Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σε βιντεο το super steady mode? Αξίζει πιστεύετε? Στο S10 plus θυμαμαι ότι έκανε σημαντικό crop στην ποιότητα της εικονας

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Εχει αρχισει και με ψηνει σε τιμη bestprice και με πωληση του S20 + που εχω τωρα... Λογικα να υποθεσω οτι σε πιο χαμηλη τιμη δυσκολα θα φτασει...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

903 ευρώ σε κατάστημα  Vodafone και είσαι κομπλέ με το 12/256.

(-20% και -24% ΦΠΑ) 2 έχουν πάρει έτσι φιλαράκια μου... τρέξε μην εξαντληθει το απόθεμα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konakis said:

903 ευρώ σε κατάστημα  Vodafone και είσαι κομπλέ με το 12/256.

(-20% και -24% ΦΠΑ) 2 έχουν πάρει έτσι φιλαράκια μου... τρέξε μην εξαντληθει το απόθεμα...

Στη σελιδα της vodafone εχει 1039 το 128 gb απο οτι ειδα απο 1299.

Link to comment
Share on other sites

Δες έχει και τα 256αρια  πέφτει όπως σου έγραψα στα 1119 ευρώ κάνοντας και αποφορολόγηση  -24% ΦΠΑ βγαίνει 903 ευρώ τελική τιμή 

Χτύπα το έχει χορταστική οθόνη, εξαιρετικό κράτημα στο χέρι για τον όγκο του...το Ui θα φτιάξει από Σεπτέμβρη και μετά σίγουρα θα είσαι μπόμπα ✌️😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφασισει οτι θα ειναι ο διαδοχος του S20+. Aν ημουν Αθηνα το χα παρει χθες...

Εδω ειναι ψιλικατζηδες, δεν εχουν ετοιμοπαραδοτα ... 

Ισως το αφησω για Σεπτεμβρη που θα παω Αθηνα...

Εχει ψωμι ακομα το S20+, απλα ειναι ποτε θα μου γυρισει ο διακοπτης να κανω την αλλαγη... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valium said:

Μόλις μπήκαν και οι κάρτες τις Εθνικής στο google pay. Επιτέλους. Δουλεύουν κανονικά. 

γινεται οταν θελουμε να πληρωσουμε με το gpay να μας ρωταει με ποια καρτα θελουμε να πληρωσουμε και οχι να εχουμε μια default?

Link to comment
Share on other sites

γινεται οταν θελουμε να πληρωσουμε με το gpay να μας ρωταει με ποια καρτα θελουμε να πληρωσουμε και οχι να εχουμε μια default?
Ναι την κάρτα την επιλέγεις εσύ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, costsa41 said:

Ναι την κάρτα την επιλέγεις εσύ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αλλα εαν πλησιασω το κινητο πληρωνει με την ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ καρτα.εγω λεω ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμη να σου δειξει τις καρτες και να διαλεξω εγω ποια.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εαν πλησιασω το κινητο πληρωνει με την ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ καρτα.εγω λεω ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμη να σου δειξει τις καρτες και να διαλεξω εγω ποια.
Αν σκρολάρεις και στο κινητό και στο ρολόι σου εμφανίζει όλες όσες έχεις βάλει οπότε επιλέγεις αυτή που θέλεις! Εκείνη την ώρα που πας να πληρώσεις. Δεν υπάρχει προεπιλεγμένη την επιλέγεις εσύ. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι άλλο η δυσκολεύεσαι να το χρησιμοποιήσεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σκρολάρεις και στο κινητό και στο ρολόι σου εμφανίζει όλες όσες έχεις βάλει οπότε επιλέγεις αυτή που θέλεις! Εκείνη την ώρα που πας να πληρώσεις. Δεν υπάρχει προεπιλεγμένη την επιλέγεις εσύ. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι άλλο η δυσκολεύεσαι να το χρησιμοποιήσεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στις ρυθμίσεις έχει να βάλεις ΜΙΑ προεπιλεγμενη και ΧΩΡΊΣ να ανοίξεις την εφαρμογή πληρώνεις με αυτήν.εγώ λέω όταν πλησιάσει στο μηχάνημα να ΜΗΝ πληρώσει με καμία αλλά να σου τις δείξει όλες και να επιλεξεις .εσύ λες ΠΡΏΤΑ να ανοίξεις την εφαρμογή ;και από εκεί να επιλέξεις ;5b0b3435450aa690d561cd442247d8b3.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

στις ρυθμίσεις έχει να βάλεις ΜΙΑ προεπιλεγμενη και ΧΩΡΊΣ να ανοίξεις την εφαρμογή πληρώνεις με αυτήν.εγώ λέω όταν πλησιάσει στο μηχάνημα να ΜΗΝ πληρώσει με καμία αλλά να σου τις δείξει όλες και να επιλεξεις .εσύ λες ΠΡΏΤΑ να ανοίξεις την εφαρμογή ;και από εκεί να επιλέξεις ;5b0b3435450aa690d561cd442247d8b3.jpg

Καλησπέρα 

Σωστά, μια είναι η προεπιλεγμένη και πληρώνεις απευθείας, σε περίπτωση εναλλαγής κάρτας πρέπει να ανοίξει η εφαρμογή και να επιλέξεις την άλλη κάρτα. Στην επόμενη πληρωμή πάλι η προεπιλεγμένη κάρτα θα κάνει την πληρωμή. 

Ελπίζω να βοήθησα 

Καλό βράδυ. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε για τα cos η ενημέρωση Ιουλίου. Η Samsung έχει ξεπεράσει τον εαυτό της. Παλιά οι branded συσκευές έπαιρναν το update με διαφορά 15+ ημερών από τα ευρωπαϊκά τώρα με δύο το πολύ τρεις μέρες καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα πρίν λίγες εβδομάδες το S22+ (από media markt). Είχα χρόνια να πάρω Samsung και είχα πολλές αμφιβολίες (είμαι επαγγελματίας που χρησιμοποιεί πολύ το κινητό για αυτό είμαι και αρκετά απαιτητικός σε θέματα αξιοπιστίας λειτουργικού κυρίως). 'Επαθα πλάκα με το κινητό! Δεν το περίμενα τόσο καλό! Μου άρεσει τόσο πολύ που το μετάνιωσα που δε πήρα το Ultra... Ξέρετε αν σε κάποιο κατάστημα γίνεται trade-in για να πληρώσω τη διαφορά; Ρώτησα τη μαμά εταιρεία και μου είπαν μέχρι S21 σειρά δέχονται. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, yorgos00 said:

Καλησπέρα! Πήρα πρίν λίγες εβδομάδες το S22+ (από media markt). Είχα χρόνια να πάρω Samsung και είχα πολλές αμφιβολίες (είμαι επαγγελματίας που χρησιμοποιεί πολύ το κινητό για αυτό είμαι και αρκετά απαιτητικός σε θέματα αξιοπιστίας λειτουργικού κυρίως). 'Επαθα πλάκα με το κινητό! Δεν το περίμενα τόσο καλό! Μου άρεσει τόσο πολύ που το μετάνιωσα που δε πήρα το Ultra... Ξέρετε αν σε κάποιο κατάστημα γίνεται trade-in για να πληρώσω τη διαφορά; Ρώτησα τη μαμά εταιρεία και μου είπαν μέχρι S21 σειρά δέχονται. Ευχαριστώ!

Νομίζω καλύτερα θα ήταν να το βάλεις αγγελια για πωληση.και να βρεις για trade in που δεν νομίζω θα στο πάρουν πολύ φθηνοτερα

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αγόρασα το τηλ. πριν από περίπου ένα μήνα, ερχόμενος από Note 10+. 

Υπάρχει το εξής πρόβλημα. Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το τηλέφωνο υπερθερμένεται και κατά συνέπεια σταματάει η φόρτιση.  Είτε  η πολύ γρήγορη, είτε η γρήγορη, είτε η απλή. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι θέμα δικτύου, δηλαδή όταν δεν πιάνει καλά ψάχνει και θερμαίνεται. Έχω όμως αλλάξει πολλές τοποθεσίες με καλό και κακό σήμα και συμβαίνει το ίδιο. Παίζω πολλές φορές το candy crush, που δεν είναι και κανένα απαιτητικό παιχνίδι και μετά από λίγο ψήνεται. Γενικώς θερμαίνεται πάρα πολύ. Καμία σχέση με το Note 10+. 

Πίστευα ότι θα στρώσει. Αλλά νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα. 

Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε κάποιον άλλο,ή μόνο σε εμένα? Αν το πάω για έλεγχο θα μου κάνουν κάτι ή θα χάσω το χρόνο μου?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mfragi said:

Καλημέρα.

Αγόρασα το τηλ. πριν από περίπου ένα μήνα, ερχόμενος από Note 10+. 

Υπάρχει το εξής πρόβλημα. Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το τηλέφωνο υπερθερμένεται και κατά συνέπεια σταματάει η φόρτιση.  Είτε  η πολύ γρήγορη, είτε η γρήγορη, είτε η απλή. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι θέμα δικτύου, δηλαδή όταν δεν πιάνει καλά ψάχνει και θερμαίνεται. Έχω όμως αλλάξει πολλές τοποθεσίες με καλό και κακό σήμα και συμβαίνει το ίδιο. Παίζω πολλές φορές το candy crush, που δεν είναι και κανένα απαιτητικό παιχνίδι και μετά από λίγο ψήνεται. Γενικώς θερμαίνεται πάρα πολύ. Καμία σχέση με το Note 10+. 

Πίστευα ότι θα στρώσει. Αλλά νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα. 

Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε κάποιον άλλο,ή μόνο σε εμένα? Αν το πάω για έλεγχο θα μου κάνουν κάτι ή θα χάσω το χρόνο μου?

Καλημέρα. Το να θερμαίνεται και να σταματά η φόρτιση μου φαίνεται λίγο παράξενο και δεν το έχω ξανακούσει. Το δικό μου όταν είμαι στο σπίτι έχω πάρα πολύ κακό σήμα (Vod) και επίσης δε θερμαίνεται και όσον αφορά σε παιχνίδια επειδή δεν παίζω κανένα παιχνίδι δεν μπορώ να σου πω. Σε γενικές γραμμές λόγω θέρους σε άμεση έκθεση στον ήλιο ανεβάζει θερμοκρασία αλλά όχι και να ψήνεται. Θα σου πρότεινα να πας για ένα έλεγχο τουλάχιστον έτσι θα ξέρεις σίγουρα αν οφείλεται σε πρόβλημα ή σε φυσιολογική συμπεριφορά. 

Αν το πας, πες και σε εμάς τι σου είπανε/κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει να σταματησει η φορτιση λογω θερμοκρασιας ενω φορτιζα καλοκαιρι στο αμαξι.

Ειναι δυνατον να συμβει. Το να παιζεις παιχνιδια και να φορτιζεις και γρηγορα σιγουρα ανεβαζει τη θερμοκρασια.

 

Θα παραλαβω και εγω τη συσκευη σε λευκο τις επομενες μερες.

Θα αντικαταστησει το S20+ που εχω εδω κ 26 μηνες με στοχο μεινει στα χερια μου 3ετια...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Αγόρασα το τηλ. πριν από περίπου ένα μήνα, ερχόμενος από Note 10+. 
Υπάρχει το εξής πρόβλημα. Έχω παρατηρήσει από την αρχή ότι το τηλέφωνο υπερθερμένεται και κατά συνέπεια σταματάει η φόρτιση.  Είτε  η πολύ γρήγορη, είτε η γρήγορη, είτε η απλή. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι θέμα δικτύου, δηλαδή όταν δεν πιάνει καλά ψάχνει και θερμαίνεται. Έχω όμως αλλάξει πολλές τοποθεσίες με καλό και κακό σήμα και συμβαίνει το ίδιο. Παίζω πολλές φορές το candy crush, που δεν είναι και κανένα απαιτητικό παιχνίδι και μετά από λίγο ψήνεται. Γενικώς θερμαίνεται πάρα πολύ. Καμία σχέση με το Note 10+. 
Πίστευα ότι θα στρώσει. Αλλά νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα. 
Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε κάποιον άλλο,ή μόνο σε εμένα? Αν το πάω για έλεγχο θα μου κάνουν κάτι ή θα χάσω το χρόνο μου?
Είναι πολύ παράξενη η συμπεριφορά του και ποτέ δε φτάνει σε τέτοιο σημείο!! Σε άμεση έκθεση στον ήλιο είναι λογικό. Ειδικά σε παιχνίδια είναι φανταστικό και δεν κολλάει ποτέ ούτε θερμαίνεται. Ο γιος μου παίζει ένα clash of glans πώς το λένε και είναι άψογο ούτε μου έχει πει για θερμοκρασία ούτε τίποτα να κολλάει ή κάτι παρόμοιο. Καλύτερα να δεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που δημιουργεί τις θερμοκρασίες ή τη δυσλειτουργία του αλλιώς πήγαινε για έναν έλεγχο και πες μας τι έγινε. Ακόμα και όσα είχαν, στη αρχή, κάποια θέματα με τις αναβαθμίσεις λειτουργούν άψογα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μας πει το παλικάρι τι φορτιστή χρεισιμοποιει γιατί κ αυτά πλέον παίζουν μεγάλο ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί με το Note10+ να φορτίζω στο αυτοκίνητο και με Google maps και ήλιο να ψήνεται! Αυτό το καταλαβαίνω.

Όμως το βάζω στο σπίτι (S22 Ultra 512) το βράδυ για φόρτιση και ξυπνάω το πρωί και είναι λίγο παραπάνω από κει που το άφησα. Δηλαδή φόρτιση για λίγο και μετά  σταμάτησε και έκαψε το φυσιολογικό στην αναμονή το βράδυ. Δεν είναι θέμα κατανάλωσης, ίσως από κάποια εφαρμογή, αλλά διακοπής της φόρτισης. 

Θα δοκιμάσω και με απλό φορτιστή, γιατί μαζί με το κινητό, πήρα και έναν 45w της Samsung και φορτίζω με αυτόν. Μήπως είναι θέμα φορτιστή. 

Υ.Γ. 

Αυτή τη στιγμή γράφω το μήνυμα και το νιώθω ζεστό. Δεν κάνω κάτι άλλο. Θα προσπαθήσω να δω υπό ποιες προϋποθέσεις ζεσταίνεται υπερβολικά και σταματάει η φόρτιση, ώστε να το πσω και να τους το δείξω επιτόπου. Στο διαγνωστικό μπαταρίας και φόρτισης στο Samsung members δείχνει ότι όλα είναι καλά. Φοβάμαι μη μου πουν στο service ότι είναι θέμα χρήσης. Όμως και με το Note 10+ έκανα ακριβώς την ίδια χρήση και ήταν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κι άσε τα τρολ να λένε ότι θέλουν. Μπαταρία, θερμοκρασίες,σκρολινγκ, ότι καλύτερο κυκλοφορεί!! c28ca78d10bea74f7fbbe11667d4f9c2.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω ειδοποιήσεις π.χ απο Viber γιατί χτυπάει μόνο το ένα ηχείο και μάλιστα ακούγεται σπαστικά χαμηλά ; Στο S20 χτυπούσαν και τα 2! Αλλάζει κάπως αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...