Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Πάντως και η γνήσια είναι πολύ καλή. Φαίνεται σχεδόν ίδια με αυτή που έβαζαν στη Smartec στα S21ultra. Και στις γωνίες κολλάει τέλεια και δεν έχει μαζέψει σκόνη ένα μήνα που την έχω.

IMG-2480e9d90b929d543e8cf0f9727e624e-V.jpg

IMG-09298d98c46c201550ecae55eb7bc68b-V.jpg

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στη σμαρτεκ εχει βαλει κανεις? Θα ειμαι Αθηνα τον Σεπτεμβρη κ αν ειναι καλυτερη του i-repair θα παω να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GMF80 said:

Στη σμαρτεκ εχει βαλει κανεις? Θα ειμαι Αθηνα τον Σεπτεμβρη κ αν ειναι καλυτερη του i-repair θα παω να βαλω.

Δυστυχώς δεν έχουν για το S22

Link to comment
Share on other sites

Στη σμαρτεκ εχει βαλει κανεις? Θα ειμαι Αθηνα τον Σεπτεμβρη κ αν ειναι καλυτερη του i-repair θα παω να βαλω.
Στην Smartec που είχα ρωτήσει πριν κανένα 2μηνο δεν έχουν φέρει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, costsa41 said:

Να ορίσουμε λίγο τι είναι το εφέ; Αν είναι μια μικρή καμπύλη που κάνει το one hand για να σου δείξει ότι λειτουργεί, δεν αλλάζει. Από εκεί και πέρα όλα γίνονται αστραπή. Δεν καταλαβαίνω το εφέ ποιο είναι. Αφού πολλές φορές όταν ξεχάσω μπαίνει η διαχωρισμένη οθόνη αντί το πίσω, τόσο ευαίσθητο είναι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μιλάμε για τα gestures του τηλεφώνοy και όχι για το One hand.

5 ώρες πριν, Dark_Lord said:

εγώ δε βλέπω καμιά καθυστέρηση αλλά έχω αλλάξει τα animations σε 0.5,x

Υπάρχει μια καθυστέρηση όσο κρατά το εφέ για κλάσματα δευτερολέπτου ουσιαστικά ασήμαντη.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Μιλάμε για τα gestures του τηλεφώνοy και όχι για το One hand.

Υπάρχει μια καθυστέρηση όσο κρατά το εφέ για κλάσματα δευτερολέπτου ουσιαστικά ασήμαντη.

Δεν ειναι μόνο η καθυστέρηση στο εφέ... είναι και οτι αμα θες να κατεβάσεις απευθείας την μπάρα ειδοποιήσεων δεν μπορείς να το κάνεις απευθείας...θελει 2-3 δευτερόλεπτα μεχρι να σε αφήσει 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ή κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι δεν κάνεις σωστά, όλα ακαριαία μου φαίνονται. Και την μπάρα κατεβάζει κατευθείαν και καθυστέρηση δεν έχει. Θες να κάνεις ένα βίντεο να μας δείξεις?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μπουαχαχα...Μπηκα κανενα μηνα μετα στο thread να δω τι παιζει, και τι να δω; Μια απο τα ιδια.

Υπερευχαριστημενοι κατοχοι της συσκευης που "εμενα δεν το κανει", "εμενα ειναι τελειο", "εγω βγαζω 15 ωρες οθονη(με κλειστα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εχοντας στην ουσια ενα...Nokia 3310 😛 ) να συνεχιζουν να κανουν κανονικατο BULLYING σε οποιονδηποτε τολμησει να εκφρασει ενα παραπονο, μια απογοητευση για κατι, οτιδηποτε. Ναι βρε, ολοι ειμαστε trolls και δεν εχουμε δουλειες αλλες, μας αρεσει να μπαινουμε να κραζουμε κινητα. Μαλλον κρινετε εξ'ιδιων τα αλλοτρια.

Εν ολιγοις, δεν εχω δει ειλικρινα πιο τοξικο thread για συσκευη, πουθενα. Εισαι ευπροσδεκτος μοναχα αν εκθειαζεις την Samsung και το κινητο. Το οτι ακομα υπαρχει κοσμος που δεν μπορει να παρει ή να τον παρουν ΤΗΛΕΦΩΝΟ σε ενα...τηλεφωνο και περιμενει το θεοσταλτο update για να φτιαξει, οχι, ειναι τρολαρισμα και θελουμε το κακο της Samsung. 

Ευτυχως ή δυστυχως, ακομα το έχω, ακομα δεν βελτιωθηκε τιποτα με τα updates, η συσκευη σερνεται στα animations και στο user experience με lags & stutters ετσι και πιασει ειδικα 37-38 βαθμους κ πανω, σε 1 και μοναδικο παιχνιδι που παιζω (RL Sideswipe) μετα το 10λεπτο αρχιζει κ κολλαει λογω throttling-υπερθερμανσης(εχω βαλει κ την εναλλακτικη διαχειριση στο game booster αλλα τπτ).

Με κρατανε ομως η οθοναρα του και εκπληκτικη της φωτεινοτητα που χρειαζεται τωρα καλοκαιρι στις παραλιες και η καμερα του που εκτος του οτι all around ειναι εξαιρετικη, εχει τους καλυτερους τηλεφακους κι επειδη γουσταρω τρελα telephoto δινω πολυ βαση σε αυτο. Α, κι επειδη δεν υπαρχει αυτη τη περιοδο και καμια αλλη ναυαρχιδα να δοκιμασω, ενα Vivo X80 Pro εμεινε αλλα δε με ψηνει καθολου.

Over and out. 

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκες να μην παίζεις παιχνίδια ?? 

 

(δίνω τροφή 😈 )

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

@Sheik ξέχασες και το πενάκι για τους ρομαντικους και μη. 😊🤪 ...μονόδρομος για πολλούς η συγκεκριμένη συσκευή. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sheik said:

Μπουαχαχα...Μπηκα κανενα μηνα μετα στο thread να δω τι παιζει, και τι να δω; Μια απο τα ιδια.

Υπερευχαριστημενοι κατοχοι της συσκευης που "εμενα δεν το κανει", "εμενα ειναι τελειο", "εγω βγαζω 15 ωρες οθονη(με κλειστα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εχοντας στην ουσια ενα...Nokia 3310 😛 ) να συνεχιζουν να κανουν κανονικατο BULLYING σε οποιονδηποτε τολμησει να εκφρασει ενα παραπονο, μια απογοητευση για κατι, οτιδηποτε. Ναι βρε, ολοι ειμαστε trolls και δεν εχουμε δουλειες αλλες, μας αρεσει να μπαινουμε να κραζουμε κινητα. Μαλλον κρινετε εξ'ιδιων τα αλλοτρια.

Εν ολιγοις, δεν εχω δει ειλικρινα πιο τοξικο thread για συσκευη, πουθενα. Εισαι ευπροσδεκτος μοναχα αν εκθειαζεις την Samsung και το κινητο. Το οτι ακομα υπαρχει κοσμος που δεν μπορει να παρει ή να τον παρουν ΤΗΛΕΦΩΝΟ σε ενα...τηλεφωνο και περιμενει το θεοσταλτο update για να φτιαξει, οχι, ειναι τρολαρισμα και θελουμε το κακο της Samsung. 

Ευτυχως ή δυστυχως, ακομα το έχω, ακομα δεν βελτιωθηκε τιποτα με τα updates, η συσκευη σερνεται στα animations και στο user experience με lags & stutters ετσι και πιασει ειδικα 37-38 βαθμους κ πανω, σε 1 και μοναδικο παιχνιδι που παιζω (RL Sideswipe) μετα το 10λεπτο αρχιζει κ κολλαει λογω throttling-υπερθερμανσης(εχω βαλει κ την εναλλακτικη διαχειριση στο game booster αλλα τπτ).

Με κρατανε ομως η οθοναρα του και εκπληκτικη της φωτεινοτητα που χρειαζεται τωρα καλοκαιρι στις παραλιες και η καμερα του που εκτος του οτι all around ειναι εξαιρετικη, εχει τους καλυτερους τηλεφακους κι επειδη γουσταρω τρελα telephoto δινω πολυ βαση σε αυτο. Α, κι επειδη δεν υπαρχει αυτη τη περιοδο και καμια αλλη ναυαρχιδα να δοκιμασω, ενα Vivo X80 Pro εμεινε αλλα δε με ψηνει καθολου.

Over and out. 

Αν και είμαι κάτοχος του s22 plus και όχι του Ultra, θα συμφωνήσω σε όλα 100 %. Η συσκευή έχει μακράν τη χειρότερη εμπειρία χρήσης που δε δικαιολογείται για τιμή άνω των 300€ όχι στα 1000-1500€ που κοστολογεί η εταιρεία και παρ' όλα αυτά δεν τους ενδιαφέρει κιόλας, καθώς δε βγάζουν update, ώστε να διορθώσουν αυτό το χάλι. Πολλές εφαρμογές δεν τις κρατάει ανοιχτές στη μνήμη ram (απαράδεκτο) και κάνει διαρκώς refresh. Στον browser της samsung εμφανίζει αδικαιολόγητο lag και stuttering σε σημείο που θέλω να το πετάξω στον τοίχο, αφού με πιάνει πονοκέφαλος με αυτό το One UI. Έχει σοβαρό frame drop πρόβλημα και δεν είμαι καθόλου απαιτητικός χρήστης, αλλά ούτε στα απλά πράγματα μπορεί το κινητό. Αντί να υπάρχει ομαλότητα στα animations κτλ εμφανίζει σπασιματάκια και "τρέμουλο". Θεωρώ ότι είμαστε ακόμα σε beta program και δεν τους ενδιαφέρει το feedback των πελατών τους. Για να προλάβω ορισμένους, έχω κάνει τη συσκευη 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε 1,5 μήνα που έχω τη συσκευή στα χέρια μου, 8 ημέρες μετά την αγορά του το πήγα στο σέρβις στην Κηφισιά (ο ένας από τους δύο δε δεχόταν ότι το κινητό τους λαγκάρει αδικαιολόγητα και ευτυχώς ο νεότερος όντως το παρατήρησε και μου είπε "Ναι, έχεις δίκιο. Θα το αφήσεις να το ελέγξουμε και θα σου περάσω την αναβάθμιση μέσω υπολογιστή, διότι ασύρματα μπορεί να μην έκατσε καλά). Προηγουμένως είχα το s10 plus για 3 χρόνια και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, με το s22 plus πραγματικά απογοητεύτηκα και λυπάμαι το 1000άρικο που έδωσα για να περιμένω αν ποτέ επιλυθούν τα προβλήματα της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Theo_Pech said:

Αν και είμαι κάτοχος του s22 plus και όχι του Ultra, θα συμφωνήσω σε όλα 100 %. Η συσκευή έχει μακράν τη χειρότερη εμπειρία χρήσης που δε δικαιολογείται για τιμή άνω των 300€ όχι στα 1000-1500€ που κοστολογεί η εταιρεία και παρ' όλα αυτά δεν τους ενδιαφέρει κιόλας, καθώς δε βγάζουν update, ώστε να διορθώσουν αυτό το χάλι. Πολλές εφαρμογές δεν τις κρατάει ανοιχτές στη μνήμη ram (απαράδεκτο) και κάνει διαρκώς refresh. Στον browser της samsung εμφανίζει αδικαιολόγητο lag και stuttering σε σημείο που θέλω να το πετάξω στον τοίχο, αφού με πιάνει πονοκέφαλος με αυτό το One UI. Έχει σοβαρό frame drop πρόβλημα και δεν είμαι καθόλου απαιτητικός χρήστης, αλλά ούτε στα απλά πράγματα μπορεί το κινητό. Αντί να υπάρχει ομαλότητα στα animations κτλ εμφανίζει σπασιματάκια και "τρέμουλο". Θεωρώ ότι είμαστε ακόμα σε beta program και δεν τους ενδιαφέρει το feedback των πελατών τους. Για να προλάβω ορισμένους, έχω κάνει τη συσκευη 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε 1,5 μήνα που έχω τη συσκευή στα χέρια μου, 8 ημέρες μετά την αγορά του το πήγα στο σέρβις στην Κηφισιά (ο ένας από τους δύο δε δεχόταν ότι το κινητό τους λαγκάρει αδικαιολόγητα και ευτυχώς ο νεότερος όντως το παρατήρησε και μου είπε "Ναι, έχεις δίκιο. Θα το αφήσεις να το ελέγξουμε και θα σου περάσω την αναβάθμιση μέσω υπολογιστή, διότι ασύρματα μπορεί να μην έκατσε καλά). Προηγουμένως είχα το s10 plus για 3 χρόνια και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, με το s22 plus πραγματικά απογοητεύτηκα και λυπάμαι το 1000άρικο που έδωσα για να περιμένω αν ποτέ επιλυθούν τα προβλήματα της σειράς.

Ακριβώς. Αλλά πες τα ψιθυριστά γιατί θα σου την πέσουν και σένα ομαδικώς. Πριν 3 μέρες έκανα και γω την 2η επαναφορά εργοστασιακών ΜΗΠΩΣ και φτιάξει αλλά τίποτα. Τα frame drops & stutters όταν κανεις εναλλαγή εφαρμογών (με gestures πάντα) είναι επιπέδου low end συσκευής, το έχω ξαναπεί πολλές φορές, είναι απαράδεκτη εμπειρία. Και το θέμα είναι ότι στο S21 Ultra που είχα ΔΕΝ ήταν έτσι. Και φίλος μου με Note 20 Ultra δίπλα δίπλα τα βάλαμε και μου ρίχνει στα αυτιά, ομαλοτατο. Αντίθετα ότι S22 Ultra και να δοκίμασα (3-4 από φίλους καθώς και όλα τα εκθεσιακά στα μαγαζιά) είναι κλαφτα Χαράλαμπε. 

Ελπιζω να ισχύουν οι φήμες για Snapdragon  και σε Ευρώπη του χρόνου μπας και πάρουμε επιτέλους αυτό που μας αξίζει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο. Εμένα δεν μου έρχονται τα μηνύματα της πολιτικής προστασίας. Έρχονται σε όλα τα άλλα κινητά στο σπίτι, ακόμα και της Samsung αλλά στο S22 Ultra (ακόμα και αυτό που ήρθε πριν λίγο για τη φωτιά στον Ασπρόπυργο) δεν ήρθε. Συμβαίνει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά κάτι άσχετο. Εμένα δεν μου έρχονται τα μηνύματα της πολιτικής προστασίας. Έρχονται σε όλα τα άλλα κινητά στο σπίτι, ακόμα και της Samsung αλλά στο S22 Ultra (ακόμα και αυτό που ήρθε πριν λίγο για τη φωτιά στον Ασπρόπυργο) δεν ήρθε. Συμβαίνει και σε εσάς;

Εδώ νομίζω πρέπει να τα έχεις on αυτα

Screenshot_20220721-205458_Wireless emergency alerts.jpg

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sheik said:

Εδώ νομίζω πρέπει να τα έχεις on αυτα

Screenshot_20220721-205458_Wireless emergency alerts.jpg

Τα έχω όλα, ακόμα και τις δοκιμαστικές. Μήπως να τις απενεργοποιήσω αυτές; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nasosvasedis said:

Τα έχω όλα, ακόμα και τις δοκιμαστικές. Μήπως να τις απενεργοποιήσω αυτές; 

Και εμένα δε μου έρχονται και τα έχω όλα ενεργοποιημένα. Δεν ξέρω γιατί ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anlibafojo said:

Και εμένα δε μου έρχονται και τα έχω όλα ενεργοποιημένα. Δεν ξέρω γιατί ψάχνομαι.

Δεν ξέρω τι φάση, σε όλους τους άλλους έρχονται. Απενεργοποίησα τις δοκιμαστικές μήπως αυτές επηρεάζουν με κάποιο τρόπο και δεν έρχονται όλες οι άλλες. θα δούμε. COSMOTE έχεις και εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Δεν ξέρω τι φάση, σε όλους τους άλλους έρχονται. Απενεργοποίησα τις δοκιμαστικές μήπως αυτές επηρεάζουν με κάποιο τρόπο και δεν έρχονται όλες οι άλλες. θα δούμε. COSMOTE έχεις και εσύ;

Vodafone μία sim και μια eSim και δεν μου έρχεται σε καμία.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Anlibafojo said:

Vodafone μία sim και μια eSim και δεν μου έρχεται σε καμία.

 

Άρα δεν παίζει ρόλο ο πάροχος. 

Τι να πω, εντελώς κουλό. Δες αυτό με τις δοκιμαστικές ειδοποιήσεις και εσύ μήπως παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Άρα δεν παίζει ρόλο ο πάροχος. 

Τι να πω, εντελώς κουλό. Δες αυτό με τις δοκιμαστικές ειδοποιήσεις και εσύ μήπως παίζει ρόλο. 

Δε νομίζω να έχει σχέση.

Έχω και ένα Note4. Χθες με τις φωτιές στη Σαλαμίνα ήρθα μηνύματα σε όλους εκτός από το Note4 και το s22u. Σήμερα ήρθε αυτό της Ελευσίνας σε όλα και στο Note4 εκτός από το s22u.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Anlibafojo said:

Δε νομίζω να έχει σχέση.

Έχω και ένα Note4. Χθες με τις φωτιές στη Σαλαμίνα ήρθα μηνύματα σε όλους εκτός από το Note4 και το s22u. Σήμερα ήρθε αυτό της Ελευσίνας σε όλα και στο Note4 εκτός από το s22u.

Τι να πω, εντελώς κουλό.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Τι να πω, εντελώς κουλό.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση tης samsung μπήκε με το smart tutor και έλεγξε τις ρυθμίσεις και ήταν σωστές. Στη συνέχεια πήρα τη vodafone και αυτή τα βρήκε όλα εντάξει αλλά μου είπε ότι αυτά βγαίνουν από την πολιτική προστασία σύμφωνα με τον ταχ. κώδικα και δεν ξέρει πως γίνεται η αποστολή των μηνυμάτων. 

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει να ερχεται στο κινητο χωρις σιμ που εχει η κορη μου σαν ταμπλετ και να μην μου ερχεται εμενα  η ειδοποιηση απο πολιτικη προστασια. Δεν βγαζεις ακρη.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν καταπιουμε τα κακως κειμενα που αναφέρονται ( που και εγω συμφωνώ πως δεν θα επρεπε να υπάρχουν σε μια συσκευή των 1200 ευρω) 

με τις καμερες εισαστε ευχαριστημένοι?? 

Εγω πάλι καθόλου !!! Ειδικα στο dynamic range παει περίπατο !!! 

Πολλα καμένα σημεια , πολλά σκοτεινά σημεία, μεγάλη διαφορά σε χρωματισμούς κλπ .. 

Αναφέρομαι στην κύρια κάμερα και μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...