Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα μετά από σχεδόν μια σεζόν ήρθε η ώρα μου να αποχωριστώ το s 22 ultra μου καθώς γλυκό κοιτάζω το fold 4 πριν από αυτό είχα το fold 2 η ερώτησή μου είναι η εξής το κινητό είναι αγορασμένο τις πρώτες μέρες που παρουσιάστηκε από τον Κωτσόβολο είναι το 12 256 είναι σε άριστη κατάσταση έχω τα buds pro αχρησιμοποίητα και έχω γύρω στις 5-6 θήκες επίσης από τον Κωτσόβολο έχω και εγγύηση για την οθόνη που λήγει όταν κλείσει χρόνο το κινητό η ερώτησή μου είναι η εξής ποια θα ήταν μία λογική τιμή για να το πουλήσω;
Καλησπέρα buds pro 50 ευρώ, s22 ultra ανάλογα πάντα την κατάσταση στο ενδεχόμενο αυτό θα υποθέσουμε ότι είναι αψεγάδιαστη η συσκευή..άρα τιμή 800- 850 γιατι ειναι και η παλαιοτητα που παιζει μεγαλο ρολο... θήκες όλες μαζί κάπου στα 50... άρα αξεσουάρ και κινητό λογική τιμή είναι 950 εσύ βάλτο 990 γιατί θα σου κάνουνε παζάρια για τα χρήματα που ζητάς.
Τόσο θα το έβαζα εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν να γράψω και εγώ για την συσκευή κάποια πράγματα.. 12/ 256gb.
Την έχω 20 μέρες περίπου είμαι heavy user δηλαδή μέσα στη μέρα θα μπω internet ,θα παίξω παιχνίδια τύπου war zone ,pubg, diablo , fortnite , κτλ.
Συνδεδεμένα buds pro και ρολόι gt3 pro . Τοποθεσία ανοιχτή δεδομένα 4g όχι 5g , ανάλυση στη μεσαία ποιότητα φωτισμός αυτόματος..
Με όλα αυτά μπαταρια μου βγάζει την μέρα και το βάζω 10 με 20 τα % το βράδυ για φορτιση..
3 πράγματα με χαλάνε στην όλη συσκευή ο ήχος από τα ηχεία δεν είναι δυνατός η οθόνη όταν παίζεις games ζεσταίνεται υπερβολικά στην μεριά της μπροστινής κάμερας λογικά εκεί είναι η cpu ειναι κατι πολυ εκνευριστικο δεν το εχω παθει με αλλη ναυαρχιδα αυτο έχει κάποια lag στα games που με το fold 3 δεν τα είχα αυτά και το τελευταίο τα σπασίματα που κάνει στο browsing ... εκεί θέλει δουλίτσα..
Κατά τα άλλα η συσκευή είναι πάρα πολύ καλή σε όλα της δεν έχω αντιμετωπίσει κανενα μα κανένα άλλο θέμα παρα μονο μια φορα που εκλεισε στα καλα καθουμενα μονη της .. τεσπα την βρίσκω υπέρ πλήρες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





P30 pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sbxgr said:

Καλησπέρα buds pro 50 ευρώ, s22 ultra ανάλογα πάντα την κατάσταση στο ενδεχόμενο αυτό θα υποθέσουμε ότι είναι αψεγάδιαστη η συσκευή..άρα τιμή 800- 850 γιατι ειναι και η παλαιοτητα που παιζει μεγαλο ρολο... θήκες όλες μαζί κάπου στα 50... άρα αξεσουάρ και κινητό λογική τιμή είναι 950 εσύ βάλτο 990 γιατί θα σου κάνουνε παζάρια για τα χρήματα που ζητάς.
Τόσο θα το έβαζα εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε να είσαι καλά κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι δύσκολα θα φύγει σε τέτοια τιμή, όταν καινούργια έχει 950 θα το σκεφτεί κάποιος να την πάρει μεταχειρισμένη, μπορεί να έχει προίκα μαζί αλλά όλοι την συσκευή κοιτάνε, βάλτο και βλέπεις πως θα πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε να είσαι καλά κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ
Γνώμη μου μη το πάρεις ακόμα περίμενε μέχρι black Friday θα το βγάλουν με πολύ καλή προσφορά έτσι κάνουν με τη σειρά fold..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sbxgr said:

Γνώμη μου μη το πάρεις ακόμα περίμενε μέχρι black Friday θα το βγάλουν με πολύ καλή προσφορά έτσι κάνουν με τη σειρά fold..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σίγουρα θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα να δω κ τι  θα λέει κ το 14iphone

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα να δω κ τι  θα λέει κ το 14iphone
Το πιο προβλέψιμο τηλέφωνο είπες. Ότι ακριβώς έλεγε το 12 και το 13 που ήταν όμοια! Τι περιμένεις να αλλάξει. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι τύχη μήπως έχει οθόνη Samsung....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεστ μπαταριας δυνατο σημερα. Εφυγα απο το σπιτι το πρωι 90%. Εφαγε 3ωρο σε καραβι με δεδομενα με κακο σημα. Συν φωτος ολη μερα και χρηση gps και αλλα δεδομενα και παραλια με 32 βαθμους χωρις να ανεβασει θερμοκρασια. Γυρισα στο δωματιο με 41%... Ωρες οθονης δεν εχουν νοημα. Το λιωσα ολη μερα....

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω φετος μεγαλη τουμπα στην τιμη , κρατησε μια διετια λιγο τις τιμες η Sammy ...
Στις μεταπωλησεις μπολικη χασουρα φετος ( για οσους αλλαζουμε συσκευή στο χρονο)...δυστυχως








🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω φετος μεγαλη τουμπα στην τιμη , κρατησε μια διετια λιγο τις τιμες η Sammy ...
Στις μεταπωλησεις μπολικη χασουρα φετος ( για οσους αλλαζουμε συσκευή στο χρονο)...δυστυχως









Που τη βλέπεις την τούμπα; Και πέρυσι στην ίδια τιμή μεταπώλησης είχε το 21 και κρατιέται ακόμα ψηλά. Όπως κι αυτό, ειδικά από εκεί που αγοράζει και ξέρει ο περισσότερος κόσμος. Μαγαζιά και Σκρουτζ. Δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα από πέρυσι τουλάχιστον.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μια διαφορα απο περσι 50 με 70€ περιπου και η ταση οπως βλεπω να πεφτει και πιο κατω...

Το fold 4 1370€ αυτη τη στιγμη στο best price και το S21 ultra ακριβοτερο απο S22 ultra...

Δεν υπαρχει λογικη πολλες φορες στις τιμολογησεις της Sammy...


14 χρονια με Sammy τηλεφωνα επιβεβαιωνεται οτι δεν συμφερει να παρεις day one συσκευη ...
Σε αντιθεση Δυστυχως με το μηλο που καλως οι κακως οι τιμες ειναι τσιμεντο....


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μια διαφορα απο περσι 50 με 70€ περιπου και η ταση οπως βλεπω να πεφτει και πιο κατω...

Το fold 4 1370€ αυτη τη στιγμη στο best price και το S21 ultra ακριβοτερο απο S22 ultra...

Δεν υπαρχει λογικη πολλες φορες στις τιμολογησεις της Sammy...


14 χρονια με Sammy τηλεφωνα επιβεβαιωνεται οτι δεν συμφερει να παρεις day one συσκευη ...
Σε αντιθεση Δυστυχως με το μηλο που καλως οι κακως οι τιμες ειναι τσιμεντο....



Αν ειναι να αγοραζεις ενα τηλέφωνο και να σκέφτεσαι την αξία που θα το δώσεις όταν το δώσεις τότε ανήκεις στους χομπιστες ... τι εννοώ με αυτό; εννοώ ότι κρατάς την συσκευή 1 2 3 μήνες και μετά την δίνεις.. τότε δεν είναι για σένα αυτές οι συσκευές είναι να κρατάς μόνο iphone .. τεσπα θέλω να πω ότι υπάρχουν και κάποιοι εδώ που αγοράζουν την συσκευή και την κρατάνε τουλάχιστον για 3 χρόνια και δεν τους νοιάζει η μετά αξία.. μη δικαζουμε έτσι τις συσκευές.. θα συμφωνούσα με την χασούρα που κάποιος πχ αγόρασε το fold 4 day one 1900 και ξαφνικά μετά από 10 μέρες το βλέπει στα 1370.. ναι για εκείνον είναι χασούρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να αγοραζεις ενα τηλέφωνο και να σκέφτεσαι την αξία που θα το δώσεις όταν το δώσεις τότε ανήκεις στους χομπιστες ... τι εννοώ με αυτό; εννοώ ότι κρατάς την συσκευή 1 2 3 μήνες και μετά την δίνεις.. τότε δεν είναι για σένα αυτές οι συσκευές είναι να κρατάς μόνο iphone .. τεσπα θέλω να πω ότι υπάρχουν και κάποιοι εδώ που αγοράζουν την συσκευή και την κρατάνε τουλάχιστον για 3 χρόνια και δεν τους νοιάζει η μετά αξία.. μη δικαζουμε έτσι τις συσκευές.. θα συμφωνούσα με την χασούρα που κάποιος πχ αγόρασε το fold 4 day one 1900 και ξαφνικά μετά από 10 μέρες το βλέπει στα 1370.. ναι για εκείνον είναι χασούρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αλλαζω σχεδον αδιάλειπτα εδω και 14 χρονια Samsung συσκευη με την συμπληρωση ενος ετους αφου η προηγουμενη βγαινει προς πωληση ..
τις περισσοτερες φορες day one και αρκετες φορες η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη...
Στο μηλο απ την αλλη βλεπεις συσκευες με 2 , 2.5 χρονια στην πλατη και η απωλεια ειναι αρκετα μικροτερη ...

στο μηλο βλεπεις για παραδειγμα οτι σχεδον απο ολες τις προσφορες εκπτωσεων ειναι εκτος...

Τεσπα ..τα παραπανω ειναι προσωπικες αποψεις και εχουν να κανουν με τον τροπο και τον χρονο που αλλαζω εγω ( και αρκετοι αλλοι ισως) συσκευες ....

Δεν δικαζω συσκευη , αλλα την τιμολογιακη πολιτικη της Samsung που πολλες φορες παραλογιζεται..

Οποιος κραταει μια συσκευη πχ 2 και 3 χρονια σιγουρα δεν αντιμετωπιζει με τον ιδια οπτικη τα πραγματα,...


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 9:43 ΠΜ, costsa41 said:

Καλημέρα. Να μείνεις με το Α52 αν θέλεις μπαταρία γιατί δεν κάνουν τις ίδιες διεργασίες ούτε έχουν την ίδια οθόνη. Και είναι λογικό. Αν σε βολεύει μην το αλλάξεις. Απλά σε όλα τα υπόλοιπα το 22 είναι καλύτερο. Όπως το είπες απλά τίμιο είναι. Δεν υπάρχει σύγκριση με το 22 . Ο κάθε άνθρωπος σύμφωνα με τις ανάγκες του και το τι του αρέσει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστω για την απαντηση!
Ξερω τι εστι S22U αφου το ειχα παρει στην αρχες που κυκλοφορησε αλλα ηταν απο τοτε χαλια η μπαταρια του και το εδωσα...
Ηλπιζα οτι κατι θα αλλαζε αλλα μαλλον δεν...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση!
Ξερω τι εστι S22U αφου το ειχα παρει στην αρχες που κυκλοφορησε αλλα ηταν απο τοτε χαλια η μπαταρια του και το εδωσα...
Ηλπιζα οτι κατι θα αλλαζε αλλα μαλλον δεν...
Η μπαταρία του παίζει να είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία του!!! Αν βέβαια εσύ θέλεις διήμερο στη μπαταρία και σου το προσφέρει το άλφα τότε εννοείται εκείνο. Έχουμε πάρα πολλές φορές ανεβάζει σκριν με μπαταρία. Αν θέλεις πάνω από 6,30 ώρες με 7 για το 24 ωρο μπαταρία δε σου κάνει το 22. Δεν ξέρω εσύ τι εμπειρία είχες αλλά για μπαταρία ναυαρχίδας είναι τέλειο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του δεν είναι η μπαταρία ούτε το σήμα φυσικά και οι χαμένες κλήσεις που γράφουν ορισμένα μέλη. 

Το πρόβλημα του είναι η απαράδεκτη υλοποίηση του Ui το οποίο έχει σπασίματα λαγκς κλπ κάτι που το θεωρώ απαράδεκτο για κινητό ναυαρχίδα και πόσο Samsung σε αυτό το εύρος χρημάτων. Το scrolling του είναι επίσης απαράδεκτο η δε πολυδιαφημισμένη του οθόνη διαρκεί μονάχα ένα λεπτo  και τρία περίπου σε συνεχόμενη λειτουργία στην μέγιστη φωτεινότητα και μετά πέφτει σε υψηλά πάλι standards όχι όμως των 1750 nits που είναι στο peak. Το κινητό αυτό είναι κούκλα απ'έξω αλλά πανούκλα από μέσα με αυτό το @ουρδελο 4.1ui και ναι δεν είμαστε φυσικά τρολ που θα μας την πέσετε, ο Megatron ,ο Βαγγέλης και πόσα άλλα παιδιά έχουμε λατρέψει τη Σάμμυ από εποχή s7 series και μετά όπου σκορπούσε τρόμο και φόβο στον ανταγωνισμό... μαζί με τους Κινέζους "εξαφάνισαν" την συμπατριώτισσά τους lg και τον Κολοσσό Sony. Ένα πενάκι έχει μείνει για τους μερακλήδες χρήστες του και τίποτε άλλο για μένα προσωπικά,α και ο τηλεφακός για όσους δεν χρησιμοποιούν φωτογραφικές μηχανές....

πάντα καλοπροαίρετα γράφω... απλά αυτή η θεοποίηση δεν αντέχεται ώρες ώρες.

Φτιαξτο όπως πρέπει να στα σκάσουμε μωρη Sammy....

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω για nits και fits . Εγώ αυτό που βλέπω είναι ένα κινητό με την καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο όσο και να το έχεις. Είναι σαν να διαβάζεις σε δωμάτιο με κανονικό φωτισμό. Ποτέ δεν υπήρξε κινητό με τέτοια οθόνη κάτω από τον ήλιο. Οπότε κούκλα έξω κούκλα μέσα. Το ui του είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν και τα σπασίματα θα με συγχωρέσετε αλλά εγώ δεν τα βλέπω καθόλου. Μπαταρία, θερμοκρασία στα καλύτερα της. Κι εγώ μετά το διάλειμμα με την htc lg πήγα samsung κι έχω άποψη έχοντας αρκετά από τα προηγούμενα τηλέφωνα της. Αυτό είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει!!!! Και δεν πρέπει να μιλάμε για τις υλοποιήσεις της εταιρείας γιατί όταν πέρυσι όλοι είχαν πρόβλημα με τον 888 μόνο το 21 ήταν ότι καλύτερο είχε κυκλοφορήσει με αυτόν τον επεξεργαστή. Όπως πολλές φορές έχω γράψει αν είχα το παραμικρό πρόβλημα θα είχα γυρίσει το τηλέφωνο πίσω και θα πήγαινα αλλού!! Δεν έχω την υπομονή κάποιων όταν έχω πληρώσει τέτοιο ποσο. Δεν έχω πρόβλημα με τίποτα και με κανέναν απλά θέλω τα χρήματα μου να πιάνουν τόπο. Δεν βλέπω όμως την ίδια ευαισθησία στα νήματα των τηλεφώνων που έχετε για το one ui . Εκεί δεν έχω δει κάτι αρνητικό αλλά πολλά θετικά και μόνο. Εδώ βρίσκετε και τα λέτε όλα. Δεν καταλαβαίνω όμως το γιατί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κώστα δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι, ο καθένας μας, το κάθε μέλος διατυπώνει και γράφει αυτό που έχει αποκομίσει και αυτό που έχει εισπράξει από την εμπειρία του με την συσκευή. Θεωρώ ότι έχει δουλειά ακόμη σε λεπτομέρειες που για άλλους είναι εξεζητημένες και για άλλους δεδομένες και προαπαιτούμενες σε ένα τέτοιο εύρος τιμών. Απλά και όμορφα, ο καθένας βάζει τον πήχη εκεί που θεωρεί με τα δικά του στάνταρτ.  😉

Κι όπως έχω γράψει κατ επανάληψη το κινητό είναι κόσμημα κατασκευαστικα και εμφανισιακά!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κώστα δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι, ο καθένας μας, το κάθε μέλος διατυπώνει και γράφει αυτό που έχει αποκομίσει και αυτό που έχει εισπράξει από την εμπειρία του με την συσκευή. Θεωρώ ότι έχει δουλειά ακόμη σε λεπτομέρειες που για άλλους είναι εξεζητημένες και για άλλους δεδομένες και προαπαιτούμενες σε ένα τέτοιο εύρος τιμών. Απλά και όμορφα, ο καθένας βάζει τον πήχη εκεί που θεωρεί με τα δικά του στάνταρτ. 
Κι όπως έχω γράψει κατ επανάληψη το κινητό είναι κόσμημα κατασκευαστικα και εμφανισιακά!
Συμφωνώ απόλυτα αλλά δε βλέπω το λόγο γιατί το one ui στο s21 fe να είναι τέλειο και σε αυτό όχι. Ίσως οι ευαισθησίες να διαφέρουν από τηλέφωνο σε τηλέφωνο όπως και το ui να είναι άλλο εκεί και άλλο εδώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θες η μεγαλύτερη οθόνη που "ξεγυμνώνει" ατέλειες, θες η 2Κ ανάλυση πιθανόν και η νέα συνεργασία AMD & Samsung να μην έχει το αναμενόμενο αποτέλεσμα.  Όχι ότι κι εκεί δεν υπάρχουν θέματα στους τομείς που έγραψα απλά δεν είναι τόσο έντονα και εμφανή θεωρώ. Τον Απρίλιο Μάιο δεν θυμάμαι πότε ακριβώς τα είχα γράψει τα είχα χώσει κανονικά, από Ιούνιο και μετά όμως υπήρξε σημαντική βελτίωση πάντα για το s21 fe μιλάω. Δεν χαϊδεύω αυτιά απλά αλλιώς 1000+ για κούτα κινητό κι αλλιώς 400...

Εγώ αν ήταν ομαλό όπως το θέλουν τα μάτια μου δεν υπήρχε περίπτωση να το έδινα το S22u και πάντα όπως έχω γράψει δοκιμάζω δίπλα δίπλα τα κινητά που θέλω να κρατήσω για δέκα μέρες και παραπάνω.  Αυτά και τέρμα το ανούσιο Vs μιας και το Ultra είναι το top high end κινητό της εταιρείας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Γιατί όταν κάνω συγχρονισμό στο Samsung cloud όταν θέλω μετά να το κλείσω μου λέει ότι οι φωτογραφίες που έχουν ανέβει στο cloud δεν θα φαίνονται στην συλλογή, ενώ όταν το έχω ανοιχτό τα δείχνει σωστά. Τι μου έχει ξεφύγει; 

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και παραπανω ειμαι πελατης της εταιριας και πολλα χρονια μεσα στο οικοσυστημα με ολες τις συσκευες ( τηλεφωνο ,ταμπλετ,ρολοι, ακουστικα) .

Ενα πραγμα που ενοχλει και το εγραψα ειναι κατ με η αλλοπρόσαλλη τιμολογιακη πολιτικη ...

Ενα δευτερο ειναι και η ασταθης εξελιξη των συσκευων που περιγραφει και ο φιλος@konakis

Για παραδειγμα...

Χρονια η κατασταση με τους επεξεργαστες ....φτασαμε να περασουν τοσα χρονια για να γινει αυτο που επρεπε με την Qualcomm (απο την επομενη χρονια)

Ολα αυτα τα χρονια το "πειραμα" με δυο επεξεργαστες πρακτικα απετυχε....

Επισης...

Το S21 ultra ως υλοποιηση και τροπο λειτουργίας του oneui απο day one ηταν καλυτερο απο το S22 ultra .
Ανορθοξο φαινομενο φετος με αναφορες για χρηστες που ηταν ευχαριστημενοι και αλλες τοσες με προβληματα...

Προσωπικα ειδα και εγω σε διαφορες φασεις αλλαγη συμπεριφορας της συσκευης απο update σε update ...
Η βελτιωση της συσκευης δεν ηταν σταθερη....

Φτασαμε Σεπτεμβριο για να σκρολαρει το Twitter καπως ομαλα....











 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω αποφασισει οτι ειναι το τελευταιο κινητο ναυαρχιδα που αγορασα. Οχι επειδη δεν ειναι καλο, ειναι σουπερ. Απλα δεν μου χρειαζεται τοσο καλο κινητο... Και πρεπει να με τελειως ασχετος να μην βλεπω ολα τα αρνητικα που εχει. Οποτε γιατι να χω ναυαρχιδα?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, GMF80 said:

Εγω παντως εχω αποφασισει οτι ειναι το τελευταιο κινητο ναυαρχιδα που αγορασα. Οχι επειδη δεν ειναι καλο, ειναι σουπερ. Απλα δεν μου χρειαζεται τοσο καλο κινητο... Και πρεπει να με τελειως ασχετος να μην βλεπω ολα τα αρνητικα που εχει. Οποτε γιατι να χω ναυαρχιδα?

Εγω απ την αλλη εχω αρχισει  να ζυγιζω την μεταβαση στο μηλο ...

Πρεπει να παραδεχτουμε οτι στον τροπο λειτουργιας του ios  ολα ειναι υποδειγματικα καθε χρονο και σε βαθος χρονο η μεταπωλητικη αξια πολυ πιο σταθερη... 

Δεν ειναι οτι μ ευχαριστει 100% φυσικα , ψαχνω να βρω αν μπορω ν αντικαταστησω καποια βασικα που κανω στο android μεσα απο εφαρμογες του ios....

Προσπαθω να ζυγισω τα πραγματα και να βαλω κατω τα θετικα (σταθερη αποδοση , δυνατοτητα για μεγαλυτερη διακρεια κατοχης , καλυτερη μεταπωλητικη αξια ) και τα γνωστα αρνητικα (κλειστο λειτουργικο και οι ελαχιστες εναλλακτικες για να κανεις πραγματα που συνηθισες στο android)

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για 4 σχεδόν μήνες χρήσης, μπορώ να πω ότι είναι απαράδεκτο να βλέπω τέτοια θέματα σε ναυαρχίδα της Samsung με τέτοιο κόστος. Δεν με είχε συνηθίσει έτσι αυτή η εταιρία ποτέ στο παρελθόν.
Σπασίματα πολύ συχνά σε UI και κάποιες εφαρμογές (πχ tweeter), 1 επανεκκίνηση ενώ μιλούσα και ένα freeze ενώ είχα κλήση (δεν έχω cosmote) και δεν μπορούσα να ανοίξω την κλήση και αναγκάστηκα σε επανεκκίνηση. Και το χειρότερο όλων, 15 μέρες διακοπών σε παραλία και μόνιμα σε σκιά, όχι πάνω από 35 βαθμούς ποτέ, δεν κατάφερα να βγάλω φώτο, να βλέπω γενικά οθόνη, χωρίς να βάζω το χέρι από πάνω για την αντηλιά. Κι αυτό γιατί μου έριχνε την φωτεινότητα αυτόματα για την προστασία της συσκευής. Παιδιά, κάθε χρόνο πάω διακοπές, κάτω από τον ίδιο ίσκιο και πολλές φορές με περισσότερη ζέστη. Ποτέ δεν το είχα αντιμετωπίσει αυτό. Τι να τα κάνω τα nits αν δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω στις συνθήκες του καλοκαιριού στην ελληνική επικράτεια κιόλας; Δηλαδή μόνο στον ντάλα ήλιο του χειμώνα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...