Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

14 ώρες πριν, bromiaris said:

Φίλε με έσωσες, αλλά με άλλο τρόπο...

Μέχρι τώρα δεν μπορούσα να βρω πως στο καλό με cosmote θα έχω όταν μιλάω σε τηλέφωνο, ταυτόχρονα και 4G+ σύνδεση να σερφαρω από την συσκευή.

Όλοι μου έλεγαν ότι δεν γίνεται...

Και με το παραπάνω ενεργοποιηθηκε και αυτό!!!!

Σοκ!!!!

Χαχααχ ωραίος! Μα πραγματικά ποιος σου έλεγε ότι δε γίνεται;;; Το φυσιολογικό είναι να γίνεται. Στο 2022 είμαστε...

Έστειλα και εγώ το μύνημα και μου είπε ότι είναι ήδη ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Ίσως να μιλάμε για διαφορετικά προβλήματα όμως.

Εμένα δεν είναι ότι χάνει τις κλήσεις σαν να μην τις πήρα ποτέ χαμπάρι. Χτυπάει κανονικά. Πάω να το σηκώσω και δεν ανταποκρίνεται η οθόνη. Και μετά κάνει από μόνο του επανεκκίνηση! Δε συμβαίνει συχνά ευτυχώς αλλά και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

54 minutes ago, yorgos00 said:

Χαχααχ ωραίος! Μα πραγματικά ποιος σου έλεγε ότι δε γίνεται;;; Το φυσιολογικό είναι να γίνεται. Στο 2022 είμαστε...

Έστειλα και εγώ το μύνημα και μου είπε ότι είναι ήδη ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Ίσως να μιλάμε για διαφορετικά προβλήματα όμως.

Εμένα δεν είναι ότι χάνει τις κλήσεις σαν να μην τις πήρα ποτέ χαμπάρι. Χτυπάει κανονικά. Πάω να το σηκώσω και δεν ανταποκρίνεται η οθόνη. Και μετά κάνει από μόνο του επανεκκίνηση! Δε συμβαίνει συχνά ευτυχώς αλλά και πάλι...

Ακριβώς το ίδιο και γω.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, spinmaths said:

Ακριβώς το ίδιο και γω.

Έχεις κάτι συνδεδεμένο με bluetooth που μπορεί να πάρει την κλήση; Πχ smartwatch? Στην αρχή νόμιζα ότι αυτό ήταν το θέμα εκεί μπερδευόταν. Αλλά δε μπόρεσα να το εξακριβώσα αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, yorgos00 said:

Έχεις κάτι συνδεδεμένο με bluetooth που μπορεί να πάρει την κλήση; Πχ smartwatch? Στην αρχή νόμιζα ότι αυτό ήταν το θέμα εκεί μπερδευόταν. Αλλά δε μπόρεσα να το εξακριβώσα αξιόπιστα

Ναι. Huawei GT2 και Huawei ΑΜ61.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, spinmaths said:

Ναι. Huawei GT2 και Huawei ΑΜ61.

Και εγώ το ίδιο, GT2!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, spinmaths said:

Ναι. Huawei GT2 και Huawei ΑΜ61.

 

7 minutes ago, yorgos00 said:

Και εγώ το ίδιο, GT2!

Μήπως το GT2 σας κάνει τη ζημιά? Κάτι βρωμάει εδώ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freco said:

 

Μήπως το GT2 σας κάνει τη ζημιά? Κάτι βρωμάει εδώ.

Σε προηγούμενα κινητά μη Samsung, όχι πάντως. Τώρα εδώ μάλλον πρέπει να βρεθεί και 3ος με το ίδιο πρόβλημα να μας πει αν έχει smartwatch!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με το S22 U και με το S21 U που είχα πρίν είχα το ίδιο πρόβλημα με κόλλημα στην οθόνη και να μην μπορώ να το σηκώσω ΜΟΝΟ όταν το είχα συνδεδεμένο στο bluetooth του αυτοκινήτου. Όχι πάντα αλλά το έκανε κάποιες φορές. Μήπως τελικά δεν φταίει η συσκευή;;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Εγώ πάντως και με το S22 U και με το S21 U που είχα πρίν είχα το ίδιο πρόβλημα με κόλλημα στην οθόνη και να μην μπορώ να το σηκώσω ΜΟΝΟ όταν το είχα συνδεδεμένο στο bluetooth του αυτοκινήτου. Όχι πάντα αλλά το έκανε κάποιες φορές. Μήπως τελικά δεν φταίει η συσκευή;;

Νομίζω δεν υπάρχει εύκολη απάντηση σε αυτό... Εμένα πχ όπως είπα σε κινητό xiaomi και η γυναίκα μου με S21 FE και GT2 επίσης κανένα θέμα. Άρα κάτι δε πάει καλά στη σειρά S22 ενδεχομένως με την έκδοση του bluetooth σε συνδυασμό με το λογισμικό της Huawei. Θέλουν οι σατανάδες να πάρουμε και Samsung Smartwatch 😁

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Cadfael said:

Το θέμα με τα κεφαλαία στα ελληνικά παραμένει σε όλους;

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Ακομα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, yorgos00 said:

Νομίζω δεν υπάρχει εύκολη απάντηση σε αυτό... Εμένα πχ όπως είπα σε κινητό xiaomi και η γυναίκα μου με S21 FE και GT2 επίσης κανένα θέμα. Άρα κάτι δε πάει καλά στη σειρά S22 ενδεχομένως με την έκδοση του bluetooth σε συνδυασμό με το λογισμικό της Huawei. Θέλουν οι σατανάδες να πάρουμε και Samsung Smartwatch 😁

Εγώ με s21 ultra και s22 ultra με ρολόι Huawei gt 2 pro και Huawei watch 3 pro κανένα απολύτως πρόβλημα. 

Κανένα κόλλημα τίποτα. 

Είτε απαντώ από το ρολόι και Μιλάω από αυτό, είτε απαντάω από το plantronics και μιλάω με εκείνο, είτε απαντώ από το τηλέφωνο και στέλνω τον ήχο στο αυτοκίνητο. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, yorgos00 said:

Και εγώ το ίδιο, GT2!

Έχετε δοκιμάσει μέσα σε τι χρονικό περιθώριο σας το κάνει;  δηλαδή μέσα στην βδομάδα θα σας το κάνει;  αν ναι επιχειρήσετε για μία βδομάδα υπομονής να μην δουλέψετε τα ρολόγια σας για να βγάλετε ένα συμπέρασμα  . 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 12:44 ΜΜ, spinmaths said:

Και για android v13 οι ελπίδες μου έσβησαν. Μόλις τώρα μου έκανε για 1η φορά επανεκκίνηση λαμβάνοντας κλήση και μετά από κόλλημα, να μην μπορώ να απαντήσω. Πράγμα το οποίο το έκανε 6-7 φορές και στην v12. Ήλπιζα στην v13 να είχε λυθεί το θέμα. 
Και έχουν γίνει wipe cache εννοείται πριν και μετά αναβάθμισης.

Κανε και μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου...

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά δικτύου. Λογικά θα φτιάξει. Τα ρολόγια της Huawei είναι λίγο κάπως γενικά με τις λειτουργίες τους, ειδικά στις κλήσεις.
Πάντως είναι άξιο απορίας. Όχι μόνο δε χάνει κλήση αλλά είναι και το μοναδικό τηλέφωνο που είχα και δεν είναι στο τέρμα το ηχείο για να ακούς τον άλλον. Γιατί αν είναι οι δίπλα σου παρακολουθούν αυτά που σου λένε, τόσο δυνατό είναι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, thalassi said:

Κανε και μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου...

Πώς γίνεται η επαναφορά δικτύου;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, challenge143 said:

Πώς γίνεται η επαναφορά δικτύου;

Ρυθμισεις-Γενικη διαχειριση-Επαναφορα-Επαναφορα ρυθμισεων δικτυου

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, challenge143 said:

Πώς γίνεται η επαναφορά δικτύου;

Άνοιξε τις ρυθμίσεις και γράψε στην αναζήτηση επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και θα στο βγάλει. Να ξέρεις ότι θα πρέπει να ξαναπεράσεις κωδικούς wifi και όλες τις συνδέσεις Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Galaxy Watch, το δοκίμασα 10 μέρες και χωρίς ρολόι συνδεδεμένο και μου το ξανά έκανε, να κολλήσει και να κάνει restart ενώ το έχω σηκώσει. 

Και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου είχα κάνει. Τα έχω δοκιμάσει όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου. 

Δε λέω. μπορεί όντως στο τέλος να μη φταίει τελικά η συσκευή. αλλά μέχρι να βρεθεί λύση είναι εξαιρετικά σπαστικό. τέτοια συσκευή και να κολλάει στις κλήσεις. 

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, halo said:

Εγώ πάντως με Galaxy Watch, το δοκίμασα 10 μέρες και χωρίς ρολόι συνδεδεμένο και μου το ξανά έκανε, να κολλήσει και να κάνει restart ενώ το έχω σηκώσει. 

Και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου είχα κάνει. Τα έχω δοκιμάσει όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου. 

Δε λέω. μπορεί όντως στο τέλος να μη φταίει τελικά η συσκευή. αλλά μέχρι να βρεθεί λύση είναι εξαιρετικά σπαστικό. τέτοια συσκευή και να κολλάει στις κλήσεις. 

Ναι αυτό είναι το pattern και σε εμάς. Πας να απαντήσεις την κλήση. Κολλάει, κρασάρει και μετά κάνει επανεκκίνηση μόνο του και όλα καλά.... Είναι θέμα της Samsung στη σειρά S22, μη τρελαθούμε δε φταίνε ούτε τα ρολόγια ούτε τα αυτοκίνητα ούτε ο πάροχος. Το κάνει σε πολλούς από ό,τι φαίνεται αν και σπάνια (εμένα 2 φορές το μήνα περίπου). Και εγώ έχω S22+.  'Εχω σκάσει που δε μπορώ να καταλάβω σε ποιές συνθήκες το κάνει. Σαν να είναι τελείως τυχαίο. Πάντως αν δεν το κάνει σε S21 (στο δικό μας S21 FE όχι) εμένα γιατί ρε παιδιά μου  βρώμαει θέμα με exynos; Επίσης στο εξωτερικό έψαξα και δεν έχει αναφερθεί σχεδόν καθόλου ειδικά Αμερική. 'Αρα με Snapdragon δεν έχουν το θέμα;;;;

Αυτό που δοκιμάζω τώρα είναι να κάνω επανεκκίνηση μία φορα την εβδομάδα τουλάχιστον και να καθαρίζω τη μνήμη του. Προς το παρόν δεν το έχει κάνει εδώ και 2 εβδομάδες!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς πλέον η σειρά s23 επίσημα θα έχει Snapdragon ασχέτως χώρας

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Ευτυχώς πλέον η σειρά s23 επίσημα θα έχει Snapdragon ασχέτως χώρας

Α, δεν πήρατε το s22 για να το κρατήσετε 4 χρόνια;

Το μεγάλο συν σε σχέση με άλλα κινέζικα ήταν η καραμέλα ότι θα έχετε πιο πολλές ενημερώσεις. 

Αν και. Σε σχέση με τον 888 και 8 gen 1, πολλοί αναφέρουν ότι είναι πιο ωραίοι οι exynos όσον αφορά θερμοκρασίες και έτσι,  προς το παρόν.

Άραγε ο 8 gen 2 , η ο 8 gen 1 + θα είναι καλύτερος; Θα το δούμε. Αλλά ποιος περιμένει 4 μήνες;

Έλεγα να το πάρω το s22 και αν μου κάνει τρελιτσες να το δώσω, αλλά με χαλάει η νέα κάρτα γραφικών που εχει και δεν μπορει να παίξει ένα παιχνίδι συγκεκριμένο στα full hd extreme, όπως μπορεί το poco x3 pro, κινητό των 150€. Αν είναι να δώσω 900€ και το μόνο καλό να είναι η οθόνη και οι κάμερες, δε λέει. Το s21 ultra έχει κάρτα γραφικών δοκιμασμένη, Mali.. τάδε , που έχουν και τα huawei και άλλες ισως εταιρίες.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατι λέγεται note...

Δεν έχει τη μεγαλύτερη οθόνη εκεί έξω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγη ώρα σβήνω ειδοποιήσεις και έρχονται ξανά από λίγη ώρα οι ίδιες

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

όσοι έχετε βάλει την 5 one ui γίνεται πλέον το scroll στο app drawer και κάθετα;η πάλι μόνο οριζόντια;

Οριζοντια...

 

4 ώρες πριν, doganos said:

Εδώ και λίγη ώρα σβήνω ειδοποιήσεις και έρχονται ξανά από λίγη ώρα οι ίδιες

Απο ποια εφαρμογη?

 

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...