Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, djivo said:

Βρε φίλε έχεις γεμίσει το φόρουμ με μηνύματα και παράπονα για την πρώην Forthnet και τη Cosmote που δε παίζει με τα Pixel. Σε μένα το έχεις πει τουλάχιστον 5-6 φορές. Εντάξει, το καταλάβαμε!

Ε καλά δεν έκανε και κανένα έγκλημα. Αντιθέτως. Η πληροφορία που έδωσε - όσο ακόμα ισχύει και δεν έχει αλλάξει κάτι - είναι καλό να υπάρχει σε κάθε topic που αφορά τα Pixel, ακριβώς για να πληροφορούνται σωστά και υπεύθυνα όλοι όσοι σκέφτονται να τα αγοράσουν.

Link to comment
Share on other sites

ει
οκ το είδα ευχαριστώ. και μετα πρεπει να δηλώσω γερμανική διεύθυνσης σωστα? απο κάποιον δικο μου?
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται!Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις παραγγελια;

Ξέρω ότι και στο google store τα στέλνει ταυτόχρονα στην διεύθυνση που αποστέλλεται και το κινητό (δεν ξέρω τι παίζει με το forwading)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stark said:

Ε καλά δεν έκανε και κανένα έγκλημα. Αντιθέτως. Η πληροφορία που έδωσε - όσο ακόμα ισχύει και δεν έχει αλλάξει κάτι - είναι καλό να υπάρχει σε κάθε topic που αφορά τα Pixel, ακριβώς για να πληροφορούνται σωστά και υπεύθυνα όλοι όσοι σκέφτονται να τα αγοράσουν.

Δεν είπα ότι έκανε έγκλημα. Φυσικά να υπάρχει η πληροφορία, αλλά η τόσο συνεχόμενη πληροφορία θα μας κάνει να τη βλέπουμε στον ύπνο μας... 😂

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, djivo said:

Βρε φίλε έχεις γεμίσει το φόρουμ με μηνύματα και παράπονα για την πρώην Forthnet και τη Cosmote που δε παίζει με τα Pixel. Σε μένα το έχεις πει τουλάχιστον 5-6 φορές. Εντάξει, το καταλάβαμε!

Όταν βλέπω να γράφουν όλα καλά με cosmote αγοράστε άφοβα, θα το λέω 100 φορές παραπάνω. Έτσι πιάστηκα και εγώ μ@λ@κας. Όλα καλά έγραφαν κάποιοι με την cosmote και έλα που δεν ήταν και έχει τύχει και οι δικοί μου και η εργασία μου να έχουν forthnet. Το όλα καλά κάποιων εδώ μέσα μου κόστισε χρόνο και χρήμα. Αναγκάστηκα να ψάξω ποιος πάροχος δουλεύει σωστά διότι στην αρχή ουυε το shizuku δούλευε σωστά. Επίσης δεν ήθελα να χάσω 200 ευρώ έτσι να πουλήσω την συσκευή. 

Το λέω και το ξαναλέω για να προλάβω άλλα άτομα εδώ μέσα μη κάνουν το ίδιο λάθος όσο βλέπω να γράφουν άλλοι όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Στην αμαζον, στο τσατ, μαλλον επεσα σε ασχετη. Ρωτησα αν ερχεται και καλα το τηλεφωνο με το ρολοι (γερμανικο αμαζον) και λεει δεν υπαρχει τετοια προσφορα. Μονο με usb ερχεται απο οσο βλεπω στο κουτι και πρεπει να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ το ρολοι αργοτερα. 😅

------------

Εφυγε η προπαραγγελια! 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην αμαζον, στο τσατ, μαλλον επεσα σε ασχετη. Ρωτησα αν ερχεται και καλα το τηλεφωνο με το ρολοι (γερμανικο αμαζον) και λεει δεν υπαρχει τετοια προσφορα. Μονο με usb ερχεται απο οσο βλεπω στο κουτι και πρεπει να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ το ρολοι αργοτερα. 
------------
Εφυγε η προπαραγγελια! 
Μην περιμένεις να βγάλεις άκρη με το τσατ. Αν θυμάμαι σωστά στο τελευταίο στάδιο της παραγγελίας στη δεξιά στήλη γράφει και το ρολόι
. Η πλάκα είναι ότι παίζει μόνο στο γερμανικό έτσι.Στο γαλλικό και στα υπόλοιπα έχουν μείνει στα περσινά. Και όπως είπα, σίγουρα από το playstore παραγγέλνεις μαζί με το τηλέφωνο και ρολόι ή ακουστικά.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στο ιταλικό αμαζον μαζί με το 8 pro δίνει τα ακουστικά χωρίς κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία.

Τα περνάει κατευθείαν στο καλάθι 

Link to comment
Share on other sites

Doganos καλώς να έρθει... 🙂

σου έβγαλε επιλογή χρώματος για το ρολόι ? Ή το πάει σετ με το χρώμα του τηλεφώνου...?

Ψήνομαι για το μπλε τηλέφωνο, αλλά η μαύρη κάσα στο ρολόι τα σπάει ( η ασημί κάσα με το μπλε λουράκι δεν με τρελαίνει)....οπότε μάλλον με βλέπω με μαύρη συσκευή, που btw είναι εξίσου όμορφη με την μπλε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Doganos καλώς να έρθει... 🙂

σου έβγαλε επιλογή χρώματος για το ρολόι ? Ή το πάει σετ με το χρώμα του τηλεφώνου...?

Ψήνομαι για το μπλε τηλέφωνο, αλλά η μαύρη κάσα στο ρολόι τα σπάει ( η ασημί κάσα με το μπλε λουράκι δεν με τρελαίνει)....οπότε μάλλον με βλέπω με μαύρη συσκευή, που btw είναι εξίσου όμορφη με την μπλε.

Ευχαριστώ. Δεν μου έβγαλε τίποτα για ρολόι. Δεν νομίζω να μπορώ να το πάρω. Χωρίς ΦΠΑ το πήρα με τιμολόγιο. Κανονικά το κάνεις claim μετά από φόρμα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 4:35 ΜΜ, afilopou said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει πια έτσι. Στο amazon το βάζει (το ρολοι) στα είδη που θα αποστείλει.Κανετε μια δοκιμή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Τσέκαρα τώρα και δεν το βλέπω να το αναφέρει γενικά. Προχώρησα μέχρι τελευταίο βήμα και απλώς λέει ότι υπάρχει δώρο. Δεν μπόρεσα να το βρω κάπου που να το αναφέρει.

Αν κάποιος το κάνει, ας μας ενημερώσει.

Επίσης στο Google Store στο γερμανικό έχει μόνο Γερμανία ως χώρα αποστολής, οπότε δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι.

Επίσης είδα ότι έχει και στο Amazon trade-in για παλιότερο κινητό. Δεν ξέρω αν αξίζει βέβαια οικονομικά.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν παραγγειλα το 7 pro το ρολόι ήρθε μετά από κανένα 2 μηνο.
Το πρώτο 7 pro το είχα παραγγείλει μέσω fnac Γαλλίας. Το δεύτερο αυτό που έχω, δεν είχε ρολόι και το παραγγειλα μέσω Google store

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, doganos said:

Ευχαριστώ. Δεν μου έβγαλε τίποτα για ρολόι. Δεν νομίζω να μπορώ να το πάρω. Χωρίς ΦΠΑ το πήρα με τιμολόγιο. Κανονικά το κάνεις claim μετά από φόρμα

στο amazon.de γράφει κάπου με μικρά γράμματα, ότι περιλαμβάνει δώρο ρολόι...το οποίο λογικά θα σου έρθει μαζί με το τηλέφωνο και όχι αργότερα με συμπλήρωση νέας φόρμας. Όπως και να'χει, θα μάθουμε σύντομα. Τι χρώμα συσκευής πήρες?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_s3 said:

στο amazon.de γράφει κάπου με μικρά γράμματα, ότι περιλαμβάνει δώρο ρολόι...το οποίο λογικά θα σου έρθει μαζί με το τηλέφωνο και όχι αργότερα με συμπλήρωση νέας φόρμας. Όπως και να'χει, θα μάθουμε σύντομα. Τι χρώμα συσκευής πήρες?

Μαυρο χρωμα. Που το γραφει αυτο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαυρο χρωμα. Που το γραφει αυτο;
Post 22 πιο πάνω. Με κάθε επιφύλαξη.Στο ιταλικό βάζει και τα buds στο καλάθι.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, afilopou said:

Post 22 πιο πάνω. Με κάθε επιφύλαξη.Στο ιταλικό βάζει και τα buds στο καλάθι.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Εννοω στην σελιδα της αμαζον που το γραφει αυτο; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν το γνωρίζω το θέμα. Απλά την πρώτη ημέρα του preorder μου είπε φίλος (που μπορεί να το πάρει από το google store) ότι παρήγγειλε και το ρολόι μαζί με το τηλέφωνο και δεν έκανε τις διαδικασίες με τα χαρτιά των προηγούμενων ετών. Χάζευα στο amazon de και είδα ότι έγραφε ότι δίνει μαζί και το ρολόι χωρίς να γράφει το κείμενο των προηγούμενων ετών.Ομως δεν το εμφανίζει σαν ξεχωριστό προϊόν στο checkout.
Στο ιταλικό που κοίταζα (το έγραψε και φίλος εδω) μπορείς να προσθέσεις στο καλάθι τα buds κανονικά και σου τα αφαιρεί από το τελικό ποσό.

Μόνο στο γαλλικό συνεχίζει και γράφει το κείμενο των προηγούμενων ετών.

Καλορίζικο σε όσους τους προτιμήσουν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leo06 said:

….

IMG_0468.jpeg

IMG_0469.jpeg

Ναι δεν λεει κατι αυτο. Απλως οτι μπορεις λογικα να δηλωσεις συμμετοχη για να παρεις το ρολοι αργοτερα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, afilopou said:

Παίδες δεν το γνωρίζω το θέμα. Απλά την πρώτη ημέρα του preorder μου είπε φίλος (που μπορεί να το πάρει από το google store) ότι παρήγγειλε και το ρολόι μαζί με το τηλέφωνο και δεν έκανε τις διαδικασίες με τα χαρτιά των προηγούμενων ετών. Χάζευα στο amazon de και είδα ότι έγραφε ότι δίνει μαζί και το ρολόι χωρίς να γράφει το κείμενο των προηγούμενων ετών.Ομως δεν το εμφανίζει σαν ξεχωριστό προϊόν στο checkout.
Στο ιταλικό που κοίταζα (το έγραψε και φίλος εδω) μπορείς να προσθέσεις στο καλάθι τα buds κανονικά και σου τα αφαιρεί από το τελικό ποσό.

Μόνο στο γαλλικό συνεχίζει και γράφει το κείμενο των προηγούμενων ετών.

Καλορίζικο σε όσους τους προτιμήσουν.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μην απολογείσαι ρε συ. Άκρη προσπαθούμε να βγάλουμε.
Τις διαδικασίες πάντως στη σειρά 6 τις έκανες αφού είχες παραλάβει. Όχι ταυτόχρονα. Noμίζω και στα 7αρια.

Στο amazon.de γράφει κανονικά για τη προσφορά εννοείται, απλά δεν έγραφε κάτι παραπάνω όταν προχωράς τη διαδικασία. Δεν εξετάζουμε προφανώς την ύπαρξη του δώρου (είναι δεδομένο), απλώς αν έχει αλλάξει κάτι στη διαδικασία.

Όποιος έχει νεότερα ή κάποια πληροφορία ας το γράψει.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ και εγω τη κατάσταση με το χέρι στη σκανδάλη για preorder...

Δείτε ένα βιντεο που ο Ινδούλης συγκρίνει το thermal performance μεταξύ tensor g2 και g3

https://www.youtube.com/watch?v=bk4ZUmKqRm0

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω δεν εμπιστευομαι youtubers πιο πολυ μενω σε αυτα που διαβαζω εδω 

ειναι εξαιρετικη υλοποιηση φετος ομως περιμενω να δω τον καινουριο επεξεργαστη στην πραγματικη χρηση και φυσικα ολα τα υπολοιπα για εδω στην ελλαδα κλησεις σημα....κ.λ.π γιατι τα pixel ειναι αληθεια εχουν αλλο προσωπο εδω και αλλο πχ σε μια χωρα που κυκλοφορει επισημα(ειχα και το pixel 6 pro kai to 7 pro)

αναμενω τα πρωτα παιδια [που το εχουν παραγγειλει.

 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikolasn80 said:

προσωπικα εγω δεν εμπιστευομαι youtubers πιο πολυ μενω σε αυτα που διαβαζω εδω 

ειναι εξαιρετικη υλοποιηση φετος ομως περιμενω να δω τον καινουριο επεξεργαστη στην πραγματικη χρηση και φυσικα ολα τα υπολοιπα για εδω στην ελλαδα κλησεις σημα....κ.λ.π γιατι τα pixel ειναι αληθεια εχουν αλλο προσωπο εδω και αλλο πχ σε μια χωρα που κυκλοφορει επισημα(ειχα και το pixel 6 pro kai to 7 pro)

αναμενω τα πρωτα παιδια [που το εχουν παραγγειλει.

 

Καλημέρα συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

Σε δύο βδομάδες θα σου πω αν δουλεύει σωστά με Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σας είμαι και εγω, αλλα αν κάποιος θέλεις να το παραγγείλει τώρα μαζί με το ρολογάκι που κάπως λογικοποιεί τη τιμή, οι youtubers ειναι μονόδρομος. Μετά τα preorders που η τιμή θα παραμείνει και το ρολοι θα φύγει, αλλάζουν τα πράγματα. 

Φυσικά δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι, αλλά ίσως να βοηθήσει καποιους που σκέφτονται το preorder.

 

Link to comment
Share on other sites

Από το ιταλικό Amazon πάντως γράφει όντως ότι τα στέλνει κατευθείαν το amazon μαζί με τα buds... Από Google translate λεει:

Η προσφορά ισχύει από τις 4 Οκτωβρίου 2023 έως τις 16 Οκτωβρίου 2023. Για να λάβετε την έκπτωση, προσθέστε στο καλάθι σας το αγαπημένο σας Pixel 8 ή 8 Pro και το Pixel Buds Pro που είναι κατάλληλο για εσάς. Προχωρήστε στην αγορά και των δύο προϊόντων για να λάβετε την έκπτωση απευθείας στο καλάθι. Η προσφορά ισχύει μόνο για προϊόντα που πωλούνται και αποστέλλονται από την Amazon στο amazon.it

Να σημειώσω ότι μετά από δοκιμές που έκανα, η προσφορά ισχύει μόνο για τα μπλε & πορτοκάλι buds... Δεν ισχύει για μαύρα, άσπρα... Και όντως τα βάζεις στο καλάθι και αφαιρεί την αξία των buds!

Edited by kimi_4ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...