Jump to content

Nova eSIM


therock
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πρωτη φαση γενικα να ρωτησω αν παρεχει η αν εχει ανακοινωσει καποια ημερομηνια για eSIM η Nova. Επειδη απο οσα διαβαζω δεν διατιθεται προς το παρον και δεν υπαρχει καποια ξεκαθαρη απαντηση.

-Επειτα θελω και λιγο να δω αυτο τις δυνατοτητες μας παρεχει. Αφενος απο οτι καταλαβαινω μπορουμε πλεον με eSIM να εχουμε καρτα στα διαφορα ταμπλετ και IoT συσκευες χωρις να αγοραζουμε τα πιο ακριβα προιοντα, πχ ενα IPAD pro ειναι 100-200 ευρω πιο ακριβως αν θες να πας απο το wifi στο 4g/5g μοντελο του. Με eSim αυτο παρακαμπτεται?

-Επισης βλεπω καποιες λυσεις, νομιζω τις ονομαζουν multisim οι αλλες εταιριες, οπου πχ εχεις την φυσικη καρτα στον κινητο σου, και μια δευτερη τυπου eSIM αλλα μονο για data για να μπορεις να εχεις προσβαση σε ιντερνετ σε Smart συσκευες, σωστα?

Θελω λιγο να ψαχτω για να ειμαι ετοιμος για οταν ερθει αυτη η υπηρεσια και απο Nova

Edited by paanos

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 12:32 ΜΜ, therock said:

Σε πρωτη φαση γενικα να ρωτησω αν παρεχει η αν εχει ανακοινωσει καποια ημερομηνια για eSIM η Nova. Επειδη απο οσα διαβαζω δεν διατιθεται προς το παρον και δεν υπαρχει καποια ξεκαθαρη απαντηση.

-Επειτα θελω και λιγο να δω αυτο τις δυνατοτητες μας παρεχει. Αφενος απο οτι καταλαβαινω μπορουμε πλεον με eSIM να εχουμε καρτα στα διαφορα ταμπλετ και IoT συσκευες χωρις να αγοραζουμε τα πιο ακριβα προιοντα, πχ ενα IPAD pro ειναι 100-200 ευρω πιο ακριβως αν θες να πας απο το wifi στο 4g/5g μοντελο του. Με eSim αυτο παρακαμπτεται?

-Επισης βλεπω καποιες λυσεις, νομιζω τις ονομαζουν multisim οι αλλες εταιριες, οπου πχ εχεις την φυσικη καρτα στον κινητο σου, και μια δευτερη τυπου eSIM αλλα μονο για data για να μπορεις να εχεις προσβαση σε ιντερνετ σε Smart συσκευες, σωστα?

Θελω λιγο να ψαχτω για να ειμαι ετοιμος για οταν ερθει αυτη η υπηρεσια και απο Nova

Λοιπόν, η e-sim μπαίνει σε έξυπνα ρολόγια, σε συσκευές Android όπου αλλάζεις πολύ εύκολα αριθμό χωρίς να έχεις sim και να ανοίγεις την θύρα από το πλάι, ενα iPhone μέσω e-sim γίνεται dual sim. Για iPad δεν ξέρω αν έχουν e-sim δυνατότητα Αυτή τη στιγμή εχω e-sim Cosmote και φυσική Nova αναγκαστικά σε iPhone 14 Pro.

Δεν ξέρω τι λύσεις δίνουν οι άλλες εταιρίες, εγώ εχω να πω πως την καλύτερη υλοποίηση την έχει κάνει η Vodafone,διότι μεταφέρεται σε άλλη συσκευη ενώ η Cosmote όχι με αποτέλεσμα αν σβήσεις έστω και καταλάθος την e-sim να μείνεις 24 ώρες χωρίς τηλεφωνο. Το έπαθα πρόσφατα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2023 at 5:15 ΜΜ, Nikolas14 said:

να μείνεις 24 ώρες χωρίς τηλεφωνο

24 ώρες γιατί; 6 ώρες μένεις χωρίς σήμα και 24 ώρες δεν λαμβάνεις SMS.

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2023 at 5:15 ΜΜ, Nikolas14 said:

Λοιπόν, η e-sim μπαίνει σε έξυπνα ρολόγια, σε συσκευές Android όπου αλλάζεις πολύ εύκολα αριθμό χωρίς να έχεις sim και να ανοίγεις την θύρα από το πλάι, ενα iPhone μέσω e-sim γίνεται dual sim. Για iPad δεν ξέρω αν έχουν e-sim δυνατότητα Αυτή τη στιγμή εχω e-sim Cosmote και φυσική Nova αναγκαστικά σε iPhone 14 Pro.

Δεν ξέρω τι λύσεις δίνουν οι άλλες εταιρίες, εγώ εχω να πω πως την καλύτερη υλοποίηση την έχει κάνει η Vodafone,διότι μεταφέρεται σε άλλη συσκευη ενώ η Cosmote όχι με αποτέλεσμα αν σβήσεις έστω και καταλάθος την e-sim να μείνεις 24 ώρες χωρίς τηλεφωνο. Το έπαθα πρόσφατα.

Κατσε τι εννοεις, οτι η eSIM κλειδωνει σε μια συσκευεη? Εστω οτι εξεδιδα μια eSIM Cosmote, πρεπει καπου να δηλωσω σε ποια συσκευη θα μπει και αν θελω μετα να την βαλω αλλου τι παιζει? Οποτε Ειναι μια ανα φορα, αρα δεν μπορω την eSIM να την εχω σε οσες συσκευες θελω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, therock said:

Κατσε τι εννοεις, οτι η eSIM κλειδωνει σε μια συσκευεη? Εστω οτι εξεδιδα μια eSIM Cosmote, πρεπει καπου να δηλωσω σε ποια συσκευη θα μπει και αν θελω μετα να την βαλω αλλου τι παιζει? Οποτε Ειναι μια ανα φορα, αρα δεν μπορω την eSIM να την εχω σε οσες συσκευες θελω?

Βγάζεις, την περνάς μια φορά σε μια συσκευη στη Cosmote και αν θες να πας για σέρβις θα πρέπει ειτε να κάνουν επαναφορά διατηρώντας την eSim,διαφορετικά θέλει επανέκδοση 5€. 
Στη Vodafone την βγάζεις μια φορά και μπορείς να την έχεις σε 2 iPhone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δε τραμπαρεις ελευθερα, πρεπει να εισαι συνειδητοποιημενος σε ποια συσκευη θα βγει. 

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://nova.gr/esim 

3. Η eSIM είναι διαθέσιμη για συνδρομητές καρτοκινητής;

Προς το παρόν η eSIM παρέχεται μόνο σε συνδρομητές συμβολαίου Κινητής, Ιδιώτες και Επαγγελματίες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova eSIM
  • The topic was pinned
  • 2 weeks later...

Αθήνα, 8 Ιανουαρίου 2024. Η Nova, μέλος της United Group του κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και media στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, παρουσιάζει τις κάρτες eSim και Half Sim, σηματοδοτώντας μια νέα εποχή, με γνώμονα το περιβάλλον και την ευκολία για τους συνδρομητές της.

eSim: Η νέα γενιά καρτών Sim φιλική προς το περιβάλλον
Η κάρτα eSim λειτουργεί ακριβώς όπως μια κάρτα Sim σε φυσική μορφή, ενώ είναι συμβατή με μία μεγάλη γκάμα συσκευών που διαθέτουν τεχνολογία eSim. Είναι διαθέσιμη για ιδιώτες και εταιρικούς πελάτες συμβολαίου Nova και παρέχεται δωρεάν. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επιλέξουν την eSim, αντί για την φυσική κάρτα Sim, σε οποιοδήποτε κατάστημα Nova καθώς και στο nova.gr. Η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα και πολύ εύκολα: Ο συνδρομητής συνδέει τη συσκευή σε WiFi δίκτυο, σαρώνει τον QR κωδικό που του δίνεται από τη Nova και ακολουθεί τα βήματα ενεργοποίησης. Αυτό σημαίνει, ότι πλέον δεν θα χάνονται ή θα καταστρέφονται οι φυσικές κάρτες Sim - μια μικρή αλλαγή που έχει διαφορά στην καθημερινότητά όλων.

Half Sim: Μικρότερο μέγεθος, λιγότερα απορρίμματα, η ίδια υπηρεσία
Η κάρτα Half Sim αποτελεί ένα ακόμη βήμα προς τη μείωση του περιβαλλοντικού αποτυπώματος, καθώς χρησιμοποιεί 50% λιγότερο πλαστικό και μειώνει κατά 25% τις εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα που παράγονται κατά την κατασκευή και τη μεταφορά σε σχέση με τις παραδοσιακές κάρτες Sim. Επιπλέον, αυτή η μικρότερη κάρτα Sim παράγει λιγότερα απορρίμματα και για τον χρήστη, χωρίς να θυσιάζεται η ποιότητα ή η υπηρεσία. Η νέα κάρτα Sim είναι διαθέσιμη σε όλα τα καταστήματα Nοva και αρχικά θα παρέχεται σε όλους τους συνδρομητές Συμβολαίου, ενώ θα ακολουθήσουν και οι συνδρομητές Καρτοκινητής εντός του 2024. H Half Sim έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά και τις ίδιες δυνατότητες με την κανονική κάρτα και η μόνη διαφορά είναι το μικρότερο μέγεθος.

Όταν οι βιώσιμες πρακτικές συναντούν την καθημερινή ευκολία
Η δέσμευση της Nova για βιωσιμότητα δεν περιορίζεται μόνο στα προϊόντα, αλλά και στην ενσωμάτωση φιλικών προς το περιβάλλον πρακτικών στην καθημερινότητα μας. Από τις πρωτοβουλίες ανακύκλωσης σε όλες τις εγκαταστάσεις της, μέχρι την υιοθέτηση συστημάτων περιβαλλοντικής και ενεργειακής διαχείρισης με πιστοποιήσεις ISO, η Nova είναι αφοσιωμένη στο να κάνει τη βιωσιμότητα μέρος της καθημερινότητας.

Κάνοντας τη διαφορά σε κάθε κλήση, μήνυμα και σύνδεση
Η κυκλοφορία των καρτών eSim και Half Sim είναι κάτι περισσότερο από μια απλή περιβαλλοντική ενέργεια. Πρόκειται για την προσφορά λύσεων που είναι φιλικές για τον χρήστη και βελτιώνουν την καθημερινότητά του, ενώ παράλληλα η Nova συμβάλλει σε ένα πιο πράσινο μέλλον.
Αγκαλιάστε μαζί μας αυτές τις νέες τεχνολογίες που κάνουν τη ζωή πιο εύκολη και τον πλανήτη μας πιο υγιή.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη !!

Υ.Γ. Half SIM δίνουν οι Cosmote και VF πολύ καιρό τώρα. Ήταν ο καιρός και για την Nova.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, georgeavl3 said:

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη !!emoji12.pngemoji12.png

Υ.Γ. Half SIM δίνουν οι Cosmote και VF πολύ καιρό τώρα. Ήταν ο καιρός και για την Nova.

Να σημειωθεί ότι η esim δεν είναι στα άμεσα πλάνα του τομέα της καρτοκινητής. Ένα φάουλ εδώ. Άργησαν οι υπηρεσίες να έρθουν από τον πάροχο. Άλλο φάουλ εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Και άλλες εταιρίες του ομίλου πέρασαν σε Half SIM. Προφανώς πλέον τις προμηθεύονται και αυτές σε επίπεδο γκρουπ. Μέχρι τώρα η Wind / Nova είχε τον ίδιο προμηθευτή από το 2004 περίπου 

IMG_4602.png

Link to comment
Share on other sites

H σιμ έχει το ίδιο ακριβώς μέγεθος.

Το πλαστικό γύρω γύρω είναι λιγότερο.

Αν είχε μικρότερο μέγεθος δεν θα έμπαινε στο sim tray.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Υ.Γ. Half SIM δίνουν οι Cosmote και VF πολύ καιρό τώρα. Ήταν ο καιρός και για την Nova.

Εμένα η Cosmote μου έστειλε την κάρτα της SIM σε μέγεθος κάρτας τράπεζας και όχι σε Half Sim

Όταν είχα πάρει Whatsup που ήταν σε άλλο φακελάκι ήταν σε Half Sim. 
Τωρα που πήρα Neo ήταν κανονική, οπως οι κάρτες των τραπεζών και ήρθε σε φάκελο λογαριασμού. Εν ολίγοις ήταν οπως ακριβώς στέλνουν τις κάρτες οι τράπεζες. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

H σιμ έχει το ίδιο ακριβώς μέγεθος.

Το πλαστικό γύρω γύρω είναι λιγότερο.

Αν είχε μικρότερο μέγεθος δεν θα έμπαινε στο sim tray.

Μιλάς με γρίφους γέροντα..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, p_k said:

H σιμ έχει το ίδιο ακριβώς μέγεθος.

Το πλαστικό γύρω γύρω είναι λιγότερο.

Αν είχε μικρότερο μέγεθος δεν θα έμπαινε στο sim tray.

Εννοείται πως ισχύει αυτό. Οι κάρτες χρόνια τώρα είναι micro/nano και κάποιες συσκευές (κυρίως ρούτερ) δέχονται ακόμα τις mini. 
Αν και ουσιαστικά μιλάμε και για κατάργηση ενός προτύπου, αφού οι νέες κάρτες (half) δε θα μπορούν να μπουν στα πολύ πολύ πολύ παλιά κινητά που παίρνανε όλη την κάρτα μέσα (μέγεθος πιστωτικής κάρτας). 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Εννοείται πως ισχύει αυτό. Οι κάρτες χρόνια τώρα είναι micro/nano και κάποιες συσκευές (κυρίως ρούτερ) δέχονται ακόμα τις mini. 
Αν και ουσιαστικά μιλάμε και για κατάργηση ενός προτύπου, αφού οι νέες κάρτες (half) δε θα μπορούν να μπουν στα πολύ πολύ πολύ παλιά κινητά που παίρνανε όλη την κάρτα μέσα (μέγεθος πιστωτικής κάρτας). 

Ε ναι, ποιος έχει σήμερα τέτοιο κινητό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γουαου. Ξεκίνησαν τις τσιγκουνιες δήθεν για μείωση πλαστικού και σωτηρία του πλανήτη και τέτοια. Όπως οι εταιρείες κινητών συσκευών που πουλάνε κινητά χωρίς φορτιστές, ακουστικά κλπ καλούδια που στα έδιναν με το κιλό κάποτε, πάλι για τη σωτηρία του πλανήτη και ταυτόχρονα αύξησαν τις τιμές έτσι στο χαλαρό καμιά 500αρια ευρώ...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι, ποιος έχει σήμερα τέτοιο κινητό;
Ρε συ p_k. Ο, τι κάνει η nova, δεν είναι και κατά ανάγκη σωστό, επειδή το έκανε έτσι όπως το έκανε. Τελείως λάθος είναι... Πολλοί έχουν δεύτερη συσκευή backup που παίρνει τρτοια κάρτα. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να διακιολογουμε τις βλακειες τους και τις πονηραδες τους..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λένε, αλλά εγώ έγω φοβάμαι να πάω να ζητήσω ξανά αλλαγή κάρτας σε κατάστημα. 
Μήπως αυτό το δελτίο τύπου να σταλθεί αποκλειστικά στα καταστήματα τους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα γι αυτό. 

Τέτοιες κάρτες έπαιρναν τα κινητά προ εικοσαετίας. Εννοείται ότι οι εταιρείες δεν κάνουν αυτά τα πράγματα από οικολογική ευαισθησία, είναι κάτι αντίστοιχο με τα πλαστικά καλαμάκια και τις πλαστικές σακούλες που δήθεν έγινε η καθιέρωσή τους για να σώσουμε το περιβάλλον

 

2 minutes ago, hercoulis said:

Καλά τα λένε, αλλά εγώ έγω φοβάμαι να πάω να ζητήσω ξανά αλλαγή κάρτας σε κατάστημα. 
Μήπως αυτό το δελτίο τύπου να σταλθεί αποκλειστικά στα καταστήματα τους;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Πριν μέρες έκανα αλλαγή κάρτας sim και μου δώσαν τέτοια ακριβώς.

Όλα κυλησαν ομαλά.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, paanos said:

Εννοείται πως ισχύει αυτό. Οι κάρτες χρόνια τώρα είναι micro/nano και κάποιες συσκευές (κυρίως ρούτερ) δέχονται ακόμα τις mini. 
Αν και ουσιαστικά μιλάμε και για κατάργηση ενός προτύπου, αφού οι νέες κάρτες (half) δε θα μπορούν να μπουν στα πολύ πολύ πολύ παλιά κινητά που παίρνανε όλη την κάρτα μέσα (μέγεθος πιστωτικής κάρτας). 

Motorola starTAC!!!

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240113-115733_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανονική esim ή είναι ακόμα μια απάτη από αυτές που έχουμε συνηθίσει μεχρι στιγμής από τους παρόχους μας;

Δηλαδη θα μπορέσω να εμεργοποιησω μια τέτοια στο Samsung Galaxy 4 lte version;Τα προηγούμενα 2 χρόνια οι άλλοι 2 πάροχοι δεν μπόρεσαν να μου προσφέρουν τη δυνατότητα να μπορώ να βγαίνω έξω μόνο με το ρολόι μου χωρίς κινητό.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω και eSIM στη Nova, για χρήση ως δευτερεύουσα σύνδεση στην ίδια συσκευή (iPhone 13 Pro Max). Και με δεδομένο ότι θέλω να έχω εναλλακτική και φυσικής SIM (για άλλη συσκευή), η Cosmote (της οποίας τη σύνδεση έχω ως κύρια) δεν επιτρέπει παράλληλη (όχι ταυτόχρονη) λειτουργία φυσικής SIM και eSIM, καθώς η μετατροπή σε eSIM ακυρώνει τη φυσική SIM, ενώ η Nova το επιτρέπει. Δηλαδή παραμένει λειτουργική και η φυσική SIM, απλώς δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ταυτόχρονα με την eSIM.

Συνοπτικά: αν θες δύο κάρτες για τον ίδιο αριθμό, σε Cosmote πας σε φυσική Twin SIM (τέτοια έχω ήδη) ενώ σε Nova μπορείς να έχεις την ήδη υπάρχουσα φυσική SIM και την eSIM, απλώς δεν μπορούν να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα.

Έχω καταλάβει σωστά, ή δεν είναι έτσι;

Edited by Dead Poet

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dead Poet said:

Σκέφτομαι να κάνω και eSIM στη Nova, για χρήση ως δευτερεύουσα σύνδεση στην ίδια συσκευή (iPhone 13 Pro Max). Και με δεδομένο ότι θέλω να έχω εναλλακτική και φυσικής SIM (για άλλη συσκευή), η Cosmote (της οποίας τη σύνδεση έχω ως κύρια) δεν επιτρέπει παράλληλη (όχι ταυτόχρονη) λειτουργία φυσικής SIM και eSIM, καθώς η μετατροπή σε eSIM ακυρώνει τη φυσική SIM, ενώ η Nova το επιτρέπει. Δηλαδή παραμένει λειτουργική και η φυσική SIM, απλώς δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ταυτόχρονα με την eSIM.

Συνοπτικά: αν θες δύο κάρτες για τον ίδιο αριθμό, σε Cosmote πας σε φυσική Twin SIM (τέτοια έχω ήδη) ενώ σε Nova μπορείς να έχεις την ήδη υπάρχουσα φυσική SIM και την eSIM, απλώς δεν μπορούν να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα.

Έχω καταλάβει σωστά, ή δεν είναι έτσι;

Φίλος ανέφερε ότι μόλις σε πάρουν τηλ για την τελική ενεργοποίηση της esim τότε σε πέντε λεπτά ενεργοποιείται η esim και παύει η φυσική sim. Την ίδια στιγμή γίνεται αυτό. Άρα ΔΕΝ ισχύει 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Φίλος ανέφερε ότι μόλις σε πάρουν τηλ για την τελική ενεργοποίηση της esim τότε σε πέντε λεπτά ενεργοποιείται η esim και παύει η φυσική sim. Την ίδια στιγμή γίνεται αυτό. Άρα ΔΕΝ ισχύει 

Δεν γίνεται την ίδια στιγμή. Η φυσική sim απενεργοποιείται μετά απο κάποια δευτερόλεπτα, αλλά η eSIM ενεργοποιείται μετά από πέντε λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...