Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 24/4/2023 at 3:53 ΜΜ, ChrisNikol said:

Η ποιότητα βίντεο του s22u είναι παρόμοια σε συνθήκες ημέρας, αλλά πολύ καλύτερη ειδικά σε σκοτεινό περιβάλλον η με πιο χαμηλό ή τεχνητό φωτισμό.. Η φόρτιση είναι ελαφρώς πιο γρήγορη στο s22u καμία τραγική διαφορά.. Ζεσταίνονται και τα 2 το s22u περισσότερο.. Η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο στο Pixel 7 pro με την ίδια χρήση και το σκίζω το κινητό σε social και media κλπ.. Η εμπειρία χρήσης και το fluidity στο Pixel είναι εντελώς αλλού δεν έχει stuttering και τα λοιπά σπαστικά, που έχει ο exynos του s22u.. Επίσης out of the box η οθόνη του s22u είναι πολύ ανώτερη απο του pixel 7 pro εννοώντας πως το λευκό του pixel κιτρινίζει και δυστυχώς χωρίς root δεν παραμετροποιείται.. (βέβαια αυτό είναι και θέμα αρεσκείας, εμένα δε μου αρέσουν οι πολύ θερμοί τόνοι, θέλω neutral προς ψυχρούς) 

Με ρουτ αλλάζεις τα πάντα.. 

Η χρυσή τομή αν έχεις τα χρήματα είναι s23u που είναι ανώτερο σε όλα με φοβερή μπαταρία και καμιά υπερθέρμανση.. 

Προέρχομαι από 10 μήνες σε s22u όπου άλλαξα 3 συσκευές μπας και ήταν θέμα λοταρίας επεξεργαστή και να έχω και μια αξιοπρεπή μπαταρία αλλά μπα.. Και κατέληξα στο Pixel 7 pro.. 

Κιτρινίζει έντονα εννοείς ορατό στο μάτι; 

 

Επισης στο ζουμ παρατήρησες διάφορες μεταξύ των 2 συσκευών; οκ ξέρω ότι με το s22 ultra κάνει πολύ κ βλέπεις κ φεγγάρι. Αλλά πέραν αυτού; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Κιτρινίζει έντονα εννοείς ορατό στο μάτι; 

 

Επισης στο ζουμ παρατήρησες διάφορες μεταξύ των 2 συσκευών; οκ ξέρω ότι με το s22 ultra κάνει πολύ κ βλέπεις κ φεγγάρι. Αλλά πέραν αυτού; 

το λευκό γενικά στο pixel , αν το παρατηρήσεις έχει μια κιτρινιλα, όχι κάτι τραγικό αλλά δεν είναι λευκό!

Αναφορικά με το zoom , θα σου πω οτι στο Χ5 και σε δύσκολες συνθήκες όπως μέσα σε σπίτι χωρίς φυσικό φωτοισμό, τα καταφέρνει περίφημα, μετά απο τόσο καιρό και ακόμα με εκπλήσει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, guy_fawkes said:

το λευκό γενικά στο pixel , αν το παρατηρήσεις έχει μια κιτρινιλα, όχι κάτι τραγικό αλλά δεν είναι λευκό!

Αναφορικά με το zoom , θα σου πω οτι στο Χ5 και σε δύσκολες συνθήκες όπως μέσα σε σπίτι χωρίς φυσικό φωτοισμό, τα καταφέρνει περίφημα, μετά απο τόσο καιρό και ακόμα με εκπλήσει!

Τρέχω να δω σχετικά videos 😂😂😂

Θενκς. Κοίτα δε θέλω να πάω σε λογική root. Κ εφόσον με Cosmote είναι οκ το θέμα κλήσεων κ internet, τώρα το θέμα χρώματος αν δεν είναι τόσο έντονο, κάνεις κ υποχωρήσεις. 

Άρα εσύ από ότι διαβάζω είσαι φουλ ευχαριστημένος με τη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimma1987 said:

Τρέχω να δω σχετικά videos 😂😂😂

Θενκς. Κοίτα δε θέλω να πάω σε λογική root. Κ εφόσον με Cosmote είναι οκ το θέμα κλήσεων κ internet, τώρα το θέμα χρώματος αν δεν είναι τόσο έντονο, κάνεις κ υποχωρήσεις. 

Άρα εσύ από ότι διαβάζω είσαι φουλ ευχαριστημένος με τη συσκευή. 

Στις φωτο δεν θα δεις κατι στο λευκό, στην οθόνη είναι το όποιο θέμα.

Ναι έρχομαι απο σχεδόν όλα τα Xperia σειρά 1 και δεν νομίζω να αλλάξω σύντομα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jimma1987 said:

Τρέχω να δω σχετικά videos 😂😂😂

Θενκς. Κοίτα δε θέλω να πάω σε λογική root. Κ εφόσον με Cosmote είναι οκ το θέμα κλήσεων κ internet, τώρα το θέμα χρώματος αν δεν είναι τόσο έντονο, κάνεις κ υποχωρήσεις. 

Άρα εσύ από ότι διαβάζω είσαι φουλ ευχαριστημένος με τη συσκευή. 

Η συσκευή είναι τέλεια σε συνδιασμο με την cosmote. Εκτός και έχεις συγγενείς που έχουν forthnet και δε θα μπορούν να σε πάρουν χαχαχχα όπως εμένα με το volte της cosmote ανοιχτό. Τους έκανα να θυμηθούν τα κινητά τους. Χαχαχα. Το πρόβλημα είναι μη σε πάρει καμιά εταιρία που έχει forthnet σταθερό και δε σε βρίσκει γιατί φαίνεσαι κατειλημμένος και δε σου έρχεται ειδοποίηση. 

Προσωπικά για τις φωτός θα τις ήθελα λίγο πιο φωτεινές. Σκέψου η αυτόματη επεξεργασία της ίδιας της gallery του ανοίγει τα χρώματα αν το πατήσεις. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, _NikitaS_ said:

Η συσκευή είναι τέλεια σε συνδιασμο με την cosmote. Εκτός και έχεις συγγενείς που έχουν forthnet και δε θα μπορούν να σε πάρουν χαχαχχα όπως εμένα με το volte της cosmote ανοιχτό. Τους έκανα να θυμηθούν τα κινητά τους. Χαχαχα. Το πρόβλημα είναι μη σε πάρει καμιά εταιρία που έχει forthnet σταθερό και δε σε βρίσκει γιατί φαίνεσαι κατειλημμένος και δε σου έρχεται ειδοποίηση. 

Προσωπικά για τις φωτός θα τις ήθελα λίγο πιο φωτεινές. Σκέψου η αυτόματη επεξεργασία της ίδιας της gallery του ανοίγει τα χρώματα αν το πατήσεις. 

Η ΒΕΛΜΑΡ στα Γλυκά Νερά έχει Forthnet σταθερό και μονίμως μου κάνουν παράπονα με mail ότι δεν καλεί καθόλου. Εννοείται δεν μου έχει έρθει ποτέ ούτε ένα μήνυμα. Όταν δε προσπαθώ να τους καλέσω εγώ, χτυπάει ακριβώς μια φορά και μετά κλείνει. Αν κλείσω το VoLTE, όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω πού μπορεί να οφείλεται αυτή η δυσλειτουργία, αλλά πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα και φαίνομαι και βλαμμένος όταν προσπαθώ να το εξηγήσω γιατί δεν με πιστεύει κανένας...

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει ας κλείσουμε το VolTE τότε! Συνήθως από σταθερά δεν έχω πολλές κλήσεις. Όλοι με τα κινητά είμαστε. Πάντως μακάρι να λυθεί το συγκεκριμένο θέμα κάποια στιγμή. 

Btw έχει βγει το update του Απριλίου; 

Για vowifi (αν κ δεν χρησιμοποιω), και με Cosmote, πρέπει να κατεβάσω το Shizuku παιδιά ; ή ίσως με το επόμενο update να λυθεί το ζήτημα; 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jimma1987 said:

Ε εντάξει ας κλείσουμε το VolTE τότε! Συνήθως από σταθερά δεν έχω πολλές κλήσεις. Όλοι με τα κινητά είμαστε. Πάντως μακάρι να λυθεί το συγκεκριμένο θέμα κάποια στιγμή. 

Btw έχει βγει το update του Απριλίου; 

Για vowifi (αν κ δεν χρησιμοποιω), και με Cosmote, πρέπει να κατεβάσω το Shizuku παιδιά ; ή ίσως με το επόμενο update να λυθεί το ζήτημα; 

Update Απριλίου έχει βγει εδώ και μέρες, δεν είχε κάτι ιδιαίτερο. Πολύ μικρό ήταν και έγινε και γρήγορα. Ναι χρειάζεται το Shizuku για VoWiFi. Η διαδικασία μετά την πρώτη φορά παίρνει 5 λεπτά το πολύ. Μην το φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sotnem said:

Update Απριλίου έχει βγει εδώ και μέρες, δεν είχε κάτι ιδιαίτερο. Πολύ μικρό ήταν και έγινε και γρήγορα. Ναι χρειάζεται το Shizuku για VoWiFi. Η διαδικασία μετά την πρώτη φορά παίρνει 5 λεπτά το πολύ. Μην το φοβάσαι.

ρε παιδια τι γρηγορα. εμενα εκανε 40 λεπτα για να περασει το update. και αυτο και του μαρτιου. αλλα εχω τσεκαρει την συσκευη δεν φταιει κατι ολα δουλευουν αψογα. μονο αυτο ειναι το παραπονο μου οτι κανει σχεδον μια ωρα να περασει το update 😞

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vaggos_24 said:

ρε παιδια τι γρηγορα. εμενα εκανε 40 λεπτα για να περασει το update. και αυτο και του μαρτιου. αλλα εχω τσεκαρει την συσκευη δεν φταιει κατι ολα δουλευουν αψογα. μονο αυτο ειναι το παραπονο μου οτι κανει σχεδον μια ωρα να περασει το update 😞

Ναι αλλά όσο κατεβάζει και εγκαθιστά, το τηλέφωνο παραμένει πλήρως λειτουργικό. Και όταν τελειώσει μένει να κάνει την επανεκκίνηση που διαρκεί ελάχιστα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djivo said:

Ναι αλλά όσο κατεβάζει και εγκαθιστά, το τηλέφωνο παραμένει πλήρως λειτουργικό. Και όταν τελειώσει μένει να κάνει την επανεκκίνηση που διαρκεί ελάχιστα.

ναι οκ αλλα 40 λεπτα για 20mb.. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vaggos_24 said:

ναι οκ αλλα 40 λεπτα για 20mb.. 

Ναι οι χρόνοι ολοκλήρωσης είναι τραγικοί.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vaggos_24 said:

ρε παιδια τι γρηγορα. εμενα εκανε 40 λεπτα για να περασει το update. και αυτο και του μαρτιου. αλλα εχω τσεκαρει την συσκευη δεν φταιει κατι ολα δουλευουν αψογα. μονο αυτο ειναι το παραπονο μου οτι κανει σχεδον μια ωρα να περασει το update 😞

Του Απριλίου σε μένα έγινε σε ελάχιστα λεπτά σε σχέση με τα άλλα, γι' αυτό το είπα. Συνήθως κρατάει όσο λες.

Το μέγεθος του update δεν έχει να κάνει με το πόση ώρα θα κάνει, όλες οι εφαρμογές "βελτιστοποιούνται" εξ αρχής. Κάπου είχα πετύχει ένα σχετικό άρθρο που εξηγούσε τι γίνεται:

https://alvinalexander.com/android/what-android-doing-optimizing-apps-after-system-upgrade-restart/

Από εκεί και πέρα έχουν κάνει την επιλογή να μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή, σε αντίθεση με άλλους κατασκευαστές που ουσιαστικά το restart κρατάει μερικά λεπτά.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vaggos_24 said:

ρε παιδια τι γρηγορα. εμενα εκανε 40 λεπτα για να περασει το update. και αυτο και του μαρτιου. αλλα εχω τσεκαρει την συσκευη δεν φταιει κατι ολα δουλευουν αψογα. μονο αυτο ειναι το παραπονο μου οτι κανει σχεδον μια ωρα να περασει το update 😞

μην στεναχωριέσαι και εμένα το ίδιο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην εφαρμογή messenger έχετε κανονικά notifications όταν δεν την έχετε αφήσει στις πρόσφατες εφαρμογές και η συσκευή είναι κλειδωμένη?! Στο δυνατό το κινητό κανονικά... Δε μιλάω για κλήση, αλλά για μηνύματα.. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChrisNikol said:

Ρε παιδιά στην εφαρμογή messenger έχετε κανονικά notifications όταν δεν την έχετε αφήσει στις πρόσφατες εφαρμογές και η συσκευή είναι κλειδωμένη?! Στο δυνατό το κινητό κανονικά... Δε μιλάω για κλήση, αλλά για μηνύματα.. 

Κατι παει στραβα με τα notification των chat γενικα μετα το update Απριλίου. Και γω εχω παρατηρησει καποιες φορες να μην έρχονται απο viber και whatsapp 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

Ποια είναι η τωρινή κατάσταση του PIXEL 7 PRO σε VODAFONE σε σχέση με 5G / VOLTE / VOWIFI?

Αν το πάρω και κάνω root, παίζουν όλα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sm4rt said:

Volte vowifi παιζουν κ χωρίς ροοτ με shizuku, για 5g θες κ ροοτ

Να παίζουν σωστά είμαι. Ότι με shizuku λειτουργούν, δε σημαίνει κάτι. Αν κατέβει σε ένα υπόγειο και ξαναβγεί θα πρέπει να βάλει λειτουργία πτήσης ώστε να ξαναλειτουργησουν. Το ίδιο και η nova. Μόνο η cosmote έχει κανονικό volte αλλά δεν δέχεται κλήσεις από forthnet σταθερά (πλέον nova). 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Να παίζουν σωστά είμαι. Ότι με shizuku λειτουργούν, δε σημαίνει κάτι. Αν κατέβει σε ένα υπόγειο και ξαναβγεί θα πρέπει να βάλει λειτουργία πτήσης ώστε να ξαναλειτουργησουν. Το ίδιο και η nova. Μόνο η cosmote έχει κανονικό volte αλλά δεν δέχεται κλήσεις από forthnet σταθερά (πλέον nova). 

Με ρουτ παίζουν τα πάντα κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, akis_k said:

Βγήκε σήμερα το update Μάϊου...

Screenshot-20230501-220823.png

Τώρα το περνάω.Αν κάποιος είναι στο beta του Ιουνίου με Vodafone, μπορεί να μας δώσει την πληροφορία αν έχει εμφανιστεί volte όπως είχε εμφανιστεί στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοίταγα και άρθρο στο android authority νομιζω, σύγκρισης καμερών του Pixel 7pro με το s23 ultra. Μικρές οι διαφορές παρότι το s έχει και φακό 200 mp. 

Οκ στα βίντεο έχω δει ότι το s23 ειναι τοπ αλλά πραγματικά στις ίδιες φωτογραφίες ή φυσικότητα του Pixel δεν υπάρχει. Έχω σταμπάρει ένα μαγαζί skroutz με καλή τιμή για το μαύρο χρώμα, και έλεγα να το χτυπήσω αύριο, αλλά δείχνει τώρα εκτός αποθέματος 😕 οπότε περιμένω μπας και αλλάξει αυτό. 

1 hour ago, spyridon70 said:

Τώρα το περνάω.Αν κάποιος είναι στο beta του Ιουνίου με Vodafone, μπορεί να μας δώσει την πληροφορία αν έχει εμφανιστεί volte όπως είχε εμφανιστεί στην cosmote.

Λογικά είσαι χωρίς ρουτ έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τελευταίο update ( είχα να να κάνω από Μάρτιο ) Cosmote root δεν βλέπω να δουλεύει το wifi call, Volte-5G έφτιαξε με reset δίκτυα. Καμία ιδέα ;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...