Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, tiniakos said:

Λήγει σε 2 μέρες το πακέτο μου στο cu. Δεν έχω πλέον καθόλου προνόμια με bonus mb γνωριμίας κτλ. 

Σκέφτομαι να πάω σε liquid. 

Με ενδιαφέρει να έχω απεριόριστα λεπτά ομιλίας και όσο το δυνατόν περισσότερα gb. 

Που να βάλω τη μπάρα; 

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη. 

Αφήνοντας να χρεωθεί η κάρτα σου από 15ε κ ανω (μέσω του liquid), παίρνεις δώρο απεριοριστη ομιλία. Εαν μεσα στην ημέρα καταναλώσεις πάνω απο 1,5€ ολα μετατρεπονται απεριόριστα μέχρι το τέλος εκείνης της ημερας. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 ώρες πριν, tiniakos said:

Λήγει σε 2 μέρες το πακέτο μου στο cu. Δεν έχω πλέον καθόλου προνόμια με bonus mb γνωριμίας κτλ. 

Σκέφτομαι να πάω σε liquid. 

Με ενδιαφέρει να έχω απεριόριστα λεπτά ομιλίας και όσο το δυνατόν περισσότερα gb. 

Που να βάλω τη μπάρα; 

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη. 

15€ παίρνεις απεριόριστη ομιλία, και με 10€ αγοράζεις απτό big bang τα 200 GB. 

9 ώρες πριν, tiniakos said:

 

 

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

Έχω κρυστάλλους. 

Δηλαδή τα 10 ευρώ για τα 200gb θα τα αφαιρέσει από τα 15 ευρώ ή επιπλέον και πάμε στα 25;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tiniakos said:

Έχω κρυστάλλους. 

Δηλαδή τα 10 ευρώ για τα 200gb θα τα αφαιρέσει από τα 15 ευρώ ή επιπλέον και πάμε στα 25;

από τα 15 της ανανεωσης

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει και δεν το βρηκα ψαχνωντας:
Εαν εισαι liquid και τελειωσεις το υπολοιπο σου (με συνεχομενα 1.5 ευρω την ημερα) , σου βαζει φραγη και περιμενει την ημ/νια που θα κλεισει ο μηνας να σε χρεωσει ή σε χρεωνει επι τοπου για να συνεχισεις να εχεις παροχες;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stathis123 said:

Παιδια να σας ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει και δεν το βρηκα ψαχνωντας:
Εαν εισαι liquid και τελειωσεις το υπολοιπο σου (με συνεχομενα 1.5 ευρω την ημερα) , σου βαζει φραγη και περιμενει την ημ/νια που θα κλεισει ο μηνας να σε χρεωσει ή σε χρεωνει επι τοπου για να συνεχισεις να εχεις παροχες;

Είναι σαν να τελειώνει η κάρτα σου στο απλό CU. Η ανανέωση της συνδρομής θα γίνει την ημέρα που έχεις ορίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά για να αλλάξεις όντως ημερομηνία αυτόματης ανανέωσης, πρέπει να βγεις-ξαναμπείς; Μήπως αν απλά μετακινήσεις την μπάρα, η ανανέωση στη νέα ημερομηνία θα γίνει την μεθεπόμενη φορά, όπως συζητούσαμε παλιότερα;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jaranor said:

Μήπως τελικά για να αλλάξεις όντως ημερομηνία αυτόματης ανανέωσης, πρέπει να βγεις-ξαναμπείς; Μήπως αν απλά μετακινήσεις την μπάρα, η ανανέωση στη νέα ημερομηνία θα γίνει την μεθεπόμενη φορά, όπως συζητούσαμε παλιότερα;

μετακινησεις την μπαρα --> η ανανεωση γινεται μολις σου ερθει μηνυμα SMS

μπαινεις και ελεγχεις

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@tiniakos Σωστη ειναι. Έχεις βάλει να ξεκινήσει η δωρεάν συνδρομή σου στις 21 Απριλίου. Δηλαδή 21/4, 9.00 το πρωί, θα σου δώσει 15 ευρώ και δεν θα χρεώσει τίποτα την κάρτα που έχεις βάλει πιο κάτω. Μέχρι τις 21/4 θα "τρώει" από τα χρήματα που ήδη έχεις. Αν δεν έχεις, θα πρέπει να βάλεις (με online ανανέωση) για να μπορείς να κάνεις κλήσεις και να έχεις data και sms έως 21/4. Αν βάλεις έτσι χρήματα, βάλτα πριν μπεις στο liquid για να πάρεις και το shake it.

Τέλος, σε συμβουλεύω να επιλέξεις 30 ευρώ για την πρώτη, δωρεάν συνδρομή και αφού την πάρεις να την αλλάξεις σε 15 ευρώ αν θες τα απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω καθόλου χρήματα. Άρα πρέπει να βάλω αλλού τη μπάρα. 

Τώρα είναι σωστά; 

 

Screenshot_2024-03-22-07-54-01-719_gr.mobile.vodafone.jpg

Edited by tiniakos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tiniakos said:

Όχι δεν έχω καθόλου χρήματα. Άρα πρέπει να βάλω αλλού τη μπάρα. 

Τώρα είναι σωστά; 

 

Screenshot_2024-03-22-07-54-01-719_gr.mobile.vodafone.jpg

Αν θες άμεσα να έχεις τα απεριόριστα και το δώρο τότε ναι, σωστά την έχεις βάλει....

Σε λίγα λεπτά θα γίνει η πρώτη (χωρίς χρέωση) συναλλαγή....

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. 

Όλα πήγαν καλά 

Τι κάνω τώρα; 

Αλλάζω την μπάρα σε ημερομηνία ή μόνο στα 15 ευρώ; 

 

Screenshot_2024-03-22-10-25-55-603_gr.mobile.vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tiniakos said:

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. 

Όλα πήγαν καλά 

Τι κάνω τώρα; 

Αλλάζω την μπάρα σε ημερομηνία ή μόνο στα 15 ευρώ; 

 

Screenshot_2024-03-22-10-25-55-603_gr.mobile.vodafone.jpg

Σε ημερομηνία δεν χρειάζεται να κάνεις αλλαγή.... Θα σε ξαναχρεώσει στις 22/4....

Αλλαγή μόνο στο ποσό των 15€ ώστε να συνεχίσεις να έχεις και τότε την απεριόριστη ομιλία...

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα κι από εμένα! Νέος στο cu. Σκέφτομαι να μπω κι εγώ liquid. Το πακέτο που έχω με ομιλία, data, sms χάνεται ή πρώτα αφαιρεί αυτά κατά τη χρήση;

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2024 at 10:18 ΜΜ, xaralvamv said:

 Καλησπέρα κι από εμένα! Νέος στο cu. Σκέφτομαι να μπω κι εγώ liquid. Το πακέτο που έχω με ομιλία, data, sms χάνεται ή πρώτα αφαιρεί αυτά κατά τη χρήση;

Δεν χάνονται. Αφαιρεί από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μέρες είναι η ημερομηνία ανανέωσης συνδρομής. Βρίσκομαι στον δωρεάν μήνα. Όμως δε μπορώ να αλλάξω ούτε το ποσό της συνδρομής, ούτε την ημερομηνία μέσω της μπάρας. Για την ακρίβεια μπορώ, αλλά το κουμπί "αποθήκευση" είναι αχνό, όποτε οι αλλαγές δε μπορούν να επικυρωθούν. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gpapas640 said:

Σε 2 μέρες είναι η ημερομηνία ανανέωσης συνδρομής. Βρίσκομαι στον δωρεάν μήνα. Όμως δε μπορώ να αλλάξω ούτε το ποσό της συνδρομής, ούτε την ημερομηνία μέσω της μπάρας. Για την ακρίβεια μπορώ, αλλά το κουμπί "αποθήκευση" είναι αχνό, όποτε οι αλλαγές δε μπορούν να επικυρωθούν. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Γνώμη μου, επικοινώνησε με το chat το συντομότερο. Κανονικά έχεις δικαίωμα να αλλαζεις ποσά και ημερομηνίες όποτε εσύ θέλεις. Το γράφει ξεκάθαρα στους όρους του Liquid. Εαν σου απαντήσουν οτι υπάρχει προβλημα ή οτι θα το κοιταξουν, κλειδωσε την καρτα σου το προηγούμενο βραδυ απο την ανανεωση. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gpapas640 said:

Σε 2 μέρες είναι η ημερομηνία ανανέωσης συνδρομής. Βρίσκομαι στον δωρεάν μήνα. Όμως δε μπορώ να αλλάξω ούτε το ποσό της συνδρομής, ούτε την ημερομηνία μέσω της μπάρας. Για την ακρίβεια μπορώ, αλλά το κουμπί "αποθήκευση" είναι αχνό, όποτε οι αλλαγές δε μπορούν να επικυρωθούν. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Εκτός από αυτά που αναφέρει ο VIPDriver, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις και να εγκαταστήσεις πάλι την εφαρμογή, μήπως έχει φάει κάποιο σκάλωμα.

Σε κάθε περίπτωση κλείδωσε την κάρτα πριν την ημερομηνία ανανέωσης για να μη σε χρεώσει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VIPdriver said:

Γνώμη μου, επικοινώνησε με το chat το συντομότερο. Κανονικά έχεις δικαίωμα να αλλαζεις ποσά και ημερομηνίες όποτε εσύ θέλεις. Το γράφει ξεκάθαρα στους όρους του Liquid. Εαν σου απαντήσουν οτι υπάρχει προβλημα ή οτι θα το κοιταξουν, κλειδωσε την καρτα σου το προηγούμενο βραδυ απο την ανανεωση. 

Ακριβώς αυτό μου είπαν. Μου έδωσαν 200 λεπτά προς όλους για να χρεώσουν το χάπι και με έχουν στο καρτέρι.

Κάρτα έχω προπληρωμένη που τη φόρτιζω κατά το δοκούν οπότε δεν υπάρχει θέμα χρέωσης.

2 minutes ago, geoponer said:

Εκτός από αυτά που αναφέρει ο VIPDriver, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις και να εγκαταστήσεις πάλι την εφαρμογή, μήπως έχει φάει κάποιο σκάλωμα.

Σε κάθε περίπτωση κλείδωσε την κάρτα πριν την ημερομηνία ανανέωσης για να μη σε χρεώσει.

Οκ θα το δοκιμάσω κι αυτό αλλά μάλλον κάποιο θέμα έχουν πάλι τα λαμπρά συστήματα της βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gpapas640 said:

Ακριβώς αυτό μου είπαν. Μου έδωσαν 200 λεπτά προς όλους για να χρεώσουν το χάπι και με έχουν στο καρτέρι.

Κάρτα έχω προπληρωμένη που τη φόρτιζω κατά το δοκούν οπότε δεν υπάρχει θέμα χρέωσης.

Οκ θα το δοκιμάσω κι αυτό αλλά μάλλον κάποιο θέμα έχουν πάλι τα λαμπρά συστήματα της βονταφον.

Πάντως δεν έχει λογική να έχουν τόσο συχνά τα ίδια και τα ίδια προβλήματα, ενώ τα έχουν διορθώσει. 

Κάποιος θα μπορούσε να πει οτι ειναι εσκεμμένη συμπεριφορά ωστε να αποτρεψουν την αλλαγη μπάρας/ποσού, ωστε να χρεωθει ο συνδρομητής...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Πάντως δεν έχει λογική να έχουν τόσο συχνά τα ίδια και τα ίδια προβλήματα, ενώ τα έχουν διορθώσει. 

Κάποιος θα μπορούσε να πει οτι ειναι εσκεμμένη συμπεριφορά ωστε να αποτρεψουν την αλλαγη μπάρας/ποσού, ωστε να χρεωθει ο συνδρομητής...

Εγώ όταν στο τσατ αναφέρθηκα στη ενδεχόμενο να χρεωθώ ποσό συνδρομής που δεν θέλω μου είπε αμέσως αν είναι να ακυρώσουμε τη συνδρομή μου.

Δεν είναι η πρώτη φορά που η Vodafone χαντακωνει ένα θετικό χαρακτηριστικο της. Ένα βήμα μπρος, δύο βήματα πίσω. Το γιατί συμβαίνει αυτό δε το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει το ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο που τους κολλάει το ίδιο και το ίδιο πραγμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σε 2 μέρες είναι η ημερομηνία ανανέωσης συνδρομής. Βρίσκομαι στον δωρεάν μήνα. Όμως δε μπορώ να αλλάξω ούτε το ποσό της συνδρομής, ούτε την ημερομηνία μέσω της μπάρας. Για την ακρίβεια μπορώ, αλλά το κουμπί "αποθήκευση" είναι αχνό, όποτε οι αλλαγές δε μπορούν να επικυρωθούν. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Μπορείς να μας δείξεις ένα screenshot (κρύψε τα προσωπικά στοιχεία σου); Το λέω γιατί και γω είχα αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο και απλά έπρεπε να ξανά επιλέξω ένα-ένα από πάνω μέχρι κάτω:

ποσό, πέρα-δώθε την ημερομηνία της μπάρας, την κάρτα και να βάλω το email. Τότε ξεκόλλησε και από αχνό έγινε έντονο το κουμπί "Αποθήκευση" και μπορούσε να πατηθεί.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...