Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Τώρα έκατσα να κάνω το βίντεο,δες εκει που βγαίνω απο την εφαρμογή και προσπαθώ να μπω σε αλλη εφαρμογή ή να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων οτι δεν με αφήνει τις πρώτες φορές!

Gestures και 3ος launcher από android 10 και μετά έχει αυτό το αποτέλεσμα. Αν θέλεις 3rd party launcher , μόνο με τα 3 κουμπιά δουλευει σωστά. Το βίντεο δείχνει ξεκάθαρα ότι φταίει ο launcher.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, arxontas2323 said:

Nova launcher με prime αγορασμενο

 

8 minutes ago, costsa41 said:

Ναι εντάξει άλλαξε τον και βάλε της Samsung και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τον έχω αγοράσει κι εγώ παλιά αλλά δεν τον έβαλα σχεδόν ποτέ. Δε σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να φταίει αυτός....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nova launcher prime έχω και εγώ και μου δουλεύει ΑΨΟΓΑ χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος τον έχω από το S4 και δεν τον αλλάζω με τίποτα (βέβαια τον έχω συνηθίσει τόσα χρόνια). Όσο για την μπάρα ειδοποιήσεων που λες δε φαίνεται κάτι στο βίντεο αλλά κατάλαβα καλά έχεις θήκη spigen και εκεί επειδή έχω και εγώ υπάρχει ένα προβληματάκι με την μπάρα γιατί είναι αρκετά ανυψωμένη και δεν μπορείς εύκολα να πιάσεις συχνά με την πρώτη προσπάθεια με το δάκτυλο την αρχή της οθόνης για να κατέβει. Βγάλε τη θήκη και δοκίμασε να κατεβάσεις την μπάρα και μάλλον δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher prime έχω και εγώ και μου δουλεύει ΑΨΟΓΑ χωρίς κανένα πρόβλημα και είναι εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος τον έχω από το S4 και δεν τον αλλάζω με τίποτα (βέβαια τον έχω συνηθίσει τόσα χρόνια). Όσο για την μπάρα ειδοποιήσεων που λες δε φαίνεται κάτι στο βίντεο αλλά κατάλαβα καλά έχεις θήκη spigen και εκεί επειδή έχω και εγώ υπάρχει ένα προβληματάκι με την μπάρα γιατί είναι αρκετά ανυψωμένη και δεν μπορείς εύκολα να πιάσεις συχνά με την πρώτη προσπάθεια με το δάκτυλο την αρχή της οθόνης για να κατέβει. Βγάλε τη θήκη και δοκίμασε να κατεβάσεις την μπάρα και μάλλον δε θα έχεις πρόβλημα.
Το δουλεύεις με τα gestures ( μονή παύλα κατω) και δουλευει απροβληματιστα?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όλα τα προβλήματα προέρχονται από αυτό που ανέφερε πριν και εξήγησε ο bromonano, ότι από το 11άρι και μετά δεν είναι συμβατός ο nova με κανένα, μα κανένα σχεδόν κινητό όταν θέλει κάποιος να δουλέψει με χειρονομίες.

Είναι και ο λόγος που τον εγκατέλειψα και στο xiaomi κινητό που έχω δουλεύω τον μαμά, νομίζω όμως ότι υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις όπου δουλεύει σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω nova με one hand operation + και λειτουργει αψογα με τα gestures.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω nova με one hand operation + και λειτουργει αψογα με τα gestures.
Δεν μιλάω για το one hand operation . To gesture όταν γυρνάς στη αρχική οθονη δουλεύει σωστά; Δεν κανει δηλαδή αυτό που βλέπουμε στο Παραπάνω βίντεο?
Την μονή παύλα έχεις ή τις 3 της Samsung?



Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Δυστυχώς, όλα τα προβλήματα προέρχονται από αυτό που ανέφερε πριν και εξήγησε ο bromonano, ότι από το 11άρι και μετά δεν είναι συμβατός ο nova με κανένα, μα κανένα σχεδόν κινητό όταν θέλει κάποιος να δουλέψει με χειρονομίες.
Είναι και ο λόγος που τον εγκατέλειψα και στο xiaomi κινητό που έχω δουλεύω τον μαμά, νομίζω όμως ότι υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις όπου δουλεύει σωστά.
Επίσης αφορά ΟΛΟΥΣ τους 3rd party launchers και όχι μόνο τον Nova.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη μονη παυλα. Animations στο 0.5 η off. Δεν με ενδιαφερουν τα εφε.

Χρησιμοποιω κυριως το back και οχι το home για αυτο δεν το ειχα προσεξει. Το κανει αλλα αν δεν αναφερονταν δεν θα καταλαβαινα κατι....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Ναι εντάξει άλλαξε τον και βάλε της Samsung και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τον έχω αγοράσει κι εγώ παλιά αλλά δεν τον έβαλα σχεδόν ποτέ. Δε σου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να φταίει αυτός....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ είχα για χρόνια τον nova πληρωμένο σε όλες τις  προηγούμενες συσκευές και για λίγο και στο s22u στην αρχή.πλεον έχω της samsung.το μόνο που έχει καλύτερο ο nova είναι οι πολλές επιλογές για gestures στο άνοιγμα εφαρμογών που δυστυχώς δεν καλύπτονται στον σαμσουνγκ ούτε από το one hand

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bromonano2 said:

Δεν μιλάω για το one hand operation . To gesture όταν γυρνάς στη αρχική οθονη δουλεύει σωστά; Δεν κανει δηλαδή αυτό που βλέπουμε στο Παραπάνω βίντεο?
Την μονή παύλα έχεις ή τις 3 της Samsung?



Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Επίσης αφορά ΟΛΟΥΣ τους 3rd party launchers και όχι μόνο τον Nova.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Ναι, όλους αφορά. Όχι μόνο τον νόβα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τωρα σκεφτηκα να δοκιμασω τον samsung να δω αμα το κάνει...περίμενα οτι o nova θα τα είχε λυμένα αυτά τα προβλήματα....τοσα χρόνια έχω nova γιατί ανέκαθεν (εποχή note 3) ήταν πιο γρήγορος και είχε το backup που πήγαινες σε άλλη συσκευή και με ενα αρχείο έκανες restore και είχες την  επιφάνεια εργασίας και τους φακέλους έτοιμους...ο samsung έχει επιλογή για backup χωρίς την χρήση υπολογιστή;είναι αρκετά γρήγορος;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Τώρα έκατσα να κάνω το βίντεο,δες εκει που βγαίνω απο την εφαρμογή και προσπαθώ να μπω σε αλλη εφαρμογή ή να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων οτι δεν με αφήνει τις πρώτες φορές!

 

Ναι φίλε βλέπω δεν έχεις  στοκ launcher, μάλλον αυτό φταίει. Δεν το κάνει σε εμένα που είμαι με της samsung

Edit Τώρα είδα τα μηνύματά σας ότι έχετε απαντήσει ! Όχι τίποτα άλλο, ένας είχε πέσει να με φάει που είχα πει εμένα δεν το κάνει

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromonano2 said:

Το δουλεύεις με τα gestures ( μονή παύλα κατω) και δουλευει απροβληματιστα?

Ναι, αν και δεν τα χρησιμοποιώ και πολύ επειδή έχω το One Hand Operation Γιατί με βολεύουν καλύτερα αλλά νομίζω δουλεύουν μια χαρά.

 

Link to comment
Share on other sites

τωρα σκεφτηκα να δοκιμασω τον samsung να δω αμα το κάνει...περίμενα οτι o nova θα τα είχε λυμένα αυτά τα προβλήματα....τοσα χρόνια έχω nova γιατί ανέκαθεν (εποχή note 3) ήταν πιο γρήγορος και είχε το backup που πήγαινες σε άλλη συσκευή και με ενα αρχείο έκανες restore και είχες την  επιφάνεια εργασίας και τους φακέλους έτοιμους...ο samsung έχει επιλογή για backup χωρίς την χρήση υπολογιστή;είναι αρκετά γρήγορος;
Ειναι στοκ , είναι γρήγορος, δεν έχει την παραμετροποίηση του nova και back up έχει με samsung account .

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, petpapoy said:

Πάντως, εγώ με την παρακάτω ρύθμιση κόπηκαν μαχαίρι. 

Βέβαια σε πολλά σιτε ενημερωτικά δεν εμφανίζει φώτο αλλά λίγο που με νοιάζει... 

Screenshot_20220725-211910_Settings.jpg

Πάντως, εγώ με την παρακάτω ρύθμιση κόπηκαν μαχαίρι. 

Βέβαια σε πολλά σιτε ενημερωτικά δεν εμφανίζει φώτο αλλά λίγο που με νοιάζει... 

Ευχαριστούμε! Χρειάζεται και κάποια εγκατάσταση προγράμματος για το adguard?

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! Χρειάζεται και κάποια εγκατάσταση προγράμματος για το adguard?
 
Όχι.πας και βάζεις τη διεύθυνση και είσαι έτοιμος

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andreaszel said:

Όχι.πας και βάζεις τη διεύθυνση και είσαι έτοιμος

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έβαλα ήδη! Επίσης διάβασα σε ένα φορουμ ότι μπορεί να επηρεαστούν τραπεζικά apps. 'Εχεις δει κάτι (αν χρησιμοποιείς);

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ το κινητό και σε τραπεζικές συναλλαγές, δεν βάζω ούτε DNS , ούτε VPN, ούτε τίποτα άλλο.
Βέβαια ο καθ ένας κάνεις θέλει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα ήδη! Επίσης διάβασα σε ένα φορουμ ότι μπορεί να επηρεαστούν τραπεζικά apps. 'Εχεις δει κάτι (αν χρησιμοποιείς);
Την εφαρμογή της alpha που χρησιμοποιώ δεν έχω δει κάτι. Έχω δει όμως το άλλο...στο s9 plus που το ειχα..σε εντελώς άκυρη φάση...να δείχνει το wifi του σπιτιού.. ότι δεν έχει ίντερνετ...συνδεδεμένο δηλαδή κανονικά...αλλά χωρίς πρόσβαση στο διαδίκτυο...το έλυσα αν θυμάμαι καλά...σβήνοντας το δίκτυο από τη μνήμη κ ξαναβαζοντας το κωδικό

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, yorgos00 said:

Το έβαλα ήδη! Επίσης διάβασα σε ένα φορουμ ότι μπορεί να επηρεαστούν τραπεζικά apps. 'Εχεις δει κάτι (αν χρησιμοποιείς);

Όχι δεν τα επηρεάζει.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, yorgos00 said:

Το έβαλα ήδη! Επίσης διάβασα σε ένα φορουμ ότι μπορεί να επηρεαστούν τραπεζικά apps. 'Εχεις δει κάτι (αν χρησιμοποιείς);

Εθνική, Πειραιώς, revolut, curve 

Σίγουρα δεν επηρεάζονται. 

Το μόνο που έχω δει είναι αυτό που έγραψα. 

Α, συν το ότι δεν μπορείς να πατήσεις σε διαφήμιση στα αποτελέσματα αναζήτησης της google στον browser 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα λειτουργεί η εφαρμογή για την ψηφιακή ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης Gov.gr Wallet. Την κατεβάζεις από Play και με κωδικούς TAXIS κατεβάζεις ταυτότητα και δίπλωμα. Το έκανα στη γυναίκα μου και δουλεύει άψογα. Εγώ δυστυχώς πρέπει να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα γιατί δίνει πρόσβαση σύμφωνα με το τελευταίο νούμερο του ΑΦΜ. δηλ. 27/7 το 1, 28/7 το 2 κοκ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα δουλευει ΑΛΛΑ... δεν μπαίνει ούτε στο google wallet , ούτε στο samsung wallet. 300 εφαρμογές...

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bromonano2 said:

Ναι μια χαρα δουλευει ΑΛΛΑ... δεν μπαίνει ούτε στο google wallet , ούτε στο samsung wallet. 300 εφαρμογές... emoji35.pngemoji2959.png

Sent from my Galaxy.
 

Είναι τεχνικά αδύνατο αυτό. Η εφαρμογή έχει ενημέρωση από το gov.gr και μπορεί να ανακαλέσει οποιαδήποτε στιγμή τα ψηφιακά αντίγραφα για διάφορους λόγους, πχ απώλεια, κλοπή, αφαίρεση διπλώματος λόγω παράβασης κλπ.

gr

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Είναι τεχνικά δυνατό και μπαίνει στο apple wallet. Η αφαίρεση διπλώματος πχ θα φαίνεται εφόσον σκαναριστει το qr code. Άλλωστε το φορματ που κατεβαίνει είναι pk.pass.

Sent from my Galaxy.





Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...