Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΝ γίνει το αίτημα φορητότητας στη Cyta το πρωΐ (όσο πιο πρωΐ) online, καθώς καλούν άμεσα όταν πρόκειται να πας σε αυτές,

Προλαβαίνει το 3μερο πριν την ενεργοποίηση να ακυρώσει, καθώς θα έχει λάβει ενημέρωση για το αίτημα η εταιρία από την οποία φεύγει και θα καλέσει για αντιπροσφορά ακόμα και την ίδια μέρα,

Χωρίς να μπει στην όλη (και ακόμα πιο κοστοβόρα) διαδικασία που καθιέρωσαν (συνενοημένες) οι εταιρίες;

 

Ή άδικος κόπος και η υποχρέωση "3 ημερών" πάνω στην οποία "βρήκαν πάτημα" οι εταιρίες πάει στράφι και πάλι;

Οι μέρες από πότε αρχίζουν να μετράνε;

Από την μέρα που κανείς την αίτηση online ή από την μέρα που στέλνεις υπογεγραμμένη την αίτηση;

 

Στην περίπτωσή μου χτες έκανα την αίτηση από το site τους και σήμερα (πριν λίγο) μου στείλανε να υπογράψω και να στείλω πίσω την αίτηση με τη ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μετράει από την μέρα που στέλνεις την υπογεγραμμένη, να την στείλω την δευτέρα για να μη μετρήσει η σημερινή ημέρα που σε λίγο τελειώνει εργασιακά

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες από πότε αρχίζουν να μετράνε;

Από την μέρα που κανείς την αίτηση online ή από την μέρα που στέλνεις υπογεγραμμένη την αίτηση;

 

Στην περίπτωσή μου χτες έκανα την αίτηση από το site τους και σήμερα (πριν λίγο) μου στείλανε να υπογράψω και να στείλω πίσω την αίτηση με τη ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μετράει από την μέρα που στέλνεις την υπογεγραμμένη, να την στείλω την δευτέρα για να μη μετρήσει η σημερινή ημέρα που σε λίγο τελειώνει εργασιακά

 

Για κάντο έτσι. Όσο πιο πρωί Δευτέρας κ πες ποτέ σε κάλεσε η Wind για αντιπροσφορα. Ως το βράδυ;

Τότε αν έτσι, νομίζω προλάβαινεις το 3ημερο χωρίς να μπεις στο όλο colpo τους.

Αν σε καλέσει Τρίτη η Wind, όμως, κ λέει ενεργοποίηση την Παρασκευή;

 

Δεν ξέρω αν κάνει κάτι καλύτερο να το στείλεις Δευτέρα.

Ίσως κ αύριο Σάββατο πρωί αν ήταν όλη μέρα ως το βράδυ ανοικτά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σταθερό τηλέφωνο το οποίο δεν χρησιμοποιώ. Δηλαδή δεν κάνω κλήσεις.

 

Βλέπω την ανάλυση και βλέπω αμέτρητες κλησεις προς τον αριθμό: 302102135880 διάρκειας ας πούμε 0:00:05.

Και χρεώνονται σαν κανονικές κλήσεις εντός παγίου.

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες ότι έχεις κόψει την υπηρεσία ασφαλείας.

Όλες αυτές οι σύντομες κλήσεις πιθανόν να προέρχονται από τον συναγερμό που κάποτε είχε ρυθμιστεί να καλεί αυτό το νούμερο.

Αν πλέον δεν συνεργάζεσαι με κάποια εταιρεία , ρυθμισέ τον να μην καλεί αυτό το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πολύ θράσος αυτή η wind. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα να υπαναχωρήσω (έκανα αίτηση φορητότητας στον οτε) και πήραν σήμερα με την κλασική προσφορά 16,5 για 2 χρόνια και δώρο 3 πάγια. Δε λέω με δελεάζει το οικονομικό αλλά στην πρώτη στραβή(βλάβη) έμεινα 7-8 μέρες χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ και μου έριξαν και το φταίξιμο και επειδή έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ , η ταχύτητα ως δια μαγείας παίζει στο ανυπέρβλητο 0,5-0,9 mpbs! Αν και λόγω οικονομικού ψήνομαι να μείνω, θέλω καλό ιντερνετ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβει η ταχύτητα εάν παραπονεθώ ?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πολύ θράσος αυτή η wind. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα να υπαναχωρήσω (έκανα αίτηση φορητότητας στον οτε) και πήραν σήμερα με την κλασική προσφορά 16,5 για 2 χρόνια και δώρο 3 πάγια. Δε λέω με δελεάζει το οικονομικό αλλά στην πρώτη στραβή(βλάβη) έμεινα 7-8 μέρες χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ και μου έριξαν και το φταίξιμο και επειδή έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ , η ταχύτητα ως δια μαγείας παίζει στο ανυπέρβλητο 0,5-0,9 mpbs! Αν και λόγω οικονομικού ψήνομαι να μείνω, θέλω καλό ιντερνετ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβει η ταχύτητα εάν παραπονεθώ ?

 

 

 

Βάλε vdsl 50 και καθάρισες, θα έχεις σταθερή ταχύτητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε vdsl 50 και καθάρισες, θα έχεις σταθερή ταχύτητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς μπήκα στο site της wind και δεν μπορώ να συνδεθώ σε vdsl. Θα γλυτώσω 160-170 ευρώ σε 2 χρόνια αλλά σίγουρα θα βαράω τα ντουβάρια από τα νεύρα μου. Σήμερα το πρωί που έκανα μέτρηση είχα ταχύτητα download 3,6 . Με την ψυχή στο στόμα να ανοίξει σελίδα :(

 

Το τρελό το γέλιο, στο site της wind όταν κοιτάω για vdsl μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για τη γραμμή μου. όμως εάν αναφέρω ότι δεν είμαι συνδρομητής, μου λέει ότι το vdsl είναι διαθέσιμο για τη γραμμή μου. Ή άθλιο site ή απατεώνες θα έλεγα.

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες από πότε αρχίζουν να μετράνε;

Από την μέρα που κανείς την αίτηση online ή από την μέρα που στέλνεις υπογεγραμμένη την αίτηση;

 

Στην περίπτωσή μου χτες έκανα την αίτηση από το site τους και σήμερα (πριν λίγο) μου στείλανε να υπογράψω και να στείλω πίσω την αίτηση με τη ταυτότητα και τον τελευταίο λογαριασμό της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μετράει από την μέρα που στέλνεις την υπογεγραμμένη, να την στείλω την δευτέρα για να μη μετρήσει η σημερινή ημέρα που σε λίγο τελειώνει εργασιακά

 

ΑΝ θες,

ενημέρωσέ μας τι απέγινε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβει η ταχύτητα εάν παραπονεθώ ?

 

η ταχύτητα θα ανέβει μόνο αν φύγεις από αυτούς :lol:

 

έκανα καταγγελία και μετά αίτηση στον οτε, με παίρνουν τηλέφωνο από wind για προσφορά 16ε με vdsl50, έφυγα έτσι και αλλιώς γιατί επί μήνες μου έριχναν την ταχύτητα, οι σελίδες άνοιγαν με το ζόρι, τηλέφωνα εγώ στο 13800, "μα δεν έχετε βλάβη, δυστυχώς αυτή είναι η μαξ ταχύτητα που δίνει αυτή η γραμμή", ο τεχνικός που ήρθε σπίτι για "έλεγχο" λέει ότι "δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο" και δοκιμάζει από το σμάρτφον του την εκπληκτική ταχύτητα των 4,5mbps που είχα για να μου πει το αμίμητο "μια χαρά ανοίγουν οι σελίδες!" (με προηγούμενη εταιρεία cyta είχα 6,5 αλλά έδινα και 18ε το μήνα, κάπως τρωγόταν αυτό)

Πλήρωνα 24 και είχα 4, λογικά θα έπρεπε να υπάρχει και η ανάλογη έκπτωση πιστεύω.

Απλά ρίχνουν την ταχύτητα μέχρι να σιχαθείς και να παρακαλάς για αναβάθμιση vdsl, όταν με πήραν για αντιπροσφορά, τους είπα ότι θα βάλω vdsl αλλά όχι με την ****εταιρεία τους.

 

σόρι για το λογίδριο

 

*τώρα είμαι οτε και 30mbps, η διαφορά είναι η μέρα με τη νύχτα

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ θες,

ενημέρωσέ μας τι απέγινε.

 

έστειλα σήμερα νωρίς το πρωί την υπογεγραμένη αίτηση και περιμένω.

ότι νεώτερο έχω θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε άλλο forum κάποιοι αναφέρουν οτι σε περίπτωση φορητότητας με το ζόρι σε άλλη εταιρεία και επιστροφή στη wind δίνουν 16,50 συν 1 για ψηφιακές ευκολίες συν 10 για vdsl. To έχει κάνει κανείς που είχε vdsl στη wind πριν τη φορητότητα; Και τι του έδωσαν αφού γύρισε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@pkas3 τελικά σήμερα σε τράβηξε η cyta με το τσαμπουκά της η όχι;

Link to comment
Share on other sites

έστειλα σήμερα νωρίς το πρωί την υπογεγραμένη αίτηση και περιμένω.

ότι νεώτερο έχω θα ενημερώσω

 

Άρα, ΔΕ σε πήραν τηλέφωνο από Wind για αντιπροσφορά αυθημερόν.

"Σκούρα" τα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε άλλο forum κάποιοι αναφέρουν οτι σε περίπτωση φορητότητας με το ζόρι σε άλλη εταιρεία και επιστροφή στη wind δίνουν 16,50 συν 1 για ψηφιακές ευκολίες συν 10 για vdsl. To έχει κάνει κανείς που είχε vdsl στη wind πριν τη φορητότητα; Και τι του έδωσαν αφού γύρισε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@pkas3 τελικά σήμερα σε τράβηξε η cyta με το τσαμπουκά της η όχι;

 

 

 

Όχι όλα καλα πήγαν, απλά ταλαιπωρήθηκα....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ΔΕ σε πήραν τηλέφωνο από Wind για αντιπροσφορά αυθημερόν.

"Σκούρα" τα βλέπω.

Όχι ρε συ.

Σήμερα ήρθε SMS που με ενημερώνει ότι η αίτηση μου έχει χτεσινή ημερομηνία και μου δίνει κωδικούς για να παρακολουθήσω την αίτηση.

 

Σήμερα ή το αργότερο αύριο θα με πάρει η wind για αντιπροσφορά.

 

Χτες με πήραν για να με ρωτήσουν για ποιο λόγο έκανα καταγγελία της σύμβασης...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ.

Σήμερα ήρθε SMS που με ενημερώνει ότι η αίτηση μου έχει χτεσινή ημερομηνία και μου δίνει κωδικούς για να παρακολουθήσω την αίτηση.

 

Σήμερα ή το αργότερο αύριο θα με πάρει η wind για αντιπροσφορά.

 

Χτες με πήραν για να με ρωτήσουν για ποιο λόγο έκανα καταγγελία της σύμβασης...

 

 

 

Εμένα πάντως απο την στιγμή που ήρθε το sms πέρασε κανά δίωρο και με πήραν τηλέφωνο στο σταθερό απο τη wind.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και στην δικιά μου περίπτωση.

 

Με πήραν μετά από κάνα 2ωρο από wind και μου έδωσαν το κλασικό 16,50 και 3 πάγια.

Δέχτηκα και προχώρησα σε ακύρωση στην cyta.

Χαλαρά εντός ορίων υπαναχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και στην δικιά μου περίπτωση.

 

Με πήραν μετά από κάνα 2ωρο από wind και μου έδωσαν το κλασικό 16,50 και 3 πάγια.

Δέχτηκα και προχώρησα σε ακύρωση στην cyta.

Χαλαρά εντός ορίων υπαναχώρησης.

 

Τί ημερομηνία ενεργοποίησης σου έδωσε η Cyta;

Link to comment
Share on other sites

την επόμενη μερα, ξανα τηλεφωνησα στο 2111201212. Επι ενα τεταρτο μιλουσα με ηχογραφημενα μηνυματα και ζητουσα να με συνδεσουν με εκπροσωπο. Πληκτρολογησα 3 φορες το τηλεφωνο που αφορουσε το θεμα. Στο τελος ειπε: ΣΑς συδεω με εκπροσωπο, και αμεσως ειπε: Για το θεμα σας τηλεφωνειστε στο 13800 με χρεωση.

Τηλεφωνησα και παλι εκει. Μου ειπαν οτι πρεπει να φωναξω ηλεκτρολόγο να βαλει ενα χαλυβδινο κουτι στο σπιτι και ο ΟΤΕ να ερθει να συνδεσει εκει. Να το βαλω και να παρω ξανα στο 13800 με χρεωση να πω οτι το εβαλα για να ειδοποιησουν τον ΟΤΕ

Τους ρωτησα γιατι δεν με ενημερωσαν για την απαντηση του ΟΤΕ και ειπαν θα με επαιρναν μεχρι αυριο.

Τους ειπα οτι η εξυπηραιτηση τους ειναι απαραδεκτη και ειπαν "ευχαριστουμε που καλεσατε"

Η ερωτηση μου ειναι, αν δεν βαλω το χλυβδινο κουτι και δεν ξανακαλεσω, και δεν ερθει ο ΟΤΕ να συνδεσει, η φορητοτητα θα ακυρωθει και θα παραμεινω στη Vodafone ή μπορει να διακοπει και αυτο ;

 

Τελικα σημερα εβαλα κουτι, πλαστικο και οχι χαλυβδινο. Τηλεφωνησα στην wind, παλι με χρεωση, και τους ενημερωσα οτι λυθηκε το προβλημα. Ειπαν οτι θα ειδοποιησουν τον ΟΤΕ. Να δω ποτε θα ερθει ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το ζήσαμε κι αυτό...:blink:

 

Μετά το αίτημα αντίστροφης φορητότητας από Nova σε Wind, η δεύτερη μου είχε δώσει ημερομηνία ενεργοποίησης 02/11. Τελικά η γραμμή μου μεταφέρθηκε στις 31/10 (χωρίς καμία ενημέρωση από την εταιρεία)... κατά το ήμισυ!

Συγκεκριμένα, φαίνεται ότι το νούμερο ανήκει στην Wind και οι εξερχόμενες κλήσεις γίνονται κανονικά, αλλά το internet και οι εισερχόμενες κλήσεις έχουν μείνει ακόμα στη Nova (για την ακρίβεια δεν δέχομαι εισερχόμενες)!!!

 

Δεν έχω λόγια... βρήκαν τρόπο να με χρεώνουν και οι 2 για την ίδια περίοδο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα εβαλα κουτι, πλαστικο και οχι χαλυβδινο. Τηλεφωνησα στην wind, παλι με χρεωση, και τους ενημερωσα οτι λυθηκε το προβλημα. Ειπαν οτι θα ειδοποιησουν τον ΟΤΕ. Να δω ποτε θα ερθει ......

 

Χθες και σημερα τιποτα.

Στην αναμονη .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τί ημερομηνία ενεργοποίησης σου έδωσε η Cyta;

 

δε πρόλαβε να δώσει ημερομηνία.

Χτες έστειλα την ακύρωση και σήμερα με πήραν τηλέφωνο και το επιβεβαιώσαμε.

 

Τέλος η δικιά μου περίπτωση χωρίς παρατράγουδα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...