Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα! Θα βγω λίγο offtopic αν ενοχλεί ας σβηστεί. Έχασα τα Buds 2. Ξέρω οτι μου έπεσαν κοντά στο σπίτι αλλά φυσικά έχουν κάνει φτερά πλέον..Θεωρητικά με το που συνδεθούν σε κάποια συσκευή θα δω την τοποθεσία τους στο Find. Υπάρχει τρόπος να κάνουν κάποια επαναφορά και να μην τα δω ποτέ στο find; Και γενικά μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η προσφορά έλειξε; Βλέπω μέχρι 11/6/2022 λέει. Επίσης, διαβάζω πως μπορείς να έχεις μέχρι 4 χρήστες (ξεχωριστές IP) ταυτόχρονα, όπως και netflix. Ισχύει;
Ναι κανονικά μεχρι 4 χρηστες. Επίσης μεταγλωτισμενα ελληνικα και υπότιτλοι κανονικά ελληνικοί.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά πάντως από εχτές που ήρθε επίσημα στην χώρα μας, δοκιμασμένο σε smart TV, smartphone , tablet, PC! Ευχαριστώ για τον ένα χρόνο τζάμπα!

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Όντως! Μας έφτιαξε ο Δημήτρης! Δυστυχώς τότε που το έγραψε ο Δημήτρης, δεν δόθηκε η δέουσα προσοχή, λόγω των τρολ (που μας είχαν ταράξει με τα ίδια και τα ίδια) και ήταν κρίμα που το έχασαν αρκετοί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

Αντιμετωπίζω το ίδιο με μερικούς πρόβλημα της αυξημένης κατανάλωσης των υπηρεσιών google play. 10% στο 24ωρο. Απλά δεν μπορώ να βρω σε προηγούμενες σελίδες τη λύση (αν υπάρχει). Εκτός αν επειδή ουσιαστικά χρησιμοποιώ το κινητό 10 μέρες είναι σε φάση καλιμπραρισματος. 

Και μια χαζή ερώτηση. Πως μπορώ να βάλω στα μηνύματα να έχουν άλλο ήχο ειδοποίησης από τον γενικό. Και γενικά αναλόγως την ειδοποίηση να έχω άλλο ήχο? 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Προχώρησα και εγώ στην αγορά του τηλεφώνου, πριν από περίπου 1 μήνα. Δεν γράφω συχνά, αλλά απορώ με όλους αυτούς που γράφουν τόσα αρνητικά για αυτό το τηλέφωνο. 
Ή εγώ έχω άλλο τηλέφωνο ή είμαι απ τους τυχερούς που δεν έχουν κανένα πρόβλημα από την πρώτη μέρα.

Περίμενα να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη πριν γράψω εδώ.


Έχω στην κατοχή μου το S22 ULTRA 12GB/256GB, εδώ και έναν μήνα. Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το iPhone 13 pro 8GB/128GB. Παρόλο που έρχομαι απ το πάρα πολύ καλό iPhone 13 pro, δεν μπορώ να βρω κάτι απ όλα αυτά τα αρνητικά που αναφέρουν εδώ για s22 ultra. 
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τις δυνατότητες και την εμπειρία χρήσης του κινητού. 
Δεν έχω ούτε lag ούτε χαμένες κλήσεις ούτε χαμηλό σήμα. Όλα λειτουργούν όπως πρέπει. 
Δεν έχω επίσης παράπονο και από την μπαταρία. Βγάζει μία μέρα γεμάτη άνετα και κάτι παραπάνω με όλα ανοιχτά (εκτός τοποθεσία). Την ενεργοποιώ όταν χρειάζεται.
Στα πολύ μεγάλα θετικά η άψογη οθόνη του, το πενάκι, η κάμερα του που είναι πάρα πολύ καλή και στις βραδινές λήψεις και ειδικά στο zoom x3 και x10 τρομερή. Λίγο καλύτερες λήψεις θα ήθελα μόνο σε εσωτερικούς χώρους στο auto.
Η αίσθηση στο χέρι επίσης πολύ καλή(δεν είναι καθόλου βαρύ). 
Επίσης πολύ καλές και οι δυνατότητες του λειτουργικού και η παραμετροποίηση που προσφέρει. 

Ειλικρινά δεν έχω μετανιώσει στιγμή για την αγορά του. 
Εύχομαι σε όσους το αγοράσουν να το ευχαριστηθούν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konstantinosid said:

Καλησπέρα σε όλους.

Προχώρησα και εγώ στην αγορά του τηλεφώνου, πριν από περίπου 1 μήνα. Δεν γράφω συχνά, αλλά απορώ με όλους αυτούς που γράφουν τόσα αρνητικά για αυτό το τηλέφωνο. 
Ή εγώ έχω άλλο τηλέφωνο ή είμαι απ τους τυχερούς που δεν έχουν κανένα πρόβλημα από την πρώτη μέρα.

Περίμενα να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη πριν γράψω εδώ.


Έχω στην κατοχή μου το S22 ULTRA 12GB/256GB, εδώ και έναν μήνα. Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το iPhone 13 pro 8GB/128GB. Παρόλο που έρχομαι απ το πάρα πολύ καλό iPhone 13 pro, δεν μπορώ να βρω κάτι απ όλα αυτά τα αρνητικά που αναφέρουν εδώ για s22 ultra. 
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τις δυνατότητες και την εμπειρία χρήσης του κινητού. 
Δεν έχω ούτε lag ούτε χαμένες κλήσεις ούτε χαμηλό σήμα. Όλα λειτουργούν όπως πρέπει. 
Δεν έχω επίσης παράπονο και από την μπαταρία. Βγάζει μία μέρα γεμάτη άνετα και κάτι παραπάνω με όλα ανοιχτά (εκτός τοποθεσία). Την ενεργοποιώ όταν χρειάζεται.
Στα πολύ μεγάλα θετικά η άψογη οθόνη του, το πενάκι, η κάμερα του που είναι πάρα πολύ καλή και στις βραδινές λήψεις και ειδικά στο zoom x3 και x10 τρομερή. Λίγο καλύτερες λήψεις θα ήθελα μόνο σε εσωτερικούς χώρους στο auto.
Η αίσθηση στο χέρι επίσης πολύ καλή(δεν είναι καθόλου βαρύ). 
Επίσης πολύ καλές και οι δυνατότητες του λειτουργικού και η παραμετροποίηση που προσφέρει. 

Ειλικρινά δεν έχω μετανιώσει στιγμή για την αγορά του. 
Εύχομαι σε όσους το αγοράσουν να το ευχαριστηθούν.

Θες να μας κάνεις και μια σύγκριση με τ αιφον και τι σου λείπει απο αιφον και τι κέρδισες; επίσης η μπαταρία σε σχέση με τ αιφον;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας κάνεις και μια σύγκριση με τ αιφον και τι σου λείπει απο αιφον και τι κέρδισες; επίσης η μπαταρία σε σχέση με τ αιφον;
Δεν νομίζω ότι πρέπει να γίνει αυτή η σύγκριση που αναφέρεις σε αυτό εδώ το νημα.
Υπάρχουν άλλα θέματα που γίνονται συγκρίσεις. Μπορείς να ψάξεις ή αν θέλεις να ανοίξεις και καινούργιο θέμα. Ας μην βγούμε off topic, μην χαλάσει το νήμα και με άλλες απαντήσεις επί της σύγκρισης.


Link to comment
Share on other sites

Αύριο το περιμένω κι εγώ, αντε να δούμε και την φετινή ναυαρχίδα της Sammy...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διαβάζω το νήμα και περιμένω με ανυπομονεσία να παραλάβω το τηλέφωνο από την Vodafone.

Από ότι μου λένε εδώ και σχεδόν 2 μήνες η Vodafone δεν έχει απόθεμα και είναι θέμα Samsung. Αντιμετωπίζει και άλλος κάτι παρόμοιο?

Sorry για το off topic αλλά ζηλευώ όλους εσάς τους κατόχους 🙂 

 

 

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ' χεις προπληρώσει;;...κι ακόμα να παραλάβεις ή θες να το πάρεις μέσω επιδότησης προγράμματος;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με επιδότηση έχω κάνει την παραγγελία. Είναι δυνατόν να μην έχουν 2 μήνες τηλέφωνα? το 12/256 σε πρασινάκι είχα ζητήσει αλλά πλέον ούτε μαύρο μου λένε ότι δεν έχουν. Και βέβαια δεν έχουν ιδέα πότε θα παραλάβουν...

 

Edited by mflo
May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το περιμένω κι εγώ, αντε να δούμε και την φετινή ναυαρχίδα της Sammy...
Μόνο να μην σου φανεί όπως το 21 χεχεχε. Καλορίζικο!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, Vodafone wifi-call και Volte, πρέπει να κάνω κάτι για να έχω;

Στο προηγούμενο κινητό είχα, και μου έβγαζε το σηματάκι. Εδώ δεν βγάζει κάτι. Μπορώ κάπως να δω αν είναι ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Κώστα το καλοκαίρι θαρρώ πως θα το βγάλει σίγουρα
Αν βγάλει τα δύσκολα το καλοκαίρι τότε πρέπει να το κρατήσεις....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chros26_ said:

Να ρωτήσω, Vodafone wifi-call και Volte, πρέπει να κάνω κάτι για να έχω;

Στο προηγούμενο κινητό είχα, και μου έβγαζε το σηματάκι. Εδώ δεν βγάζει κάτι. Μπορώ κάπως να δω αν είναι ενεργό

Το ενεργοποιεις μέσο εφαρμογής η καλοντας τούς στα ενεργοποιουνε κανονικά αλλά εικονίδιο στην Vodafone δεν βλέπεις. 

Link to comment
Share on other sites

@costsa41 παρέλαβα πριν καμιά ώρα περίπου εξαιρετική υλοποίηση και πανάλαφρο για το μέγεθος και τον όγκο του στο χέρι! Ξεκινάω το λιώσιμο :classic_biggrin:

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι τις επανεκκινήσεις μου τις έχω (κάτοχος εδώ και κάνα 2μηνο) ευχαριστημένος με τα πάντα και το λέω εγώ που αλλάζω κινητό κάθε 4 μήνες και πάντα είχα iPhone μέχρι και το 13 pro που το έδωσα για να πάρω το 22 ultra.Ολα τέλεια αλλά που και που κάνει επανεκκινήσεις και δεν έχω ρυθμίσει τίποτα να μου κάνει αυτόματα διότι έτσι κι αλλιώς κάνω όταν το φορτιζω.Να τα χαρείτε φίλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Στη smartec ακόμη δεν έχουν φέρει κάτι?
Πριν καμιά 15ρια μέρες που ρώτησα δεν έχουν φέρει τίποτα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες sorry που ρωτάω εδώ αλλά πολλοί πήρατε τα Buds Pro δώρο από την προπαραγγελία. Αξίζει η αγορά τους σε σχέση με τα Buds 2;

Link to comment
Share on other sites

S22u λοιπόν...έχοντας το δουλέψει μιάμιση μέρα περίπου κάνοντάς του και μιάμιση φόρτιση έχω να πω τα εξής από μεριάς μου ως νέος χρήστης. 

Πρώτη εντύπωση στο χέρι....μοναδική συμπαγής κατασκευή όπως αρμόζει σε μια ναυαρχίδα ένα ακριβό τηλέφωνο. Εξεπλάγην ευχάριστα από το πόσο εύκολα κρύβει το βάρος του πάρα τον όγκο του με χρήση  Whitestone domed  glass και γνήσιας δερμάτινης θήκη Samsung. Η οθόνη πραγματικά οτιδήποτε και να του έβαλα δίπλα ( s21u, s21 fe ,MI 11ì  apple δεν βρήκα χα χα χα) είναι σε άλλο λεβελ από θέμα φωτεινότητας και ανάγνωσης κάτω από ντάλα ήλιο σε παραλία. Το μενού γνωστό στα μάτια μου πλήρως εξοικειωμένος χρόνια τώρα με σαμμυ, το scrolling παραμένει ένα ερωτηματικό όσον αφορά την περιήγηση στο διαδίκτυο, παίζουν ρόλο οι εκάστοτε σελίδες, μέχρι στιγμής παίζω με kiwi, Samsung & Via . O chrome έχει πολλά σπασίματα ως συνήθως μόνο στο 1+7 pro έπαιζε τζάμι. 

Insta, viber, what's app Facebook είναι κομπλέ ομαλότατο. Ωραία συσκευή χορταστικό εργαλείο ξεχωρίζει από ότι κυκλοφορεί έξω. Η θερμοκρασία αν και βάρεσε 38αρι δεν την κατάλαβα καθόλου εξαιρετική δουλειά στην απαγωγή της θερμότητας κάτι που δεν ισχύει για παράδειγμα με το s21fe νιώθεις κατευθείαν έρχεται σε επαφή με την παλάμη που το κρατάς. Μπαταρία πιστεύω είναι κομπλέ και με την ασύρματη φόρτιση φυσιολογικές θερμοκρασίες είδα...αυτά μέχρι στιγμής. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα αρκετά σάιτ μέσω Samsung internet και chrome. Το εδώ σάιτ πετάει και στα δύο!! Ούτε που βλέπεις τι λέει όταν σκρολάρεις!!! Τόσο γρήγορα πάει, όπως και του media και κάποιων άλλων που είδα. Η συσκευή είναι απίστευτη!! Τη δε οθόνη του δε χορταίνεις να βλέπεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις ξεκινάω το στήσιμο... αφού παρέλαβα λίγο απρόσμενα, μόλις χθες.

Μεμβράνη προστασίας στην οθόνη από ότι βλέπω δεν υπάρχει, όπως στο note 20 ultra...

Εκτός από dome υπάρχει κάποιο άλλο τζαμακι που να δουλεύει το δακτυλικό ή να περάσω από smartec για την μεμβράνη;

 

Επίσης, 45w φορτιστή χρειάζεται μόνο της Samsung ή κάνει δουλειά και κάποιος άλλος;

Να υποθέσω ότι τα 45w είναι για την πολύ γρήγορη φόρτιση μόνο;

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, antonis_kiriazis said:

Καλημέρα!

Μόλις ξεκινάω το στήσιμο... αφού παρέλαβα λίγο απρόσμενα, μόλις χθες.

Μεμβράνη προστασίας στην οθόνη από ότι βλέπω δεν υπάρχει, όπως στο note 20 ultra...

Εκτός από dome υπάρχει κάποιο άλλο τζαμακι που να δουλεύει το δακτυλικό ή να περάσω από smartec για την μεμβράνη;

 

Επίσης, 45w φορτιστή χρειάζεται μόνο της Samsung ή κάνει δουλειά και κάποιος άλλος;

Να υποθέσω ότι τα 45w είναι για την πολύ γρήγορη φόρτιση μόνο;

 

Και 25w άμα έχεις είναι μικρές οι διαφορές με τον 45w.. Έχεις ρωτήσει στη Smartec για μεμβράνη; Γιατί μέχρι πρόσφατα δεν είχαν φέρει.. Καλορίζικο, να το χαρείς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...