Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ΤΡΑΓΙΚΗ αύξηση στους χρόνους φόρτισης; Χρησιμοποιώ εναλλάξ του ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ φορτιστες ep-t4510 και ep-ta845 με τα αντίστοιχα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ καλώδια που συνόδευαν τους φορτιστές και η φόρτιση έχει φτάσει τη 1μιση ώρα+. Το estimation προφανώς και γράφει 58 λεπτά αλλά ο actual χρόνος φόρτισης ( χρονόμετρο από την στιγμή που μπαίνει στην πρίζα) είναι πάνω από μιάμιση ώρα. Είμαι 95% σίγουρος ότι δεν υπάρχαν αυτά τα χάλια με το που πήρα την συσκευή.

Edit: ενώ ήταν στην φόρτιση, κάτι πήγα να κοιτάξω στην οθόνη και μπροστά στα μάτια μου, από το 98% πήγε στο 100% μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Φυσικά το bug με την μείωση του volume που έχω περιγράψει πριν καμιά βδομάδα  παραμένει ακόμα. 

Είμαι ο μόνος;

Edited by harisnikolop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic





Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ΤΡΑΓΙΚΗ αύξηση στους χρόνους φόρτισης; Χρησιμοποιώ εναλλάξ του ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ φορτιστες ep-t4510 και ep-ta845 με τα αντίστοιχα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ καλώδια που συνόδευαν τους φορτιστές και η φόρτιση έχει φτάσει τη 1μιση ώρα+. Το estimation προφανώς και γράφει 58 λεπτά αλλά ο actual χρόνος φόρτισης ( χρονόμετρο από την στιγμή που μπαίνει στην πρίζα) είναι πάνω από μιάμιση ώρα. Είμαι 95% σίγουρος ότι δεν υπάρχαν αυτά τα χάλια με το που πήρα την συσκευή.
Edit: ενώ ήταν στην φόρτιση, κάτι πήγα να κοιτάξω στην οθόνη και μπροστά στα μάτια μου, από το 98% πήγε στο 100% μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Φυσικά το bug με την μείωση του volume που έχω περιγράψει πριν καμιά βδομάδα  παραμένει ακόμα. 
Είμαι ο μόνος;


Η φόρτιση ΠΑΝΤΑ ήταν τόσο!! Από το 20% μια και μισή ώρα περίπου. Φυσικά όχι με τη γρήγορη φόρτιση!!! Πάντα έτσι ήταν απλά δεν το είχες καταλάβει. Με τους ΓΝΗΣΙΟΥΣ φορτιστές!!!!! Όταν γράφει 100% είναι τόσο ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο!! Πέφτει όταν το χρησιμοποιείς. Από το 98 για να πάει 100 θέλει κάποια λεπτά!!! Το bug δε θυμάμαι να το έχει αναφέρει κάποιος άλλος. Να κοιτάξεις τις εφαρμογές που έχεις βάλει στο κινητό καθώς και αν έχεις πειράξει ρυθμίσεις. Συνήθως αυτά τα δύο δημιουργούν προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το GSAM Battery Monitor? Mου βγάζει τρελά στατιστικά στο Σύστημα Android 23% και στο kernel  (android OS) 8%.

Έχω ενεργοποιημένα το προηγμένα στατιστικά μέσω ADB.

Μου φαινονται τα νουμερα πολυ παραξενα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε βρίσκω τον τρόπο να συνδεθεί το dex με τηλεόραση sony που πρόσφατα αγόρασα. Αν κάποιος το έχει καταφέρει ας γράψει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά το τελευταίο update δεν είδα βελτίωση της μπαταρίας αμέσως. Έχει όμως μια εβδομάδα τώρα που είναι λες και κάτι άλλαξε, παρά την αυξημένη ζέστη έχει βελτιωθεί πααρα πολύ. Με την ίδια χρήση όπως είναι τα τελευταία χρόνια, με το 21 γυρνούσα σπίτι με 35 τοις εκατό, με το 22 30 τοις εκατό μέχρι και πριν μια εβδομάδα και τώρα με 40λιγο. Οι συνθήκες είναι δουλειά σε λογιστικό γραφείο από τις 9 το πρωί, κάκιστο σήμα εντός του γραφείου και σπίτι κατά τις 10. Το πενάκι δε, άλλο λεβελ για τη δουλειά μου.

 

Ερώτηση για το πενάκι, αν θυμάμαι καλά, στις αρχές ενώ ήμουν σε κλήση, όταν έβγαζα το πενάκι άνοιγε σημείωση, για να σημειώσεις κάτι που λες με τον άλλο εκείνη την στιγμή κτλ. Τώρα βλέπω δεν το κάνει, θέλει να το κάνω εγώ χειροκίνητα. Απενεργοποίησα κάτι άθελά μου ή το άλλαξαν?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, costsa41 said:




 

 


Η φόρτιση ΠΑΝΤΑ ήταν τόσο!! Από το 20% μια και μισή ώρα περίπου. Φυσικά όχι με τη γρήγορη φόρτιση!!! Πάντα έτσι ήταν απλά δεν το είχες καταλάβει. Με τους ΓΝΗΣΙΟΥΣ φορτιστές!!!!! Όταν γράφει 100% είναι τόσο ούτε λιγότερο ούτε περισσότερο!! Πέφτει όταν το χρησιμοποιείς. Από το 98 για να πάει 100 θέλει κάποια λεπτά!!! Το bug δε θυμάμαι να το έχει αναφέρει κάποιος άλλος. Να κοιτάξεις τις εφαρμογές που έχεις βάλει στο κινητό καθώς και αν έχεις πειράξει ρυθμίσεις. Συνήθως αυτά τα δύο δημιουργούν προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

 

Σε όλα τα συγκριτικά που έχω δει στο YouTube φορτίζει από το 0% έως το 100% σε μια ώρα. Έτσι φόρτιζε και σε εμένα στις αρχές. Τώρα ξαφνικά έχει αρχίσει να κάνει 30 λεπτά παραπάνω. Πάντα μιλάω με fast charging 2.0. και τα 2 μοντέλα φορτιστών που ανέφερα είναι 45w.

Για το bug με τον ήχο, ποιες ρυθμίσεις να κοιτάξω για να δω αν φταίει κάποια εφαρμογή; Που να πάω να το δω;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, harisnikolop said:

Σε όλα τα συγκριτικά που έχω δει στο YouTube φορτίζει από το 0% έως το 100% σε μια ώρα. Έτσι φόρτιζε και σε εμένα στις αρχές. Τώρα ξαφνικά έχει αρχίσει να κάνει 30 λεπτά παραπάνω. Πάντα μιλάω με fast charging 2.0. και τα 2 μοντέλα φορτιστών που ανέφερα είναι 45w.

Για το bug με τον ήχο, ποιες ρυθμίσεις να κοιτάξω για να δω αν φταίει κάποια εφαρμογή; Που να πάω να το δω;

Αν δεν το έχεις από τις ρυθμίσεις βάλει σε γρήγορη η εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση τότε από 20 στο 100 είναι οσο σου είπε ο costsa41 πιο πανω

8 ώρες πριν, dimkit said:

Χρησιμοποιεί κανείς το GSAM Battery Monitor? Mου βγάζει τρελά στατιστικά στο Σύστημα Android 23% και στο kernel  (android OS) 8%.

Έχω ενεργοποιημένα το προηγμένα στατιστικά μέσω ADB.

Μου φαινονται τα νουμερα πολυ παραξενα .

Το χρησιμοποιώ εγώ ,σύστημα android 24,4 και kernel 8,7 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2022 at 1:04 ΜΜ, Niman72 said:

Βάλε λινκ γιατί τη ζήλεψα τη θήκη ❤️

https://www.skroutz.gr/s/36715815/Spigen-Cryo-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Matte-Black-Galaxy-S22-Ultra-5G.html

 

https://www.skroutz.gr/s/33938931/Spigen-Neo-Flex-Screen-Protector-Galaxy-S22-Ultra-5G.html

 

Είμαι Ιταλία και μου τις έφερε συνάδελφος 

On 30/6/2022 at 7:46 ΠΜ, Dark_Lord said:

Από πού τα πήρες? Επίσης δώσε μας feedback όταν μπορέσεις για το αν κάνει καλύτερη απαγωγή θερμότητας η συγκεκριμένη θήκη..

Μου τα έφερε συνάδελφος στην Ιταλία που είμαι. Από το skroutz.gr τα πήρε. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τηβ μεμβράνη είναι σαν να έχεις το τηλ όπως είναι εργοστάσιακο αμέσω το δακτυλικο και η πίεσης. Την θήκη δεν την έχω βάλει ακόμα για να έχω κάποια γνώμη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Strofigkas said:

Αν δεν το έχεις από τις ρυθμίσεις βάλει σε γρήγορη η εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση τότε από 20 στο 100 είναι οσο σου είπε ο costsa41 πιο πανω

Το χρησιμοποιώ εγώ ,σύστημα android 24,4 και kernel 8,7 

Τα setting που ανέφερες ήταν enabled από day one.

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2022 at 6:43 ΜΜ, avgouleo2 said:

Μόλις παρέλαβα θήκη spigen και προστατεύτικο οθόνης.. Το δακτύλικο άμεσο μια χαρά όλα και η θήκη τρομερή αλλά για την ώρα το εδώ με την γνήσια τις samsung μέχρι να έρθουν και οι UAG

16565171924901914277770780276659.jpg

Εντάξει... οι UAG προσφέρουν προστασία, ok,  αλλά θα έπαιρνα μόνο αν δούλευα σε εργοτάξιο. Πολύ χοντροκοπιά. Μια χαρά η Spigen. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, setter said:

Τι να κλείσω ρε παιδιά για να μην τρώει μπαταρία η υπηρεσίες Google; 

Screenshot_20220702-172600_Device care.jpg

Βλέπω τις ώρες χρήσεις και τον υπολειπόμενο χρόνο να είναι αφύσικα μεγάλος για μία φόρτιση. Αν λοιπόν έχεις ρυθμίσει να φορτίζει μέχρι το 85% και όχι πλήρη 100% φόρτιση οι τιμές κατανάλωσης κάθε εφαρμογής είναι αθροιστική για το σύνολο και μέχρι την πλήρη φόρτιση στο 100%. Αν ισχύει αυτό βάλε να κάνει μια πλήρη φόρτιση και δες στο τέλος (γύρω στο 25%) τι καταναλώσεις έχουν οι υπηρεσίες google και αν είναι φυσιολογικές (μονοψήφιο νούμερο) είσαι οκ.  Αν όχι πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, υπηρεσίες google play το ανοίγεις, επιλέγεις αποθήκευση και κάνεις εκκαθάριση μνήμης cache.

Παρακολούθησέ το 1 - 2 μέρες και αν δε στρώσει πάτα στην ίδια διαδρομή διαχείρηση αποθηκευτικού χώρου google και κάτω ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. Προσοχή όμως αν έχεις Google pay θα διαγραφούν και όλες οι κάρτες που έχεις περασμένες και θα πρέπει να τις περάσεις από την αρχή (δεν ξέρω αν διαγράφει και άλλα χειροκίνητα που έχεις περάσει σε εφαρμογές Google).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anlibafojo said:

Βλέπω τις ώρες χρήσεις και τον υπολειπόμενο χρόνο να είναι αφύσικα μεγάλος για μία φόρτιση. Αν λοιπόν έχεις ρυθμίσει να φορτίζει μέχρι το 85% και όχι πλήρη 100% φόρτιση οι τιμές κατανάλωσης κάθε εφαρμογής είναι αθροιστική για το σύνολο και μέχρι την πλήρη φόρτιση στο 100%. Αν ισχύει αυτό βάλε να κάνει μια πλήρη φόρτιση και δες στο τέλος (γύρω στο 25%) τι καταναλώσεις έχουν οι υπηρεσίες google και αν είναι φυσιολογικές (μονοψήφιο νούμερο) είσαι οκ.  Αν όχι πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, υπηρεσίες google play το ανοίγεις, επιλέγεις αποθήκευση και κάνεις εκκαθάριση μνήμης cache.

Παρακολούθησέ το 1 - 2 μέρες και αν δε στρώσει πάτα στην ίδια διαδρομή διαχείρηση αποθηκευτικού χώρου google και κάτω ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. Προσοχή όμως αν έχεις Google pay θα διαγραφούν και όλες οι κάρτες που έχεις περασμένες και θα πρέπει να τις περάσεις από την αρχή (δεν ξέρω αν διαγράφει και άλλα χειροκίνητα που έχεις περάσει σε εφαρμογές Google).

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Εντάξει... οι UAG προσφέρουν προστασία, ok,  αλλά θα έπαιρνα μόνο αν δούλευα σε εργοτάξιο. Πολύ χοντροκοπιά. Μια χαρά η Spigen. 

Πίστευω ότι είναι ότι καλύτερο η UAG και μοντέρνες θήκες. Δεν με νοιάζει το πάχος να σου πω την αλήθεια γιατί σε όλα μου τα τηλ είχα θήκες προστασίας τέτοιου είδους 

Link to comment
Share on other sites

Κακασχημες... κάτι caterpillar μου θυμίζουν...

Ferrari  με τρακτερωτά λάστιχα δεν πάει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης τι έχετε βάλει παιδιά στο Ultra; Εγώ το απλό S22 και ψάχνω κάτι στα επίπεδα των προεγκατεστημενων που είχε το S20.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, 

Άφησα τα iphones μετά απο πολλά χρόνια για το s22ultra, έχω ενα σημαντικό θέμα στο instagram όλα τα video-stories είναι pixeliasmena και καρα καρε στην κίνηση της κάμερας, χάλια φαίνονται όλα τα stories, υπάρχει κάποια ρύθμιση στην κάμερα ή στο instagram Που μπορώ να κάνω για να διορθωθεί ή είναι λόγω android και δεν διορθώνεται;;; Ευχαριστω πολυ σε οποιον απαντησει και με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kinitakias123 said:

Καλησπέρα φίλοι, 

Άφησα τα iphones μετά απο πολλά χρόνια για το s22ultra, έχω ενα σημαντικό θέμα στο instagram όλα τα video-stories είναι pixeliasmena και καρα καρε στην κίνηση της κάμερας, χάλια φαίνονται όλα τα stories, υπάρχει κάποια ρύθμιση στην κάμερα ή στο instagram Που μπορώ να κάνω για να διορθωθεί ή είναι λόγω android και δεν διορθώνεται;;; Ευχαριστω πολυ σε οποιον απαντησει και με βοηθήσει

καλημέρα. Σίγουρα δεν είναι θέμα τηλεφώνου / οθόνης / android. Μια χαρά είναι τα video στο instagram (και παντού αλλού). Μήπως το σήμα σου δεν είναι καλό; αν είναι κάνε επανεγκατάσταση την εφαρμογή

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kinitakias123 said:

Καλησπέρα φίλοι, 

Άφησα τα iphones μετά απο πολλά χρόνια για το s22ultra, έχω ενα σημαντικό θέμα στο instagram όλα τα video-stories είναι pixeliasmena και καρα καρε στην κίνηση της κάμερας, χάλια φαίνονται όλα τα stories, υπάρχει κάποια ρύθμιση στην κάμερα ή στο instagram Που μπορώ να κάνω για να διορθωθεί ή είναι λόγω android και δεν διορθώνεται;;; Ευχαριστω πολυ σε οποιον απαντησει και με βοηθήσει

Tα βιντεο που βλεπεις ή που τραβας;οπως και να εχει κανενα απολυτως προβλημα με instagram δεν ειχα ως τωρα!!μηπως να ξανα εγκαταστησεις την εφαρμογη οπως σου προτεινει και ο stsalkit;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, theo7ashm said:

Μόλις έσκασε ενημέρωση λογισμικού... 

 

Screenshot_20220704-121547_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ThanosDurex said:

Για προστασία οθόνης τι έχετε βάλει παιδιά στο Ultra; Εγώ το απλό S22 και ψάχνω κάτι στα επίπεδα των προεγκατεστημενων που είχε το S20.

Έχω βάλει τις spigen.. 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και με ψηνει σε τιμη bestprice και με πωληση του S20 + που εχω τωρα... Λογικα να υποθεσω οτι σε πιο χαμηλη τιμη δυσκολα θα φτασει...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και με ψηνει σε τιμη bestprice και με πωληση του S20 + που εχω τωρα... Λογικα να υποθεσω οτι σε πιο χαμηλη τιμη δυσκολα θα φτασει...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πρόλαβε το στα 1030 που το έχει γιατί το πρώτο είναι κατόπιν παραγγελίας. Αν πάρεις παράδειγμα από το 21 ultra όχι μόνο δε θα πέσει αλλά θα αυξηθεί κιόλας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το πήρε πρέφα κάποιος που τη θέλει, η dbrand σταμάτησε την Atomic Grip θήκη και βγάζει πλέον κανονικά την original Grip με τα skins, την παρήγγειλα, σε κανα μήνα θα έρθει 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...