Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

52 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ το δοκίμασα όταν το είπαν τα παιδιά και ούτε σε μένα το κάνει. Το Viber το απόγευμα είχε αναβάθμιση πάντως.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όντως παιδιά έχει αναβάθμιση το viber που ούτε εγώ την έχω κάνει είναι πολύ πιθανό αν την κάνω να φταίει αυτό.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κώστα να σε ρωτήσω κάτι .Στις μεμβράνες που έβαλες από Αμαζον έβαλες και το προστατευτικό των καμερών από πίσω ?Ρωτάω για να δω αν θα εφαρμόζουν καλά με τη θήκη.
Όχι δε χρειάζεται όταν έχεις θήκη που τις προστατεύουν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, arxontas2323 said:

Ποιο  csc προτείνουμε ωστε να τ έχουμε ολα;και μην παίρνουμε update κάνα μήνα μετά απο τους άλλους 

φίλε Αν δεις το βιντεάκι στα σχολια στην περιγραφή περιγραφει σε ποια λειτουργούν όλα όπως το samsung pay και ότι άλλο σε ενδιαφέρει. τώρα όσο αφορά η αναβάθμιση έχει να κάνει ότι θα την πάρουμε όταν είναι για τη χώρα εγώ π.χ. που έχω της Ινδίας ακόμα δεν μου έχει έρθει του Αυγούστου.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

φίλε Αν δεις το βιντεάκι στα σχολια στην περιγραφή περιγραφει σε ποια λειτουργούν όλα όπως το samsung pay και ότι άλλο σε ενδιαφέρει. τώρα όσο αφορά η αναβάθμιση έχει να κάνει ότι θα την πάρουμε όταν είναι για τη χώρα εγώ π.χ. που έχω της Ινδίας ακόμα δεν μου έχει έρθει του Αυγούστου.
Καλά εσένα λογικά δεν έρχεται γιατί ο ινδικός ελέφαντας περπατάει αργά χεχεχε. Την καταγραφή κλήσεων τι τη θέλετε, αφού είναι εντελώς παράνομη; Ή κάνω λάθος; Και αν δεν κάνω λάθος το πορτοφόλι δε δουλεύει αν αλλάξεις τη χώρα. Και λογικά και στο Samsung pay δε θα μπορείς να κάνεις συναλλαγές με τις ελληνικές κάρτες. Με άλλες ναι απλά χάνεις πόντους προσφορές yellows που έχουν αυτές οι κάρτες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, costsa41 said:

Καλά εσένα λογικά δεν έρχεται γιατί ο ινδικός ελέφαντας περπατάει αργά χεχεχε. Την καταγραφή κλήσεων τι τη θέλετε, αφού είναι εντελώς παράνομη; Ή κάνω λάθος; Και αν δεν κάνω λάθος το πορτοφόλι δε δουλεύει αν αλλάξεις τη χώρα. Και λογικά και στο Samsung pay δε θα μπορείς να κάνεις συναλλαγές με τις ελληνικές κάρτες. Με άλλες ναι απλά χάνεις πόντους προσφορές yellows που έχουν αυτές οι κάρτες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 Δεν με ενοχλεί καθόλου άν αργεί ..ο ελέφαντας.. επίσης δεν με ενοχλεί αν είναι παράνομο είναι μόνος τρόπος να θυμάμαι κάποια πράγματα που μου λένε. Samsung pay μου είναι αδιάφορο και κάρτες δεν χρησιμοποιώ.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, winer said:

 Δεν με ενοχλεί καθόλου άν αργεί ..ο ελέφαντας.. επίσης δεν με ενοχλεί αν είναι παράνομο είναι μόνος τρόπος να θυμάμαι κάποια πράγματα που μου λένε. Samsung pay μου είναι αδιάφορο και κάρτες δεν χρησιμοποιώ.

Samsung pay ουτε εγώ χρησιμοποιώ..αλλα χρησιμοποιώ το myalpha wallet ή google wallet , ούτε αυτό θα μπορώ;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Samsung pay ουτε εγώ χρησιμοποιώ..αλλα χρησιμοποιώ το myalpha wallet ή google wallet , ούτε αυτό θα μπορώ;
Αν φαίνεται ότι το αγόρασες στην Ινδονησία, εκεί θα δούλευε το Google wallet με την κάρτα της alpha ή της Πειραιώς ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι κατάλαβα με csc Ουκρανίας(SEK) έχουμε ηχογράφηση κλήσεων και δουλεύει και το Google wallet.Σωστα;Μπορει να μας απαντησει καποιος που το εκανε;Παντως είναι πολύ <βολικη> η ηχογράφηση κλησεων.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Dimitris2k said:

Απ'οτι κατάλαβα με csc Ουκρανίας(SEK) έχουμε ηχογράφηση κλήσεων και δουλεύει και το Google wallet.Σωστα;Μπορει να μας απαντησει καποιος που το εκανε;Παντως είναι πολύ <βολικη> η ηχογράφηση κλησεων.

Εγώ έχω βάλει Ουκρανίας και δουλεύει το Google wallet 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, winer said:

Χαιρομαι! Μες στη βδομάδα θα κάνω το λιγότερο δυο ποστ με 5 εφαρμογές το καθενα

Έχω ήδη κατεβάσει τρεις και τις επεξεργαζομαι. Thanks. Καλή η ιδέα αλλά και όποιος άλλος έχει βρει κάτι ωραίο και "πολύτιμο" καλό είναι να το "ανεβάσουμε" 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitris2k said:

Απ'οτι κατάλαβα με csc Ουκρανίας(SEK) έχουμε ηχογράφηση κλήσεων και δουλεύει και το Google wallet.Σωστα;Μπορει να μας απαντησει καποιος που το εκανε;Παντως είναι πολύ <βολικη> η ηχογράφηση κλησεων.

Πώς μπαίνει αυτό. Είναι από της ρύθμισεις? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, avgouleo2 said:

Πώς μπαίνει αυτό. Είναι από της ρύθμισεις? 

Καλο μήνα! Φίλε είναι μια διαδικασία που κατεβάζεις ένα πρόγραμμα και μέσω υπολογιστή αλλάζεις τη χώρα περιοχής του κινητού σου και με τη σωστή επιλογή όπως γράφουν και τα παιδιά πιο πάνω έχεις ηχογράφηση κλήσεων. Δες το βιντεάκι και θα σε βοηθήσουμε ότι απορία έχεις. https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

 

Δώσε προσοχή σε όσα λέει για να έχεις επιτυχία μην κάνεις τίποτα βιαστικά.

1 hour ago, alex61 said:

Έχω ήδη κατεβάσει τρεις και τις επεξεργαζομαι. Thanks. Καλή η ιδέα αλλά και όποιος άλλος έχει βρει κάτι ωραίο και "πολύτιμο" καλό είναι να το "ανεβάσουμε" 

Καλο μήνα! Εννοείται όποιος έχει κάποια εφαρμογή και θέλει να τη μοιραστεί θα χαρούμε να το κάνει!

Εγώ λόγω μήνα θα ανεβάσω άλλες 5 εφαρμογές σε λιγάκι 🙂

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, winer said:

Καλο μήνα! Φίλε είναι μια διαδικασία που κατεβάζεις ένα πρόγραμμα και μέσω υπολογιστή αλλάζεις τη χώρα περιοχής του κινητού σου και με τη σωστή επιλογή όπως γράφουν και τα παιδιά πιο πάνω έχεις ηχογράφηση κλήσεων. Δες το βιντεάκι και θα σε βοηθήσουμε ότι απορία έχεις. https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&ab_channel=SystemHacks

 

Δώσε προσοχή σε όσα λέει για να έχεις επιτυχία μην κάνεις τίποτα βιαστικά.

Καλο μήνα! Εννοείται όποιος έχει κάποια εφαρμογή και θέλει να τη μοιραστεί θα χαρούμε να το κάνει!

Εγώ λόγω μήνα θα ανεβάσω άλλες 5 εφαρμογές σε λιγάκι 🙂

Σε ευχαριστώ. Έχω το note 10 plus 5g αγορασμένο από Korea και ήταν μέσα. Έχω και το s22 ultra και ξενέρωσα που δεν το έχει. Έλεγα μήπως ήταν κάτι ποιο απλό σαν διαδικασία  εγκατάστασης 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος και εγώ με s22 Ultra. Ποια προστασία οθόνης προτείνετε σε ζελατίνα  ή τζαμάκι;

Μην μου  πείτε  να ψάξω στο thread, γιατί  τις τελευταίες 10 σελίδες που έψαξα έβλεπα μόνο σχόλια αντιπαράθεσης και κατηγοριών για το τηλέφωνο.

Θα γράψω άλλη στιγμή Εγώ τη γνώμη μου προερχόμενος από Note 10 Plus.

george cc
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ηρεμησει τα πραγματα τελευταια..🤣

Προσωπικα επιλεγω μεμβρανη κυριως για προστασια απο γρατζουνιες το καλοκαιρι στις παραλιες. Με τα τζαμακια οσες φορες εβαλα ειχα θεματα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, george cc said:

Καλησπέρα παιδιά νέος και εγώ με s22 Ultra. Ποια προστασία οθόνης προτείνετε σε ζελατίνα  ή τζαμάκι;

Μην μου  πείτε  να ψάξω στο thread, γιατί  τις τελευταίες 10 σελίδες που έψαξα έβλεπα μόνο σχόλια αντιπαράθεσης και κατηγοριών για το τηλέφωνο.

Θα γράψω άλλη στιγμή Εγώ τη γνώμη μου προερχόμενος από Note 10 Plus.

Μια σχετικά καλή και φθηνή λύση είναι να βάλεις μεμβράνη από iRepair.Βασικα αυτοί στην περνάνε.Κοστος 10€.Απλά θέλει λίγο υπομονή κάνα 2 μέρες για να κολλήσει καλά στις άκρες.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβαλα. Ειναι πολυ ποιοτικη μεμβρανη θεωρω. Ειχα ξαναβαλει σε παλιοτερα κινητα κ αφηνε μια γραμμη στη μεση που δεν εφευγε. Αυτη τη φορα εφυγε αλλα  εχουν μεινει 2 μικρες φουσκαλες σε σημεια που δεν με ενοχλουν. Εχουν περασει 48 ωρες οποτε λογικα δεν θα φυγουν....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Σε ευχαριστώ. Έχω το note 10 plus 5g αγορασμένο από Korea και ήταν μέσα. Έχω και το s22 ultra και ξενέρωσα που δεν το έχει. Έλεγα μήπως ήταν κάτι ποιο απλό σαν διαδικασία  εγκατάστασης 

φίλε μου ως τώρα γινόταν μόνο μέσω αγορά κάποιων ποντων και για μένα ήταν δύσκολο γιατί δεν έχω κάρτα και  ετσι με εξυπηρέτησε φιλος. Τρέχοντας ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή το έκανε πανεύκολα και γρήγορα. Ο νέος τρόπος που βγήκε τώρα δεν χρειάζεσαι αγορά πόντων αλλά πάλι τρέχεις ένα πρόγραμμα από τον υπολογιστή δεν είναι δύσκολο. Αν σου είναι απαραίτητη η ηχογράφηση κλήσεων γιατί για μένα είναι γιατί έχω ένα θέμα και ξεχνάω... αξίζει να το κάνεις και δεν κινδυνεύει το κινητό σε καμία περίπτωση. Οτι νομίζεις. Αν σε ενδιαφέρει ο τρόπος που αγοράζεις κάποιους πόντους μέχρι 10 ευρώ από το eBay ειναι επίσης εύκολο και το έχουνε κάνει πολλά παιδιά από δω μέσα όπως κι εγω και μπορείς να ρωτήσεις ότι απορίες έχεις. Δες το βίντεο του παλιού τρόπου.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3Z_eJX9WLrY&ab_channel=ArtushFoto

Καλό μήνα. 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!

Για να μας πάει καλά ο μήνας σας έχω 5 εφαρμογούλες.

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

1. Automatic Background changer

Αυτή η εφαρμογή κάνει αυτό που λέει ο τίτλος της. Πανεύκολα αφαιρεί το background που έχουμε και βάζουμε ότι θέλουμε από τις φωτογραφίες μας,από μία χώρα, μία πόλη ότι φανταστούμε και το κάνει αυτόματα και πολύ καλά!

https://play.google.com/store/apps/details?id=pics.phocus.autocrop.free&hl=el&gl=US

2. Subscriptions

Αυτή η εφαρμογή κάνει αυτό που λέει και ο τίτλος της. Μπορούμε να αποθηκεύσουμε όλες τις συνδρομές μας π.χ. netflix, YouTube ή οτιδήποτε ώστε να ξέρουμε τι μας γίνεται και πατώντας πάνω στο ποσό μας δείχνει πόσο βγαίνει κάθε μήνα κάθε χρόνο συνολικά και όχι μόνο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.simolation.subscriptionmanager&hl=el&gl=US

3. Raise to answer

Αυτή την βρήκα σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί δουλεύει τέλεια! Αφού την ενεργοποιήσετε όταν πάτε το κινητό στο αυτί σας θα απαντήσει αυτόματα στην κλήση.

https://play.google.com/store/search?q=raise to answer&c=apps&hl=el&gl=US

4. Unified Remote

Αυτή την έχω χρόνια κι αν υπήρχαν 100 αστέρια θα της έβαζα! Εννοείται έχω αγοράσει την full έκδοση για να κάνω τα πάντα αλλά κάνει και αρκετά χωρίς να είναι full. Αυτό που κάνει απο τα πολλά που κάνει είναι ότι χειρίζεσαι τον υπολογιστή σου με ποντίκι επίσης πληκτρολόγιο γράφεις από το κινητό και γράφει στον υπολογιστή όπως κάνω εγώ τώρα και με φωνητική ομιλία. Παίζεις επίσης με τον vlc μουσική και το ελέγχεις από το κινητό και πάρα πολλά άλλα πράγματα μπείτε στη σελίδα να τα δείτε η εφαρμογή απλά είναι κορυφή για μένα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Relmtech.Remote&hl=el&gl=US

5. AppBar

Αυτή έχει γίνει επίσης αγαπημένη και είναι καινούργια σχετικά και κάνει το απλό πράγμα να σου βάζει ένα widget στην οθόνη όπου θες εσύ και να έχεις εφαρμογές αλλά έχει την μοναδική ιδιότητα ότι με ένα Swype εμφανίζει τις επόμενες αναλόγως πόσες έχεις βάλει! Για να το καταλάβετε καλύτερα δείτε το link

https://play.google.com/store/apps/details?id=rk.android.app.appbar&hl=el&gl=US

Αυτά για σήμερα και παρακαλώ όσοι τα δοκιμάσετε η τα διαβάσετε ένα like τουλάχιστον για να έχω και εγώ κίνητρο να συνεχίζω 😉

7 ώρες πριν, Strofigkas said:

Ήρθε η ενημέρωση και για τα ουκρανικα

εμένα τίποτα Ινδία ακόμα άμα δω ότι αργεί πολύ θα τα αλλάξω με το νέο τρόπο σε Ουκρανία!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους θέλουν ηχογράφηση κλήσεων χωρίς να μπαίνουν σε διαδικασία αλλαγής csc μια χαρά δουλεύει το Cube ACR.

Sent from my awSoMe-A52s

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, siberiantiger said:

Πάντως για όσους θέλουν ηχογράφηση κλήσεων χωρίς να μπαίνουν σε διαδικασία αλλαγής csc μια χαρά δουλεύει το Cube ACR.

Sent from my awSoMe-A52s
 

Μου κάνει εντύπωση γιατί και εγώ το είχα πριν αλλάξω το csc και έπαψε να ηχογραφεί το συνομιλητή. Επίσης είναι γνωστό ότι η google το μπλόκαρε με κάποιο τρόπο και ότι προγράμματα υπάρχουν δεν ηχογραφούν πια το γράφει και στο ίντερνετ αυτό. Επίσης τα πλεονεκτήματα που έχεις όταν ενεργοποιήσεις τον recorder της samsung είναι ότι γράφει τέλεια και τις δύο φωνές επίσης γράφει με bluetooth και με ακουστικά τέλεια.

https://www.youtube.com/watch?v=6Dn9LV_GELg&ab_channel=WION

Google is all set to ban third-party call recording apps on its play store, this simply means that you may no longer be able to record your calls incomplete discretion and the call recording applications installed on your smartphones will stop working as the tech giant has updated its Play Store policy

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει Ουκρανίας και δουλεύει το Google wallet 
Ηχογράφηση κλήσεων, spam calls recognition, Google wallet/pay με Ελληνικές κάρτες τραπεζών όλα σου δουλεύουν;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winer said:

Μου κάνει εντύπωση γιατί και εγώ το είχα πριν αλλάξω το csc και έπαψε να ηχογραφεί το συνομιλητή. Επίσης είναι γνωστό ότι η google το μπλόκαρε με κάποιο τρόπο και ότι προγράμματα υπάρχουν δεν ηχογραφούν πια το γράφει και στο ίντερνετ αυτό. Επίσης τα πλεονεκτήματα που έχεις όταν ενεργοποιήσεις τον recorder της samsung είναι ότι γράφει τέλεια και τις δύο φωνές επίσης γράφει με bluetooth και με ακουστικά τέλεια.

https://www.youtube.com/watch?v=6Dn9LV_GELg&ab_channel=WION

Google is all set to ban third-party call recording apps on its play store, this simply means that you may no longer be able to record your calls incomplete discretion and the call recording applications installed on your smartphones will stop working as the tech giant has updated its Play Store policy

 

1 hour ago, winer said:

Μου κάνει εντύπωση γιατί και εγώ το είχα πριν αλλάξω το csc και έπαψε να ηχογραφεί το συνομιλητή. Επίσης είναι γνωστό ότι η google το μπλόκαρε με κάποιο τρόπο και ότι προγράμματα υπάρχουν δεν ηχογραφούν πια το γράφει και στο ίντερνετ αυτό. Επίσης τα πλεονεκτήματα που έχεις όταν ενεργοποιήσεις τον recorder της samsung είναι ότι γράφει τέλεια και τις δύο φωνές επίσης γράφει με bluetooth και με ακουστικά τέλεια.

https://www.youtube.com/watch?v=6Dn9LV_GELg&ab_channel=WION

Google is all set to ban third-party call recording apps on its play store, this simply means that you may no longer be able to record your calls incomplete discretion and the call recording applications installed on your smartphones will stop working as the tech giant has updated its Play Store policy

Το Cube ACR το χρησιμοποιώ στο note 10 plus που έχω και λειτουργεί αψογα. Φυσικά γράφει και τον συνομιλητή μου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Τι γνώμη έχετε για την προστασία μπαταριας;Αξίζει να το ενεργοποιησουμε;

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...