Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντροπη και αισχος Βεκω!

Επρεπε να περιμενεις να ερθει στις αιθουσες!

Τουλαχιστον δεν ειναι κωμωδια για να γελαει ο μαυρος οπερατερ camripας! :rolleyes:

 

Μα αγαπητέ fabio, σε αίθουσα την είδα, στην Κύπρο, όπου έχει ήδη έρθει... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

24 weeks later- Δείτε το στο σινεμά και χεστείτε πάνω σας από το φόβο.Η πιο τρομακτική που έχω δει.......

 

Εννοεις 28 weeks later ??

 

Βγηκε στους κινηματογραφους ??

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

24 weeks later- Δείτε το στο σινεμά και χεστείτε πάνω σας από το φόβο.Η πιο τρομακτική που έχω δει.......

 

Εννοεις 28 weeks later ??

 

Βγηκε στους κινηματογραφους ??

 

Γιαπ! Εχει καιρο!

 

Συμφωνα και με τα λεγομενα του calvinklein, καλου κακου βαλε καφε παντελονι! :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν 15 μέρες στη βουλγαρία....βάλε καλύτερα μαύρο παντελόνι να μην φαίνεται το σκατό που θα φτάσει μέχρι την κάλτσα....28weekslater....
Link to comment
Share on other sites

eida to ROOM 1408:D<kai oxi apo torrent>>:)loipon ena exo na po gia th tainia.POLY KALO,,,.h tainia an kai de me tromazoun sunhthos pleon tainiesmefantasmata mias kai ta da ola sthn ekth aisthsh:)auth eixe dunates skhnes poy se petane ap th karekla sou.H tainia eixe poly kalh gothic atmosfaira kai kirios atmosfairikh eno oi ermhneies ton kiousak eitan exeretikh san ton sugrafea poy mpleketai se ena efilath kai prospathei apegnosmena na xefugei ap auton se faseis pou ton lupasai kiolas,kai tou samiouel jackson san ton periergo dieuthnth tou xenodoxeiou.eno h ermeineia ths mary mc kormic eiparxei apla gia na eiparxei:(h tainia exei opos anefera dunates skhnes,mia Anatroph pou de th perimeneis me tipota,kai pali mia anatroph pou de th perimeneis me tipota:lol:kai genika thn epiblhtikh skhnothesia kai thn agonia pou armozei se istories tou king.Ena mono meion giati distixos eiparxei kai auto,thumizei se merika shmeia th lampsh,kati pou disthxos apodiknuei pos o SK tou aresei na epanalambanetai.

To ROOM 1408 einai mia kalh protash gia cinema idios gia filous tetion tainion.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

1408, ρε συ, όχι Room 1408

Ρε Mano, γιατί δεν τα γράφεις στα ελληνικά να μη μας βγαίνουν και τα μάτια;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

1408, ρε συ, όχι Room 1408

Ρε Mano, γιατί δεν τα γράφεις στα ελληνικά να μη μας βγαίνουν και τα μάτια;

 

Mάλλον δεν θέλει να διαβάζουμε τα Posts του. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν θέλει να διαβάζουμε τα Posts του. :rolleyes:
an den htela den tha postara:wacko:kai DMR sorry gia to lathos aplos mou kathise h tainia san room 1408 xexasa pos den hphrxe to room mprosta:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το 1408.

 

Εξαιρετική ταινία,με πολύ καλή ερμηνεία απο τον Cusak.Καλοδουλεμένη ταινία με πολλές στιγμές τρόμου,πολύ καλή πλοκή καθώς και συγκινητικές στιγμές.

 

9/10 απο εμένα.ότι καλύτερο γι αυτήν την χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Knocked Up

Στα θετικά: οι καλοί ηθοποιοί, οι απίστευτοι χαρακτήρες (χοντρή καφρίλα και, συνεπώς, γέλιο!), η καλογραμμένη ιστορία, οι έξυπνες ατάκες, τα αστεία και η γενικότερη αίσθηση μιας ταινίας η οποία χωρίς να παίρνει τον εαυτό της ιδιαίτερα στα σοβαρά, εν τέλει δίνει μαθήματα ζωής, σχέσεων και φιλίας χωρίς τα γνωστά κλισέ των ταινιών του είδους.

Στα αρνητικά: Η μεγάλη διάρκεια (2+ ώρες), ότι σε κάποια σημείο κάπου αρχίζεις να θες να πατήσεις το fast forward (αν και αυτή η φάση κρατάει πολύ λίγο) και ίσως και το γεγονός πως δε δείχνει την Katherine Heigl τόσες φορές γυμνή (και με το κανονικό της σώμα :p) όσο θα ήθελα :p

Γενικά, η ταινία αποτελεί μια πολύ καλή προσπάθεια των δημιουργών του 40 Year Old Virgin και έχει πολλά κοινά στοιχεία με αυτήν (π.χ. οι losers είναι απίστευτα...losers, οι πρωταγωνιστές είναι απίστευτες φάτσες και οι διάλογοι απολαυστικοί, καυστικοί και στο 90% των περιπτώσεων πάνω στο σεξ).

Θα της έδινα άνετα ένα 8/10 και τη θεωρώ άνετα μια από τις πιο έξυπνες και αστείες κωμωδίες της χρονιάς

 

Ποιο μεγάλη βλακεία δεν έχω ξαναδεί αυτή την περίοδο. Έκλαψα ακόμα και το μειωμένο εισητήριο που πληρώνω...Για τα μπάζα η ταινία.:confused:

 

Υ.Γ Περι ορέξεως...πρασόπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψοφος αυτο τον καιρο στα σινεμα! Παρολο που οι μισες αιθουσες ειναι κλειστες (το Βιλατζ Μαρουσι υπολειτουργει και μυστυριωδως συστηματικα ξεχνανε να περασουν ολες τις προβολες στο σαϊτ :mad:) και παρολο που παιζουν μονο 5-6-7 συγκεκριμενες ταινιες (μιλαω για τα χολυγουντιανα, οχι για τις καλες που δυστυχως παιζουν μονο σε τιποτα θερινους και δημοτικους, αντε και 1-2 μικρους σινεμαδες-τρουμπες) εχθες η σινεματικη εμπειρια μου με εξεπληξε ευχαριστα.

 

12 το βραδυ και παω να κοψω εισιτηρια...

Ως συνηθως 2-3 ταμεια ανοιχτα στο The Mall και οι κοπελιτσες να μετρανε πλακακια, να χτυπανε μυγες και να αναπαριστουν τη διαφημιση με τα Maltesers (που η μια το τσουλαει στην αλλη (το μαλτιζερ :rolleyes:), η αλλη το αρπαζει, το μπουκωνει και χαζογελανε και οι δυο!).

 

Σαν μεγαλος σινεφιλ που ειμαι, περναω κατευθειαν στο ταμειο χωρις να κοιταξω τις οθονες αφου ξερω το προγραμμα απ'εξω! :cool: :p

Με εκπληξη διαπιστωνω πως η κοπελιτσα με ρωταει που θελω να καθησω!

Αυτο ηταν, σημερα δεν θα ειμαστε εμεις και αλλοι 5 το πολυ. :confused:

 

φαμπο

6ποντος (Πατσινο)

 

Ριχνομαι σαν τον Σπαϊντερμαν στην αιθουσα 8...η ταινια ξεκιναει!

Μουφα!

Κρεμασματα, νυστερια, αιματα...ολα τα κακα μαζεμενα! Μα που να'νοιξει η γη να τον καταπιει το δαιμονισμενο!

Αλλα μπα!

 

Ευτυχως δεν κρατανε πολυ και σταματαω να κοιταω το βιλατζο-βιβλιαρακι με το Χαρι Ποτερ (για δευτερη εβδομαδα στο εξωφυλλο...ειπαμε τοσες ταινιες παιζουν).

 

Κοιταω γυρω μου...αναγνωριζω τον Βεκω δυο σειρες παρακατω να τραβαει με μια βιντεοκαμερα την ταινια! :X

Πισω και στ' αριστερα του η sofi-k εχει παρει τα ποπ-κορν (το μεγαλο) και πεταει στον Χασιωτη που τον πηρε ο υπνος με απλωμενα τα ποδια στη μαπα του μπροστινου.

Σκεφτομαι "Ετσι, ριχτου του ατιμου, ριχτου!" :devil:) Επισης, "Ελπιζω να επλυνε τα ποδια του σημερα" :p

 

Βγαινει ο σουπερ σταρ στο γυαλι (Πατσινο). Σκεφτομομαι πως καταφερνει και εχει τοσο πλουσιο μαλλι! Ή εραψε περουκινι ή "εστειλε" την κομμωτρια, δεν εξηγειται αλλιως!

Ποσες πιθανοτητες για το πρωτο, ποσες για το δευτερο (αναρωτιεμαι);

 

Το πλανο ανοιγει και σκεφτομαι τι σκατα γοητεια ασκει αυτο το μαλλι και την εχει μονο με μια ποδια και να του φτιαχνει και πρωϊνο!

Μηπως να το αφησω να θρεψει; Μηπως το ακουρευτο ειναι καλυτερο; Φθηνοτερο παντως ειναι...20 γιουρο περισσοτερα το μηνα! Καθολου κακη ιδεα!

 

Το πλανο εχει αλλαξει!

Εχω αγωνια αλλα τελικα καταφερνει και τελειωνει την προταση του. Μιλαει σε εκεινον τον τυπο που στις αλλες ταινιες παιζει τον κακο, διεφθαρμενο, αδιστακτο, συνηθως μπατσο ή πρακτορα.

Τωρα κανει τον καλο του FBI.

Τα λενε σαν να ηταν παλια στην κατασκηνωση των προσκοπων μαζι.

 

Αλλαγη και παλι...

Τωρα εμφανιζονται κατι Αγγλιδες στο Πανεπιστημιο. Μια κοκκινομαλλα και δυο ξανθιες!

Ειναι και μια μαυρομαλλα με μπλουτουθ ολη την ωρα στο αυτι! Να παω και 'γω να κανουνε παρεα (τα μπλουτουθ μας!) σκεφτομαι, αλλα πριν τελειωσω τη σκεψη μαθαινω γιατι αυτη δεν καταφερε να τη ριξει ουτε το 6ποντο μαλλι!

 

Πανικος!

Βομπες, μηχανοβιοι με δερματινα, πιστολιες, εκρηξεις, πλουσιοι ταριφες...παλι τα ρημαδια τα νυστερια! Πωπω μανια...σαϊκο ο σκηνοθετης σου λεω!

Αρχιζω και μετραω τις τριχες στο μαλλι του Χαρι Ποτερ.

Ευτυχως δεν κραταει πολυ!

 

Τωρα τρεχει αλαφιασμενος στον αγερα! Το 6ποντο ανεμιζει αγερωχο! Αν υπηρχε κοσμος τριγυρω θα τον κοιτουσε θαμπωμενος αλλα ατυχησε!

Ανεβαινει και τα σκαλια,... τρεχωντας!

 

Ωπ!

Η ρουφιανα η Αγγλιδα τα εκανε ολα!

Που να την παρει και να τη σηκωσει! :angry:

Ασε καλυτερα ας παω με τα νερα της, να την καταφερω σιγα σιγα...

Μπαμ, τεζα η Αγγλιδα...ειδες που σου 'λεγα, την καταφερα, ψοφησε!

Να, παρε και δρομο απο το μπαλκονι γιατι μαζευτηκαμε πολλοι και ειναι στεναχωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ας παρω και το κασσετοφωνο για σουβενιρ...μετα απο μια τοσο κουραστικη ημερα δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο ενα απολαυστικο μασαζ.

Παλι καλα που μας εμεινε και η κοκκινομαλλα γιατι αλλιως ποιος θα με τριψει; Στο FBI εχουν βαρια χερια! :confused:

 

Αναβουν τα φωτα...ωρα να ξυπνησεις Χασι!

Φλατς, η Σοφι απο το Καλαμακι εχει ενα καλαμακι (απο κοτοπουλο πιθανολογω) και σουβλιζει τον ακατανομαστο για να σηκωθει και να αδειασει την γωνια οπως ολοι.

 

Στο γυρισμο επιστρεφουμε μεσω Ψυχικου και ο γκαζοφονιας οδηγος του φιατ (εγω συνοδηγος) την εχει δει σεριφης Τσακ Νορις και κραταει τις πινακιδες απο τους περαστικους να τις ελεγξουμε μετα (εχουμε τα μεσα...) μηπως ειναι εμπρηστες! :ninja:

Τον δουλευω ψιλο γαζι και το 'φχαριστιεμαι! :p :p

Μετα ψαχνομαστε γιατι ντε και καλα πρεπει να δουμε τα δυο φεγγαρια! Πρωτη και τελευταια φορα, μετα ξανα σε 250 χρονια μου λεει ο Τσακ!

"Παρτα" του λεω, η ωρα ειναι δυομιση και εγω θα ψαχνω για φεγγαρια; Να τα δεις στο γιουτουμπ, το ιδιο ειναι. :D

Link to comment
Share on other sites

fabo, τις αναθυμιάσεις απ'τα καμένα δεν τις αναπνέουμε :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το 1408...

Καλύτερο από άλλες μεταφορές του King αλλά αρκετά επαναλαμβανόμενο.

7/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το 1408...

Καλύτερο από άλλες μεταφορές του King αλλά αρκετά επαναλαμβανόμενο.

7/10

 

.. και απο μένα το ίδιο , 7/10 .. αρκετά καλό!

Εγώ είδα το ""The Lookout (2007)"" ~ πάρα πολύ καλό εργάκι , τρομερές ερμηνείες , ειδικά του Joseph Gordon-Levitt ... 7/10!

Υ.γ. .. Φάμπο , μια χαρά θα τα περιγράφεις τα πράγματα :p, δοκίμασε την τύχη σου να γράψεις ένα βιβλίο!

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή κωμωδία?:lol:

 

Όχι όμως σαν τον κύριο του κυρίου...Έλεος...:rolleyes:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα το "Η ψυχή στο στόμα". Είναι από τις νέες κυκλοφορίες ελληνοκυπριακής παραγωγής και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα στους κουλτουριάρηδες.

 

Ομολογώ ότι δεν έχω... ταρακουνηθεί περισσότερο με νέο ελληνικό κινηματογράφο. Η ταινία είναι γροθιά σε όσα έχουν προηγηθεί ως τώρα. Απ' τις σπάνιες φορές που η σιωπή του πρωταγωνιστή σημαίνει κραυγή απελπισίας.

 

Μια ανατρεπτική ματιά στη σαπίλα του σήμερα. Τι να πω για τη σκηνοθεσία! Κορυφαία κοντινά και πρωτοτυπία. Κάπως επαναλαμβανόμενο σενάριο, ρεαλιστικοί χαρακτήρες και ένα φινάλε που κόβει την ανάσα, αν αντέξει κανείς να το δει ως το τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή κωμωδία?:lol:

 

Όχι όμως σαν τον κύριο του κυρίου...Έλεος...:rolleyes:

 

Υπάρχει τίποτα καλύτερο από SIMPSONS?????????

Ανυπομονώ!

 

Ψοφια τα πραγματα κι ας μπηκε Σεπτεμβρης. :(

 

Μονο το Knocked Up και το Taxi 4 που προτεινεται για τους φαν της σειρας μονο.

 

Περιμεντε 5 μερες να 'ρθει το Rush Hour 3 ή ριχτε το στα dvd! :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το 1408.

 

Εξαιρετική ταινία,με πολύ καλή ερμηνεία απο τον Cusak.Καλοδουλεμένη ταινία με πολλές στιγμές τρόμου,πολύ καλή πλοκή καθώς και συγκινητικές στιγμές.

 

9/10 απο εμένα.ότι καλύτερο γι αυτήν την χρονιά

Ε όχι και ό,τι καλύτερο! Μην τρελαθούμε!

 

Εμένα πάλι δε μου άρεσε καθόλου η ταινία. Βασικά, τη θεώρησα μεγάλη μούφα! Μόνο η ερμηνεία του Τζον Κιούζακ μετρούσε.

 

Από τις χειρότερες μεταφορές μυθυστορήματος του King στο σινεμά. :down:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και ό,τι καλύτερο! Μην τρελαθούμε!

 

Εμένα πάλι δε μου άρεσε καθόλου η ταινία. Βασικά, τη θεώρησα μεγάλη μούφα! Μόνο η ερμηνεία του Τζον Κιούζακ μετρούσε.

 

Από τις χειρότερες μεταφορές μυθυστορήματος του King στο σινεμά. :down:

 

Έγω αντίθετα ενθουσιάστηκα και καταευχαριστήθηκα την ταινία :)

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και ό,τι καλύτερο! Μην τρελαθούμε!

 

Εμένα πάλι δε μου άρεσε καθόλου η ταινία. Βασικά, τη θεώρησα μεγάλη μούφα! Μόνο η ερμηνεία του Τζον Κιούζακ μετρούσε.

 

Από τις χειρότερες μεταφορές μυθυστορήματος του King στο σινεμά. :down:

 

Κάτι είπες τώρα!! 2 ώρες μόνος του ήταν σε ένα δωμάτιο! Ποιανού άλλου η ερμηνεία θα μπορούσε να μετρήσει;; Του δωματίου; :lol::lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...