Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, konstantinospixel said:

Μιλάω για ΟΤΑ update σε στοκ , σε pixel 7 και για volte,vowifi,5G ...μακάρι να έρθουν νωρίτερα αλλά τέτοιες πληροφορίες υπάρχουν 

Και εγώ σε Vodafone stock είμαι.Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με τις κλήσεις αλλά τα περιμένω πως και πως.Λογικα μέσα στο επόμενο εξάμηνο θα έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι οποίες προέρχονται από? Βέβαια αν έρθει η Voda, τότε θα το πάρουν όλοι. Το θέμα είναι να έρθει Ελλάδα.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω εγκαταστήσει το patch. Αν με την αναμενόμενη ενημέρωση, υπάρχει υποστήριξη για volte σε cosmote , πρέπει να το απεγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω εγκαταστήσει το patch. Αν με την αναμενόμενη ενημέρωση, υπάρχει υποστήριξη για volte σε cosmote , πρέπει να το απεγκαταστήσω;

Για πιο ασφαλή συμπεράσματα καλό είναι το κινητό να είναι εντελώς stock


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είχα το patch και είχε πάρε ένα μικρό update το μήνα που πέρασε, μου το πέταξε εκτός και έπρεπε να ξανακάνω την διαδικασία με το patch. Προσωπικά δε θα το βγάλω. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Εμένα που είχα το patch και είχε πάρε ένα μικρό update το μήνα που πέρασε, μου το πέταξε εκτός και έπρεπε να ξανακάνω την διαδικασία με το patch. Προσωπικά δε θα το βγάλω. 

Εφόσον δεν το ξεκινήσεις με το adb command που θέλει, δεν θα έχεις θέμα και να είναι εγκατεστημένο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εμένα που είχα το patch και είχε πάρε ένα μικρό update το μήνα που πέρασε, μου το πέταξε εκτός και έπρεπε να ξανακάνω την διαδικασία με το patch. Προσωπικά δε θα το βγάλω. 

Ισχύει, με τα updates το patch παύει να λειτουργεί και θέλει ξανά patching. Επίσης, επειδή ειπώθηκε νωρίτερα ότι δεν δουλεύει με τη beta, η προσωπική μου εμπειρία με Cosmote στην beta έκδοση είναι ότι δουλεύει κανονικά, απλώς το μόνο που κερδίζεις με το patch είναι το VoWiFi, καθώς το VoLTE στην beta δουλεύει και χωρίς το patch. Για τους άλλους παρόχους δεν έχω εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gpolydoros said:

Ισχύει, με τα updates το patch παύει να λειτουργεί και θέλει ξανά patching. Επίσης, επειδή ειπώθηκε νωρίτερα ότι δεν δουλεύει με τη beta, η προσωπική μου εμπειρία με Cosmote στην beta έκδοση είναι ότι δουλεύει κανονικά, απλώς το μόνο που κερδίζεις με το patch είναι το VoWiFi, καθώς το VoLTE στην beta δουλεύει και χωρίς το patch. Για τους άλλους παρόχους δεν έχω εικόνα.

Εγώ δε θυμάμαι με την beta αν είχα θέμα με κλήσης από την παλιά forthnet σταθερή. Γιατί με το patch έχω σίγουρα 100% τσεκαρισμένο. Φαίνομαι κατειλημμένος (μόνο από nova παλιά forthnet, όχι από nova παλιά wind). 

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση τωρα θα παει για την αλλη Δευτερα η λετε να την δωσουν σημερα βραδυ; Δεν διαβασα κατι...

Κι εγω την ενημερωση περιμενω, ωστε να ενημερωσουν οσοι ειναι στοκ χωρις εφαρμογες κτλ να μας πουν τι παιζει και τι οχι, ωστε να προχωρησω στην αγορα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ampelift said:

Κωστη το patch μονο στην stable δουλευει.

Βρε συ, έγω έχω την beta και μου δουλεύει μια χαρά το patch (με Vodafone) kai VoLTE kai Wifi-calling (VoWifi tespa). Κατάλαβα κάτι λάθος μάλλον για το τι εννοείς

 

ΥΓ τώρα είδα το nick σου και κατάλαβα από πού ξερεις το όνομά μου😄

 

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Στα χνάρια της Apple, να βαφτίζουμε features κάτι αδιάφορα πράγματα, όπως οι πιγκουίνοι στο Wallet και τα emoji.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sotnem said:

Στα χνάρια της Apple, να βαφτίζουμε features κάτι αδιάφορα πράγματα, όπως οι πιγκουίνοι στο Wallet και τα emoji.

Στις εποχές μας δυστυχώς πουλάνε τα φούμαρα... 

Σε όλες τις δουλειές και παντού... 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

5g      ✔️

WiFi call - VoLTE   ✔️

Total Black system wide theme ✔️

Έντονοι ότι χρώμα θες διακόπτες και accents ✔️

Adaptive κιτρινίλα στην οθόνη αντίο calibrάρισμα σε εντελώς λευκό χρώμα ✔️

7 ώρες οθόνη με 18 αναμονή με τα πάντα όλα ανοιχτά και ακόμα μαθαίνει το κινητό.... ✔️

Αντίο για πάντα στον καρκίνο που λεγόταν s22 ultra είμαι πανευτυχής θα συμβιωσουμε για πολύ καιρό μαζί με αγάπη, και δεν ξαναπάω πίσω ποτέ .... (μάλλον😅)

Screenshot_20230308-185510.png

Screenshot_20230308-185450.png

Screenshot_20230308-185523.png

Screenshot_20230308-185624.png

Screenshot_20230308-185608.png

Screenshot_20230308-190855.png

IMG_20230308_192109_150~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisNikol said:

5g      ✔️

WiFi call - VoLTE   ✔️

Total Black system wide theme ✔️

Έντονοι ότι χρώμα θες διακόπτες και accents ✔️

Adaptive κιτρινίλα στην οθόνη αντίο calibrάρισμα σε εντελώς λευκό χρώμα ✔️

7 ώρες οθόνη με 18 αναμονή με τα πάντα όλα ανοιχτά και ακόμα μαθαίνει το κινητό.... ✔️

Αντίο για πάντα στον καρκίνο που λεγόταν s22 ultra είμαι πανευτυχής θα συμβιωσουμε για πολύ καιρό μαζί με αγάπη, και δεν ξαναπάω πίσω ποτέ .... (μάλλον😅)

Screenshot_20230308-185510.png

Screenshot_20230308-185450.png

Screenshot_20230308-185523.png

Screenshot_20230308-185624.png

Screenshot_20230308-185608.png

Screenshot_20230308-190855.png

IMG_20230308_192109_150~2.jpg

με root εισαι φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ChrisNikol said:

Προφανώς και όλα παίζουν άψογα !!

Δεν εχω καταλαβει πλεον το νοημα του ρουτ εφόσον υπάρχει shizuku. Το 5g ποσο χρησιμο ειναι σε κινητο σε σύγκριση με το 4g?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sm4rt said:

Δεν εχω καταλαβει πλεον το νοημα του ρουτ εφόσον υπάρχει shizuku. Το 5g ποσο χρησιμο ειναι σε κινητο σε σύγκριση με το 4g?

Παραμετροποιείς άπαντα απλά... Εύκολη διαδικασία .. Το 5g έχει τεράστια διαφορά οποίος λέει οτι δεν έχει απλά θέλει να κάνει τον εαυτό του να το πιστέψει γιατί είτε δε μπορεί να ρουταρει ή βαριέται .. Η αμεσότητα σε όλα είναι τεράστια .. Όπως και η κάλυψη .. 

Μόνο το κόλπο για να παίζουν και τα update τα OTA μένει και τέλος ...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε όλα, εκτός από το πόσο απαραίτητο είναι το 5G.
Προς το παρόν είναι απλά μια περιττή πολυτέλεια. Καλό είναι που υπάρχει, δεν το συζητάμε, αλλά δεν προσφέρει τίποτα το ουσιώδες.
Δεν έχει καμία διαφορά στην καθημερινότητα από το 4G+.
Προς το παρόν όλα αυτά. Το τονίζω.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μπερδευεστε και κρινετε με βαση την αναγκη του καθενος. Το 5G ειναι άκρως απαραιτητο. 
Στη πολη του Βολου οπου πλεον μετα το 3g shutdown, το LTE δινει μετα βιας ταχυτητας γυρω στο 800kbps ΣΕ ΟΛΗ τη πολη, και απο τη στιγμη που η vodafone εχει στησει N78 κεραιες, θα ηταν σωτηριο να μπορει το πιξελ να πιασει 5g και να μπορεις επιτελους να εχεις στοιχειωδες ιντερνετ.

Ειναι η φυσικη εξελιξη ειδικα απο τη στιγμη που το 3g πλεον σε λιγο καιρο δεν θα υπαρχει καν ενεργο σε ολη την Ελλαδα. 
Καμια πολυτελεια δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τα μυνήματα σε Vodafone??Σαν chat δεν μπορώ να στείλω από δύο συνδέσεις...Είμαι στο "Σύνδεση".... δηλαδή αναμονή για.συνδεση...

Στο άλλο νούμερο με Nova είναι κανονικά ενεργοποιημενη...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το φόρουμ έχω μπερδευτεί άσχημα.

Αρχικα το κινητό με ενδιαφέρει το έχω βρει σε καλή τιμή και θεωρώ ότι θα είναι ικανός αντικαταστάτης του mi9t pro. 

Το θέμα είναι ότι η συσκευή είναι επαγγελματική κυρίως και η σύνδεση είναι στη cosmote και αυτό δεν αλλάζει. 

 

Με βάση αυτα η ερώτηση είναι αν κάνω root θα δουλέψει το 5g ή θα έχω θέματα στις κλησεις;

Επίσης αξίζει να το πάρω ή να παω σε s22 ultra ή iphone 13?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που είναι  unroot με 2 γραμμές και βάζοντας αυτό το shizuku αν έχει θέμα με κλήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...