Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα κάποια στιγμή ενώ φαινόταν ο αριθμός της πιστωτικής κάρτας δεν είχε το "τικ" επάνω, έπρεπε να πατήσω πάλι για να επιλεγεί, κάτι που δεν ήταν προφανές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 ώρες πριν, staurosmar said:

Μπορείς να μας δείξεις ένα screenshot (κρύψε τα προσωπικά στοιχεία σου); Το λέω γιατί και γω είχα αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο και απλά έπρεπε να ξανά επιλέξω ένα-ένα από πάνω μέχρι κάτω:

ποσό, πέρα-δώθε την ημερομηνία της μπάρας, την κάρτα και να βάλω το email. Τότε ξεκόλλησε και από αχνό έγινε έντονο το κουμπί "Αποθήκευση" και μπορούσε να πατηθεί.

Έχω αλλάξει το ποσό και την ημερομηνίας (για αυτό τα τικ είναι με ροζ χρώμα). Το "Αποθήκευση" δεν πατιεται

 

Screenshot_2024-03-26-18-07-07-417.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πάντως δεν έχει λογική να έχουν τόσο συχνά τα ίδια και τα ίδια προβλήματα, ενώ τα έχουν διορθώσει. 

Κάποιος θα μπορούσε να πει οτι ειναι εσκεμμένη συμπεριφορά ωστε να αποτρεψουν την αλλαγη μπάρας/ποσού, ωστε να χρεωθει ο συνδρομητής...

Κάπου πάει το μυαλό μου, για αυτόν τον κάποιον 😂

21 minutes ago, spiliot said:

Δεν έχεις καταχωρημένη κάρτα

Κάποιος (βλέπε λίγα σχόλια πιο πάνω), θα έλεγε ότι επίτηδες δεν φαίνεται η κάρτα και ότι ευθύνεται η voda για αυτό 😂😂

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, sou_d said:

Κάποιος (βλέπε λίγα σχόλια πιο πάνω), θα έλεγε ότι επίτηδες δεν φαίνεται η κάρτα και ότι ευθύνεται η voda για αυτό 😂😂

Πάνε και διαγράφουν κάρτες οι αλήτες για να δημιουργούν προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σε 2 μέρες είναι η ημερομηνία ανανέωσης συνδρομής. Βρίσκομαι στον δωρεάν μήνα. Όμως δε μπορώ να αλλάξω ούτε το ποσό της συνδρομής, ούτε την ημερομηνία μέσω της μπάρας. Για την ακρίβεια μπορώ, αλλά το κουμπί "αποθήκευση" είναι αχνό, όποτε οι αλλαγές δε μπορούν να επικυρωθούν. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Δες αν είναι τσεκαρισμένη (επιλεγμένη) η κάρτα που θέλεις.

7 ώρες πριν, spiliot said:

Σε εμένα κάποια στιγμή ενώ φαινόταν ο αριθμός της πιστωτικής κάρτας δεν είχε το "τικ" επάνω, έπρεπε να πατήσω πάλι για να επιλεγεί, κάτι που δεν ήταν προφανές.

Ουπς... Δεν είχα δει ότι είχε κι άλλη σελίδα το νήμα... Σόρρυ 🙄 

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ! Πρόσθεσα κάρτα και μπόρεσα να κάνω αποθήκευση. Βεβαια είχα προσθέσει κάρτα όταν έκανα συνδρομή στο liquid.

Η πλάκα είναι ότι το ίδιο screenshot έστειλα και στο τσατ αλλά προφανώς δεν πήραν χαμπάρι τι έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gpapas640 said:

Η πλάκα είναι ότι το ίδιο screenshot έστειλα και στο τσατ αλλά προφανώς δεν πήραν χαμπάρι τι έφταιγε.

Αυτό είναι το κωμικοτραγικό! Λέτε να κάνουμε κι εμείς ένα τσατ εδώ;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sou_d said:

Αυτό είναι το κωμικοτραγικό! Λέτε να κάνουμε κι εμείς ένα τσατ εδώ;

Κανονικά θα επρεπε να πληρώνουν συνδρομή για το δικό μας τσατ εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ένα μήνα μετά την είσοδο στο liquid σήμερα μπήκε το δωρεάν πόσο των 30 ευρώ 

Από άλλον αριθμό, επίσης liquid, Προσπάθησα να πάρω 5ψηφιο και δεν γίνεται απ ότι καταλαβαίνω γράφει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί, παρότι έχει 15 ευρώ. 

 

Γενικά που δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα χρήματα αυτά? 

 

Ευχαριστώ πολύ όλους 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, blade_ said:

Καλησπέρα παίδες, ένα μήνα μετά την είσοδο στο liquid σήμερα μπήκε το δωρεάν πόσο των 30 ευρώ 

Από άλλον αριθμό, επίσης liquid, Προσπάθησα να πάρω 5ψηφιο και δεν γίνεται απ ότι καταλαβαίνω γράφει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί, παρότι έχει 15 ευρώ. 

 

Γενικά που δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα χρήματα αυτά? 

 

Ευχαριστώ πολύ όλους 

Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο σε πακέτα από προσφορές (το έχω τεσταρει) και στα big bang (το έχω διαβάσει εδώ χωρίς να το έχω δοκιμάσει).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο σε πακέτα από προσφορές (το έχω τεσταρει) και στα big bang (το έχω διαβάσει εδώ χωρίς να το έχω δοκιμάσει).

Σωστός κ σε bb κ σε κωδικούς cu around μπορεί να τα χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, blade_ said:

Που προτείνετε να τα φάω? 😋

Ξεκίνα από δω τώρα που δεν θέλει και 30000 κρυστάλλους. 😉

Screenshot_20240329_151039_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johndouk said:

Ξεκίνα από δω τώρα που δεν θέλει και 30000 κρυστάλλους. 😉

Screenshot_20240329_151039_CU Big Bang.jpg

πολυ δυνατο 

 

Εχω κ αλλη ερωτηση.σε λιγες μερες θα αλλαξω το 30 σε 15 για την πρωτη κανονικη ανανεωση. Οσα μεινουν απο τα 30,γινονται δικα μου?μπορουν να φαγωθουν?η χανονται?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, blade_ said:

πολυ δυνατο 

 

Εχω κ αλλη ερωτηση.σε λιγες μερες θα αλλαξω το 30 σε 15 για την πρωτη κανονικη ανανεωση. Οσα μεινουν απο τα 30,γινονται δικα μου?μπορουν να φαγωθουν?η χανονται?

Χάνονται μετά από 33 ημέρες...

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS, μάλλον έκανα πατάτα!

Ήρθα στο CU με φορητότητα από F2G αρχές Φλεβάρη.

Τον 1ο μήνα (Φλεβάρη) έφαγα τις παροχές της προσφοράς. Το 2ο μήνα (Μάρτη) το γύρισα σε Liquid και μετακίνησα τη μπάρα της ανανέωσης ένα μήνα μετά για να πάρω τον τον δωρεάν μήνα από 8 Απρίλη (οπότε για 1 μήνα έτρωγα από το υπόλοιπο της κάρτας).

Δεν υπολόγισα όμως ότι αρχές Απρίλη λήγει το υπόλοιπο της κάρτας μου (περνάει το 2μηνο), οπότε θα πρέπει να βάλω κάρτα για να μη χαθεί το υπόλοιπο! Άρα ή θα χάσω το υπόλοιπο που έχω τώρα στην κάρτα (αν δεν ανανεώσω) ή τον δωρεάν μήνα του Liquid (αν ανανεώσω), σωστά;

  1. Καταλαβαίνω ότι ο δωρεάν μήνας του liquid δεν πιάνει για ανανέωση, οπότε θα πρέπει να βάλω κάρτα τώρα ούτως ή άλλως για να μη χάσω το υπόλοιπο.
  2. ΑΝ βάλω κάρτα εκτός Liquid, το Liquid θα τρώει από τον δωρεάν μήνα, οπότε θα μου μείνει το υπόλοιπο ατόφιο στην κάρτα;
  3. Μου έχει έρθει προσφορά ότι αν κάνω ανανέωση μου δίνουν δωρεάν GB και 1000 λεπτά χρόνο ομιλίας. Από τη στιγμή που είμαι στο Liquid θα τραβάει από αυτά ή από του Liquid;
  4. Ήρθα στο CU με φορητότητα, με την προσφορά που δίνει δώρο χρόνο ομιλίας και δεδομένα με κάθε ανανεώση. Αν την κάνω εκτός liquid θα τα πάρω επιπλέον αυτών της προσωπικής προσφοράς (βλέπε πάνω), ενώ αν μείνω στο Liquid χάνονται;
  5. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να μεταφέρω τον δωρεάν μήνα του Liquid για πιο μετά, έτσι όπως τα έχω κάνει μαντάρα τώρα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και τη βοήθεια!!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τα πολλα λογια ειναι φτωχια εαν καποιος βαριεται να διαβασει οσα εχουν γραφτει εδω και λιγο πανω απο 1 ετος σε αυτο το topic.

Μονο ενα που δεν εχει απαντηθει απο οσα ρωτας , αρκει για να κατσεις να διαβασεις τα προηγουμενα προκειμενου να βγαλεις ακρη. Αλλιως, ετσι κι αλλιως, καπου αλλου και παλι θα τα κανεις μανταρα, οποτε ας αναλαβουν αλλοι απο δω που "εχουν αντοχες".

1 ώρα πριν, geoponer said:

 

  1. Μου έχει έρθει προσφορά ότι αν κάνω ανανέωση μου δίνουν δωρεάν GB και 1000 λεπτά χρόνο ομιλίας. Από τη στιγμή που είμαι στο Liquid θα τραβάει από αυτά ή από του Liquid;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και τη βοήθεια!!

Αυτη η προσφορα επακριβως οπως την αναφερεις (976GB + 1000') εδω και πανω απο μισο ετος ερχεται ΜΟΝΟ εαν μπει καρτα 13Ε τουλαχιστον. Βαλε χειροκινητα online η απο καταστημα (εχει και μηχανηματα ασπρου χρωματος κρυμμενα μεσα στα καταστηματα) και θα την παρεις ωστε και 2μηνο θα ανανεωθει οσπου να παρεις το δωρεαν 33ημερο και θα τρωει απο αυτη την προσφορα που ελαβες. Προσοχη μονο στο ποια ημερομηνια ληξης εχει αυτη η προσφορα για να την λαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μην αγχώνεσαι, το 'χουμε:

Το πρώτο που θα κάνεις να μετακινήσεις τη μπάρα από τις 8/4 στις 28/4.

1. Ναι. (Μπορείς και με cashback, αλλά δεν είναι βέβαιο οτι προλαβαίνεις και λόγω των επόμενων απαντήσεων άστο για τώρα).

2. Αν βάλεις χρήματα εκτός liquid δεν θα πάρεις δωρεάν μήνα. Εκτός αν εννοείς να κάνεις χειροκίνητα ανανέωση και να αφήσεις να ενεργοποιηθεί ο δωρεάν μήνας. Τότε ναι, θα τρώει από τα δωρεάν.

3. Θα τραβάει από τα 976 GB και 1000' της προσφοράς που ισχύουν για 20 μέρες.

4. Εφ όσων η προσφορά είναι "στην ανανέωση" θα τα πάρεις όπως κι αν βάλεις χρήματα, είτε εντός είτε εκτός liquid. Αν είναι με την "αγορά πακέτου" δεν θα τα πάρεις.

5. Τον δωρεάν μήνα του liquid θα τον πάρεις όσο μετά θέλεις, όταν αφήσεις να ενεργοποιηθεί η πρώτη αυτόματη χρέωση μέσω liquid.  Θα το επιλέξεις εσύ ποτέ θα γίνει αυτό με την μετακίνηση της μπάρας.

Άρα, μετακινείς την μπάρα, βάζεις χειροκίνητα (on line ανανέωση) 13€, παίρνεις τις προσφορές και συνεχίζεις χωρίς να χάσεις τιποτα. Τα 13€ που θα βάλεις θα μείνουν μέσα για σουβλάκια, αν θες, και μετά από 2 μήνες θα τα παρατείνεις είτε με cashback είτε με νέα on line ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 8:31 ΜΜ, Steleon said:

Καλησπέρα, μην αγχώνεσαι, το 'χουμε:

Το πρώτο που θα κάνεις να μετακινήσεις τη μπάρα από τις 8/4 στις 28/4.

1. Ναι. (Μπορείς και με cashback, αλλά δεν είναι βέβαιο οτι προλαβαίνεις και λόγω των επόμενων απαντήσεων άστο για τώρα).

2. Αν βάλεις χρήματα εκτός liquid δεν θα πάρεις δωρεάν μήνα. Εκτός αν εννοείς να κάνεις χειροκίνητα ανανέωση και να αφήσεις να ενεργοποιηθεί ο δωρεάν μήνας. Τότε ναι, θα τρώει από τα δωρεάν.

3. Θα τραβάει από τα 976 GB και 1000' της προσφοράς που ισχύουν για 20 μέρες.

4. Εφ όσων η προσφορά είναι "στην ανανέωση" θα τα πάρεις όπως κι αν βάλεις χρήματα, είτε εντός είτε εκτός liquid. Αν είναι με την "αγορά πακέτου" δεν θα τα πάρεις.

5. Τον δωρεάν μήνα του liquid θα τον πάρεις όσο μετά θέλεις, όταν αφήσεις να ενεργοποιηθεί η πρώτη αυτόματη χρέωση μέσω liquid.  Θα το επιλέξεις εσύ ποτέ θα γίνει αυτό με την μετακίνηση της μπάρας.

Άρα, μετακινείς την μπάρα, βάζεις χειροκίνητα (on line ανανέωση) 13€, παίρνεις τις προσφορές και συνεχίζεις χωρίς να χάσεις τιποτα. Τα 13€ που θα βάλεις θα μείνουν μέσα για σουβλάκια, αν θες, και μετά από 2 μήνες θα τα παρατείνεις είτε με cashback είτε με νέα on line ανανέωση.

Σε ευχαριστώ πολύ - αν και αργοπορημένα - για τη βοήθεια!

Φαίνεται ότι θα σώσω το υπόλοιπό μου και θα εκμεταλλευτώ τον δωρεάν μήνα του Liquid αν ακολουθήσω τα βήματα που περιγράφεις. Πάνω στον πανικό μου δεν σκέφτηκα ότι μπορώ να μετακινώ τη μπάρα όσες φορές θέλω (γιατί πάντα τη μετακινούσα το πολύ δύο φορές στο κινητό του γιου μου). Ίσως είναι και η ηλικία πλέον, που δεν μπορώ να ακολουθήσω τις εξελίξεις όπως παλιά....

Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι και να βοηθάς όσο δεν βοηθά (μερικές φορές) ούτε το support του CU!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 4:16 ΜΜ, geoponer said:

1. Καταλαβαίνω ότι ο δωρεάν μήνας του liquid δεν πιάνει για ανανέωση, οπότε θα πρέπει να βάλω κάρτα τώρα ούτως ή άλλως για να μη χάσω το υπόλοιπο.

Αυτό ισχύει....?

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokalo said:

Αυτό ισχύει....?

Το υπολοιπο (που εχεις πριν γίνεις λικουιντ) εχει τη δική του ημερομηνία ληξης και το δωρο εχει 33 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή καταργήθηκε η απεριόριστη ομιλία από όλα τα πακέτα;image.thumb.png.0776c5b2960b9aaf7a46a70ffbd82540.png

image.thumb.png.529f4b54611bee0b0ab7221cefd2bac2.png

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...