Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

3 minutes ago, Anlibafojo said:

 

Μια χαρά ήταν. Δεν ξέρω πια εννοείς σπασιματάκια.

Όταν ήμουν στην αρχική οθόνη και μεταπηδούσα από τη μία στην άλλη οθόνη ήταν σα να έπεφταν τα hertz

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

12 minutes ago, Antwny said:

Όταν ήμουν στην αρχική οθόνη και μεταπηδούσα από τη μία στην άλλη οθόνη ήταν σα να έπεφταν τα hertz

Δεν παρατήρησα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το συγκεκριμένο εικονίδιο τι σημαίνει? Το εμφανίζει όταν κατεβάζω τις ειδοποιήσεις ενώ στην αρχική οθόνη δεν το εμφανίζει. 

SmartSelect_20220606-231320_Settings.jpg

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το συγκεκριμένο εικονίδιο τι σημαίνει? Το εμφανίζει όταν κατεβάζω τις ειδοποιήσεις ενώ στην αρχική οθόνη δεν το εμφανίζει. 
SmartSelect_20220606-231320_Settings.thumb.jpg.2956efd0b1e0f5b5f5e65c1f3ae5a935.jpg
Κατέβασε κουρτίνα. Έχεις επιλεγμένο αυτό. 381e513720cb842d2259e5c05915b1be.jpg
7407a3553a2a99fe6dbf08fa8f49105a.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 3:19 ΠΜ, Dimitris_w said:

Δημιούργησα έναν λογαριασμό PayPal και σε αυτόν πέρασα μία κάρτα της curved Όπου σε αυτήν πέρασα μία κάρτα της revolut!!! Τώρα ο λόγος που το έκανα αυτό είναι ότι μου είπαν ότι η πρώτη είναι αγγλική. Και το PayPal το έκανα και έβαλα αγγλική διεύθυνση. Αλλά όταν μου ζήτησε τηλέφωνο έβαλα ελληνικό στο PayPal. Έχει κανονικά μεταγλωττισμένες ελληνικές παιδίκες σειρές . Εγώ βρίσκομαι Γερμανία και χρησιμοποιώ ελληνική κάρτα. Οπότε και επειδή στην Ελλάδα ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί αναγκάστηκα έχω βάλει VPN. Θα σας χρεώσει να ξέρετε 1 € η Disney  και 1 € το PayPal. 

 

On 19/5/2022 at 12:10 ΠΜ, pank said:

Πάντως το link είναι εδώ εφόσον μπειτε με vpn αλλιώς δεν εμφανίζεται. Έκανα εγγραφή και περιμένω. Για να δούμε. Θα ενημερώσω.
https://www.samsung.com/uk/boost/disneyplus/
 

 

On 18/5/2022 at 11:58 ΜΜ, pank said:

Τελικά με curved ή paypal?
Ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει και εδώ η προσφορά άραγε?
Σύμφωνα με την φώτο μήπως έχει περάσει η διορία? Νομίζω παίζει 6μηνο πλέον, το οποίο βέβαια είναι καλό.
Πότε το έκανες εσύ?
6fc1b792689485d0b30a9ed1642ec9f0.jpg

 

On 18/5/2022 at 9:19 ΜΜ, Dimitris_w said:

Δεν ξέρω αν γνωρίζεται αλλά μπορείτε με vpn Αγγλία να εξαργυρώσετε Disney plus 12 μήνες δωρεάν . Κάνετε εγγραφή σας στέλνουν κωδικό μετά από 3 5 μέρες και κάνετε εγγραφή . Στην  περίπτωση μου έπρεπε να βάλω curved αλλιώς δεν δούλεψε κανένας άλλος τρόπος έκανα νέο PayPal και τελικά όλα καλά . 

Πάντως, εγω που προσπάθησα για το παραπάνω, μου ζήτησε ΙΜΕΙ και μόλις το έβαλα μου έδωσε άκυρο. Αγορασμένο απο samsung Hellas το κινητό μου.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Anlibafojo said:

12 με 1 το μεσημέρι στο αυτοκίνητο που έβραζε.

 

729591004_2022-06-0619_49_19.thumb.jpg.7631a57a6edaf844a41f7a122e59772c.jpg

 

Μπορούμε να δούμε ακριβώς τη θερμοκρασία που πιάνει στο thermal guardians?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Μπορούμε να δούμε ακριβώς τη θερμοκρασία που πιάνει στο thermal guardians?

Δεν ξέρω (τουλάχιστον δεν έχω βρει) αν δείχνει και θερμοκρασία σε C° εκτός από τις φατσούλες.

Link to comment
Share on other sites




Παιδιά καλησπέρα που έχετε εσείς την ρύθμιση και τη ρόλο παίζει η κάθε ρύθμιση; 
1897983767_Screenshot_20220607-171516_Devicecare.thumb.jpg.73b905dd5e3c38650f22f768466c57d3.jpg


Η κάθε ρύθμιση περιγράφει τι ρόλο παίζει.στον επεξεργαστή. Εγώ προσωπικά στην 1η.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pank said:



 

 


Η κάθε ρύθμιση περιγράφει τι ρόλο παίζει.στον επεξεργαστή. Εγώ προσωπικά στην 1η.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση απλά δεν καταλαβαίνω πολύ καλά την κάθε ρύθμιση 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω (τουλάχιστον δεν έχω βρει) αν δείχνει και θερμοκρασία σε C° εκτός από τις φατσούλες.
Απλά σου λέει τι ανέβασε εκείνη την ώρα τη θερμοκρασία. Η κάμερα ανεβάζει ψηλά τη θερμοκρασία όταν τη χρησιμοποιείς αρκετά. Όσο για το σήμα εξαρτάται,πιστεύω, από το που βρίσκεται η κάθε κεραία. Πήγαινε Κανάκια απέναντι από τις κεραίες να δεις όλες τις μπάρες φουλ στο τηλέφωνο. Πάντως από εμπειρία ακόμα και αν δείχνει δύο ή τρεις γραμμές πιάνει μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Απλά σου λέει τι ανέβασε εκείνη την ώρα τη θερμοκρασία. Η κάμερα ανεβάζει ψηλά τη θερμοκρασία όταν τη χρησιμοποιείς αρκετά. Όσο για το σήμα εξαρτάται,πιστεύω, από το που βρίσκεται η κάθε κεραία. Πήγαινε Κανάκια απέναντι από τις κεραίες να δεις όλες τις μπάρες φουλ στο τηλέφωνο. Πάντως από εμπειρία ακόμα και αν δείχνει δύο ή τρεις γραμμές πιάνει μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και με μία μια χαρά πιάνει και δεν έχω χάσει ποτέ ούτε κλήση. Το παράξενο της κατάστασης περισσότερο ψάχνω (αν και τα παράτησα πια) πως γίνεται δύο κάρτες του ίδιου παρόχου να έχουν στο ίδιο τηλέφωνο ταυτόχρονα η μία μια κουκίδα και η άλλη 3 ή φουλ σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

Και με μία μια χαρά πιάνει και δεν έχω χάσει ποτέ ούτε κλήση. Το παράξενο της κατάστασης περισσότερο ψάχνω (αν και τα παράτησα πια) πως γίνεται δύο κάρτες του ίδιου παρόχου να έχουν στο ίδιο τηλέφωνο ταυτόχρονα η μία μια κουκίδα και η άλλη 3 ή φουλ σήμα. 
Εγώ απορώ γιατί ασχολείσαι με τη Vodafone ακόμα. Σελήνια με 5g με την πτωχή,πλην τίμια wind , ταχύτης 106 χαχαχα, εξέλιξη η wind, δεν το περίμενα. Και το σήμα μια χαρά. Κέντρο πόλης στη δουλειά η Vodafone μαύρο χάλι. Όλο επανεκκίνηση το ρούτερ κάνω για να δουλέψει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες για την Vodafone Κώστα αλλά είναι πολλοί που είναι εταιρείκο Κ δεν μπορούμε να το αλλάξουμε γιατί μόλις πάμε να αλλάξουμε παροχο παίρνει η Vodafone τηλέφωνο Κ να το πω ποιο κόσμια μας παίρνει μια φιφα για να μην φύγουμε Κ μας τους ρίχνει τους λογαριασμούς στα τάρταρα. Όσο για το παλικάρι ποιο πάνω ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω αυτό με το σήμα της ίδιας εταιρείας να έχει η μια ποιο πολλες γραμμές. 🤔

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Εγώ απορώ γιατί ασχολείσαι με τη Vodafone ακόμα. Σελήνια με 5g με την πτωχή,πλην τίμια wind , ταχύτης 106 χαχαχα, εξέλιξη η wind, δεν το περίμενα. Και το σήμα μια χαρά. Κέντρο πόλης στη δουλειά η Vodafone μαύρο χάλι. Όλο επανεκκίνηση το ρούτερ κάνω για να δουλέψει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι "ειδικό" εταιρικό πρόγραμμα και έχω συνολικά επτά αριθμούς με μηδενικό πάγιο απεριόριστα δωρεάν επικοινωνία μεταξύ των μελών και ειδικές τιμές για τα δεδομένα οπότε δε με συμφέρει να πάω κάπου αλλού αφού οι άλλοι πάροχοι δεν έχουν αντίστοιχο πρόγραμμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Κινητό αγορασμένο από Γερμανό. Update Ιουνίου δεν έχει έρθει. Επίσης, τις τελευταίες μέρες έχω ένα εκνευριστικό bug που ενώ έχω θέσει στο max την φωνή μετά από λίγο η ένταση κατεβαίνει από μόνη της και πάω πάλι και την βάζω στο μέγιστο. Είμαι 100% σίγουρος ότι αυτό δεν συνέβαινε όταν πήρα το κινητό. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Είναι "ειδικό" εταιρικό πρόγραμμα και έχω συνολικά επτά αριθμούς με μηδενικό πάγιο απεριόριστα δωρεάν επικοινωνία μεταξύ των μελών και ειδικές τιμές για τα δεδομένα οπότε δε με συμφέρει να πάω κάπου αλλού αφού οι άλλοι πάροχοι δεν έχουν αντίστοιχο πρόγραμμα.

 

Χα χα έτσι ακριβώς Κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από tempered glass μόνο το Whitestone dome αξίζει? Με το αποτύπωμα έχει καταφέρει κανείς να δουλεύει απροβληματιστα? Οι πιο πολλοί διαβάζω έχουν θέμα? 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, spyros_mad_doc said:

Τελικά από tempered glass μόνο το Whitestone dome αξίζει? Με το αποτύπωμα έχει καταφέρει κανείς να δουλεύει απροβληματιστα? Οι πιο πολλοί διαβάζω έχουν θέμα? 

Εγώ δεν έχω θεμα με δακτυλικο.

δυο  φορές μου έπεσε,μια στην άσφαλτο βγαίνοντας από το αυτοκίνητο και μια στη δουλειά από 1,2 περίπου ύψος σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα η οθονη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spyros_mad_doc said:

Τελικά από tempered glass μόνο το Whitestone dome αξίζει? Με το αποτύπωμα έχει καταφέρει κανείς να δουλεύει απροβληματιστα? Οι πιο πολλοί διαβάζω έχουν θέμα? 

Και εγώ αφού πέρασα ξανά τα αποτυπώματα, δουλεύει πια μια χαρά (όχι τόσο ακαριαία βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 2:35 ΜΜ, petpapoy said:

 

 

 

Πάντως, εγω που προσπάθησα για το παραπάνω, μου ζήτησε ΙΜΕΙ και μόλις το έβαλα μου έδωσε άκυρο. Αγορασμένο απο samsung Hellas το κινητό μου.

Γερμανικό είναι το δικό μου . 

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό είναι το δικό μου . 
Το δικό μου ελληνικό από Γερμανό. Λες να παίζει ρόλο ο "Γερμανός"?
Δημήτρη, λογικά από 14-6 θα παίζει κανονικά Ελλάδα χωρίς VPN? Ποια είναι η γνώμη σου?
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Το δικό μου ελληνικό από Γερμανό. Λες να παίζει ρόλο ο "Γερμανός"?
Δημήτρη, λογικά από 14-6 θα παίζει κανονικά Ελλάδα χωρίς VPN? Ποια είναι η γνώμη σου?

Φίλε μου ήδη χωρίς κάποιο έξτρα πρόβλημα λειτουργεί κανονικά με γερμανικό ίντερνετ. Και ας είναι συνδρομή από την Αγγλία. Εγώ έτσι λειτουργώ πλέον. Από εκεί και μετά θα το περάσω και στην τηλεόραση

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Strofigkas said:

Εγώ δεν έχω θεμα με δακτυλικο.

δυο  φορές μου έπεσε,μια στην άσφαλτο βγαίνοντας από το αυτοκίνητο και μια στη δουλειά από 1,2 περίπου ύψος σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα η οθονη

Υποθέτω ότι του έχεις tempered glass. Για το δακτυλικο εγώ με tmax πέρασα και στα 4 δακτυλικά που έχει, το ίδιο δάκτυλα που χρησιμοποιώ με διαφορετική γωνία κάθε φορά και δουλεύει μια χαρά. Όταν είχα βάλει σε διαφορετικά δάκτυλα τα είχε τα θεματακια του .Με το Whitestone ενδεχομένως να είναι και καλύτερα απλά δεν έβρισκα μαγαζί να το πάρω που να το τοποθετεί  

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 9:24 ΜΜ, Anlibafojo said:

Και με μία μια χαρά πιάνει και δεν έχω χάσει ποτέ ούτε κλήση. Το παράξενο της κατάστασης περισσότερο ψάχνω (αν και τα παράτησα πια) πως γίνεται δύο κάρτες του ίδιου παρόχου να έχουν στο ίδιο τηλέφωνο ταυτόχρονα η μία μια κουκίδα και η άλλη 3 ή φουλ σήμα. 

Μπορείς να δοκιμάσεις ενώ βλέπεις μεγάλη διαφορά στις γραμμές σήματος, να κάνεις ένα speedtest και με τις δύο? Αν και έχω cosmote, με καεί άμεσα το ζήτημα αυτό καθώς στην περιοχή του σπιτιού μου η cosmote έχει χάλια σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...