Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Κάτι άσχετο, βγήκε μόλις ενημέρωση για το πληκτρολόγιο Samsung, δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τα κεφαλαία στα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

25 minutes ago, GMF80 said:

Κοιταξε σε ποσα μαγαζια ειναι διαθεσιμο το S21 U και σε ποσα το S22 U. Για αυτο η τιμη ειναι ψηλα... Οσο λιγοτερα μαγαζια το εχουν τοσο ψηλοτερη τιμη. Τα τελευταια χρονια η Samsung εστιαζει στα τελευταια μοντελα και μειωνει τη διαθεσιμοτητα στα παλιοτερα και δεν πεφτει αρκετα η τιμη.

Αν πας ακομα.πιο πισω το S20 U το εχει 1μαγαζι στα 1670, αρα παιζει να ειναι καλυτερο απο ολα 🤣

Αυτό ήθελα να γράψω τόση ώρα που αναφέρετε για το s21 και το s22. Ένα κατάστημα έχει το το phantom silver (12/256) και το έχει 1500€. Κατά όμοιο τρόπο το OnePlus 7T Pro και το έχει 938€. Δε σημαίνει ότι επειδή το έχουν υψηλή τιμή ότι είναι και καλύτερο. 

Η όλη ουσία για όποιον θέλει να το πάρει και μπορεί να περιμένει για καλύτερη τιμή (όπως εγώ που έχω το 8 pro, και αν υπάρχει κάποιος που πήγε από αυτό στο s22 ultra, ας μου πει εντυπώσεις γιατί διάβασα κάπου τον Μάρτιο στο παρόν θέμα ότι φωτογραφικά δεν είχαν διαφορές τα δύο κινητά) είναι λίγο πριν ανακοινωθεί το s23 και για το αμέσως επόμενο διάστημα μετά την ανακοίνωσή τους μέχρι να ξεστοκάρουν τα μαγαζιά. Τότε θα υπάρξει η χαμηλότερη τιμή. Και όταν ξεστοκάρουν οι περισσότεροι και μείνουν ένα - δύο μαγαζιά θα το βάλουν σε υψηλότερη τιμή και από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ostvarivanje said:

....καλύτερη τιμή είναι λίγο πριν ανακοινωθεί το s23 και για το αμέσως επόμενο διάστημα μετά την ανακοίνωσή τους μέχρι να ξεστοκάρουν τα μαγαζιά. Τότε θα υπάρξει η χαμηλότερη τιμή. Και όταν ξεστοκάρουν οι περισσότεροι και μείνουν ένα - δύο μαγαζιά θα το βάλουν σε υψηλότερη τιμή και από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε...

Αυτή είναι η γενική λογική της αγοράς.... 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το βήμα και πήρα το αμέσως προηγούμενο. Τώρα το στήνω. Πάνε 5 χρόνια από τη τελευταία φορά που είχα Samsung. Μου άρεσε μια λεπτομέρεια, το ότι μπορείς να κάνεις την αρχική οθόνη να είναι κλειδωμένη σε landscape mode. Στα Xiaomi δεν γίνεται αυτό, αλλά σε εκείνα μπορείς να να σέρνεις τη ταπετσαρία αριστερά δεξιά καθώς κινείς τα εικονίδια της αρχικής οθόνης, κάτι που δεν βλέπω να υπάρχει εδώ. Αν μπορεί να συμβεί, θα ήθελα να μαθω. Έστω και αργά, θα δοκιμάσω και εγώ ένα ultra. Μεταχειρισμένο μεν. Αν μου αρέσει , γιατί όχι , αναμονή για το s23. Γιατί όχι, και για το s22 ultra. Βλέπουμε.. 

IMG-20221107-002130.jpg

 

Το σχέδιο στη κάμερα πάντα μου θύμιζε αυτά τα νοκια .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε δει την εφαρμογή registar που βγήκε σήμερα από την Samsung. Έχει πολλά καινούρια καλούδια. Ωστόσο στο Galaxy store δεν υπάρχει για εμάς και σχολική κι αν βρεις το λινκ και την κατεβάσεις και την εγκαταστήσεις, για κάποιο λόγο μετά δεν μπορείς να την βρεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Ρε παιδιά έχετε δει την εφαρμογή registar που βγήκε σήμερα από την Samsung. Έχει πολλά καινούρια καλούδια. Ωστόσο στο Galaxy store δεν υπάρχει για εμάς και σχολική κι αν βρεις το λινκ και την κατεβάσεις και την εγκαταστήσεις, για κάποιο λόγο μετά δεν μπορείς να την βρεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι μέσα στο goodlock

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το good lock στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Έχω κατεβάσει το nicelock αλλά δεν φαίνεται εκεί...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα το βαλουν αμεσα...

Το χρησιμοποιω κ εγω για καποια apps και τα κατεβαζω απο apkmirror.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν update για όσους θέλουν το δοκιμάσουν σήμερα και όχι να περιμένουν πότε η Samsung θα το δώσει και σε εμάς.

Καταρχάς εδώ θα δείτε τι κάνει



Εδώ θα βρείτε την εφαρμογή για να την κατεβάσετε

https://linksharing.samsungcloud.com/uNYH34vHioWM

Και θα κατεβάσετε το activity launcher από εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

Μόλις το κατεβάσετε και αφού έχετε κάνει εγκατάσταση την εφαρμογή registar θα μπείτε στον activity launcher και θα αναζητήσετε την εφαρμογή registar. Προς το παρόν μόνο έτσι ανοίγει...


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται δηλαδή με το Goodlock? (Προς το παρόν δε φαίνεται διαθέσιμο στο Goodlock. Βέβαια έχει καιρό να βγει και update.) Θα εγκαταστήσω το apk και θα δώσω feedback...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Το θέμα είναι ότι το good lock στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Έχω κατεβάσει το nicelock αλλά δεν φαίνεται εκεί...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φαινεται στο nicelock

 

Screenshot_20221107_194019_NiceLock.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βγήκε για τον samsung browser επέκταση για να συγχρονίζει με τον Google chrome τις καρτέλες, αλλά δεν μπορώ να βρω την επέκταση... γνωρίζει κανείς?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Strofigkas said:

Φαινεται στο nicelock

 

Screenshot_20221107_194019_NiceLock.jpg

Φαινεται αλλα αν το εγκαταστησεις δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η αυτόματη συμπλήρωση κωδικών να δουλεύει με τον διαχειριστή κωδικών της google στον browser της Samsung; δεν μπορώ να βρω κάτι. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπει στον downloader του nice lock πιστεύω θα λειτουργεί κανονικά. Τώρα δεν υπάρχει εκεί παρά μόνο στο nice lock.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, αν κατεβάσεις RegiStar(APKMirror), το ανοίξεις μία φόρα με το Activity Launcher(λινκ πιο πάνω), μετά φαίνεται και ανοίγει στο Nicelock, έτσι πρέπει να έγινε σε μένα γιατί ανοίγει με Nicelock.

Link to comment
Share on other sites

Το apk αρχείο πάντως που δόθηκε πιο πάνω σαν link, στο δικό μου S20FE5g φαίνεται κατεστραμένο και δεν εγκαθίσταται....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται δηλαδή με το Goodlock? (Προς το παρόν δε φαίνεται διαθέσιμο στο Goodlock. Βέβαια έχει καιρό να βγει και update.) Θα εγκαταστήσω το apk και θα δώσω feedback...
Εγώ που έχω το goodlock δεν μου ήρθε ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Φαινεται αλλα αν το εγκαταστησεις δεν λειτουργει.

Μια χαρά μου δουλεύει.η λειτουργία για διπλό ή τριπλό χτύπημα στην πλάτη του κινητού και επιλογή να βάλεις ότι θέλεις από screenshot μέχρι να σου ανοίγει οποία εφαρμογή θες είναι φοβερη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου δουλεύει.η λειτουργία για διπλό ή τριπλό χτύπημα στην πλάτη του κινητού και επιλογή να βάλεις ότι θέλεις από screenshot μέχρι να σου ανοίγει οποία εφαρμογή θες είναι φοβερη
Έτσι ακριβώς! Μπήκε στον downloader του nice lock και δουλεύει περίφημα!! Κατεβάστε την από εκεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο. Όσοι έχετε Πειραιώς παρατηρήσατε ότι τις τελευταίες μέρες στις ηλεκτρονικές συναλλαγές δεν πετάγεται notification για έγκριση πλέον και απλά γίνεται αυτόματα; 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς! Μπήκε στον downloader του nice lock και δουλεύει περίφημα!! Κατεβάστε την από εκεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτό μου βγάζει όταν πατάω το registar μέσα από το nicelock
fd869fe3140589f22cea4514ef8b28c7.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η εφαρμογή αλλά με ενοχλεί που δείχνει ειδοποίηση ότι τρέχει "Bac-Tap Detector is running" όπως και η επικάλυψη εφαρμογών. Είναι δυνατόν να εξαφανιστούν από τις ειδοποιήσεις μου αυτά; Όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να απαλλαγώ.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...