Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά μια ερωτησούλα. Στην μνήμη cash περιλαμβάνονται και οι αποθηκευμένοι κωδικοί των Internet από τα καταστήματα ή του σπιτιού ? Έλεγα να καθαρίσω την cash μνήμη και δεν ξέρω τι "αποθηκεύει"  εκεί 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Dark_Lord said:

Στο συγκεκριμένο βίντεο συγκρίνει νομίζω μια όχι τελική έκδοση του android 13 για το s22 ultra (εκτός αν έχει βγει επίσημα και εχω χάσει την μπάλα) απέναντι στο iOS 16 που βγαίνει σε λίγες ημέρες. Εννοείται ότι έχει περιθώριο βελτίωσης και ναι, εννοειται ότι το iOS θα είναι πάντα πιο smooth

Δεν αντιλέγω, το ανέφερα στο σχόλιό μου. Το βίντεο το ανέβασα για να δείξω ακριβώς τι αντιμετωπίζω με τη δική μου συσκευή καθημερινά και διαρκώς, που δε φοράμε beta version την έκδοση 12. Υποτίθεται ότι η 13 είναι άλλος κώδικας και βλέπω ότι ακόμα και στην πρώιμη έκδοση διατηρεί τα ίδια λαγκς στα ίδια σημεία. Αυτό το σπάσιμο στο άνοιγμα κλείσιμο της κάμερας δεν μπόρεσε να το φτιάξει ακόμα και αισθάνομαι beta tester του android 12 one ui. Δε θα συζητήσω καν τις εναλλαγές εφαρμογών με τα gestures, εκεί απλά ο λόξιγκας του s4 στο s22...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .Από χθες που χρησιμοποίησα πολύ ώρα το Maps μου βγάζει συνέχεια το battery Guardian ενημέρωση ότι "χάρτες has occurred an issue"

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση.Την έβαλα σε deep sleep αλλά εξακολουθεί και μου το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μία παρατήρηση δεν ξέρω αν το έχετε διαπιστώσει η έχει ήδη συζητηθεί.

Όταν έχεις ενεργοποιήσει την προσαρμόσιμη φωτεινότητα και είσαι έξω στον ήλιο το κινητό έχει μια απίστευτη φωτεινότητα.

Αν απενεργοποίησεις την προσαρμόσιμη φωτεινότητα και ενεργοποίησεις την επιπλέον φωτεινότητα η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή.

Κάντε το τεστ στον ήλιο και θα το διαπιστώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ο αλγόριθμος σωστά πράττει δίνει το maximum των Nits στο auto mode το  peak που λέμε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μία παρατήρηση δεν ξέρω αν το έχετε διαπιστώσει η έχει ήδη συζητηθεί.
Όταν έχεις ενεργοποιήσει την προσαρμόσιμη φωτεινότητα και είσαι έξω στον ήλιο το κινητό έχει μια απίστευτη φωτεινότητα.
Αν απενεργοποίησεις την προσαρμόσιμη φωτεινότητα και ενεργοποίησεις την επιπλέον φωτεινότητα η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή.
Κάντε το τεστ στον ήλιο και θα το διαπιστώσετε.
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, πάντα στην αυτόματη φωτεινότητα έχεις τα περισσότερα nits.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έξυπνη επιλογή με το πενάκι που από φωτογραφίες καταλαβαίνει αριθμούς και χαρακτήρες είναι μουρλια

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Antwny said:

Αυτή η έξυπνη επιλογή με το πενάκι που από φωτογραφίες καταλαβαίνει αριθμούς και χαρακτήρες είναι μουρλια

ποια?

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, azaaza said:

ποια?

 

Αν διαλέξεις την επιλογή έξυπνη επιλογή από το πενάκι (από τις λειτουργίες του) σε μια φωτογραφία που έχει αριθμούς πχ ΙΒΑΝ που μου έστειλαν χθες και τα διαλέξεις, θα σου βγάλει τους αριθμούς, κατευθείαν αντιγραφή και είσαι έτοιμος να το χρησιμοποιήσεις!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν διαλέξεις την επιλογή έξυπνη επιλογή από το πενάκι (από τις λειτουργίες του) σε μια φωτογραφία που έχει αριθμούς πχ ΙΒΑΝ που μου έστειλαν χθες και τα διαλέξεις, θα σου βγάλει τους αριθμούς, κατευθείαν αντιγραφή και είσαι έτοιμος να το χρησιμοποιήσεις!
σε ένα κείμενο /φώτο μπορείς να κάνεις copy μια σειρά;(οχι με νούμερα)
Link to comment
Share on other sites

σε ένα κείμενο /φώτο μπορείς να κάνεις copy μια σειρά;(οχι με νούμερα)
Δεν υπαστηριζει ελληνικα δυστυχως. Εξαγωγη κειμενου απο φωτο κανει με μεγαλη επιτυχια το google keep.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαστηριζει ελληνικα δυστυχως. Εξαγωγη κειμενου απο φωτο κανει με μεγαλη επιτυχια το google keep.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλησπέρα μπορείς έστω και σε πμ να μου εξηγήσεις πως μπορώ να πάρω κείμενο από φώτο μέσω Google keep ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορείς έστω και σε πμ να μου εξηγήσεις πως μπορώ να πάρω κείμενο από φώτο μέσω Google keep ;
Καλημερα. Εισαγεις τη φωτογραφια που θελεις σε μια σημειωση του keep, ανοιγεις τη φωτο μεσα απο τη σημειωση, πατας τις 3 τελιτσες πανω δεξια και επιλεγεις "ληψη του κειμενου της εικονας".



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το "αυτόματη ενεργοποίηση wifi" γιατί μου το βγάζει αχνό;

Ενώ κάθε φορά που πήγαινα σε κάποιο χώρο που είχα συνδεθεί,ενεργοποιούνταν αυτόματα το wifi και συνδεόταν,τώρα δεν το κανει

Screenshot_20220827-154921_Settings.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: στα προηγουμενα κινητα που ειχα, οταν ενεργοποιουσα το mobile hotspot, υποχρεωτικα εκλεινε το wifi του κινητου. Εδω αυτο δεν συμβαινει, ΟΜΩΣ καποιες φορες δεν δινει ιντερνετ το κινητο στη συνδεδεμενη συσκευη (παροτι η αλλη συσκευη εχει συνδεθει στο mobile hotspot κανονιμα) αν εχω ανοιχτο το wifi στο κινητο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: στα προηγουμενα κινητα που ειχα, οταν ενεργοποιουσα το mobile hotspot, υποχρεωτικα εκλεινε το wifi του κινητου. Εδω αυτο δεν συμβαινει, ΟΜΩΣ καποιες φορες δεν δινει ιντερνετ το κινητο στη συνδεδεμενη συσκευη (παροτι η αλλη συσκευη εχει συνδεθει στο mobile hotspot κανονιμα) αν εχω ανοιχτο το wifi στο κινητο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


νομίζω στις ρυθμίσεις του Hotspot έχει επιλογή να παραμένει ανοιχτό το WiFi η όχι
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:
10 ώρες πριν, ddr2 said:
Να ρωτησω κατι: στα προηγουμενα κινητα που ειχα, οταν ενεργοποιουσα το mobile hotspot, υποχρεωτικα εκλεινε το wifi του κινητου. Εδω αυτο δεν συμβαινει, ΟΜΩΣ καποιες φορες δεν δινει ιντερνετ το κινητο στη συνδεδεμενη συσκευη (παροτι η αλλη συσκευη εχει συνδεθει στο mobile hotspot κανονιμα) αν εχω ανοιχτο το wifi στο κινητο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

νομίζω στις ρυθμίσεις του Hotspot έχει επιλογή να παραμένει ανοιχτό το WiFi η όχι

Εχεις δικιο, ειχα ενεργοποιησει την επιλογη "κοινη χρηση wifi".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειχα ενεργοποιησει την επιλογη "κοινη χρηση wifi".
και μιας και το ανέφερες πειράζει να το αφήσουμε όπως το είχες;δηλαδή να μην κλείνει το WiFi όταν ενεργοποιουμε το Hotspot ;
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ddr2 said:

Εχεις δικιο, ειχα ενεργοποιησει την επιλογη "κοινη χρηση wifi".

Εμένα δεν μου βγάζει κοινή χρήση wifi στις ρυθμίσεις του hotspot

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

και μιας και το ανέφερες πειράζει να το αφήσουμε όπως το είχες;δηλαδή να μην κλείνει το WiFi όταν ενεργοποιουμε το Hotspot ;
Δεν ξερω. Ισως με αυτη την επιλογη να γινεται απλως ενα repeater το κινητο και να μη δινει απο τα data της κινητης. Ισως, δεν ξερω.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα δεν μου βγάζει κοινή χρήση wifi στις ρυθμίσεις του hotspot
Ειναι στις συνθετες ρυθμισεις του hotspot

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ddr2 said:

Ειναι στις συνθετες ρυθμισεις του hotspot

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot?ούτε συνθετες ρυθμίσεις βρισκω    

Edit το βρήκα αλλά είναι ενεργοποιημένο και είναι επίσης αχνό.δεν μπορώ να το πειραξω

 

 

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Strofigkas said:

Μπορείς να βάλεις ένα screenshot?ούτε συνθετες ρυθμίσεις βρισκω    

Edit το βρήκα αλλά είναι ενεργοποιημένο και είναι επίσης αχνό.δεν μπορώ να το πειραξω

 

 

Ναι ε? Δεν ξερω γιατι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ddr2 said:

Ναι ε? Δεν ξερω γιατι.

Τελικά δεν μπορούσα να το πειραξω γιατί ήταν ενεργοποιημένο το αυτόματο hotspot

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...