιρα απο γκανγκστερικη ταινια του 70-80 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τελος.:respect:

 

Kαλά, ναι. Το Usual Suspects απλά φοβερό! Με φοβερούς ηθοποιούς, φοβερή πλοκή και φοβερή ανατροπή στο τέλος!

Θυμάμαι όταν το είδα και 'γω πρώτη φορά έμεινα άφωνος! :X

Απ'τις καλύτερες ταινίες που υπάρχουν. Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όλους!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε να πας σε άνετες θέσεις, θα ρίξεις ωραίους ύπνους *άνετα*

 

Μη σε ξεγελάει η θέση του στο imdb (που ξέρω ότι ούτως η άλλως δεν του δίνεις σημασία), είναι που έχει ενδιαφέρον για τους αμερικανούς γιατί είναι μια καθαρά αμερικανική υπόθεση. Για εμάς δεν έχει κανένα ενδιαφέρον...

 

Καλά εσύ για σπάσιμο μπορεί να πεις ότι σ'άρεσε :p

Έτσι όπως έιχε και ψύχρα, είχα ξυπνήσει και νωρίς το πρωί, είχα παρει και μια ζακέτα μαζί μου και έριξα έναν υπνάκο ότι πρέπει...

Η ταινία ήταν κάργα βαρετή. Ενώ έχτιζε καλά το στόρυ, μετά τα πρώτα 90 λεπτά άρχισε να κάνει μια τεράστια κοιλιά, για να ολοκληρωθεί το κακό με ένα αδιάφορο φινάλε.

Το μόνο που ξεχώρισε ήταν η ερμηνεία του Mark Ruffalo. Κορυφαίος. Άσε που μου θυμίζει και τον Βελόπουλο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το The Usual Suspects. Τι να λεμε, ολοι οι ηθοποιοι εδιναν ρεστα(ο Benicio Del Toro, τρομαξα να τον γνωρισω, νιατο:p), ατμοσφαιρα απο γκανγκστερικη ταινια του 70-80 και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τελος.:respect:

 

Αργησες λίγο :p γιατί τέτοιες ταινίες δεν τις αφήνουν. Ο Κεβιν Σπέισι δίνει ρέστα αλλά και όλο το καστ είναι καταπληκτικό. Και είναι από τις λίγες ταινίες με τέτοιο τέλος (κατηγορία 6th sense κλπ) που την ξαναβλέπεις άνετα!

Ασε που επέβαλε το όνομα καιζερ σοζε :)

KCB
Link to comment
Share on other sites

τελικά είδα το planet terror χτες και είναι πολύ καλή ταινία, ειδικά αν πάτε μεγάλη παρέα θα πεθάνετε στο γέλιο. καμία σχέση με το death proof. γρήγορο, με κλισέ ατάκες και γενικά αίμα, εκρήξεις και πολυ βία σε στυλ περασμένης δεκαετίας (call me grindhouse).

 

όσοι δεν αντέχετε φροντίστε να φάτε ότι πάρετε στη διάρκεια των trailers

και επίσης θα γελάσετε και με τις γυναικείς αντιδράσεις στην αίθουσα.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο Ζodiac ξέρεις το τέλος από πριν ;)

 

Δεν θα το έλεγα. Προσωπικα μου άρεσε αν και θα μπορούσε να διαρκεί τουλάχιστον μισή ώρα λιγότερο.

 

Επίσης είδα και τη "Simspons Movie" που ήταν κορυφή! :respect:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...