Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, panos.kar said:

Την περίμενα πολυ καλύτερη την vf-GR για μεσα στην αρτα απ όσα είχα ακουσει εδώ μέσα. Απογοήτευση…

Τόσο δίνει στο σημείο αυτό με όλους. Εχω δει γύρω στα 600 εκεί μαξ.  Στην αρτα πάντως nova-Cosmote βάζουν σε αυτόν τον σέρβερ. Εννοείται ότι σε οποίο τεστ ανεβάζω κλείνω την μια κάρτα, ποτέ Speedtest με δυο κάρτες ανοιχτές. Για αυτό άλλωστε αν παρατηρήσετε μπορεί να έχουν μια μικρή διαφορά 1-2 λεπτά. 

Επειδή και οι 2 παίζουν με 1 από βουνό και 2 στην πόλη, είμαι σίγουρος ότι αν μετακινηθείς, θα βρεις σημείο με το ανάποδο αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

απο 15 Mhz να τα κανει 20 Mhz απο το 3G ?

 Πιστεύετε οτι το 2023 θα καλύψει τη ζήτηση με 5 ή 10 επιπλέον  MHz ?

Εναι ήδη αργα.

Ολα με καθυστέρηση σε αυτή την εταιρεία εκτός απο τίς τιμές που συνηθως είναι καλές.

 Χωρις ομως σταθερές υπηρεσίες χωρις διακοπές σε Streaming / video/ audio  δεν έχει νόημα.

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Η vf μένει να κλείσει το 3G μέχρι τον Ιούνιο και να αυξήσει το φάσμα του 5G. Τότε θα δούμε αν θα σταθεροποιηθεί ή θα γίνονται συνέχεια εναλλαγές σε 2G. Πάντως η Πελοπόννησος αναβαθμίστηκε. Αρκετές κεραίες. Πώς μπορώ να καταγράφω με το cell mapper? Ποια είναι τα βήματα;

Οι Κυκλάδες γνωρίζουμε πότε θα αναβαθμιστούν;;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chrischal1908 said:

Οι Κυκλάδες γνωρίζουμε πότε θα αναβαθμιστούν;;

Για ποιο δίκτυο μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, TakeOverNet said:

Επειδή και οι 2 παίζουν με 1 από βουνό και 2 στην πόλη, είμαι σίγουρος ότι αν μετακινηθείς, θα βρεις σημείο με το ανάποδο αποτέλεσμα. 

Σου εχω ξαναπεί ότι δεν είναι έτσι. Σου εχω ποστάρει τις κεραίες. Η nova έχει κεραια μόνη της στο κέντρο και για αυτό η μεγάλη διαφορά. Η nova δεν εχει πρόβλημα στην αρτα. Η Vodafone σε πολλά σημεία ζορίζεται. Το έχει ανεβάσει και άλλος συμφορουμιτης για το κέντρο. Στην αρτα cosmote-nova είναι υπόδειγμα ενώ η Vodafone περνά αδιάφορη. Χαμηλότερες ταχύτητες έχει από την nova όπου ειδα  

ΕΟ Αρτας-Φιλιππιάδας

Nova 4G https://www.speedtest.net/my-result/i/5570392169

Cosmote 5G https://www.speedtest.net/my-result/i/5570388342

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Μα η Vodafone φαίνεται να έχει δύο κεραίες μέσα στην πόλη. Δεν είναι έτσι; Άμα παίζουν μόνο Β3 βέβαια ας μην περιμένουμε πολλά.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Η nova και η vodafone έχουν ανάψει πουθενά n28; Ή μόνο η cosmote έχει n28;

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgeavl3 said:

Μα η Vodafone φαίνεται να έχει δύο κεραίες μέσα στην πόλη. Δεν είναι έτσι;

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

H nova έχει και την κεραια στην σκουφα και για αυτό είναι καλύτερη στο κέντρο. Έχει ακόμα μια συνεγκατασταση με την Vodafone και άλλη 1 κεραια μόνη της.

Εχουν κοινά micro στην οδό Μάρκου μποτσαρη και την πλατεία. Η nova έχει ακόμα ένα micro στην οδό σκουφα στο κατάστημα της  

 

6 minutes ago, georgeavl3 said:

Μα η Vodafone φαίνεται να έχει δύο κεραίες μέσα στην πόλη. Δεν είναι έτσι;

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chrischal1908 said:

Vodafone & Nova.

Ξέρω ότι η vf αναβαθμίζει κάποια νησιά αφού μπαίνει και η οπτική ίνα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Ξέρω ότι η vf αναβαθμίζει κάποια νησιά αφού μπαίνει και η οπτική ίνα 

Το γνωρίζω αυτό! Παραπάνω πληροφορίες θα ήθελα!😉

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Το γνωρίζω αυτό! Παραπάνω πληροφορίες θα ήθελα!😉

Θα το ψάξω από Τρίτη 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nickchris36 said:

Τα απεριόριστα ισοπεδωσαν τις ταχύτητες.

Σούρσιμο ολες.

Για τη βονταφον συμφωνω. Απο Μ.Τριτη περιπου ολο κόβεται. Στην κοσμοτε που χρησιμοποιω τις τελευταιες 2 μερες παει κανονικα και δεν ειδα αλλαγη. Για τη νοβα δε ξερω.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Για τη βονταφον συμφωνω. Απο Μ.Τριτη περιπου ολο κόβεται. Στην κοσμοτε που χρησιμοποιω τις τελευταιες 2 μερες παει κανονικα και δεν ειδα αλλαγη. Για τη νοβα δε ξερω.

Εδώ η νοβα στα τάρταρα, η κοσμοτε ποτέ στα τάρταρα ποτέ πιο ομαλά,η βοντα στα τάρταρα.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Η Nova με τοσο λίγο φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιεί ΑΝ ειχε το 1/3 της κίνησης της Vodafone/Cosmote θα έπεφτε ολο το ...RAN πανελλαδικά.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγες μέρες (όλη την εβδομάδα που πέρασε) που η ταχύτητα της vodafone είναι χάλι και στην δουλειά αλλά και στην ευρύτερη περιοχή νότια - νοτιοδυτικά του Πολυκάστρου, άσε που αγγίζει σχεδόν το χάλι της cosmote στην δουλειά. 

Βλέπω ότι είναι γενικό το κακό! 

Τελικά δε θα μου κάνει τα χατίρια καμιά εταιρεία εμένα... 

E.T.  "Please give me Phone" 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, HORGRAP said:

Η Nova με τοσο λίγο φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιεί ΑΝ ειχε το 1/3 της κίνησης της Vodafone/Cosmote θα έπεφτε ολο το ...RAN πανελλαδικά.

 

24 minutes ago, HORGRAP said:

Η Nova με τοσο λίγο φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιεί ΑΝ ειχε το 1/3 της κίνησης της Vodafone/Cosmote θα έπεφτε ολο το ...RAN πανελλαδικά.

Συνεχώς χρησιμοποιείται αυτό το επιχείρημα, το οποίο όμως είναι εντελώς υποθετικό.

Και όπως σε κάθε πράγμα στη ζωή, το αποτέλεσμα μετράει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η nova έχει μειωμένες ταχύτητες ανάλογα με την ώρα (τώρα, από εκεί που είχα 50-60mbps κανονικά, έχω 20-30mbps) αλλά λειτουργεί κανονικά. Η vodafone από 50-60mbps έχει πέσει στα 2-4mbps και μερικές φορές δε φορτώνει τίποτα.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό να παρέχονται υπηρεσίες ακόμη και με φόρτο δικτύου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιο πολύ εντύπωση μου είχε κάνει που λειτουργούσε το δίκτυο με 0,92mbps που είχα σε τουριστική περιοχή στις 15 Αυγούστου. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dasnowy said:

Εμένα πιο πολύ εντύπωση μου είχε κάνει που λειτουργούσε το δίκτυο με 0,92mbps που είχα σε τουριστική περιοχή στις 15 Αυγούστου. 

Και εγώ το χω παρατηρήσει, σε σπάνιες περιπτώσεις βλέπω τέτοια νούμερα, όμως λειτουργεί κανονικότατα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κέρκυρα πάντως οσοι έχουν Cosmote είναι ΑΙΣΧΟΣ. Το πρωί ούτε κλήση δεν έβγαινε. Η Nova τουλάχιστον λειτουργεί αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο 5G είδα σε σχέση με Κεφαλονιά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

 

Συνεχώς χρησιμοποιείται αυτό το επιχείρημα, το οποίο όμως είναι εντελώς υποθετικό.

Και όπως σε κάθε πράγμα στη ζωή, το αποτέλεσμα μετράει.

Σε ένα δελτίο τύπου θυμάμαι όταν είχαν πει τα νούμερα η Cosmote είχε χ10 κίνηση σε σχέση με άλλους.

Στην Κέρκυρα είχε βλάβη το πρωί. Δεν είχε να κάνει με την κίνηση.

Θα μπει και Ν78 απλά με αυτήν τη δόμηση που έχει δε ξέρω τι θα δώσει…

1 hour ago, Nikolas14 said:

Κέρκυρα πάντως οσοι έχουν Cosmote είναι ΑΙΣΧΟΣ. Το πρωί ούτε κλήση δεν έβγαινε. Η Nova τουλάχιστον λειτουργεί αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο 5G είδα σε σχέση με Κεφαλονιά.

Είχε βλάβη σε ένα σταθμό. Πρέπει να διορθώθηκε άμεσα.

2 ώρες πριν, HORGRAP said:

Η Nova με τοσο λίγο φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιεί ΑΝ ειχε το 1/3 της κίνησης της Vodafone/Cosmote θα έπεφτε ολο το ...RAN πανελλαδικά.

Μεγάλη αληθεια

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους. 

Ναι Νικόλα. Εγω όταν πηγα Κέρκυρα, H cosmote Στο κεντρο ήταν αριστη αλλά στα εκτος είχε μικρες τρυπεσ Με edge. Καλοκαίρι ήταν με παρά πολυ κόσμο βέβαια. Στο οδικό δίκτυο είχα Παρατηρήσει τρύπες. Πολυ καλύτερη σίγουρα όμως από Σύβοτα/Παργα/έξω από την πόλη της πρεβεζας. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...