Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

4 minutes ago, costsa41 said:

Το 23 θα έχει πολύ μικρές διαφορές. Θα είναι τόσες ώστε να κάνει κάποιους επιρρεπείς στις αλλαγές να το αγοράσουν. Τίποτα το ουσιαστικό. Ειδικά αν δεις και κάνει βελτιώσεις στην κάμερα μην το πάρεις. Η Samsung χρειάζεται ένα με δύο μοντέλα για να έχεις το άριστο. Όπως έγινε με τα 20 21 22 που αυτό είναι το πιο ώριμο μοντέλο της.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ελεγα πιο πολυ για τον exynos που συνηθως προτιμω snap κινητα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελεγα πιο πολυ για τον exynos που συνηθως προτιμω snap κινητα!
Γιατί τι έχει ο επεξεργαστής; Μια χαρά είναι. Ούτε πρόκειται να βάλει snap κάθε χρόνο τα ίδια και τελικά πάλι με exynos. Αν παρακολουθείς το νήμα εδώ, εκτός από τα τρολ, πολλοί και ειδικά ο φίλος ο dark lord έχει βάλει πολλά βίντεο που δείχνουν ότι δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τον snap. Ειδικά σε θερμοκρασία. Μην ακούς τι λένε εμείς το ζούμε καθημερινά το τηλέφωνο. Δεν υπάρχει καλύτερο αυτή τη στιγμή και τον λόγο στον είπα προηγούμενα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω ότι το κόλλημα μου το έκανε ενώ βρισκόμουν με ντάλα ήλιο και το κινητό είχε ανεβάσει θερμοκρασία από τη χρήση της κάμερας. Και αυτό μου το έχει κάνει τρεις φορες

george cc
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, george cc said:

Να διευκρινήσω ότι το κόλλημα μου το έκανε ενώ βρισκόμουν με ντάλα ήλιο και το κινητό είχε ανεβάσει θερμοκρασία από τη χρήση της κάμερας. Και αυτό μου το έχει κάνει τρεις φορες

Ναι πιστεύω λογικό είναι αν υπάρχει αυξημένη θερμοκρασία. Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό με αυξημένη θερμοκρασία Κ να μην κάνει κιχ. Φαντάσου ότι ο επεξεργαστής είναι τόσο μικρός Κ δεν υπάρχει κάποιος ανεμιστήρα να ψύξη εύκολα το κινητό. Κ εκεί είναι που πονάνε όλες οι συσκευές. Στην αποφυγή θςρμοτητας

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στο τοπ μοντελο για να δεις μεγαλη διαφορα πρεπει να το αλλαζεις ανα 3-4 χρονια θεωρω....

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστεύω λογικό είναι αν υπάρχει αυξημένη θερμοκρασία. Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό με αυξημένη θερμοκρασία Κ να μην κάνει κιχ. Φαντάσου ότι ο επεξεργαστής είναι τόσο μικρός Κ δεν υπάρχει κάποιος ανεμιστήρα να ψύξη εύκολα το κινητό. Κ εκεί είναι που πονάνε όλες οι συσκευές. Στην αποφυγή θςρμοτητας
Κάποια στιγμή το είχα γράψει και στο 21 ότι μετά από περίπου μισή ώρα χρήσης στην κάμερα ζεσταίνεται και όχι καλοκαίρι κάτω από τον ήλιο, σε απάντηση κάποιου που είχε ρωτήσει για θερμοκρασία. Πόσο μάλλον αν το ψήνεις στον ήλιο. Μηχάνημα είναι. Βάλε το οτιδήποτε κάτω από τον ήλιο και άρχισε να κάνεις βαριά πράγματα. Είναι λογικό. Κανένα δε θα αντέξει .

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι είχε υπερβολική ζέστη ή ντάλα ήλιο, ειδικά την τελευταία φορά ήμουν σε κλειστό χώρο με κλιματισμό αλλά σίγουρα είχε γύρω στους 30 βαθμούς. Άνοιξα το members και μου έβγαλε ότι το κινητό πάγωσε και έκανε restart και είχε ένα log file έτοιμο και το έστειλα στη Samsung. Θα κάνω ένα clear cache και θα το παρακολουθήσω, αν μπορέσω και το αναπαράγω συστηματικά θα δω για service. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι είχε υπερβολική ζέστη ή ντάλα ήλιο, ειδικά την τελευταία φορά ήμουν σε κλειστό χώρο με κλιματισμό αλλά σίγουρα είχε γύρω στους 30 βαθμούς. Άνοιξα το members και μου έβγαλε ότι το κινητό πάγωσε και έκανε restart και είχε ένα log file έτοιμο και το έστειλα στη Samsung. Θα κάνω ένα clear cache και θα το παρακολουθήσω, αν μπορέσω και το αναπαράγω συστηματικά θα δω για service. 
Που να έβλεπες το Sony Xperia 1 IV, μετά από 1 λεπτό χρήσης της κάμερας πήγαινε στους 50 βαθμούς η θερμοκρασία,με snapdragon, όλα τα κινητά ζορίζονται με τις θερμοκρασίες το καλοκαίρι αν τα ζορίζεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια περιπτωση να βρω χωρις φπα το κινητο.να το παρω η να περιμενω το 23 ?θα εχει πολυ μεγαλη διαφορα στα specs?
Είναι δεδομένο ότι η επόμενη γενιά δεν έχει μεγάλες διαφορές στα specs σε σχέση με την προηγούμενη, κάτι που δεν ισχύει μόνο για το S22/23 αλλά για οποιαδήποτε έκδοση (ίσως με μικρές εξαιρέσεις). Ο Snapdragon είναι ίσως η μόνη - ας πούμε - αξιοσημείωτη διαφορά, όχι τόσο από άποψη επιδόσεων αλλά πιο πολύ ψυχολογικά θα έλεγα, αν βέβαια επιβεβαιωθούν οι φήμες και είναι κάτι που σ' ενδιαφέρει.

Δεδομένου ότι το συζητάς για S23 δε φαίνεται να έχεις άμεση ανάγκη για νέα συσκευή. Δεν κάνεις υπομονή μέχρι να βγει; Ακόμα κι αν δε σου γεμίσει το μάτι, το S22 θα είναι ακόμα διαθέσιμο οπότε μπορείς να πάρεις όποια έκδοση προτιμάς.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, costsa41 said:

Το 23 θα έχει πολύ μικρές διαφορές. Θα είναι τόσες ώστε να κάνει κάποιους επιρρεπείς στις αλλαγές να το αγοράσουν. Τίποτα το ουσιαστικό. Ειδικά αν δεις και κάνει βελτιώσεις στην κάμερα μην το πάρεις. Η Samsung χρειάζεται ένα με δύο μοντέλα για να έχεις το άριστο. Όπως έγινε με τα 20 21 22 που αυτό είναι το πιο ώριμο μοντέλο της.
 

Το 21 σε σχέση με το 20, είχε αισθητήρα βάθους στη κάμερα για εστίαση.  

Στο 22 σε σχέση με το 21 , παρατηρώ ότι η κάμερα (κυρια και περισκοπικη) είναι πιο ευρεία, στα χαρακτηριστικά. 

Η τωρινή και προηγούμενη γενιά , Snapdragon 888 και 8gen 1 , ζεστενονται πολύ. Ο 8 gen 1+  είναι υποσχόμενος ότι θα λύσει αυτό το πρόβλημα. 

Χωριά τα χαρακτηριστικά, το s22 αν και φαίνεται να είναι το απόλυτο android, έχει ένα σωρό προβλήματα για 6+μήνες που υπάρχει και δεν ξέρουμε αν έχουν διορθωθεί όλα. Πολλοί δεν θέλουν να αναφέρονται σε αυτά για να έχει μεγαλύτερη μεταπωλητικη αξία. 

Ο άλλος πιο πριν έγραψε ότι στο ζουμ 10χ και 30χ του έκανε επανεκκίνηση το κινητό. Αν είναι δυνατόν, ένας από τους λόγους να αγοράσεις αυτό το κινητό, αυτή η ασήμαντη ίσως λειτουργία, να βγάζει σφάλματα.

Ελπίζω στο 23 να έχουν διορθωθεί τα πάντα και να παίρνει και τηλέφωνο με cosmote.  

Ήμουν έτοιμος πριν ένα μήνα να δώσω 1000+ ευρώ για κινητό  πρώτη φορά και πραγματικά είμαι ακόμα τέρμα ξενερωμενος. Ειμαι καχύποπτος ακόμα. Με όλο το σεβασμό προς τα μέλη που με διαβάζουν αλλά δεν θέλω άμα ξενερώσω κατά τη χρήση , να το πουλήσω 200+ ευρώ πιο κάτω για να φύγει, όπως γράφει και ένας στο Σκρουτζ. 

Αν το vivo x80 pro είχε τον ασήμαντο 10Χ περισκοπικο φακό θα το είχα πάρει. Συν ότι έχει κουτί με όλα τα παρελκόμενα μέσα. Από προβλήματα δεν έχω διαβάσει κάτι, φαίνεται αξιόπιστο κινεζικό.  Φυσικά το s22 ειναι πιο πανέμορφο.

Αν είναι διατεθειμένος κάποιος να έχει ενάμιση χιλιάρικο στην άκρη και να δοκιμάζει όλες τις ναυαρχίδες  για ένα δύο τεσσερις μήνες , είναι το τέλειο. Το παίρνει 1200, το πουλάει 1000, βάζει αλλά 200 και παίρνει το άλλο.

Αν έχει σκοπό να το κρατήσει 2 και 3 χρόνια, καλύτερα να περιμένει όλες τις αναβαθμίσεις που θα τελειοποιήσουν το κινητό, και μετά από 6+ μήνες από τη κυκλοφορία του, να το αγοράσει, και σφραγισμένο. Με την ίδια λογική βέβαια κάποιος θα ήταν καλύτερα σήμερα να αγοράσει το s21. Θα ζηλεύει το 22 αλλά το 21 θα έχει λύσει όλα τα προβλήματα, ίσως. Του χρόνου πάλι τα ίδια. Θα ζηλεύει το 23 και δε θα σκέφτεται το 22.

Link to comment
Share on other sites

Ναυρχιδα χωρις γκρινια δεν παιζει. Θα ηταν σκετη ....ρχιδα...

Περα απο την πλακα λιγοι σοβαροι ανθρωποι θα δωσουν ενα σωρο λεφτα να παρουν ενα κινητο και να καθονται μετα στα φορουμ και να γκρινιαζουν... Αν σκοπευει καποιος να το κρατησει χρονια πιστευω οτι αξιζει να δωσει ενα σημαντικο ποσο... Αν απλα αγοραζει και αλλαζει κινητα καθε λιγο ποτε δεν θα ειναι ευχαριστημενος...

Δεν λεω οτι εγω ειμαι σοβαρος. Αν ημουν οσο επρεπε θα κρατουσα το S20+ που μια χαρα ηταν αλλα 2 χρονια και θα εκανα ανετα τη δουλεια μου. Αλλα τουλαχιστον ειμαι ευχαριστημενος. Ουτε το χερι μου το καιει, ουτε επανεκκινησεις κανει...

Δεν θα μπω στο φορουμ του 23 του χρονου αλλα ειμαι σιγουρος οτι την ιδια γκρινια θα εχει...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το 21 σε σχέση με το 20, είχε αισθητήρα βάθους στη κάμερα για εστίαση.  
Στο 22 σε σχέση με το 21 , παρατηρώ ότι η κάμερα (κυρια και περισκοπικη) είναι πιο ευρεία, στα χαρακτηριστικά. 
Η τωρινή και προηγούμενη γενιά , Snapdragon 888 και 8gen 1 , ζεστενονται πολύ. Ο 8 gen 1+  είναι υποσχόμενος ότι θα λύσει αυτό το πρόβλημα. 
Χωριά τα χαρακτηριστικά, το s22 αν και φαίνεται να είναι το απόλυτο android, έχει ένα σωρό προβλήματα για 6+μήνες που υπάρχει και δεν ξέρουμε αν έχουν διορθωθεί όλα. Πολλοί δεν θέλουν να αναφέρονται σε αυτά για να έχει μεγαλύτερη μεταπωλητικη αξία. 
Ο άλλος πιο πριν έγραψε ότι στο ζουμ 10χ και 30χ του έκανε επανεκκίνηση το κινητό. Αν είναι δυνατόν, ένας από τους λόγους να αγοράσεις αυτό το κινητό, αυτή η ασήμαντη ίσως λειτουργία, να βγάζει σφάλματα.
Ελπίζω στο 23 να έχουν διορθωθεί τα πάντα και να παίρνει και τηλέφωνο με cosmote.  
Ήμουν έτοιμος πριν ένα μήνα να δώσω 1000+ ευρώ για κινητό  πρώτη φορά και πραγματικά είμαι ακόμα τέρμα ξενερωμενος. Ειμαι καχύποπτος ακόμα. Με όλο το σεβασμό προς τα μέλη που με διαβάζουν αλλά δεν θέλω άμα ξενερώσω κατά τη χρήση , να το πουλήσω 200+ ευρώ πιο κάτω για να φύγει, όπως γράφει και ένας στο Σκρουτζ. 
Αν το vivo x80 pro είχε τον ασήμαντο 10Χ περισκοπικο φακό θα το είχα πάρει. Συν ότι έχει κουτί με όλα τα παρελκόμενα μέσα. Από προβλήματα δεν έχω διαβάσει κάτι, φαίνεται αξιόπιστο κινεζικό.  Φυσικά το s22 ειναι πιο πανέμορφο.
Αν είναι διατεθειμένος κάποιος να έχει ενάμιση χιλιάρικο στην άκρη και να δοκιμάζει όλες τις ναυαρχίδες  για ένα δύο τεσσερις μήνες , είναι το τέλειο. Το παίρνει 1200, το πουλάει 1000, βάζει αλλά 200 και παίρνει το άλλο.
Αν έχει σκοπό να το κρατήσει 2 και 3 χρόνια, καλύτερα να περιμένει όλες τις αναβαθμίσεις που θα τελειοποιήσουν το κινητό, και μετά από 6+ μήνες από τη κυκλοφορία του, να το αγοράσει, και σφραγισμένο. Με την ίδια λογική βέβαια κάποιος θα ήταν καλύτερα σήμερα να αγοράσει το s21. Θα ζηλεύει το 22 αλλά το 21 θα έχει λύσει όλα τα προβλήματα, ίσως. Του χρόνου πάλι τα ίδια. Θα ζηλεύει το 23 και δε θα σκέφτεται το 22.
Χαχαχα!!! "I see dead people..."
Ένα σωρό προβλήματα? Και λίγα λες! Άπειρα είναι τα προβλήματα! Προσπάθησα να τα μετρήσω και δεν τα κατάφερα!

Εγώ προσωπικά δεν έχω πουλήσει κανένα κινητό μου. Δίνω στην οικογένεια. Οπότε δεν δίνω δεκάρα, για την μεταπωλητικη αξία τους. Το κινητό είναι απλά κορυφή! Δεν είναι ανάγκη να το αγοράσουν όλοι. Και δεν με αφορά. Ο καθένας μπορεί ελεύθερα να αγοράσει ότι θέλει!

Δηλαδή έχω αγοράσει πχ. μια Porche και θα κάθομαι να ακούω τον μίζερο που δεν έχει μια να λέει ότι τα porche δεν βγήκαν καλά ή α ακούω τον κάτοχο μιας άλλης καλής μάρκας αυτοκινήτου ότι δεν είναι καλά τα porche!
Ναι δεν είναι καλά! Είναι χάλια.

Μάπα το κινητό λέμε! Το χειρότερο! Μακρια..... Οκ? Ηρεμήσατε τώρα?
Ίσως αν γράψουμε όλοι όσοι δεν καθόμαστε να γράφουμε τελευταία, ότι το κινητό είναι χάλια, να ηρεμήσουν τα τρολ, να ικανοποιηθεί ο εγωισμός ορισμένων, να ησυχάσουν οι αλεπούδες που τα κάνουν κρεμαστάρια, ΚΑΙ επιτέλους να ηρεμήσουμε και εμείς με την μπαχατελα που αγοράσαμε! Δεν υπάρχει άλλη λύση! Παραδεχτείτε το! Μην ντρέπεστε! Αγοράσαμε μάπα κινητο!
#Metoo samsung


Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pank said:

Δηλαδή έχω αγοράσει πχ. μια Porche και θα κάθομαι να ακούω τον μίζερο που δεν έχει μια να λέει ότι τα porche δεν βγήκαν καλά ή α ακούω τον κάτοχο μιας άλλης καλής μάρκας αυτοκινήτου ότι δεν είναι καλά τα porche!
Ναι δεν είναι καλά! Είναι χάλια.

Ποιος μίλησε για τη Samsung; Για ένα από τα 1000 μοντέλα που έχει βγάλει μιλάμε... Για το απόλυτο κινητό, που θα έπρεπε να ήταν το καλύτερο, ΤΗΣ εταιρίας το 2022.

Τον Σεπτέμβριο του 2016 το καλύτερο κινητό της εταιρείας ήταν το galaxy note 7.  Τελικά ήταν; 

Δεν ειπε κάνεις ότι είναι χάλια. Θα συμφωνήσουν όλοι όμως κάποτε ότι ήταν μέτριο (Σε σχέση με άλλα μοντέλα της εταιρείας πάντα). Δεν είναι να έχεις μόνο τη φωτεινότερη οθόνη της αγοράς..

Και θα το ξαναπώ, είναι πανέμορφο. Αυτό και το galaxy note 10 plus, σχεδιαστικά, υποκειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! "I see dead people..."
Ένα σωρό προβλήματα? Και λίγα λες! Άπειρα είναι τα προβλήματα! Προσπάθησα να τα μετρήσω και δεν τα κατάφερα!

Εγώ προσωπικά δεν έχω πουλήσει κανένα κινητό μου. Δίνω στην οικογένεια. Οπότε δεν δίνω δεκάρα, για την μεταπωλητικη αξία τους. Το κινητό είναι απλά κορυφή! Δεν είναι ανάγκη να το αγοράσουν όλοι. Και δεν με αφορά. Ο καθένας μπορεί ελεύθερα να αγοράσει ότι θέλει!

Δηλαδή έχω αγοράσει πχ. μια Porche και θα κάθομαι να ακούω τον μίζερο που δεν έχει μια να λέει ότι τα porche δεν βγήκαν καλά ή α ακούω τον κάτοχο μιας άλλης καλής μάρκας αυτοκινήτου ότι δεν είναι καλά τα porche!
Ναι δεν είναι καλά! Είναι χάλια.

Μάπα το κινητό λέμε! Το χειρότερο! Μακρια..... Οκ? Ηρεμήσατε τώρα?
Ίσως αν γράψουμε όλοι όσοι δεν καθόμαστε να γράφουμε τελευταία, ότι το κινητό είναι χάλια, να ηρεμήσουν τα τρολ, να ικανοποιηθεί ο εγωισμός ορισμένων, να ησυχάσουν οι αλεπούδες που τα κάνουν κρεμαστάρια, ΚΑΙ επιτέλους να ηρεμήσουμε και εμείς με την μπαχατελα που αγοράσαμε! Δεν υπάρχει άλλη λύση! Παραδεχτείτε το! Μην ντρέπεστε! Αγοράσαμε μάπα κινητο!
#Metoo samsung


Έχεις θέμα κατανόησης γραπτού λόγου και διαχείρισης τών νεύρων σου.
Δεν έθαψε την συσκευή , μια σκέψη ανέλυσε.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μίλησε για τη Samsung; Για ένα από τα 1000 μοντέλα που έχει βγάλει μιλάμε... Για το απόλυτο κινητό, που θα έπρεπε να ήταν το καλύτερο, ΤΗΣ εταιρίας το 2022.
Τον Σεπτέμβριο του 2016 το καλύτερο κινητό της εταιρείας ήταν το galaxy note 7.  Τελικά ήταν; 
Δεν ειπε κάνεις ότι είναι χάλια. Θα συμφωνήσουν όλοι όμως κάποτε ότι ήταν μέτριο (Σε σχέση με άλλα μοντέλα της εταιρείας πάντα). Δεν είναι να έχεις μόνο τη φωτεινότερη οθόνη της αγοράς..
Και θα το ξαναπώ, είναι πανέμορφο. Αυτό και το galaxy note 10 plus, σχεδιαστικά, υποκειμενικά.
Η Samsung βγάζει το τηλέφωνο που αναφέρεις παραπάνω, το πόρσε,όπως το χαρακτηρίζει παραπάνω το παιδί, και όχι κάποιος άλλος.
Αν ο επόμενος snap λύσει τα προβλήματα ούτε εσύ ούτε εγώ το ξέρουμε.
Έχει ακόμα προβλήματα το τηλέφωνο; Που τα είδες; Επειδή μπαίνουν κάποιοι και γράφουν διάφορα χωρίς αποδείξεις;
Στο skroutz είναι πικρή ιστορία του κάθε άσχετου. Εδώ εκθειάζουν με πείσμα τη σοκοφρετα και όταν ο άνθρωπος από εδώ έγραψε τον πόνο του, του είπαν ότι μπαίνει το σάπιο μήλο να γράψει κακοήθειες για το μοναδικό τους....
Κάθε 4 μήνες... αναφέρεσαι στο 0,1% των χρηστών.
Η cosmote είχε προβλήματα με πολλά τηλέφωνα όπως και με την πιστοποίηση της για το 5g.
Όποιος νομίζει ότι κάτι τον ενοχλεί απλά δεν αγοράζει. Στο επόμενο ή κάποιο άλλο. Και ειλικρινά δε θα είχα ασχοληθεί αν δεν είχες κάνει quote το δικό μου ποστ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι το κορυφαίο android overall. Αν σε ενδιαφέρει μόνο η κάμερα μπορείς να κοιτάξεις και vivo x80 pro και ίσως και το Xiaomi 12 s ultra αν έρθει Ελλάδα. Φυσικά και έχει ελαττώματα, όμως έχει και όλο το πακέτο. Από εκεί και πέρα, αν θες iOS, πας αλλού. Εγώ θα περίμενα σχετικές εκπτώσεις/ προσφορές και πάλι το ίδιο θα έπαιρνα. Μην κοιτάς σε ξένα fora που το συγκρίνουν με το 13 pro max σε χώρες που το s22u είναι ακόμη και ακριβότερο. Στην Ελλάδα, με εκπτώσεις/προσφορές/καλούδια, σου βγαίνει στην ουσία αρκετά πιο κάτω σε τιμή. Κάτσε να δεις που θα παίζει το 14 pro max και θα καταλάβεις ότι η τιμή είναι σημαντικα αυξημένη

Εγώ επιμένω ότι θα περίμενα το κατι παραπάνω από τη συνεργασία με την amd στη gpu. Δεν καταλαβαίνω προς τι όλος αυτός ο θόρυβος τελικά. Κατά τα άλλα, είναι η πιο πλήρης συσκευή. Και ναι, ακόμη και τα 5 χρόνια υποστήριξη με 4 major updates είναι πολύ σημαντική παράμετρος σε αυτές τις τιμές. Εξαιρετικό και το vivo και vfm στα 1000 ευρώ, εμένα όμως τα μόνο 2 major updates θα με φρεναραν.

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συνέχεια να γράφουν όλοι οτι δεν κάνει κλήσεις με cosmote ,ακομα κ τώρα.  Εντάξει υπήρχε στην αρχή πρόβλημα, οπως υπήρχε στα πιο πολλά τηλέφωνα της Samsung που πήραν την 12. Εγω το εχω με cosmote κ δεν ειχα ποτε χαμενες κλήσεις, με το volte ανοιχτο. Το μονο που εχω δει ειναι οτι με  5G δεν εχω δει πανω απο 600mbs σε τεστ ταχύτητας. Ακομα κ με Vodafone  υπήρχαν θεματα επειδή ειχαν μεσα την εφαρμογή της vodafone για να βλεπουν το υπόλοιπο, έχαναν κλήσεις.  Αν προσέξουμε λιγο στο εξωτερικό που εχουν χρονια υποδομές με κεραίες δεν είχαν τοσα προβλήματα.  Εντάξει δεν λεω, φταίει κ η Samsung που έτρεξε να δώσει την 12 πρώτη κ ιδικά στην καινούργια της ναυαρχίδα χωρίς να την τεστάρει. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Το vivo δεν είναι vfm γιατί στο skroutz έχει 180 κάτω και στο best price είναι ακριβότερο. Ξύπνησαν και οι Κινέζοι και πουλάνε ακριβά με την μηδέν υποστήριξη τους στα αμφιλεγόμενα τηλέφωνα τους. Άλλωστε οποιοδήποτε τηλέφωνο που έχει χαρακτηριστικά ναυαρχίδας φτάνει το χιλιάρικο πια σε οποιαδήποτε εταιρεία. Εδώ η άλλη χωρίς 5g και Google services θέλει χιλιάρικα. Φαντάσου να είχε κιόλας.
Φίλε dark συμφωνώ. Το τέλειο τηλέφωνο απλά δεν υπάρχει!! Απλά αυτό είναι γενικά το καλύτερο Android αυτή τη στιγμή και με την υποστήριξη για χρόνια της εταιρείας. Ευτυχώς και σε αυτό μιμήθηκε την apple για τον ανταγωνισμό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, galactob said:

Βλέπω συνέχεια να γράφουν όλοι οτι δεν κάνει κλήσεις με cosmote ,ακομα κ τώρα.  Εντάξει υπήρχε στην αρχή πρόβλημα, οπως υπήρχε στα πιο πολλά τηλέφωνα της Samsung που πήραν την 12. Εγω το εχω με cosmote κ δεν ειχα ποτε χαμενες κλήσεις, με το volte ανοιχτο. Το μονο που εχω δει ειναι οτι με  5G δεν εχω δει πανω απο 600mbs σε τεστ ταχύτητας. Ακομα κ με Vodafone  υπήρχαν θεματα επειδή ειχαν μεσα την εφαρμογή της vodafone για να βλεπουν το υπόλοιπο, έχαναν κλήσεις.  Αν προσέξουμε λιγο στο εξωτερικό που εχουν χρονια υποδομές με κεραίες δεν είχαν τοσα προβλήματα.  Εντάξει δεν λεω, φταίει κ η Samsung που έτρεξε να δώσει την 12 πρώτη κ ιδικά στην καινούργια της ναυαρχίδα χωρίς να την τεστάρει. 

Που το βλέπεις συνέχεια φίλε μου?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, galactob said:

Βλέπω συνέχεια να γράφουν όλοι οτι δεν κάνει κλήσεις με cosmote ,ακομα κ τώρα.  Εντάξει υπήρχε στην αρχή πρόβλημα, οπως υπήρχε στα πιο πολλά τηλέφωνα της Samsung που πήραν την 12. Εγω το εχω με cosmote κ δεν ειχα ποτε χαμενες κλήσεις, με το volte ανοιχτο. Το μονο που εχω δει ειναι οτι με  5G δεν εχω δει πανω απο 600mbs σε τεστ ταχύτητας. Ακομα κ με Vodafone  υπήρχαν θεματα επειδή ειχαν μεσα την εφαρμογή της vodafone για να βλεπουν το υπόλοιπο, έχαναν κλήσεις.  Αν προσέξουμε λιγο στο εξωτερικό που εχουν χρονια υποδομές με κεραίες δεν είχαν τοσα προβλήματα.  Εντάξει δεν λεω, φταίει κ η Samsung που έτρεξε να δώσει την 12 πρώτη κ ιδικά στην καινούργια της ναυαρχίδα χωρίς να την τεστάρει. 

To 5g σπάνια το ανοίγω αλλά σε speedtest είδα πάνω απο 1200mbps με cosmote...μπορεί να ήμουν κοντά σε κεραία(δεν το έψαξα και δεν με ενδιέφερε)...χαμένες κλήσεις είχα και εγω στην αρχή αλλά περίπου 1 χαμένη κλήση την ημέρα(σε μια μέτρια μέρα έχω περίπου 40 κλήσεις)...αλλα απο τότε δεν θυμάμαι να έχω κάποιο πρόβλημα που να είπα μετάνιωσα για τα λεφτά που έδωσα...το κινητό λειτουργεί απροβλημάτιστα με αρκετά έντονη χρήση σαν επαγγελματικό και όλα γίνονται ακαριαία.(ναι είμαι λίγο περίεργος στο θέμα ταχύτητας κινητού).

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μεγάλες ταχύτητες με 5g το οποίο είναι μόνιμα ανοιχτό πια γιατί στην περιοχή μου έχει. Πάντως αυτό που παρατήρησα είναι ότι όλοι όσοι γραφανε για προβλήματα στην αρχή διάφορα τώρα δε γράφουν τίποτα. Ή έφτιαξε ή το πούλησαν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πως και πως σε ενα μηνα που θα ερθω Αθηνα να δοκιμασω το 5g. Γιατι εδω δεν βλεπω να το χουμε αμεσα αν σκεφτεις οτι στα περισσοτερα σημεια η καλη ταχυτητα του 4g+ ειναι 25-30 mb....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antwny said:

Που το βλέπεις συνέχεια φίλε μου?

Το είπα γιατί από την αρχή του θέματος το διάβαζα συχνά κ κάπου σαν να το είδα κ σε μια -2 σελίδες πίσω. Εκτός άμα ήταν από αυτούς που τρολαρουν το κινητό. Για μένα είναι άψογο κ ότι δεν έχω ψηλές ταχύτητες στο 5g μπορεί να φταίει γιατί έχω παλιά κάρτα sim ή μπορεί στο φοιτητικό πρόγραμμα που είμαι να κόβουν ταχύτητα ,για ευνόητους λόγους σε σχέση με τα κανονικά προγράμματα. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Το τέλειο κινητό...χμμμμ...

Ένα με απλά κουμπιά είναι το τέλειο κινητό για τον πατέρα μου στα 72 του.

Ένα με μεγάλη απλά οθόνη να παίζει για ένα μπέμπη.

Ένα που δεν σπάει με τίποτα για έναν που δουλεύει σκάβοντας σε κατασκευαστικη εταιρία. 

Τελικά για άλλη μια φορά θα πω ότι το τέλειο κινητό είναι αυτό που ταιριάζει σε καποιον. Και το ταιριάζει έχει να κάνει τόσο με τις ανάγκες του όσο και με την οικονομική του ικανότητα.

 

Όσο για το s22 ultra. Θα μιλήσω μόνο για το τι μου προσφέρει και το θεωρώ κορυφαίο για εμένα. Κάμερα στις καλύτερες. Οθόνη κορυφαία. Πιάσιμο και εξωτερική εμφάνιση ότι απλά μου αρέσει. Είναι ναυαρχίδα σε specs.

Φυσικά υπάρχουν και άλλα που μου αρέσουν. Ένα από αυτά το vivo x80 pro.

Αλλά....δεν έχει s pen. Ξεκίνησα το s pen με το note 10 plus, πέρασα στο note 20 ultra. Εγκατέλειψα για λίγους μήνες το s pen λόγω s21 ultra. Από αρχές Γενάρη έχω το fold 3 και δεν κουβαλούσα το s pen. Μετά την αγορά του s22 ultra απλά κατάλαβα ποσο χρήσιμο μου ήταν το s pen. Αποτέλεσμα ήταν να παρω θήκη για το fold 3 να έχω και σε αυτό κοντά το πενάκι του.

 

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ρε παιδιά ήθελα απλά να εξηγήσω σε κάποιους ότι απόλυτο κινητό δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το κινητό που ταιριάζει γάντι στον καθένα μας. Και δεν βρίσκω λόγο να γράφω σε νήμα κινητού το οποίο δεν ταιριάζει σε εμένα ότι δεν είναι καλό κινητό. Απλά δεν μπαίνω καν να διαβάσω. Διαβάζω μόνο τα νήματα για τις συσκευές που με ενδιαφέρουν που προφανώς ήδη πιστεύω ότι μου ταιριάζουν. Για τα άλλα νήματα δεν χάνω το χρόνο μου.

 

 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, miltos74 said:

Το τέλειο κινητό...χμμμμ...

Ένα με απλά κουμπιά είναι το τέλειο κινητό για τον πατέρα μου στα 72 του.

Ένα με μεγάλη απλά οθόνη να παίζει για ένα μπέμπη.

Ένα που δεν σπάει με τίποτα για έναν που δουλεύει σκάβοντας σε κατασκευαστικη εταιρία. 

Τελικά για άλλη μια φορά θα πω ότι το τέλειο κινητό είναι αυτό που ταιριάζει σε καποιον. Και το ταιριάζει έχει να κάνει τόσο με τις ανάγκες του όσο και με την οικονομική του ικανότητα.

 

Όσο για το s22 ultra. Θα μιλήσω μόνο για το τι μου προσφέρει και το θεωρώ κορυφαίο για εμένα. Κάμερα στις καλύτερες. Οθόνη κορυφαία. Πιάσιμο και εξωτερική εμφάνιση ότι απλά μου αρέσει. Είναι ναυαρχίδα σε specs.

Φυσικά υπάρχουν και άλλα που μου αρέσουν. Ένα από αυτά το vivo x80 pro.

Αλλά....δεν έχει s pen. Ξεκίνησα το s pen με το note 10 plus, πέρασα στο note 20 ultra. Εγκατέλειψα για λίγους μήνες το s pen λόγω s21 ultra. Από αρχές Γενάρη έχω το fold 3 και δεν κουβαλούσα το s pen. Μετά την αγορά του s22 ultra απλά κατάλαβα ποσο χρήσιμο μου ήταν το s pen. Αποτέλεσμα ήταν να παρω θήκη για το fold 3 να έχω και σε αυτό κοντά το πενάκι του.

 

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ρε παιδιά ήθελα απλά να εξηγήσω σε κάποιους ότι απόλυτο κινητό δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το κινητό που ταιριάζει γάντι στον καθένα μας. Και δεν βρίσκω λόγο να γράφω σε νήμα κινητού το οποίο δεν ταιριάζει σε εμένα ότι δεν είναι καλό κινητό. Απλά δεν μπαίνω καν να διαβάσω. Διαβάζω μόνο τα νήματα για τις συσκευές που με ενδιαφέρουν που προφανώς ήδη πιστεύω ότι μου ταιριάζουν. Για τα άλλα νήματα δεν χάνω το χρόνο μου.

 

 

για πες λιγο το πενακι που το χρησιμοποιεις συνηθως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...