Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, mixtri said:

Σε ένα δελτίο τύπου θυμάμαι όταν είχαν πει τα νούμερα η Cosmote είχε χ10 κίνηση σε σχέση με άλλους.

Στην Κέρκυρα είχε βλάβη το πρωί. Δεν είχε να κάνει με την κίνηση.

Θα μπει και Ν78 απλά με αυτήν τη δόμηση που έχει δε ξέρω τι θα δώσει…

Είχε βλάβη σε ένα σταθμό. Πρέπει να διορθώθηκε άμεσα.

Μεγάλη αληθεια

Και από τι προκλήθηκε αυτή η βλάβη στην Κόσμο; Και τώρα στην Ανάσταση το ίδιο μοτίβο. Μέχρι και εκτός δικτύου με πέταγε. Πάλι με έσωσε η VF. Και μόλις βγαίνεις από το ιστορικό κέντρο όλα καλά. Σίγουρα φταίνε και τα Micro που βγήκαν offline από πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, p_k said:

Και όπως σε κάθε πράγμα στη ζωή, το αποτέλεσμα μετράει.

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα ασχέτως εταιρείας. 

Έχουμε εξισώσει το προϊόν κινητή τηλεφωνία σε αθλητικό σύλλογο ή πολιτική παράταξη, ο κάθε ένας μας δεν κοιτά να διαλέξει "το καλήτερο" αλλά υποστηρίζει ένα από τα 3 με πάθος ακόμα και όταν αποδεδειγμένα κάπου είναι χάλια "ναι αλλά εκεί ή κάπου αλλού είναι πολύ καλό". 

Νιώθω σαν να διαβάζω για την βουλή και όχι για το κινητό δίκτυο της χώρας! 

Είναι σαν να βλέπουμε ότι ένας γιατρός (Α) σε μια συγκεκριμένη κλινική και κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες "χάνει" τους ασθενείς του ενώ σε άλλες κλινικές και υπό άλλες συνθήκες έχει τρομερά ποσοστά επιτυχίας. Κάποιος άλλος γιατρός (Β) στην κλινική και τις συνθήκες που αποτυγχάνει να σώσει τους ασθενείς ο (Α) γιατρός τυγχάνει να έχει καλά ποσοστά επιτυχίας ενώ αντίθετα με τον (Α) στης άλλες κλινικές και σε άλλες συνθήκες είναι πίσω από τον (Α). 

Όταν εισαχθεί κάποιος από εμάς στην συγκεκριμένη κλινική (αυτή έτυχε να κάνει ευημερία) και υποθετικά έχει το δικαίωμα της επιλογής, ποιον γιατρό θα επέλεγε ο κάθε ένας μας; 

Όταν ρώτησα τον γιατρό "-το ποσοστά αποτυχίας έχει η επέμβαση;" μου απάντησε ότι τα ποσοστά δεν έχουν χορό στην ζωή μας, ποσοστά μετράμε ως παρατηρητές. "-εάν σε χάσω ίσως είσαι 0,0001% για εμένα, αλλά για την οικογένεια σου θα είσαι 100%".

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Βρομολίμνη Μεθάνων εξωτερικός χώρος cosmote vs Vodafone

 

Cosmote

Screenshot_2023-04-16-11-40-41-582_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.6b33dbb3af3acafb8ebebd5c7e5db293.jpg

Vodafone

Screenshot_2023-04-16-11-41-13-587_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.9464b9814ee1ca5d503825d935209fe6.jpg

 

Και μια με 4G+ cosmoteScreenshot_2023-04-16-11-44-39-248_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.e49cb985f09a076b1fab74654895f694.jpg

Γίνεται χαμός από κόσμο. Η cosmote έφτασε χτες το μεσημέρι τα -20 dB RSRQ ενώ η vf τα -18 dB. Η vf έχει 2-5 mbps σε 5G N1 και με 4G 3-6 mbps. Η cosmote έχει πέσει, αλλάζει συνεχώς κεραίες. Μια συνδέεται στην κεραία των Μεθάνων, μια σε αυτή που ξεκινάει με 4 το eNb, μια στον Πόρο και μια σε ένα χωριό πάνω από τα Μέθανα. Πέφτει συνέχεια από 5G σε 4G+ και στη συνέχεια σε EDGE. Χτες το απόγευμα ήταν και χωρίς καθόλου δίκτυο για 30 λεπτά. Η σταθερή υπολειτουργεί επίσης. Στις καφετέριες τα router με τα 50 mbps που συνήθως πιάνουν 30-35 από χτες συγχρονίζουν με το ζόρι στα 3 mbps.

 

Screenshot_2023-04-16-11-49-40-482_cz.mroczis.netmonster-edit.thumb.jpg.b460f9fe29708482986f5948ba958446.jpg

Πίτα το δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Το πρόβλημα δεν είναι οι προσωπικές μας προτιμήσεις (όλοι έχουμε), όσο ο τρόπος έκφρασής τους στον γραπτό λόγο.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Το πρόβλημα δεν είναι οι προσωπικές μας προτιμήσεις (όλοι έχουμε), όσο ο τρόπος έκφρασής τους στον γραπτό λόγο.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Χρόνια πολλά και καλά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Έχουμε εξισώσει το προϊόν κινητή τηλεφωνία σε αθλητικό σύλλογο ή πολιτική παράταξη, ο κάθε ένας μας δεν κοιτά να διαλέξει "το καλήτερο" αλλά υποστηρίζει ένα από τα 3 με πάθος ακόμα και όταν αποδεδειγμένα κάπου είναι χάλια "ναι αλλά εκεί ή κάπου αλλού είναι πολύ καλό". 

Νιώθω σαν να διαβάζω για την βουλή και όχι για το κινητό δίκτυο της χώρας! 

Το πρόβλημα εστιάζεται στο ότι στο myphone, και γενικότερα φυσικά, οι χειρότεροι είναι εκείνοι που παριστάνουν τους αντικειμενικούς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από την κεραία. Υπό κανονικές συνθήκες με 4G+ έχει φτάσει και τα 210Screenshot_2023-04-16-12-19-48-904_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.199d74016670e618f459347022b88227.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! 

8 minutes ago, Gv2008 said:

Κάτω από την κεραία. Υπό κανονικές συνθήκες με 4G+ έχει φτάσει και τα 210Screenshot_2023-04-16-12-19-48-904_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.199d74016670e618f459347022b88227.jpg

Καλά είναι. Εδώ που οι περισσότεροι έχουν cosmote, όταν βγαίνουν δωρεάν απεριόριστα υπάρχει πρόβλημα τις ώρες αιχμής. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dasnowy said:

Χρόνια πολλά! 

Καλά είναι. Εδώ που οι περισσότεροι έχουν cosmote, όταν βγαίνουν δωρεάν απεριόριστα υπάρχει πρόβλημα τις ώρες αιχμής. 

Και καλά δεν είναι. Στο σπίτι έχει 0,5 -3 mbps. Καθόλου καλά. Γιατί δείχνει τόσο αλλά δεν φορτώνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mixtri said:

Σε ένα δελτίο τύπου θυμάμαι όταν είχαν πει τα νούμερα η Cosmote είχε χ10 κίνηση σε σχέση με άλλους.

Στην Κέρκυρα είχε βλάβη το πρωί. Δεν είχε να κάνει με την κίνηση.

Θα μπει και Ν78 απλά με αυτήν τη δόμηση που έχει δε ξέρω τι θα δώσει…

Είχε βλάβη σε ένα σταθμό. Πρέπει να διορθώθηκε άμεσα.

Μεγάλη αληθεια

Αυτή η βλάβη όμως έφτασε σε σημείο να μην μπορείς να πάρεις ούτε τηλέφωνο. Κυριολεκτικά…

19 minutes ago, dasnowy said:

Χρόνια πολλά! 

Καλά είναι. Εδώ που οι περισσότεροι έχουν cosmote, όταν βγαίνουν δωρεάν απεριόριστα υπάρχει πρόβλημα τις ώρες αιχμής. 

Λοιπόν είμαι Άγιο Γόρδιο. Ν1 5G DSS, από 100 έως 310Mbps σταθερα πρωί-βράδυ. 
η Nova 100/10 στην παραλία 4G+ ,40/8 στο χωριό επάνω. 
Στο δωμάτιο μέσα έχω 7Mbps Down και χθες το βράδυ Edge κατά διαστήματα ενώ έχει κεραία στο χωριό απ έξω συνεγκατασταση με Vodafone. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Και από τι προκλήθηκε αυτή η βλάβη στην Κόσμο; Και τώρα στην Ανάσταση το ίδιο μοτίβο. Μέχρι και εκτός δικτύου με πέταγε. Πάλι με έσωσε η VF. Και μόλις βγαίνεις από το ιστορικό κέντρο όλα καλά. Σίγουρα φταίνε και τα Micro που βγήκαν offline από πέρσι.

Σε πολλά νησιά η απάντηση είναι μια. Περιορισμένο backhaul.

Στην Κέρκυρα θα έπρεπε να μπει Ν78 αλλά μπορεί να μην έχει το κατάλληλο backhaul.

Μεγάλο φάουλ από Cosmote να μην έχει Ν78 στην Κέρκυρα.

26 minutes ago, dasnowy said:

Χρόνια πολλά! 

Καλά είναι. Εδώ που οι περισσότεροι έχουν cosmote, όταν βγαίνουν δωρεάν απεριόριστα υπάρχει πρόβλημα τις ώρες αιχμής. 

Μαζεύουν KPIs και σχεδιάζουν μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Σε πολλά νησιά η απάντηση είναι μια. Περιορισμένο backhaul.

Στην Κέρκυρα θα έπρεπε να μπει Ν78 αλλά μπορεί να μην έχει το κατάλληλο backhaul.

Μεγάλο φάουλ από Cosmote να μην έχει Ν78 στην Κέρκυρα.

Μαζεύουν KPIs και σχεδιάζουν μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Στην Τροιζηνία είναι απογοητευτική η Cosmote σχεδόν παντού. Θα μπουν κεραίες; Θα μπει N78? Η κάλυψη είναι μέτρια και οι ταχύτητες ελεεινές 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Στην Τροιζηνία είναι απογοητευτική η Cosmote σχεδόν παντού. Θα μπουν κεραίες; Θα μπει N78? Η κάλυψη είναι μέτρια και οι ταχύτητες ελεεινές 

Γιατί να μην μπουν; Ο νέος αριθμός κεραιών είναι εντυπωσιακός. Λογικά μετά από αυτό όλοι θα έχουν μια κεραία δίπλα τους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Σε πολλά νησιά η απάντηση είναι μια. Περιορισμένο backhaul.

Στην Κέρκυρα θα έπρεπε να μπει Ν78 αλλά μπορεί να μην έχει το κατάλληλο backhaul.

Μεγάλο φάουλ από Cosmote να μην έχει Ν78 στην Κέρκυρα.

Μαζεύουν KPIs και σχεδιάζουν μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Δεν ξέρω τι backhaul έχουν στη Κέρκυρα αλλα δεν γίνεται Λευκάδα,Ιθάκη,Κεφαλονια και Ζάκυνθο που και εκεί μεσολαβεί θάλασσα να εχουν βάλει Ν78 και στον τελευταίο σταθμό. Και ειδικά για Κεφαλονια τα γράφω εδώ και καιρό, πας από Φισκάρδο μέχρι Ληξούρι και από Αργοστολι μέχρι Πόρο και Σαμη μόνο με κοσμοτε αν θες Ίντερνετ. Οι άλλες άστο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Just now, mixtri said:

Γιατί να μην μπουν; Ο νέος αριθμός κεραιών είναι εντυπωσιακός. Λογικά μετά από αυτό όλοι θα έχουν μια κεραία δίπλα τους.

Μακάρι. Γιατί είναι απογοητευτική. Πλέον είναι χειρότερη και από τη vodafone. Σε όλη την Ελλάδα θα μπουν; Και μέσα σε πόλεις και στην ύπαιθρο; Για να είμαι ειλικρινής εγώ βλέπω όντως κινητικότητα. Στη δική μου κεραία στον Πειραιά μπήκε πρόσφατα N28 και N78 και από τότε πετάει. Μακάρι να μπουν πολλές νέες κεραίες για να λυθούν όλα τα προβλήματα.

Μέσα στο Γαλατά 

Screenshot_2023-04-16-13-00-38-754_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.8597a3992399c4f2b9d39aa380358d55.jpg

 

1 minute ago, Nikolas14 said:

Δεν ξέρω τι backhaul έχουν στη Κέρκυρα αλλα δεν γίνεται Λευκάδα,Ιθάκη,Κεφαλονια και Ζάκυνθο που και εκεί μεσολαβεί θάλασσα να εχουν βάλει Ν78 και στον τελευταίο σταθμό. Και ειδικά για Κεφαλονια τα γράφω εδώ και καιρό, πας από Φισκάρδο μέχρι Ληξούρι και από Αργοστολι μέχρι Πόρο και Σαμη μόνο με κοσμοτε αν θες Ίντερνετ. Οι άλλες άστο. 

Παντού N78? Τρομερή εξέλιξη 

Που μπορώ να βλέπω τις νέες κεραίες για τις οποίες βγαίνουν άδειες;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, panos.kar said:

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους. 

Ναι Νικόλα. Εγω όταν πηγα Κέρκυρα, H cosmote Στο κεντρο ήταν αριστη αλλά στα εκτος είχε μικρες τρυπεσ Με edge. Καλοκαίρι ήταν με παρά πολυ κόσμο βέβαια. Στο οδικό δίκτυο είχα Παρατηρήσει τρύπες. Πολυ καλύτερη σίγουρα όμως από Σύβοτα/Παργα/έξω από την πόλη της πρεβεζας. 

Συμφωνούμε, στην πόλη μέσα είναι οκ με 5G αλλά ελάχιστη Ν78. Είδα μόνο στην περιοχή της ΕΡΤ προς αεροδρόμιο.Δεύτερον στην παλιά πόλη ήταν πίτα,τελειως. 
Η χθεσινή βλάβη πάντως ήμασταν στο Λιστόν. Η μητέρα μου με εικονικό σήμα, ο πατέρας μου με s23 βγήκε no service και ήρθε κλήση σε μήνυμα. Η Nova δεν είχε δεδομένα,κάτι ψιλά αλλά κλήσεις/sms έβγαιναν. Από εκεί και πέρα στην παλιά πόλη παίζει αξιοπρεπώς,κανένα θέμα ούτε γύρισε σε αλβανικό δίκτυο σε σχέση με Cosmote. 
Χθες στην ανάσταση στο τέλος του Λιστόν προς το μουσείο ασιατικής τέχνης 5Mbps 5G η κοσμοτε 100Mbps Download η Nova. Στο κατάστημα που είναι κοντά στην περιφέρεια και στο δημοτικό θέατρο 5G είχε καθώς και προς την Ιόνιο ακαδημία. 
Στο δρόμο για Άγιο Γόρδιο, στους Καστελλιανους έχει ένα σημείο που βγαίνει το κινητό no service και από τους τρεις. 
Συμπερασμα που είδα εγώ, οπωσδήποτε δικαρτο για Κέρκυρα αν θέλεις δεδομένα και να μπορείς να επικοινωνήσεις ανά πάσα στιγμή. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μαζεύουν KPIs και σχεδιάζουν μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Μόνο η 4064 στο λόφο Αβράμη έχει n78. Μπορώ να πω η κύρια κεραία κάλυψης πόλης και περιχώρων. Ανέβηκα στην ταράτσα τώρα που έχω και οπτική επαφή με τα πάνελ και φαίνονται τα massive. Πέρυσι σίγουρα δεν υπήρχαν. Δεν έχω και τόσο καλή κάμερα στο κινητό για να τα τραβήξω φωτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Υπομονή λοιπόν...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήστος ανέστη, υγεία και ευημερία σε όλους.

Διαβάζοντας σχόλια έχω να πω τα παρακάτω.

Ακόμα και αυτές τις ημέρες λόγο της καλής διάθεσης των γιορτών βρέθηκαν να πουν την κακιούλα τους για άλλους ανθρώπους.

Καταρχήν συμφωνώ με αυτό που είπε ο φίλος προηγουμένως με τον οπαδισμό που θυμίζει καταστάσεις καφενείου. Υπάρχουν και κάποιοι που σχετίζονται με τις εταιρίες και είναι λογικός ο χειρισμός τους όσο και αν δεν το παραδέχονται ειδάλλως συζητάμε για ειδική ψυχική κατάσταση 🤣🤣🤣🤣 

Η αντικειμενικότητα είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό για τον κάθε ένα. Το τραγικό είναι όταν πηγαίνεις σε σημεία που δήθεν έχουν γίνει μετρήσεις και η πραγματική εικόνα είναι η μέρα με την νύχτα με εξαίρεση του ενός ή δύο σημείων που βρήκαν ως καλύτερα ανεβάζοντας αυτές τις μετρήσεις.

Πάντα παίρνεις κάρτα sim και δοκιμάζεις στο σπίτι, στην δουλειά και στην περιοχή σου και μέτα αποφασίζεις και με ανάλογη συσκευή όχι την μια εταιρία σε τελευταίας γενιάς 5g τηλέφωνο και άλλη σε "αρχαία" συσκευή. Να μην ξεχνάμε ότι  και σε καλά σημεία της κάθε εταιρίας υπάρχουν τρύπες και αυτό ισχύει για όλα τα ΑΣΥΡΜΤΑ δίκτυα κινητής τηλεφωνίας όπως και παράλογες απαιτήσεις να πιάνει σε κάθε υπόγειο και αυτό να είναι το μετρό σύγκρισης αν είναι καλό κάποιο δίκτυο συνολικά επειδή πιάνει στο υπόγειο τους 🤣🤣🤣🤣🤣

Μερικοι ξεχνάνε ότι έχουν να κάνουν με ασύρματα δίκτυα και έχουν την ψευδαίσθηση ότι πρέπει παντού να ειναι τέλεια ας προσγειωθούν στην πραγματικότητα και ας πάμε παρακάτω.

Δεν θα μπω σε συγκρίσεις δικτύων σε αυτό το post αλλά όσοι κάνουν το άσπρο μαύρο δεν προφέρουν στην κοινότητά μας αλλά μπερδέβουν περισσότερο τους νέους που εγγράφονται και δεν έχουν ακόμα εντρυφήσει στα άδυτα της κινητής τηλεφωνίας 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, georgeavl3 said:

Μόνο η 4064 στο λόφο Αβράμη έχει n78. Μπορώ να πω η κύρια κεραία κάλυψης πόλης και περιχώρων. Ανέβηκα στην ταράτσα τώρα που έχω και οπτική επαφή με τα πάνελ και φαίνονται τα massive. Πέρυσι σίγουρα δεν υπήρχαν. Δεν έχω και τόσο καλή κάμερα στο κινητό για να τα τραβήξω φωτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk

 

Πρέπει να μπει Ν78 παντού στην Κέρκυρα και θα μπει. Τι να πρώτο προλάβουν οι άνθρωποι.

Να ξέρετε. Όπου υπάρχει οπτική μπαίνει N78.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Πρέπει να μπει Ν78 παντού στην Κέρκυρα και θα μπει. Τι να πρώτο προλάβουν οι άνθρωποι.

Να ξέρετε. Όπου υπάρχει οπτική μπαίνει N78.

Μακράν η κόσμοτε όταν αναβαθμίζει αναβαθμίζει σωστά.

Μακράν η καλύτερη με διάφορα και σε αυτές τις γιορτές παρόλα τα απεριόριστα και το υπερδιπλάσιο κόσμο. 

Στα σημεία που πήγαμε στην επαρχία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο κτίριο του ΟΤΕ υπάρχει ένα σωρό backhaul και δεν έχει. Άλλο είναι το θέμα.
Δεν έχω καταφέρει να κάνω και καμιά βόλτα στην ύπαιθρο της Κέρκυρας.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mixtri said:

Πρέπει να μπει Ν78 παντού στην Κέρκυρα και θα μπει. Τι να πρώτο προλάβουν οι άνθρωποι.

Να ξέρετε. Όπου υπάρχει οπτική μπαίνει N78.

Για Πελοπόννησο ξέρουμε τι θα γίνει; Αν θα μπουν κεραίες και πότε; Αν θα αλλάξουν ή αν έχουν ήδη αλλάξει πάνελ σε κεραίες και αν θα μπει N78 στις κεραίες 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην μπουν; Ο νέος αριθμός κεραιών είναι εντυπωσιακός. Λογικά μετά από αυτό όλοι θα έχουν μια κεραία δίπλα τους.

Αυτό το ζει όποιος επισκεφτεί Ντουμπάι ή Αμπού Ντάμπι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, rebel1 said:


Αυτό το ζει όποιος επισκεφτεί Ντουμπάι ή Αμπού Ντάμπι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επειδή έχω πάει Ντουμπάι μπορώ να πω ότι η Du έχει τρομερό δίκτυο κατ' εμέ στα σημεία που κινήθηκα και αρκετές κεραίες 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...