Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παίδες έχει κανείς πρόβλημα με εφαρμογές μετά από αναβάθμιση μέσω galaxy store? 

Μου έκανε αναβάθμιση στην εφαρμογή hik vision για κάμερες καθώς και στου drone την dji fly και όταν πήγα να της ανοίξω μου έβγαζε σφάλμα και να γίνει εκκαθάριση μνήμης cache, παρόλα αυτά δεν έπαιζαν οι εφαρμογές μέχρι που τις κατέβασα από το ίδιο το site τους σαν apk και έπαιξαν. Αν δείτε και σχόλια στο store γράφουν όλοι ότι δεν παίζουν από τις 12 του μήνα. Φταίει κάτι άλλο ή η αναβάθμιση ?

Καλημέρα

 Λογικά η αναβάθμιση των εφαρμογών θα φταίει.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 21/4/2022 at 5:49 ΜΜ, nikosdoc said:

Έχω ρωτήσει και στο thread του Galaxy Watch 3, αλλά δεν πήρα απάντηση (είναι και πιο νωχελικό εκείνο...) και ρωτώ και εδώ μήπως έχει κάποιος το δικό μου συνδυασμό:

Συνέδεσα το s22 ultra με το galaxy watch 3. Όλα λειτουργούν εξαιρετικά εκτός από το γεγονός ότι δεν περνάει την πληροφορία των κωδικών του WiFi με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει απομακρυσμένη σύνδεση στο ρολόι.

Από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και του ρολογιού έχω ενεργοποιημένη την απομακρυσμένη σύνδεση όπως επίσης και την αποστολή των κωδικών wi-fi στο ρολόι. Προφανώς είναι και τα δύο συνδεδεμένα με τον ίδιο λογαριασμό samsung account. Χθες έκανα επαναφορά του ρολογιού και ενώ Όλα επανήλθαν κανονικά αυτό συνεχίζει να μη λειτουργεί...

Σε ελεύθερο Wifi το ρολόι συνδέεται, αλλά το κινητό δεν αναφέρει σύνδεση... και δεν μεταφέρονται κλήσεις, μηνύματα κλπ.

Καμιά ιδεα;

Πού θα μπορούσα να ρωτήσω για βοήθεια;

Το Galaxy Watch 3 πήγε στο σέρβις και έγινε αλλαγή πλακέτας εντός εγγύησης. 

Ωστόσο,  πάλι δεν δουλεύει το όλο σύστημα, και δεν μπορούν να μεταφερθούν οι κλήσεις από το κινητό στο ρολόι,  όταν το ρολόι είναι συνδεδεμένο με wifi  στο Samsung account. Ο λόγος που ξαναγράφω εδώ είναι ο εξης: Όταν συνδέω το S22u μου με άλλο ρολόι (συγκεκριμένα, με το Active2) όλα λειτουργούν στην εντέλεια. Άρα, το S22u μαλλον δεν έχει πρόβλημα. Επίσης, όταν συνδέω το GW3 με το S20 της συζύγου, πάλι λειτουργούν ολα τέλεια, και οι κλήσεις μεταφέρονται μέσω wifi και όλες οι ειδοποιήσεις αστραπιαία, συνεπώς ούτε το ρολόι έχει θέμα.

Άρα κάτι παίζει με τη σύνδεση S22u-GW3...

Φυσικά έχουν εγκατασταθεί και απεγκατασταθει όλες οι εφαρμογές, το Galaxy Wearable, εχει γινει φορματ στο ρολοι και μονο φορματ στο S22u δεν εχω κανει ακόμα, γεγονος που προσπαθω να αποφυγω...

Στο σέρβις δεν μπορούν να βοηθήσουν αφού όλα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά και μόνο η σύνδεση του συγκεκριμένου ρολογιού με το συγκεκριμένο τηλέφωνο χωλαίνει...

Πείτε μου καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το 3 μου το έκανε κατά καιρούς στο 21 ultra αυτό. Τη λύση που είχα βρει εγώ ήταν να κλείσω την απομακρυσμένη από το τηλέφωνο, αφού είχα καταργήσει το ρολόι και άρχιζα τη διαδικασία από την αρχή. Έτσι έφτιαχνε αλλά πάλι το έχανε κάποιες φορές. Έχει θέμα το ρολόι σε αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, winer said:

Καλημέρα

 Λογικά η αναβάθμιση των εφαρμογών θα φταίει.

προφανως απλα μου κανει εντυπωση τοση αστοχια σε ολες οσες πηραν αναβαθμιση 12 του μηνα, ενω αν κατεβασεις απο site κατασκευαστη παιζουν σωστα, οπως της dji και της hik vision Που ανεφερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

προφανως απλα μου κανει εντυπωση τοση αστοχια σε ολες οσες πηραν αναβαθμιση 12 του μηνα, ενω αν κατεβασεις απο site κατασκευαστη παιζουν σωστα, οπως της dji και της hik vision Που ανεφερα.

 

Φίλε εμένα μου χάλασε κάτι που είχα πάρει και κάνει 80 ευρώ. Συνήθως στην πανσέληνο 🌚 συμβαίνουν διάφορα περίεργα όπως είναι γνωστό ε μπορεί για αυτό να έγινε χαριτολογώντας πάντα.

Πάλι καλά! Εμένα μου κάνει εντύπωση που εξαφανίστηκε η εφαρμογή της samsung Galaxy enhance X από το galaxy store δεν μπορώ να καταλάβω γιατι την απέσυραν αφού ήταν πολύ καλή.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, winer said:

 

Φίλε εμένα μου χάλασε κάτι που είχα πάρει και κάνει 80 ευρώ. Συνήθως στην πανσέληνο 🌚 συμβαίνουν διάφορα περίεργα όπως είναι γνωστό ε μπορεί για αυτό να έγινε χαριτολογώντας πάντα.

Πάλι καλά! Εμένα μου κάνει εντύπωση που εξαφανίστηκε η εφαρμογή της samsung Galaxy enhance X από το galaxy store δεν μπορώ να καταλάβω γιατι την απέσυραν αφού ήταν πολύ καλή.

Σχετικά με την enhance X σήμερα την δούλεψα για κάμποση ώρα και ζεματουσε μέχρι και η οθόνη όση ώρα έκανα επεξεργασία κάποιες φωτο.και γενικότερα τελευταία ζεσταίνεται εύκολα το τηλέφωνο όχι μόνο στην πλάτη αλλά και μπροστά στην οθονη

 

 

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Strofigkas said:

Σχετικά με την enhance X σήμερα την δούλεψα για κάμποση ώρα και ζεματουσε μέχρι και η οθόνη όση ώρα έκανα επεξεργασία κάποιες φωτο.και γενικότερα τελευταία ζεσταίνεται εύκολα το τηλέφωνο όχι μόνο στην πλάτη αλλά και μπροστά στην οθονη

 

 

Πολυ σπαστικό αυτό.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την enhance X σήμερα την δούλεψα για κάμποση ώρα και ζεματουσε μέχρι και η οθόνη όση ώρα έκανα επεξεργασία κάποιες φωτο.και γενικότερα τελευταία ζεσταίνεται εύκολα το τηλέφωνο όχι μόνο στην πλάτη αλλά και μπροστά στην οθονη
 
 
Δεν είναι φυσιολογικό!! Ειδικά στην οθόνη που περιγράφεις. Κοίταξε τις εφαρμογές μην έχει κάποια κολλήσει, κάτι άλλο παράξενο και φυσικά αν έχεις αλλάξει κάτι τώρα τελευταία. Το δούλεψα κι εγώ για να δω πως και τι και όλα μια χαρά. Γενικά δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Δεν είναι φυσιολογικό!! Ειδικά στην οθόνη που περιγράφεις. Κοίταξε τις εφαρμογές μην έχει κάποια κολλήσει, κάτι άλλο παράξενο και φυσικά αν έχεις αλλάξει κάτι τώρα τελευταία. Το δούλεψα κι εγώ για να δω πως και τι και όλα μια χαρά. Γενικά δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μέχρι και κατά την διάρκεια κλήσης ζεσταίνεται 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Strofigkas said:

Μέχρι και κατά την διάρκεια κλήσης ζεσταίνεται 

φιλε ούτε εμένα τα κάνει αυτά. ίσως φταίει κάποια εφαρμογή.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, winer said:

φιλε ούτε εμένα τα κάνει αυτά. ίσως φταίει κάποια εφαρμογή.

Θα το ψάξω..

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Θα το ψάξω..

Στην θέση σου αν θες να ξέρεις εγώ θα έκανα clear cache μέσω recovery και αν δεν έφτιαχνε ούτε έτσι φίλε μου δυστυχώς θα είχα την επιλογή της επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν θέλω να σε επηρεάσω απλά αυτά θα έκανα εγώ.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνετε ποτέ επανεκκίνηση το κινητό; Εγώ δεν το κάνω και είπα σήμερα να το κάνω μια έτσι για το γαμωτο και μου πέταξε μια βελτιστοποίηση εφαρμογών ! Ποιος ξέρει από ποτέ είχα να το κάνω 😛

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antwny said:

Παιδιά κάνετε ποτέ επανεκκίνηση το κινητό; Εγώ δεν το κάνω και είπα σήμερα να το κάνω μια έτσι για το γαμωτο και μου πέταξε μια βελτιστοποίηση εφαρμογών ! Ποιος ξέρει από ποτέ είχα να το κάνω 😛

και εγώ σπάνια το κάνω παρότι έχει και ρύθμιση μέσα να κάνει αυτόματα όποτε θέλουμε εμείς😄

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτόματη επανεκκίνηση ποτέ δεν το κατάλαβα.. ούτε στο Xiaomi mi8 έκανα παλιότερα.. η σειρά s δε νομίζω να θέλουν επανεκκίνηση γενικά 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antwny said:

Αυτό με την αυτόματη επανεκκίνηση ποτέ δεν το κατάλαβα.. ούτε στο Xiaomi mi8 έκανα παλιότερα.. η σειρά s δε νομίζω να θέλουν επανεκκίνηση γενικά 

φίλε αν το έχω καταλάβει καλά και για να υπάρχει μέσα σαν επιλογή στις ρυθμίσεις μόνο καλό κάνει. Όπως κάνουμε π.χ. στον υπολογιστή και ξεκινάει σαν καινούργιος έτσι και το κινητό πιστεύω ανανεώνεται κλείνουν εφαρμογές που τρέχανε. Πιστεύω καλό είναι να κάνουμε μία στο τόσο αλλά κάτσε να μας απαντήσουν πιο ειδικοί.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Κακο δεν κανει σιγουρα  μια στο τοσο να κανεις μια επαννεκινηση...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο λειτουργεί όπως ένας υπολογιστής περίπου. Είναι μύθος το κάθε τόσο επανεκκίνηση. Από το 8 ακόμα ξεχνούσα να κάνω. Και ίσως από το 7 απλά δε θυμάμαι. Είναι, πιστεύω, μύθος ούτε αρχίζει από την αρχή αφού δε διαγράφει τίποτα μόνο κλείνει εφαρμογές κάτι που μπορείς να κάνεις κι από αλλού. Αυτό που κάνω πάντα , όπως στους υπολογιστές, είναι μετά από μια αναβάθμιση είτε λογισμικού είτε ασφαλείας κάνω μία με δύο επανεκκινήσεις. Μέχρι τώρα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα τηλέφωνο στο οτιδήποτε εκτός από το 10 plus που μια δεν έκατσε καλά μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού και είχε λίγο θέμα με τις χειρονομίες, όχι κάτι άλλο. Για μένα μπείτε λίγο στα αρχεία μου να δείτε τι σκουπίδι μαζεύουν και να κάνετε διαγραφή. Για μένα είναι καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Το τηλέφωνο λειτουργεί όπως ένας υπολογιστής περίπου. Είναι μύθος το κάθε τόσο επανεκκίνηση. Από το 8 ακόμα ξεχνούσα να κάνω. Και ίσως από το 7 απλά δε θυμάμαι. Είναι, πιστεύω, μύθος ούτε αρχίζει από την αρχή αφού δε διαγράφει τίποτα μόνο κλείνει εφαρμογές κάτι που μπορείς να κάνεις κι από αλλού. Αυτό που κάνω πάντα , όπως στους υπολογιστές, είναι μετά από μια αναβάθμιση είτε λογισμικού είτε ασφαλείας κάνω μία με δύο επανεκκινήσεις. Μέχρι τώρα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα τηλέφωνο στο οτιδήποτε εκτός από το 10 plus που μια δεν έκατσε καλά μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού και είχε λίγο θέμα με τις χειρονομίες, όχι κάτι άλλο. Για μένα μπείτε λίγο στα αρχεία μου να δείτε τι σκουπίδι μαζεύουν και να κάνετε διαγραφή. Για μένα είναι καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Και εγώ σπάνια έκανα συνήθως αν κολλούσε καμιά φορά. Μιλάω για όταν είχα s8 και μετά s20 ultra. Αλλά πάντα πρέπει μετά από μία αναβάθμιση να κάνουμε μία clear cache μέσω recovery και αυτό δεν το λέω εγώ εννοείται αλλά οι experts του XDA που λέγανε και το λόγο απλά δεν τον θυμάμαι.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Το τηλέφωνο λειτουργεί όπως ένας υπολογιστής περίπου. Είναι μύθος το κάθε τόσο επανεκκίνηση. Από το 8 ακόμα ξεχνούσα να κάνω. Και ίσως από το 7 απλά δε θυμάμαι. Είναι, πιστεύω, μύθος ούτε αρχίζει από την αρχή αφού δε διαγράφει τίποτα μόνο κλείνει εφαρμογές κάτι που μπορείς να κάνεις κι από αλλού. Αυτό που κάνω πάντα , όπως στους υπολογιστές, είναι μετά από μια αναβάθμιση είτε λογισμικού είτε ασφαλείας κάνω μία με δύο επανεκκινήσεις. Μέχρι τώρα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανένα τηλέφωνο στο οτιδήποτε εκτός από το 10 plus που μια δεν έκατσε καλά μεγάλη αναβάθμιση λογισμικού και είχε λίγο θέμα με τις χειρονομίες, όχι κάτι άλλο. Για μένα μπείτε λίγο στα αρχεία μου να δείτε τι σκουπίδι μαζεύουν και να κάνετε διαγραφή. Για μένα είναι καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τα αρχεία μου και απορρίμματα εννοείς φίλε μου;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. Είχα διαβάσει εδώ ότι στο Amazon έχει μια μεμβράνη για το κινητό μας που είναι πολύ καλή.Αν μπορεί κάποιος να γράψει ποια απ'ολες ειναι γιατί έβαλα από irepair και δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία μου και απορρίμματα εννοείς φίλε μου;
Μπες στα αρχεία μου και στα πρόσφατα αρχεία και ψάξε και τα υπόλοιπα. Θα δεις πόσα που δε χρειάζεσαι έχει μαζέψει.
Για μεμβράνη αυτή https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_3?crid=G1EAP2XIT341&keywords=imbzbk+s22+ultra&qid=1660502931&sprefix=Imbz%2Caps%2C270&sr=8-3

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris2k said:

Χαιρετώ την παρέα.. Είχα διαβάσει εδώ ότι στο Amazon έχει μια μεμβράνη για το κινητό μας που είναι πολύ καλή.Αν μπορεί κάποιος να γράψει ποια απ'ολες ειναι γιατί έβαλα από irepair και δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος.

https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_3?crid=2D6KZIC4SCS70&keywords=s22+ultra+displayschutz&qid=1660511111&sprefix=s22+ultra+screen%2Caps%2C159&sr=8-3

Α στην έγραψε και ο φίλος από πάνω δεν το είδα..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Για όλους όσους νομίζουν ότι έχουν καλή κάμερα στο κινητό τους. Απόλυτο σκοτάδι και ουρανός!! Τι Χαβάη και κάτι αλλά ....067bae71cdf1eb515cc44bb576db6314.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, costsa41 said:

Για όλους όσους νομίζουν ότι έχουν καλή κάμερα στο κινητό τους. Απόλυτο σκοτάδι και ουρανός!! Τι Χαβάη και κάτι αλλά ....067bae71cdf1eb515cc44bb576db6314.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Stock ρυθμίσεις;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...