Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 ώρα πριν, pank said:

Καλησπέρα. Κάποιες φορές έχω το ίδιο θέμα με τις κλήσεις. Με παίρνουν και δεν βγάζουν γραμμή. Dark Lord είχες το ιδο θέμα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτό μου έχει συμβεί και μένα και να έλεγες ότι έχω το τηλέφωνο στο 5g αλλά το έχω στο 3G για να έχω καλύτερο σήμα στο σπίτι.

2 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Δοκίμασα όλους τους ήχους αλλά τίποτα. Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με θέμα βλάβης της συσκευής αλλα περισσότερο με το σεταρισμα που έχει κάνει η Samsung. 

Μαλλον. Στο S20 οι ειδοποιήσεις ήταν κρύσταλλος. Σε αυτό έκανα την εξής δοκιμή. Κράτησα το κάτω ηχείο πατημένο (πες ότι ήταν στην τσέπη η ότι άλλο παράδειγμα θες) και χτύπαγε ειδοποίηση από viber και Facebook και πραγματικά δεν ακουγόταν τίποτα. 

Τραγικοί απλά που δεν χτυπάει και από τα δύο ηχεία.

και εγώ από s20 ultra έρχομαι  όντως είχε πιο δυνατό ήχο τέλος πάντων το βρήκαμε να μην τρέχεις άδικα..

Ναι αλλά από τον Κωτσοβολο δεν έχει καλώδιο μέσα, ενώ στο Skroutz περιλαμβάνει και καλώδιο στα 13€

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html

 

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Ρε παιδιά μια απλή ερώτηση έχω κάνει και αναζητώ μια απάντηση για να δω αν είναι όλα οκ με το κινητό! Έχετε κ εσείς τόσο χαμηλό ήχο στις ειδοποιήσεις ; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι χτυπάει τόσο χαμηλά....

Βασικά χτυπάει μόνο απο το κάτω ηχείο και όχι απο τα 2!

Με λίγο ψάξιμο δεν είμαστε μόνο εμείς που έχουμε παράπονο https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/s22-ultra-notification-volume/td-p/5262403

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ThanosDurex said:

 

Ναι αλλά από τον Κωτσοβολο δεν έχει καλώδιο μέσα, ενώ στο Skroutz περιλαμβάνει και καλώδιο στα 13€

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html

Δεν είναι αυτό το θέμα μου, καλώδιο έχω.

Αν πρόσεξες πιο πάνω ρώτησα για την γνησιότητα του φορτιστή, δεν θέλω να ρισκάρω την συσκευή μου για 5-6€

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, winer said:

Με λίγο ψάξιμο δεν είμαστε μόνο εμείς που έχουμε παράπονο https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/s22-ultra-notification-volume/td-p/5262403

Ναι, τα έχω δει και εγώ... Εν το μεταξύ, δεν μου ανάβει και ο edge φωτισμός π.χ όταν λαμβάνω μήνυμα από το viber, ενώ το έχω ενεργοποιήμενο για όλες τις εφαρμογές. 

17 minutes ago, antonis_kiriazis said:

Δεν είναι αυτό το θέμα μου, καλώδιο έχω.

Αν πρόσεξες πιο πάνω ρώτησα για την γνησιότητα του φορτιστή, δεν θέλω να ρισκάρω την συσκευή μου για 5-6€

 

Δεν γνώριζα αν έχεις καλώδιο η όχι οπότε εγώ κοίταξα να βοηθήσω με την ποιο συμφέρουσα επιλογή. 

Απο εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι στο σκρουτζ δεν είναι γνήσιοι επειδή κοστίζουν 3€ λιγότερο. 

Τώρα αν έχει τύχει σε κάποιους... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ThanosDurex said:

 

Δεν γνώριζα αν έχεις καλώδιο η όχι οπότε εγώ κοίταξα να βοηθήσω με την ποιο συμφέρουσα επιλογή. 

Απο εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι στο σκρουτζ δεν είναι γνήσιοι επειδή κοστίζουν 3€ λιγότερο. 

Τώρα αν έχει τύχει σε κάποιους... 

Κι εγώ αυτό πίστευα, αλλά στα σχόλια το αναφέρουν αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ThanosDurex said:

Ναι, τα έχω δει και εγώ... Εν το μεταξύ, δεν μου ανάβει και ο edge φωτισμός π.χ όταν λαμβάνω μήνυμα από το viber, ενώ το έχω ενεργοποιήμενο για όλες τις εφαρμογές. 

Δεν γνώριζα αν έχεις καλώδιο η όχι οπότε εγώ κοίταξα να βοηθήσω με την ποιο συμφέρουσα επιλογή. 

Απο εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι στο σκρουτζ δεν είναι γνήσιοι επειδή κοστίζουν 3€ λιγότερο. 

Τώρα αν έχει τύχει σε κάποιους... 

 Δεν χρησιμοποιω edge φωτισμό αλλά ίσως μας απαντήσει άλλος φίλος αν του δουλεύει.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Just now, winer said:

 Δεν χρησιμοποιω edge φωτισμό αλλά ίσως μας απαντήσει άλλος φίλος αν του δουλεύει.

Τι να σας πω βρε παιδιά..μια χαρά μου δουλεύει ο edge φωτισμός και οι ειδοποιήσεις χτυπούν πολύ δυνατά..μάλιστα στο σπίτι έχω την ένταση στο 60% λόγω αυτού..δεν έχω παρατηρήσει αν ακούγονται και από τα 2 ηχεία αλλά σε καμία μερίπτωση δεν ακούγονται χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Το τέσταρα αυτό με τα 2 ηχεία στο δικό μου αλλά και στο S21 Ultra της γυναίκας μου..σε κανένα από τα 2 δεν ακούγονται οι ειδοποιήσεις από το πάνω ηχείο..

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω πλεον σε αντικατασταση του S20+ που ειχα για 26 μηνες...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, GMF80 said:

Κατοχος και εγω πλεον σε αντικατασταση του S20+ που ειχα για 26 μηνες...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 καλορίζικο φίλε

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε παιδιά..μια χαρά μου δουλεύει ο edge φωτισμός και οι ειδοποιήσεις χτυπούν πολύ δυνατά..μάλιστα στο σπίτι έχω την ένταση στο 60% λόγω αυτού..δεν έχω παρατηρήσει αν ακούγονται και από τα 2 ηχεία αλλά σε καμία μερίπτωση δεν ακούγονται χαμηλά.
Κι εγώ πρώτη φορά δεν έχω μέγιστη ένταση στους ήχους. Οι δε ειδοποιήσεις είναι χαμηλά γιατί ακούγεται πολύ ειδικά το πρωί που σηκώνομαι νωρίς εγώ και ενοχλώ τους υπόλοιπους. Για τα ηχεία και τις ειδοποιήσεις το έχουμε γράψει πάλι αρκετά παλιά. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ήχους, το αντίθετο είναι πολύ δυνατοί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Αλλο ένα δωράκι από μένα μετά την ηχογράφηση κλήσεων αφού μπορεί κάποιους να τους ενδιαφέρει. Αν σας ενοχλεί που  η εικόνα όταν μας παίρνουν τηλέφωνο είναι πάρα πολύ μικρή υπάρχει λύση να γεμίζει όλη την οθόνη και όταν μας καλούνε και όταν καλούμε εμείς πολύ απλά δείτε αυτό το βιντεάκι

 

https://www.youtube.com/watch?v=9feB7kC0NEw&t=78s&ab_channel=MrAndroidFHD

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλα τι αυτονομια θα εχει το ατιμο! 2 ωρες οθονης με στησιμο, ενα σωρο συγχρονισμους, κατεβασμα εφαρμογων και ενημερωσεις και εχει χασει μονο 25%...😮

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ThanosDurex said:

 

Αν δεν σου ανάβει o edge φωτισμός η μία λύση που γνωρίζω αν μπορώ να σε βοηθήσω είναι όταν έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή προγραμματιστές κ έχεις βάλει την κλιμάκωση στο 0χ τότε δεν δουλεύουν.κατι άλλο δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις θετικες.

Τρομερη φωτεινοτητα και οθονη

Μπαταρια φαινεται σουπερ

Σε ταχυτητα δεν βλεπω τεραστια διαφορα απο το  S20+ προς το παρων.

Καμερα ειδικα στις βραδυνες τα σπαει...

Φανταζομαι οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτο το κινητο... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GMF80 said:

Πρωτες εντυπωσεις θετικες.

Τρομερη φωτεινοτητα και οθονη

Μπαταρια φαινεται σουπερ

Σε ταχυτητα δεν βλεπω τεραστια διαφορα απο το  S20+ προς το παρων.

Καμερα ειδικα στις βραδυνες τα σπαει...

Φανταζομαι οτι πληρωνεις παιρνεις σε αυτο το κινητο... 

Με το που το άνοιξες, σου ήρθε κανονικά η τελευταία ενημέρωση Ιουνίου, ή έπρεπε να περάσεις με τη σειρά τις προηγούμενες ενημερώσεις Μαρτίου και Απριλίου πρωτα; 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, GMF80 said:

Ιουλιου απευθειας ηρθε.

Παράξενο, κανείς δεν το έχει αναφέρει. 

Δεν βρήκες κάτι προς το παρόν αρνητικό πάντως..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GMF80 said:

Οχι, τουμπανο ειναι. Ολα σουπερ....

Μακάρι, αλλά δεν σε πιστεύω..

Θα το πάρω και εγώ σε λίγες μέρες, αλλά μόνο από μαγαζί και όχι μεταχειρισμένο, και ας είναι σφραγισμένο. Θέλω να κάνω μια μεγάλη αγορά για το αφορολογητο για την εφορία για του χρόνου. 

Ίσως έχεις πρόβλημα στο gps, πολλοι γράφουν ότι δεν διορθώθηκε ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο ισχύει GPS όντως ούτε εγώ το έχω δοκιμάσει προσωπικά

 Όσο αφορά την αναβάθμιση επειδή έχω αλλάξει το csc για να έχω ηχογραφήση κλήσεως θα εμφανιστεί όταν είναι για την Ταϊλάνδη διαθέσιμο που έχω βάλει και εγώ.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Έχετε διαβάσει για προβλήματα στο gps, μέχρι και POLL υπάρχει ΑΚΡΙΒΩς πάνω από το θέμα που γράφουμε τώρα, και δεν μπήκατε στο κόπο να δείτε στους χάρτες αν μπορεί να βρει το στίγμα σας τη τωρινή στιγμή;; Το gps δεν είναι για αυτοκίνητα μόνο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω τον κλασσικο τροπο με το χαρτη οταν παω διακοπες. Οσες φορες χρησιμοποιησα GPS στο παρελθον αλλου κατεληξα 🤣

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αυτοκίνητο αλλά λίγο τώρα που το κοίταξα μες στο σπίτι φυσικά με έβγαλε λίγο πιο μακριά

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...