Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν μπορείτε να μαντέψετε σε ποιες συνθήκες και ποια ώρα της ημέρας έχει τραβηχτεί η φωτογραφία. Φυσικά όλα στο αυτόματο. Για να μη διαφημίζουν κάποιοι τις φωτογραφικές δυνατότητες των τηλεφώνων τους..... 11.30 το βράδυ, απόλυτο σκοτάδι χωρίς φλας 5729d514dc3ef0ba41d50642a9339131.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θερμοκρασια δωματιου 30 βαθμοι και φορτιση στα 25W με θερμοκρασια μπαταριας στους 34.5! Στο S20+ με τετοια θερμοκρασια ανεβαζε 40αρια κατα τη φορτιση....

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια δωματιου 30 βαθμοι και φορτιση στα 25W με θερμοκρασια μπαταριας στους 34.5! Στο S20+ με τετοια θερμοκρασια ανεβαζε 40αρια κατα τη φορτιση....
Σπάνια θα δεις 40 σε αυτό το τηλέφωνο και μόνο αν το εκθέσεις στον ήλιο στην παραλία. Έχω ανεβάσει και screen shot. Η διαχείριση της θερμοκρασίας του είναι πάρα πολύ καλή. Εννοείται το επηρεάζει το θερμό περιβάλλον αλλά δεν κάνει κιχ. Με τις αναβαθμίσεις της Samsung είναι το τηλέφωνο που κάποιος μπορεί να κρατήσει για χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Ηχογράφηση κλήσεων, spam calls recognition, Google wallet/pay με Ελληνικές κάρτες τραπεζών όλα σου δουλεύουν;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ηχογράφηση κλήσεων και όλες οι κάρτες με το google wallet/pay δουλεύουν κανονικά.

Δεν υπάρχει μόνο το spam call recognition αλλά για αυτό χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Hiya από playstore(την είχα από πριν αλλάξω το csc)

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2022 at 5:58 ΜΜ, challenge143 said:

Νίκο δώσε άλλη μια ευκαιρία στο τζάμι Κ μετά πήγαινε Κ βάλε από το irepair με 10 ευρώ μεμβράνη. Την έχω τώρα πάνω από 2 μήνες στο s21u Κ ούτε μια αραχνια δεν έχει πιάσει.. Ενώ με την μαμά μεμβράνη αμέσως έκανε. Έχει Κ νανοτεχνολογία που με μια αμηχη να γίνει επανέρχεται. Θα τι δεις ότι είναι τούμπανο. Αλλά να ξέρεις ότι κάνει εύκολα δακτυλιες Κ θέλει το πανάκι του...

 

On 30/7/2022 at 1:34 ΜΜ, pank said:

Εσείς τι πιστεύετε? Ότι όσοι εδώ μέσα έχουν βάλει μεμβράνη, οι οθόνες τους είναι ραγισμένες και με σημάδια?

Έχετε υποτιμήσει την ποιότητα της οθόνης του κινητού!

Προσωπική εμπειρία, επειδή στο S20 Ultra είχα Whitestone, με το παραμικρό έσπαζε το τζαμάκι και πλήρωνα 40άρια.
Μετά από τοποθέτηση μεμβράνης, κατάλαβα ότι το τζαμάκι πάρα είναι ευαίσθητο και εννοείται η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα!




 

 

On 30/7/2022 at 1:53 ΜΜ, GMF80 said:

Και εγω προτιμω μεμβρανες... Με τα τζαμακια εχω κακες εμπειριες.

 

On 31/7/2022 at 10:16 ΠΜ, winer said:

Και εγώ το ίδιο φίλε ποτέ δεν έχω βάλει τζαμάκια στη ζωή μου και μεμβράνες! Το πήρε φίλος το προηγούμενο galaxy s20 ultra και είναι ψείρας με την καλή έννοια και δεν βρήκε ούτε μία γραμμή αλλιώς δεν θα το έπαιρνε! Τώρα όσο αφορά το csc εμένα ακόμα δεν έχει έρθει γιατί έχω Ινδίας και λογικά όταν είναι για την Ινδία θα το λάβω και εγώ.

 

On 31/7/2022 at 10:12 ΠΜ, arxontas2323 said:

Παιδιά τόσα χρόνια το κινητό το εχω χωρις μεμβράνη και χωρις τζαμακια... προσέχω μέχρι ένα σημείο βέβαια!!να μας ενημερώσετε όσοι κάνατε αλλαγή csc να δούμε πόσο καθυστερεί να ερθει η ενημέρωση!!

 

On 30/7/2022 at 2:34 ΜΜ, costsa41 said:

Ποτέ δεν έβαλα τζάμι και ποτέ δεν έχει πάθει το παραμικρό οποιοδήποτε τηλέφωνο. Μόνο μεμβράνη. Ακόμα και το s10plus, το μοναδικό που μου έπεσε από το χέρι, ακόμα ζει και βασιλεύει και δουλεύει απροβληματιστα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

παιδες δεν ειπαμε να βαζετε τζαμι αντι για μεμβρανη επειδη εχει καλυτερη προστασια. Σιγουρα εχει βεβαια αλλα το θεμα ειναι οτι με ενα καλο τζαμι ειναι σα να μην φορας τιποτα και δε χανεις καθολου απο την ποιοτητα οθονης, ειδικα οταν η μεμβρανη μετα απο λιγο αποκτα σημαδια,θαμπαδα κτλ. χρονια εβαζα την γνησια της samsung αλλα και καλες οπως spigen κτλ και ολες θαμπωναν στο κατω μερος απο τη χρηση (γραφη με swype) και αποκτουσαν και σημαδια απο επαφη με θηκες στο αμαξι, πχ ποτηροθηκη που το βαζω μεσα κτλ.

 

Οσο για γυμνο, το εχω κανει 3 φορες το λαθος παντα απεκτησε σημαδι απο τσεπη με φερμουαρ. Ειναι μερικες τσεπες που εχουν φερμουαρ και επειδη τα κινητα αυτα ειναι παντοφλες δεν χωρανε τελειως μεσα. Το αποτελεμα ειναι οτι σε στριμωγμα, πχ χειμωνα μπαινεις αμαξι με το κινητο στην τσεπη αυτη, πιεζεται λιγο και τσαααακ, να τη η γρατζουνια απο το μεταλο του φερμουαρ. Το εχω παθει σε ολα τα κινητα που ειχα χωρις προστασια και εχασα λεφτα στη μεταπωληση. τελος παντων, καθενας ο,τι θελει απλα μετα απο τοσα χρονια δοκιμων κατεληξα σε καλο τζαμι και απολαυση οθονης και προστασια. το μονο φαουλ του dome ειναι οτι σπαει σιγα σιγα στις ακρες και αν το κρατας πολυ στο χερι φτανει να λιωνει σχεδον και γινεται αηδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 φορες το πληρωσα το dome σε παλιοτερα κινητα και το μετανιωσα.

Σε ολες η τοποθετηση εγινε σε μαγαζι στην Αθηνα. 

Την 1η μετα απο 1 βδομαδα μου εμφανισε θαμπαδα εσωτερικα λογικα απο την κολλα.

Την 2η μετα απο 2 βδομαδες γρατζουνια αρκετων ποντων, ιδεα δεν εχω πως εγινε.

Την 3η στο S20+ τοποθετηση παλι Αθηνα λιγο πριν φυγω με αεροπλανο. Φτανω σπιτι και η κολλα δεν ειχε στεγνωσει μαλλον οπως επρεπε και εκανε κενα μεσα και το ξηλωσα....

120 ευρω πεταμενα.

Προτιμω να αλλαζω 2 φορες το χρονο μεμβρανη σε irepair....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, siberiantiger said:

Πάντως για όσους θέλουν ηχογράφηση κλήσεων χωρίς να μπαίνουν σε διαδικασία αλλαγής csc μια χαρά δουλεύει το Cube ACR.

Sent from my awSoMe-A52s
 

φίλε όπως είπες και εσύ σε note. Εδώ λέμε για το galaxy s22 ultra που φοράει android 11 ή 12 και πολύ απλά δεν ισχύει πια η ηχογράφηση από κανένα εξωτερικό πρόγραμμα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αλλαγη csc με SEK και ενω μου έχει εμφανίσει την εγγραφή κλήσεων στο μενού δεν κάνει εγγραφή..στην κλήση μέσα ούτε να το επιλέξω δεν μπορώ...το έκανα με τον καινούριο τρόπο την αλλαγή.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

εκανα την αλλαγη csc με SEK και ενω μου έχει εμφανίσει την εγγραφή κλήσεων στο μενού δεν κάνει εγγραφή..στην κλήση μέσα ούτε να το επιλέξω δεν μπορώ...το έκανα με τον καινούριο τρόπο την αλλαγή.

Καλημερα φίλε. Για αρχή δοκίμασε μία επανεκκίνηση του κινητού. Φαντάζομαι τα έκανες όλα όπως τα έδειχνε στο βίντεο κατά γράμμα ε?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, winer said:

Καλημερα φίλε. Για αρχή δοκίμασε μία επανεκκίνηση του κινητού. Φαντάζομαι τα έκανες όλα όπως τα έδειχνε στο βίντεο κατά γράμμα ε?

εκανα και επανεκκίνηση και παλι παραμένει γκρι χωρίς να μπορώ να το επιλέξω..να ξανα κάνω την διαδικασία;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, arxontas2323 said:

εκανα και επανεκκίνηση και παλι παραμένει γκρι χωρίς να μπορώ να το επιλέξω..να ξανα κάνω την διαδικασία;

Εγω φίλε δεν το έχω κάνει με το νέο τρόπο αλλά από ότι έχω δει το βίντεο είναι πανεύκολο. Ναι και εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανά την διαδικασία ξανά.

Just now, winer said:

Εγω φίλε δεν το έχω κάνει με το νέο τρόπο αλλά από ότι έχω δει το βίντεο είναι πανεύκολο. Ναι και εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανά την διαδικασία ξανά.

 είχες βγάλει κάρτα sim ε

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, winer said:

Εγω φίλε δεν το έχω κάνει με το νέο τρόπο αλλά από ότι έχω δει το βίντεο είναι πανεύκολο. Ναι και εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανά την διαδικασία ξανά.

 είχες βγάλει κάρτα sim ε

ειχα βγάλει κάρτα sim..το ξανα έκανα με καρτα σιμ και παλι δεν κάνει εγγραφή...να φταίει οτι είναι branded;αγορασμένο απο γερμανό

sek/sek,sek/eux/cos μου βγάζει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, arxontas2323 said:

ειχα βγάλει κάρτα sim..το ξανα έκανα με καρτα σιμ και παλι δεν κάνει εγγραφή...να φταίει οτι είναι branded;αγορασμένο απο γερμανό

sek/sek,sek/eux/cos μου βγάζει

Τι να σου πω δεν είμαι σίγουρος για να σου πω. Κάνε υπομονή να μπούνε παιδιά που το έχουνε κάνει με το νέο τρόπο να δούμε τι θα προτείνουν. Σαν τελευταία επιλογή θα δοκίμαζα άλλη χώρα. Επίσης θα ρώταγα στο YouTube αυτόν που έχει ανεβάσει το βίντεο. Υπομονή πιστεύω θα το φτιάξεις απλά κάποιο κόλλημα είναι. 

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή σε SEK μέσα σε 2 λεπτά και δουλεύει άψογα! Είχα EUX/-/EUX/VGR. Πάντως το Cube ACR εμένα δεν μου δούλεψε σωστά ποτέ. Τώρα γράφει μέχρι και με bluetooth ακουστικά. Επίσης, κατά την εγκατάσταση, είχα ξεχάσει να βγάλω SIM. Παρόλα αυτά δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spinmaths said:

Έκανα την αλλαγή σε SEK μέσα σε 2 λεπτά και δουλεύει άψογα! Είχα EUX/-/EUX/VGR. Πάντως το Cube ACR εμένα δεν μου δούλεψε σωστά ποτέ. Τώρα γράφει μέχρι και με bluetooth ακουστικά. Επίσης, κατά την εγκατάσταση, είχα ξεχάσει να βγάλω SIM. Παρόλα αυτά δουλεύει τέλεια.

το antivirus το ειχες απενεργοποιημενο απο τον υπολογιστη οπως λεει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, arxontas2323 said:

το antivirus το ειχες απενεργοποιημενο απο τον υπολογιστη οπως λεει;

Όχι δεν απενεργοποίησα W10 antivirus, ούτε ESET firewall.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spinmaths said:

Έκανα την αλλαγή σε SEK μέσα σε 2 λεπτά και δουλεύει άψογα! Είχα EUX/-/EUX/VGR. Πάντως το Cube ACR εμένα δεν μου δούλεψε σωστά ποτέ. Τώρα γράφει μέχρι και με bluetooth ακουστικά. Επίσης, κατά την εγκατάσταση, είχα ξεχάσει να βγάλω SIM. Παρόλα αυτά δουλεύει τέλεια.

καλημέρα φίλε και καλό μήνα! το έκανες με το νέο τρόπο? δηλαδή με το SamFW 3.0.?  φαντάζομαι έχεις  exynos  συσκευή σωστά? βοήθα λίγο το φίλο γιατί δεν τα κατάφερε κάτι δεν πήγε καλά

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spinmaths said:

Όχι δεν απενεργοποίησα W10 antivirus, ούτε ESET firewall.

αυτο που λενε για adb πρεπει να κατεβασω κατι στον υπολογιστη;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, arxontas2323 said:

το antivirus το ειχες απενεργοποιημενο απο τον υπολογιστη οπως λεει;

σε σένα φίλε μου κάνει εντύπωση γιατί από ότι μου έγραψες και μπορώ να καταλάβω έχει αλλάξει και είναι της Ουκρανίας τώρα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την εγγραφή.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, winer said:

καλημέρα φίλε και καλό μήνα! το έκανες με το νέο τρόπο? δηλαδή με το fpr tool?  φαντάζομαι έχεις  exynos  συσκευή σωστά? βοήθα λίγο το φίλο γιατί δεν τα κατάφερε κάτι δεν πήγε καλά

Ναι, έχω Exynos και το έκανα με τον νεό τρόπο με fpr tool.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spinmaths said:

Ναι, έχω Exynos και το έκανα με τον νεό τρόπο με fro tool.

sorry εννοούσα με το νέο τρόπο με το πρόγραμμα Samfw fpr tool

 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, winer said:

sorry εννοούσα με το νέο τρόπο με το πρόγραμμα Samfw fpr tool

 

Ναι, με τον φρέσκο τρόπο SamFw_FRP_Tool_v3.0. Θα πρότεινα να το γυρίσεις πάλι στην προηγούμενη κατάσταση που βρισκόταν (στο EUX), Και μετά προσπάθησε ξανά ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, spinmaths said:

Ναι, με τον φρέσκο τρόπο SamFw_FRP_Tool_v3.0. Θα πρότεινα να το γυρίσεις πάλι στην προηγούμενη κατάσταση που βρισκόταν (στο EUX), Και μετά προσπάθησε ξανά ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες. 

 πολύ καλή ιδέα φίλε δεν είναι για μένα είναι για το παλικάρι arxontas2323 που σε ρώτησε πολύ σωστά πιστεύω έτσι θα φτιάξει.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spinmaths said:

Ναι, με τον φρέσκο τρόπο SamFw_FRP_Tool_v3.0. Θα πρότεινα να το γυρίσεις πάλι στην προηγούμενη κατάσταση που βρισκόταν (στο EUX), Και μετά προσπάθησε ξανά ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες. 

 

12 minutes ago, winer said:

sorry εννοούσα με το νέο τρόπο με το πρόγραμμα Samfw fpr tool

 

μια ερωτηση,με wifi calling δεν κάνει εγγραφη;γιατι με 4g μου κανει κανονικά εγγραφή κλήσης

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, arxontas2323 said:

 

μια ερωτηση,με wifi calling δεν κάνει εγγραφη;γιατι με 4g μου κανει κανονικά εγγραφή κλήσης

ναι φίλε δυστυχώς έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ δεν υποστηρίζει WiFi calling

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...