Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Μην κοροιδεψετε... Κουνώντας το κινητό ακούγεται ένας θόρυβος στην πάνω μεριά του σαν να είναι κάτι ξεκουμπωμενο. Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα δουλεύει άψογα. Να είναι κάποιο εξάρτημα της κάμερας? 

Και για άλλη μια φορά μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τα google play services που καταναλώνουν το 10% της μπαταρίας? 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το 1ο θεμα τι να σου πω...

 

Για το 2ο εχω αναφερει τις προηγουμενες μερες καποια πραγματα αλλα πεσανε να με φανε! 🤣

Screenshot_20220715-131014_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spyros_mad_doc said:

Μην κοροιδεψετε... Κουνώντας το κινητό ακούγεται ένας θόρυβος στην πάνω μεριά του σαν να είναι κάτι ξεκουμπωμενο. Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα δουλεύει άψογα. Να είναι κάποιο εξάρτημα της κάμερας? 

Και για άλλη μια φορά μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τα google play services που καταναλώνουν το 10% της μπαταρίας? 

Ευχαριστώ 

Προφανώς και ακούς το OIS της κάμερας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση για τα google services ειναι η μη αποδοχη αδειων στο στησιμο του κινητου. Υπαρχει θεμα παλιοτερο με οδηγο που αφοραει τα S9 απο τον S_Wind και ισχυει για ολα τα android.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, GMF80 said:

Για το 1ο θεμα τι να σου πω...

 

Για το 2ο εχω αναφερει τις προηγουμενες μερες καποια πραγματα αλλα πεσανε να με φανε! 🤣

Screenshot_20220715-131014_Device care.jpg

Δυστυχώς αντίστοιχα με εσένα αυτό το 1 λεπτό την ημέρα κοίτα τι καταναλώνει. 

Για τον οδηγό που ανέφερες θα ψάξω να τον βρω 

SmartSelect_20220715-135500_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, spyros_mad_doc said:

Δυστυχώς αντίστοιχα με εσένα αυτό το 1 λεπτό την ημέρα κοίτα τι καταναλώνει. 

Για τον οδηγό που ανέφερες θα ψάξω να τον βρω 

SmartSelect_20220715-135500_Device care.jpg

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. Ελάχιστη ενεργή χρήση αλλά παρ' όλο αυτό τσακίζει την μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καπου ρύθμιση να ΜΗΝ αναιρει τις άδειες από μη χρησιμοποιουμενες πρόσφατα εφαρμογές;να μην τις βάζει σε sleep το βρήκα.για τις άδειες;

Link to comment
Share on other sites

Πατησε πανω στο εικονιδιο της εφαρμογης που θελεις και μετα στο πληροφοριες

 

 

Screenshot_20220716-100853_Settings.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε γιατί κάποια καταστήματα στο bestprice το δίνουν στα 940€ άμεσα διαθέσιμο; 

Είναι όπως στα xiaomi , όπου αυτά της επίσημης αντιπροσωπείας είναι πιο ακριβά; Έχει και η Samsung ανεπίσημες εγγυήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικη εγγυηση εχουν εκτος και αν δεν ειναι Ευρωπαικου region. 

Μικρα μαγαζια (καποια δεν ειναι καν κανονικα αλλα μονο ηλεκτρονικα) παιζουν με μικρο κερδος...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Κανονικη εγγυηση εχουν εκτος και αν δεν ειναι Ευρωπαικου region. 
Μικρα μαγαζια (καποια δεν ειναι καν κανονικα αλλα μονο ηλεκτρονικα) παιζουν με μικρο κερδος...
Ή με διπλή ταμειακή ( γιαυτό δεν κόβουν και τιμολόγιο) . Βέβαια ο καταναλωτής έχει εγγύηση κανονικά.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανα καλο γυαλι εχετε να προτεινετε? δε με ενδιαφερει να πιανει το δαχτυλικο. Εβαλα 2 dome και ηταν ο,τι χειροτερο σε θεμα αντοχης. ξεφτιζει στα πλαγια απο την 1η εβδομαδα. Μοιαζει σαν ποντικοφαγωμενο το κινητο και με ξενερωσε. Το ιδιο και στου κολλητου και στης γυναικας μου με τρομερα light χρηση ολοι, οικοδομη να πηγαιναμε πιο λιγη φθορα θα ειχε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες κανα καλο γυαλι εχετε να προτεινετε? δε με ενδιαφερει να πιανει το δαχτυλικο. Εβαλα 2 dome και ηταν ο,τι χειροτερο σε θεμα αντοχης. ξεφτιζει στα πλαγια απο την 1η εβδομαδα. Μοιαζει σαν ποντικοφαγωμενο το κινητο και με ξενερωσε. Το ιδιο και στου κολλητου και στης γυναικας μου με τρομερα light χρηση ολοι, οικοδομη να πηγαιναμε πιο λιγη φθορα θα ειχε.

Το έχω με dome από το Μάρτιο σχεδόν day 1 και δεν έχει πάθει τίποτα. Και το δακτυλικό δουλεύει μια χαρά εκτός αν είναι τελείως ξερά τα  δάκτυλα οπότε καλύτερα δουλεύει με μοτίβο ή αναγνώριση προσώπου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Anlibafojo said:

Το έχω με dome από το Μάρτιο σχεδόν day 1 και δεν έχει πάθει τίποτα. Και το δακτυλικό δουλεύει μια χαρά εκτός αν είναι τελείως ξερά τα  δάκτυλα οπότε καλύτερα δουλεύει με μοτίβο ή αναγνώριση προσώπου.

δεν το κλειδωνω το κινητο οποτε δε με απασχολει το κλειδωμα, ομως το οτι ξεφτιζει στις ακρες ειναι πραγματικα σπαστικο. Τωρα αν πρεπει να το κραταω σαν αυγο μελατο για να μην χαλαει, να μου λειπει. κανονικη χρηση κανω αλλα το βαζω τσεπη, σε τζιν και γενικα το χρησιμοποιω, ουτε πεσιματα ομως ουτε χτυπηματα, μεσα σε θηκη μονιμα, δε γινεται να εχει παθει τα ιδια και σε μενα και σε κολλητο και σε τοσους που διαβαζω στο σκρουτζ. 

 

Σκεφτομουν της  nillkin αυτο: 

https://www.skroutz.gr/s/36240213/Nillkin-CP-Max-Full-Face-Tempered-Glass-1τμχ-Μαύρο-Galaxy-S22-Ultra-5G.html

 

το ξερει κανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια προβληματα εχω και εγω σε ολα τα κινητα απο τοτε που μικρυναν τα bezels οποτε παω σε μεβρανες....

Εξαιρεση λιγο το X-One στο S20+ αλλα κ εκει ειχα θεματα με θηκες. Απλα οταν σηκωνοταν και εβαζες πιεση επανερχονταν χωρις να αφησει σημαδι.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GMF80 said:

Τα ιδια προβληματα εχω και εγω σε ολα τα κινητα απο τοτε που μικρυναν τα bezels οποτε παω σε μεβρανες....

Εξαιρεση λιγο το X-One στο S20+ αλλα κ εκει ειχα θεματα με θηκες. Απλα οταν σηκωνοταν και εβαζες πιεση επανερχονταν χωρις να αφησει σημαδι.

εχεις να προτεινεις καμια καλη μεμβρανη που να ειναι οσο πιο καθαρη γινεται σε θεμα διαυγειας ωστε να μην χανεις απο θεαση? με τα τζαμακια αυτο μαρεσει οτι ειναι σα να μην φορας τιποτα. θα το κρατουσα χωρις προστασια αλλα ειδικα καλοκαιρι ειναι ρισκο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό video με πολλά tips για "προχωρημένες λειτουργίες" του κινητού. Αξίζει να το δείτε και συστήνω να επισκεφτείτε το κανάλι του, όπου θα βρείτε και άλλα παρόμοια. "https://www.youtube.com/watch?v=Q9M1d-yoPdk"

 

 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Nikos_Mpl said:

εχεις να προτεινεις καμια καλη μεμβρανη που να ειναι οσο πιο καθαρη γινεται σε θεμα διαυγειας ωστε να μην χανεις απο θεαση? με τα τζαμακια αυτο μαρεσει οτι ειναι σα να μην φορας τιποτα. θα το κρατουσα χωρις προστασια αλλα ειδικα καλοκαιρι ειναι ρισκο

Το ψαχνω ακομα. Εννοειται το καλοκαιρι θελει προσοχη με τις παραλιες.

Το i-repair βαζει καλη μεμβρανη αλλα δνε ξερω αν ειναι καλυτερη του Κωτσοβολου. Πρεπει να βαζουν κ στα mediamarkt.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stsalkit said:

Εξαιρετικό video με πολλά tips για "προχωρημένες λειτουργίες" του κινητού. Αξίζει να το δείτε και συστήνω να επισκεφτείτε το κανάλι του, όπου θα βρείτε και άλλα παρόμοια. "https://www.youtube.com/watch?v=Q9M1d-yoPdk"

 

 

Αυτό το βίντεο και τα υπόλοιπα που έχει κάνει ο συγκεκριμένος να το δουν αυτοί που λένε ότι το κινητό δεν αξίζει επειδή κατά την γνώμη τους δεν έχει καλά transitions και animations 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βίντεο και τα υπόλοιπα που έχει κάνει ο συγκεκριμένος να το δουν αυτοί που λένε ότι το κινητό δεν αξίζει επειδή κατά την γνώμη τους δεν έχει καλά transitions και animations 
Και να ήταν μόνο αυτό. Εδώ τολμούν να συγκρίνουν τη φωτεινότητα του με άλλα υποδεέστερα μοντέλα της εταιρείας. Γενικά αυτό το τηλέφωνο είχε μια επίθεση από πολλούς. Ίσως γιατί ανταγωνίζεται στα ίσια τον μοναδικό ανταγωνιστή που έχει....!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά αλλά αν εννοείς να αλλάξεις την περιοχή από όπου είναι το κινητό csc π.χ. εμένα υποτίθεται το χω αγοράσει από Ινδία ενώ το πήρα από public και ήταν ευρωπαϊκό. Αυτό το έκανα γιατί ήθελα να έχω ενεργοποιημένη την ηχογράφηση κλήσεων... Αν εννοείς αυτό να αλλάξεις δηλαδή την περιοχή (csc code) υπάρχει διαδικασία που δεν σβήνει και τίποτα.
SmartSelect_20220714-011356_Settings.thumb.jpg.74d1dd1785dbf635df2dca6194903b8e.jpg
Όσοι έχετε αλλάξει το CSC σας δουλεύει το Google Pay με κάρτες Ελληνικών Τραπεζών;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παλι τα ιδια συζητατε?

Οι ναυαρχιδες ειναι δυο στο παγκοσμιο στερεωμα. S22 ultra και iphone 13 pro max.

Τα υπολοιπα δεν υπαρχουν στο χαρτη, απλα συμπληρωνουν την προϊοντικη κατηγορια...

Η samsung την επομενη τριετια θα κανει mass market και τα foldables...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Όσοι έχετε αλλάξει το CSC σας δουλεύει το Google Pay με κάρτες Ελληνικών Τραπεζών;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ναι

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι
Αν επιτρέπεται ποιας χώρας CSC;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Το ψαχνω ακομα. Εννοειται το καλοκαιρι θελει προσοχη με τις παραλιες.

Το i-repair βαζει καλη μεμβρανη αλλα δνε ξερω αν ειναι καλυτερη του Κωτσοβολου. Πρεπει να βαζουν κ στα mediamarkt.

 

Είναι ακριβώς το ίδιο υλικό. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...