Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

On 31/7/2022 at 11:34 ΜΜ, costsa41 said:

Όχι δε χρειάζεται όταν έχεις θήκη που τις προστατεύουν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την έβαλα . Πραγματικά φοβερή ζελατίνα και έχει μέσα τρεις.Μου κάνει φοβερή εντύπωση πόσο προσεγμένη δουλειά έχουν κάνει.Απορω που δεν έχουν βγάλει για όλα τα τηλέφωνα.Θα σάρωναν την αγορά.Την είδε φίλος με iPhone 12 και τρελάθηκε .

Όντως είχα κάποιες φουσκάλες και σε 24 ώρες εξαφανίστηκαν.Απιστευτο.

Έβαλα και από πίσω στις κάμερες γιατί έχω μια Spigen  Caseology δεν πήρα αυτήν που έλεγες από Amazon 

Θέλω όμως να βρω μια καλή με stand γιατί με κουράζει να το κρατάω συνέχεια.Για το stand αυτή από το Amazon διάβασα ότι σπάει εύκολα σε κάποιες κριτικές .

Μάλλον θα την πάρω όμως anyway.

Ευχαριστώ όπως και να έχει .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε μου όταν σε κάθε εφαρμογή έχεις βάλει εσύ την τοποθεσία πώς να εφαρμόζεται δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειλικρινά δεν έκανα κάτι το τρομερό ίσα ίσα το άφησα να κάνει μόνο του τα πάντα για την ακριβή τοποθεσία και δύο τρεις εφαρμογές τη χρησιμοποιούν. Απλά το έλεγξα και έβγαλα τη βλακεία τη Bixby. Προσπαθώ να μην πειράξω πράγματα που δεν κατανοώ απόλυτα στο τηλέφωνο για να μη σας φορτωνομαι μετά με ερωτήσεις αυτό δουλεύει ενώ αυτό δε δουλεύει. Δεν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στην εκάστοτε εφαρμογή. Από μόνη της η τοποθεσία καταναλώνει αρκετή ενέργεια αλλά είναι απαραίτητη, σε κάποιες περιπτώσεις. Άλλωστε δεν έχει πρόβλημα μπαταρίας το κινητό. Αν είχε θα το βλέπαμε το θέμα. Πάντως αν κάποιος βάλει σε ρουτίνα την τοποθεσία θα δει διαφορά στη μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συγνώμη και πάλι αλλά έχω μια απορία που , ενώ διαβάζω κάθε μέρα το θέμα, δεν είμαι σίγουρος ακόμη για την αγορά. 

Όλα τα υπόλοιπα θέματα τα ξεχνάω δεν με νοιάζουν. Αυτό με τη κόσμοτε όμως με κρατάει ακόμα. Εγώ έχω watch up cosmote. Άμα πάρω το κινητό θα έχω ασθενές σήμα ακόμα η θα δείχνει κατέλειμενο στους άλλους; Αυτό το wolte που λέτε, που διορθώνει κάποιο θεμα, δεν πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε wifi για να δουλέψει; Άμα το έχεις ενεργοποιημένο με wifi κλειστό, κάνει κάτι; 

Πραγματικά το s22 ultra μου αρέσει τόσο πολύ, τόσους μήνες δεν βρίσκω κάποιο παρόμοιο να πάρω με τα χαρακτηριστικά που θέλω από άλλες εταιρίες . Το θέλω πολύ αλλά φοβάμαι το παραπάνω θέμα. Αν συμβαίνει ακόμα ίσως θα πρέπει να καταλήξω στο s21 ultra, που δυστυχώς σήμερα έχει την ίδια τιμή με το s22.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο!!.. λειτουργεί όπως και τα υπόλοιπα τηλέφωνα της αγοράς. Εγώ όσο το κράτησα σε Wind SIM βέβαια ήταν άριστο! Ότι πιθανά προβλήματα αν υπήρξαν θα έχουν διορθωθεί.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, REDHOTSTEF said:

Καλησπέρα, συγνώμη και πάλι αλλά έχω μια απορία που , ενώ διαβάζω κάθε μέρα το θέμα, δεν είμαι σίγουρος ακόμη για την αγορά. 

Όλα τα υπόλοιπα θέματα τα ξεχνάω δεν με νοιάζουν. Αυτό με τη κόσμοτε όμως με κρατάει ακόμα. Εγώ έχω watch up cosmote. Άμα πάρω το κινητό θα έχω ασθενές σήμα ακόμα η θα δείχνει κατέλειμενο στους άλλους; Αυτό το wolte που λέτε, που διορθώνει κάποιο θεμα, δεν πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε wifi για να δουλέψει; Άμα το έχεις ενεργοποιημένο με wifi κλειστό, κάνει κάτι; 

Πραγματικά το s22 ultra μου αρέσει τόσο πολύ, τόσους μήνες δεν βρίσκω κάποιο παρόμοιο να πάρω με τα χαρακτηριστικά που θέλω από άλλες εταιρίες . Το θέλω πολύ αλλά φοβάμαι το παραπάνω θέμα. Αν συμβαίνει ακόμα ίσως θα πρέπει να καταλήξω στο s21 ultra, που δυστυχώς σήμερα έχει την ίδια τιμή με το s22.

Το πρόβλημα που υπήρχε με κοσμοτε έχει λυθεί!!κανενα πρόβλημα!! προχώρα στην αγορά!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 10:11 ΠΜ, winer said:

Καλημερα. Νέος πανεύκολος τρόπος για αλλαγή του csc χωρίς να χρειάζεται αγορά πόντων και sam key. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά όσοι θέλετε κάντε το με δική σας ευθύνη δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος από ότι λέει και είναι γρήγορο και εύκολο. Ειδικά όσοι θέλετε να έχετε ηχογράφηση κλήσεων! Μην ξεχάσετε να αφαιρέσετε την κάρτα sim. https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

Καλημερα παιδες, δοκιμασα να γυρισω σε DBT αλλα μαλλον εχει καταργηθει και εβαλα της Γαλλιας  SFR ωστε να εχω ενα ευρωπαικο csc και επιτελους απεκτησα τον dialer με την αναγνωριση αγνωστων αριθμων που εχουν ολα τα ευρωπαικα συνηθως!

Πραγματικα αστεια διαδικασια με ενα κλικ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Καλημερα παιδες, δοκιμασα να γυρισω σε DBT αλλα μαλλον εχει καταργηθει και εβαλα της Γαλλιας  SFR ωστε να εχω ενα ευρωπαικο csc και επιτελους απεκτησα τον dialer με την αναγνωριση αγνωστων αριθμων που εχουν ολα τα ευρωπαικα συνηθως!

Πραγματικα αστεια διαδικασια με ενα κλικ

Καλημερα! Όντως πανεύκολη διαδικασία και εγώ δεν το είχα δοκιμάσει με το νέο τρόπο που δεν χρειάζεται αγορά ποντων. Το άλλαξα σε Ουκρανία γιατί είχα βάλει Ινδία αλλά δεν υποστήριζε αναβάθμιση λογισμικού και δεν το είχα καταλάβει!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να βαζεται ευρωαπαικα csc για να μην εχετε κακιστες ταχυτητητες με 4G!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μας έλυσε τα χερια ... δεν πειραζει που δεν γράφει με wificalling τουλαχιστον θα σταματήσω να επαναλαμβάνω τηλέφωνα και οδους για να τις καταγράφει το acr !!!🤣

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, azaaza said:

Μας έλυσε τα χερια ... δεν πειραζει που δεν γράφει με wificalling τουλαχιστον θα σταματήσω να επαναλαμβάνω τηλέφωνα και οδους για να τις καταγράφει το acr !!!🤣

δεν το συζητάω είναι εργαλείο! δεν συγκρατεί τίποτα το μυαλό μου στην κυριολεξία και με έχει σωσει όταν μιλάω για κάποια πράγματα με δικούς μου ανθρώπους η για κάποια ραντεβού που μου κλείνουν. Για αυτόν το λόγο το έψαξα πώς γίνεται γιατί ήτανε ζήτημα ζωής και θανάτου για μένα να ηχογραφεί τις κλήσεις.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το Skoda Kamiq 

και προσπάθησα να το συνδέσω με  S22 ultra, αλλά μου γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.Το προηγούμενο τηλέφωνο μου Note 10+ συνδεόταν χωρίς κανένα πρόβλημα.Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα και αν κατάφερε να το συνδέσει με ποιο τροπο;

george cc
Link to comment
Share on other sites

ηχογραφώ τις κλήσεις μου τουλάχιστον τα τελευταία 10 χρόνια , σε επίπεδο δουλειάς με εχουν σώσει απο παρερμηνείες και παρεξηγήσεις πολλές φορές ... Ηταν το μοναδικό που είχα φάει ώρες για να το κάνω να δουλέψει...Ευχαριστώ όποιον μοιράστηκε την λύση αυτή μαζί μας !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, george cc said:

Καλησπέρα.Έχω το Skoda Kamiq 

και προσπάθησα να το συνδέσω με  S22 ultra, αλλά μου γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.Το προηγούμενο τηλέφωνο μου Note 10+ συνδεόταν χωρίς κανένα πρόβλημα.Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα και αν κατάφερε να το συνδέσει με ποιο τροπο;

Κάνε μια επανακινιση την συσκευή σου Κ σιγουρεψε ότι έχεις την τελευταία ενημέρωση. Όταν βάλειςτο καλώδιο ΜΗΝ επιλέγεις μόνο την φόρτιση θα στο πάει αυτόματα στα πολυμεσα Android auto.Να συνδέσεις το Android auto να υποψιαστώ ότι θέλεις να συνδέσεις όχι απλά το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, challenge143 said:

Κάνε μια επανακινιση την συσκευή σου Κ σιγουρεψε ότι έχεις την τελευταία ενημέρωση. Όταν βάλειςτο καλώδιο ΜΗΝ επιλέγεις μόνο την φόρτιση θα στο πάει αυτόματα στα πολυμεσα Android auto.Να συνδέσεις το Android auto να υποψιαστώ ότι θέλεις να συνδέσεις όχι απλά το Bluetooth

Ναι τα έχω κάνει όλα αυτά και πάλι δεν συνδέεται το Android auto.Με Bluetooth για ήχο μονο συνδέεται κανονικά.

george cc
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, george cc said:

Ναι τα έχω κάνει όλα αυτά και πάλι δεν συνδέεται το Android auto.Με Bluetooth για ήχο μονο συνδέεται κανονικά.

1.Δοκιμασε αλλο καλωδιο 

2. Δοκιμασε να συνδεσεις το κινητο σου σε αλλο αυτοκινητο , μπορει να ειναι θεμα του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, azaaza said:

ηχογραφώ τις κλήσεις μου τουλάχιστον τα τελευταία 10 χρόνια , σε επίπεδο δουλειάς με εχουν σώσει απο παρερμηνείες και παρεξηγήσεις πολλές φορές ... Ηταν το μοναδικό που είχα φάει ώρες για να το κάνω να δουλέψει...Ευχαριστώ όποιον μοιράστηκε την λύση αυτή μαζί μας !!

Να είσαι καλά! Εγώ το μοιράστηκα μόλις ανακάλυψα το τρόπο που γίνεται αφού έψαξα πάρα πολύ στο YouTube και στην αρχή ήταν με αγορά ποντων από το eBay και samkey και είναι λίγες μέρες που έχει βγει ο νέος τρόπος που είναι και πιο εύκολος και δεν χρειάζεται καμία χρέωση!

Η υπογραφή σου είναι συγκλονιστική...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Αυτή την επιλογή στην κάμερα την προσθέσανε με την τελευταία αναβάθμιση ή την είχε από την αρχή και είχα στραβωθεί και δεν την έβλεπα;

776793060_2022-08-0519_13_25.thumb.jpg.b6eb5437bebc026a41a7eb796015ecdf.jpg

Edit: Μάλλον υπήρχε αλλά ένα νέφος είχε καλύψει τα μάτια μου.😵 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-08-05 192140.jpg

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Anlibafojo said:

Μια απορία. Αυτή την επιλογή στην κάμερα την προσθέσανε με την τελευταία αναβάθμιση ή την είχε από την αρχή και είχα στραβωθεί και δεν την έβλεπα;

776793060_2022-08-0519_13_25.thumb.jpg.b6eb5437bebc026a41a7eb796015ecdf.jpg

Edit: Μάλλον υπήρχε αλλά ένα νέφος είχε καλύψει τα μάτια μου.😵 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-08-05 192140.jpg

Υπηρχε φίλε απλά έτσι όπως έχουν κάνει το μενού κάποια πράγματα για να τα βρεις πρέπει να πατήσεις πάνω και να βγάλει άλλη επιλογή μετά δεν ήταν έτσι παλιά.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Αυτή την επιλογή στην κάμερα την προσθέσανε με την τελευταία αναβάθμιση ή την είχε από την αρχή και είχα στραβωθεί και δεν την έβλεπα;
776793060_2022-08-0519_13_25.thumb.jpg.b6eb5437bebc026a41a7eb796015ecdf.jpg
Edit: Μάλλον υπήρχε αλλά ένα νέφος είχε καλύψει τα μάτια μου. 
 
1566201069_2022-08-05192140.thumb.jpg.d8728b6d5a960bc72f97175feeae2610.jpg
Την είχε πάντα και μάλιστα είχα ρωτήσει παλιά για την κάμερα και για αυτήν γιατί δεν το κατέχω τόσο το θέμα. Αλλά είπαμε ου γαρ έρχεται μόνον χεχεχε σε πειράζω βέβαια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, winer said:

Υπηρχε φίλε απλά έτσι όπως έχουν κάνει το μενού κάποια πράγματα για να τα βρεις πρέπει να πατήσεις πάνω και να βγάλει άλλη επιλογή μετά δεν ήταν έτσι παλιά.

Σε Ευχαριστώ. Αυτό που μου είπες απαλύνει κάπως τον πόνο μου. Βλέπεις ασχολούμαι πολύ με τη φωτογραφία και απόρησα πως μου ξέφυγε.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, george cc said:

Ναι τα έχω κάνει όλα αυτά και πάλι δεν συνδέεται το Android auto.Με Bluetooth για ήχο μονο συνδέεται κανονικά.

Είχα Note 10+ και τώρα S22 ultra. Παίζουν άψογα όλα με το bolero ηχοσύστημα του Scoda karoq. Μέχρι τηλεόραση μέσω android auto με το fermata app.

Σίγουρα το αυτοκίνητο το υποστηρίζει. Κάτι άλλο παίζει με τη σύνδεση, τις ρυθμίσεις ή το Android auto που έχεις.

Στα developer options έχει προεπιλογή για τη σύνδεση μέσω usb. Βάλε media κλπ. Όχι μόνο φόρτιση. 

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο. 

Βάλε το τελευταίο android auto από το apkmirror.com. 

Κάνε και μια επανεκκίνηση το κινητό. 

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Την είχε πάντα και μάλιστα είχα ρωτήσει παλιά για την κάμερα και για αυτήν γιατί δεν το κατέχω τόσο το θέμα. Αλλά είπαμε ου γαρ έρχεται μόνον χεχεχε σε πειράζω βέβαια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς, πλέον το "ου γαρ" μάλλον ήρθε. Και μη χειρότερα να λέω.

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη συμβουλή σας παιδιά! Δεν ξέρω τι να κάνω να ανεβάσω τις εφαρμογές όπως είπα ότι θα κάνω η είμαστε πολύ λίγοι και θα τα δούνε πολύ λίγα άτομα τι λέτε εσείς?

29 minutes ago, Anlibafojo said:

Σε Ευχαριστώ. Αυτό που μου είπες απαλύνει κάπως τον πόνο μου. Βλέπεις ασχολούμαι πολύ με τη φωτογραφία και απόρησα πως μου ξέφυγε.

 

Φαντάζομαι αφού ασχολείσαι πολύ με τη φωτογραφία να μη σου ξέφυγε το νέο πρόγραμμα που έβγαλε η samsung στο galaxy store και διορθώνει θορύβους θολούρες και διάφορα απλά με ένα κλικ.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Θελω τη συμβουλή σας παιδιά! Δεν ξέρω τι να κάνω να ανεβάσω τις εφαρμογές όπως είπα ότι θα κάνω η είμαστε πολύ λίγοι και θα τα δούνε πολύ λίγα άτομα τι λέτε εσείς?
Φαντάζομαι αφού ασχολείσαι πολύ με τη φωτογραφία να μη σου ξέφυγε το νέο πρόγραμμα που έβγαλε η samsung στο galaxy store και διορθώνει θορύβους θολούρες και διάφορα απλά με ένα κλικ.
Δεν είμαστε λίγοι. Μη βλέπεις που πολλοί δε γράφουν. Αν ήσουν από την αρχή να έβλεπες τι πόλεμο δέχτηκε το κινητό θα καταλάβαινες. Πολλοί μετά από αυτό δε θέλουν να γράψουν γιατί κάποιοι δεν ανέχονται ότι η εταιρεία έβγαλε το καλύτερο Android μέχρι τώρα. Προσπαθούσαν να μας πείσουν ακόμα κι αν ανεβάσαμε screen shot από την αρχή. Εσύ ανέβαζε ότι θέλεις γιατί μόνο βοήθεια μπορούν να προσφέρουν οι εφαρμογές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, costsa41 said:

Δεν είμαστε λίγοι. Μη βλέπεις που πολλοί δε γράφουν. Αν ήσουν από την αρχή να έβλεπες τι πόλεμο δέχτηκε το κινητό θα καταλάβαινες. Πολλοί μετά από αυτό δε θέλουν να γράψουν γιατί κάποιοι δεν ανέχονται ότι η εταιρεία έβγαλε το καλύτερο Android μέχρι τώρα. Προσπαθούσαν να μας πείσουν ακόμα κι αν ανεβάσαμε screen shot από την αρχή. Εσύ ανέβαζε ότι θέλεις γιατί μόνο βοήθεια μπορούν να προσφέρουν οι εφαρμογές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γεια σου φίλε. Βρήκα το πρώτο μου μήνυμα κάποιες σελίδες πίσω που λέει ότι έχω το s20 ultra και θα το πουλήσω για να πάρω το s22 ultra. Γιατί είναι γνωστό στις αρχές είχαν ακουστεί διάφορα για το κινητό. Μπήκα διάβασα και πιο πίσω και είδα ότι μπαίνανε διάφοροι και λέγανε. Οντως είναι κινητάρα και δεν το έχω μετανιώσει ούτε στο ελάχιστο αντιθέτως είναι πρώτη φορά μετά από πολλά android καλα κινητά που νιώθω ότι έχω το καλύτερο android! Να σημειώσω όμως ότι τα ψάχνω και όχι μόνο στις εφαρμογές αλλά όλα όσα κάνει το κινητό και να το ψάξει κανείς κάνει τρελά πράγματα π.χ. η γραφίδα δίνει πολλές εντολές και με το pentastic που είναι η εφαρμογή του good lock κάνει κι άλλα πράγματα.

Ωραία θα τις ανεβάσω σιγά-σιγά τις εφαρμογές εύχομαι να αρέσουνε κάποιες 🙂

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...