Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, kimi_4ever said:

Από το ιταλικό Amazon πάντως γράφει όντως ότι τα στέλνει κατευθείαν το amazon μαζί με τα buds... Από Google translate λεει:

Η προσφορά ισχύει από τις 4 Οκτωβρίου 2023 έως τις 16 Οκτωβρίου 2023. Για να λάβετε την έκπτωση, προσθέστε στο καλάθι σας το αγαπημένο σας Pixel 8 ή 8 Pro και το Pixel Buds Pro που είναι κατάλληλο για εσάς. Προχωρήστε στην αγορά και των δύο προϊόντων για να λάβετε την έκπτωση απευθείας στο καλάθι. Η προσφορά ισχύει μόνο για προϊόντα που πωλούνται και αποστέλλονται από την Amazon στο amazon.it

Να σημειώσω ότι μετά από δοκιμές που έκανα, η προσφορά ισχύει μόνο για τα μπλε & πορτοκάλι buds... Δεν ισχύει για μαύρα, άσπρα... Και όντως τα βάζεις στο καλάθι και αφαιρεί την αξία των buds!

Εγώ στο ιταλικό μόλις επιλέξω το κινητό με την προσφορά μου βγάζει ότι είναι μη διαθέσιμη. Αντίθετα αν επιλέξω μόνο το κινητό δεν έχει θέμα.

Σαν να βλέπει την ελληνική διεύθυνση δηλαδή και να μην με αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kimi_4ever said:

Από το ιταλικό Amazon πάντως γράφει όντως ότι τα στέλνει κατευθείαν το amazon μαζί με τα buds... Από Google translate λεει:

Η προσφορά ισχύει από τις 4 Οκτωβρίου 2023 έως τις 16 Οκτωβρίου 2023. Για να λάβετε την έκπτωση, προσθέστε στο καλάθι σας το αγαπημένο σας Pixel 8 ή 8 Pro και το Pixel Buds Pro που είναι κατάλληλο για εσάς. Προχωρήστε στην αγορά και των δύο προϊόντων για να λάβετε την έκπτωση απευθείας στο καλάθι. Η προσφορά ισχύει μόνο για προϊόντα που πωλούνται και αποστέλλονται από την Amazon στο amazon.it

Να σημειώσω ότι μετά από δοκιμές που έκανα, η προσφορά ισχύει μόνο για τα μπλε & πορτοκάλι buds... Δεν ισχύει για μαύρα, άσπρα... Και όντως τα βάζεις στο καλάθι και αφαιρεί την αξία των buds!

Επιβεβαιώνω για το Ιταλικό Amazon. Το βάζει στο καλάθι και αφαιρεί τη τιμή των buds. Χαθηκε να δίνουν και αυτοί το pixel watch???

4 minutes ago, Sotnem said:

Εγώ στο ιταλικό μόλις επιλέξω το κινητό με την προσφορά μου βγάζει ότι είναι μη διαθέσιμη. Αντίθετα αν επιλέξω μόνο το κινητό δεν έχει θέμα.

Σαν να βλέπει την ελληνική διεύθυνση δηλαδή και να μην με αφήνει.

Το βάζεις ξεχωριστά και όχι μέσα απο τη σελίδα του κινητού και σε αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quickaras said:

Επιβεβαιώνω για το Ιταλικό Amazon. Το βάζει στο καλάθι και αφαιρεί τη τιμή των buds. Χαθηκε να δίνουν και αυτοί το pixel watch???

Το βάζεις ξεχωριστά και όχι μέσα απο τη σελίδα του κινητού και σε αφήνει.

Έχεις δίκιο, τα προσθέτεις χωριστά στο καλάθι και όταν πας στο τέλος αφαιρεί 229€.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sotnem said:

Έχεις δίκιο, τα προσθέτεις χωριστά στο καλάθι και όταν πας στο τέλος αφαιρεί 229€.

Το θέμα ειναι τι κάνουμε τώρα? Το πατάμε? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, quickaras said:

Το θέμα ειναι τι κάνουμε τώρα? Το πατάμε? 🙂 

Να σου πω την αλήθεια το ρολόι μού είναι αδιάφορο και τα ακουστικά τα θέλω έτσι κι αλλιώς, σκεφτόμουν να τα αγοράσω (έχω τα OG Pixel Buds από το Pixel 2 μου και δουλεύουν ακόμα τα καημένα). Απλώς προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι αξίζει τέτοιο ποσό για να πάρω τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sotnem said:

Να σου πω την αλήθεια το ρολόι μού είναι αδιάφορο και τα ακουστικά τα θέλω έτσι κι αλλιώς, σκεφτόμουν να τα αγοράσω (έχω τα OG Pixel Buds από το Pixel 2 μου και δουλεύουν ακόμα τα καημένα). Απλώς προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι αξίζει τέτοιο ποσό για να πάρω τη συσκευή.

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγω. Σκέφτομαι το preorder γιατί μετά σίγουρα δε θα αξίζει χωρίς το preorder deal. 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα συμφέρει η προσφορά, 170€ κάνουν τα buds pro στο σκρουτζ, μπορείς να τα πουλήσεις κιόλας καινούργια! Αν το πάρεις και χωρίς ΦΠΑ (από κάποιον γνωστό με επιχείρηση) τότε σίγουρα συμφέρει... Το Pro κάνει 910€ χωρίς ΦΠΑ, μείον 170€ τα buds, σαν να το παίρνεις 740€! Όπως και το απλό Pixel 8 επίσης συμφέρει, βγαίνει περίπου 670€ χωρίς ΦΠΑ, είναι σαν να αγοράζεις το κινητό 500€! 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σήμερα να προχωρήσει η προπαραγγελια από την Γερμανια που εκανα. Βλεπω σε μερικους σε Αμερικη/Καναδα κτλ πως αρχισαν να τους στελνουν τις πρωτες συσκευες 😉 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, quickaras said:

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγω. Σκέφτομαι το preorder γιατί μετά σίγουρα δε θα αξίζει χωρίς το preorder deal. 

ναι μετα θα πρεπει να περιμενεις μερικους μηνες για να πεσει η τιμη του, τουλαχιστον στα σκρουτζομαγαζα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι θα δουλευει σωστα εδω στην Ελλαδα η θα εχει τα ιδια προβληματα με το 7 pro;

Link to comment
Share on other sites

ναι μετα θα πρεπει να περιμενεις μερικους μηνες για να πεσει η τιμη του, τουλαχιστον στα σκρουτζομαγαζα.
η τιμή του p7p ακόμα να πέσει στο σκρουτζ

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, alelo said:

Ξέρουμε μεχρι πότε ειναι η προσφορά με το ρολόι ? 

Aν το είδα καλά, μέχρι τις 16.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Έχει σταλεί η συσκευή από αμαζον σε κανέναν;

Όχι ακόμα από το ιταλικό... Πάντως φαίνονται άμεσα διαθέσιμα, πιστεύω να τα στείλουν σήμερα-αύριο

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, guy_fawkes said:

η τιμή του p7p ακόμα να πέσει στο σκρουτζ

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

για το 8 λεω. 

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

για το 8 λεω. 
Εδώ λέω ότι δεν έχει πέσει για το pixel 7 pro, θα πέσει για το 8? Του χρόνου και αν!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, guy_fawkes said:

Εδώ λέω ότι δεν έχει πέσει για το pixel 7 pro, θα πέσει για το 8? Του χρόνου και αν!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το 7 προ αν ψαξεις λιγο το βρισκεις και με κατω απο 700, οχι απο skroutz.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Ενδιαφέρομαι να κάνω προπαραγγελία από γερμανικό Amazon (αν και με φοβίζει ότι θα έχω προβλήματα με τη Vodafone, τα γνωστά που υπάρχουν με τα pixel, αλλά τι να κάνω μου αρέσει πολύ η συσκευή) και να κόψω τιμολόγιο.
Δεν έχω κάποιο γνωστό εκεί όμως για να βάλω δικιά του διεύθυνση οπότε αυτά είναι τα ερωτήματα μου:

1. Υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός πώς θα κάνω την αγορά με τιμολόγιο από εκεί, χωρίς να υπάρχει φυσική γερμανική διεύθυνση και να παραλάβω Ελλάδα χωρίς προβλήματα;
ΔΕΝ έχω κάνει ξανά αγορά εξωτερικό με τιμολόγιο ως τώρα.

2. Το ρολόι δώρο, έρχεται σε μεταγενέστερο χρόνο αν έχω καταλάβει σωστά. Χωρίς φυσική γερμανική διεύθυνση, υπάρχει τρόπος να το πάρω;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εχεις γερμανικη διευθυνση για να το παραλαβεις. Στελνουν απευθειας Ελλαδα...

Αν κοπει τιμολογιο (σε μη γερμανικη διευθυνση) δυσκολο νομιζω να παρεις ρολοι δωρεαν...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εχεις γερμανικη διευθυνση για να το παραλαβεις. Στελνουν απευθειας Ελλαδα...
Αν κοπει τιμολογιο (σε μη γερμανικη διευθυνση) δυσκολο νομιζω να παρεις ρολοι δωρεαν...
Άρα το τηλέφωνο το παίρνω με την κανονική μου διεύθυνση κανονικά, αλλά για το ρολόι δεν υπάρχει τρόπος και το χάνω;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορα αν κόψω τιμολόγιο ή όχι για το δώρο. Το γερμανικό amazon δεν τα στέλνει μαζί όπως βλέπω στο ιταλικό που τα βάζει στο καλάθι . Ασ μας πεί κάποιος που είχε πάρει πέρσι με τιμολόγιο απο γερμανικό. Εγω την έκανα την παραγγελία με τιμολόγιο. Τωρα τι θα γίνει δεν ξέρω. Υπολόγιζα να το στείλω σε γνωστό μου γερμανια

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, crewskas said:

Άρα το τηλέφωνο το παίρνω με την κανονική μου διεύθυνση κανονικά, αλλά για το ρολόι δεν υπάρχει τρόπος και το χάνω;

Στάλθηκε από το RMX3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα φέτος, δεν ξέρω ποιος μπορεί να σε βοηθήσει. Κι αυτό γιατί οι προσφορές είναι αρκετά διαφορετικές ανάμεσα στις χώρες.

Στο γερμανικό amazon δεν βλέπω την προσφορά με το ρολόι όταν μπαίνω. Εσύ την βλέπεις; Στο Google Store της Γερμανίας υπάρχει κανονικά και υπάρχει και δυνατότητα έκπτωσης αν δώσεις παλιό κίνητο.

Μέχρι και πέρσι έκανες την αγορά, σου ερχόταν το κινητό και έμπαινες μετά σε ένα σάιτ της γκουγκλ να κάνεις claim από εκεί το δώρο σου, βάζοντας ΙΜΕΙ, απόδειξη αγοράς. Το τιμολόγιο/απόδειξη δεν νομίζω να είναι θέμα. Αλλά έπρεπε να δώσεις διεύθυνση στην ίδια χώρα για να στο στείλουν.

Φέτος σε κάποιες περιπτώσεις, φαίνεται το amazon το ίδιο να στέλνει το δώρο. Στην Ιταλία π.χ. το δώρο στο Google Store είναι τα ακουστικά ή αλλιώς έκπτωση στο ρολόι. Αλλά αν μπεις στο amazon το ιταλικό μπορείς να προσθέσεις χωριστά τα ακουστικά και φαίνεται ότι θα στα στείλουν από το Amazon το ίδιο, χωρίς μεσολάβηση τρίτου site.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...