Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα... Και έχει και τα 300 λεπτά προς κινητά...

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/statheri-internet/wind-double-play/?accept=1&gclid=Cj0KEQjw8tbHBRC6rLS024qYjtEBEiQA7wIDeVVnm2S3MDMdAeOOf1AdCHk53KoRq_Gv6d2cPZtMgbgaAkqI8P8HAQ

 

Στο τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας, μόλις μίλησα, και αρνούνται ότι υπάρχει τέτοια προσφορά....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Κι εγώ πήγα σήμερα από κατάστημα της wind, μίλησα και στο τηλέφωνο και αρνούνται ότι υπάρχει η συγκεκριμένη προσφορά.

 

Επίσης μου είπαν ότι επειδή είμαι από ΟΤΕ τα τέλη ενεργοποίησης τα φορτώνομαι εγώ υποχρεωτικά ακόμη και αν η προσφορά τα αναφέρει δωρεάν.

 

VDSL δεν υποστηρίζει ακόμη η περιοχή μου μου είπαν. Υπάρχει πιθανότητα να μην υποστηρίζει η wind αλλά να υποστηρίζει ο ΟΤΕ ή η FORTHNET?

Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκε και αλλη φορα,να ξερετε το εξης. Οι προσφορες που βλεπετε online,ισχυουν μονο για online αιτησεις. Τα καναλια πωλησης της εταιριας λειτουργουν ανεξαρτητα. Σωστα σας λενε οτι οι προσφορες δεν υπαρχουν,διοτι το καθε καναλι πωλησης εχει τις δικες του προσφορες. Τις online προσφορες δεν θα τις βρειτε τηλεφωνικα,ουτε σε καταστημα. Αλλο αν τυχει να συμπιπτουν,αν και συνηθως υπαρχει καποια διαφορα,αν οχι στην τιμη,τουλαχιστον σε καποια-καποιες απο τις παροχες.Οποτε μην ταλαιπωρειστε αδικα. Για τις online προσφορες εχουν ειδικο τηλεφωνο στο site που μπορειτε να επικοινωνησετε. Να ρωτατε αν ισχυουν στην περιπτωση σας κιολας,γιατι καποιες που ειχαν βγει στη σελιδα ηταν μονο με νεα αριθμοδοτηση (ισως να ηταν για κινητο αυτες που λεω δεν θυμαμαι).Παντως να διευκρινιζετε επακριβως τι ισχυει για φορητοτητα,νεα συνδεση,τελη ενεργοποιησης κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να μην υποστηρίζει η wind αλλά να υποστηρίζει ο ΟΤΕ ή η FORTHNET?

 

Αφού έχεις ΟΤΕ βάλε τον αριθμό του σταθερού σου εδώ https://www.cosmote.gr/fixed/check-availability?redir=1&p_p_lifecycle=0&p_p_id=checkavailabilityhome_WAR_Otecorporateproductsservicesportlet&p_p_col_count=1&p_l_id=44064&p_p_col_id=column-2&p_v_l_s_g_id=0&phone=

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι.... δε υποστηρίζεται ούτε από τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα προσφορά από wind. 19 κάτι ψιλά με απεριόριστα σταθερά και 23 και κάτι με 10 ώρες σε κινητά. Τέλη ενεργοποίησης τριανταφευγα + αγορά ρουτερ καθότι δεν έχω.

Πιθανόν απι εξωτερικό συνεργάτη να γινόταν κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αίτηση μεταφοράς από ΟΤΕ στην wind.

19.5€ με απεριόριστα σταθερά τα 120 λεπτά και το 1giga.

Περιμένω αύριο τηλέφωνο για επιβεβαίωση διαθεσιμότητας vdsl. Αν υπάρχει θα το προχωρήσω σε ερώτηση μου για το πόσο θα πιάνω με vdsl σε περίπτωση που υπάρχει διαθεσιμότητα μου απάντησε περίπου τα διπλάσια από adsl. Αυτό μέχρι να έρθει οπτική στην περιοχή.

Επίσης μου είπε ότι από Σεπτέμβριο θα ανακοινωθεί και η πλατφόρμα τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αίτηση μεταφοράς από ΟΤΕ στην wind.

19.5€ με απεριόριστα σταθερά τα 120 λεπτά και το 1giga.

Περιμένω αύριο τηλέφωνο για επιβεβαίωση διαθεσιμότητας vdsl. Αν υπάρχει θα το προχωρήσω σε ερώτηση μου για το πόσο θα πιάνω με vdsl σε περίπτωση που υπάρχει διαθεσιμότητα μου απάντησε περίπου τα διπλάσια από adsl. Αυτό μέχρι να έρθει οπτική στην περιοχή.

Επίσης μου είπε ότι από Σεπτέμβριο θα ανακοινωθεί και η πλατφόρμα τηλεόρασης.

 

Θα πληρωσεις για την μεταφορα 36€ ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παράλειψη μου αυτό. Ναι θα πληρώσω.

Μου είπαν ότι αν έκανα μεταφορά από άλλη εταιρεία δεν θα πλήρωνα το ποσό αυτό.

Τώρα πού είμαι από ΟΤΕ πρέπει να πληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παράλειψη μου αυτό. Ναι θα πληρώσω.

Μου είπαν ότι αν έκανα μεταφορά από άλλη εταιρεία δεν θα πλήρωνα το ποσό αυτό.

Τώρα πού είμαι από ΟΤΕ πρέπει να πληρωθεί.

36€ ειναι ? Γιατι εμενα που ειναι οι γονεις μου στη vodafone ( αυτα τα τηλεφωνα με την sim) ειπαν 36€ αν αλλαξει νουμερο και 72€ αν κρατησει το ιδιο. Παρα το τοι ειχαν προσφορα δωρεαν τα τελη ενεργοποιησης

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη περίπτωση (vodafone ή cosmote που δουλεύει με sim) δεν υπάρχει ενεργός βροχος. Οπότε αν θέλετε να μεταφερθεί το συγκεκριμένο νούμερο, αντιμετωπίζεται ως νέα σύνδεση.Το κόστος είναι 72 ευρώ λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη περίπτωση (vodafone ή cosmote που δουλεύει με sim) δεν υπάρχει ενεργός βροχος. Οπότε αν θέλετε να μεταφερθεί το συγκεκριμένο νούμερο, αντιμετωπίζεται ως νέα σύνδεση.Το κόστος είναι 72 ευρώ λοιπόν.

οταν ομως διαφημιζει δωρεαν τελη ενεργοποιησης ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εννοεί τέλη ενεργοποίησης υπαρχουσας τηλεφωνικης γραμμης. Οχι νεα συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

εννοεί τέλη ενεργοποίησης υπαρχουσας τηλεφωνικης γραμμης. Οχι νεα συνδεση.

 

Προφανως χρειαζεται πτυχίο φιλολογιας για τη μεταφραση, εγω δεν εχω , γι αυτο δεν το καταλαβα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί σε σταθερό wind να έρχεται αναλυτικός λογαριασμός (με τα νούμερα που έγινε κλήση); Και αν ναι αν χρεώνεται σαν υπηρεσία και αν μπορώ να κάνω αίτηση σε κατάστημα. Αυτό γίνεται και ηλεκτρονικά μέσα από το e-bill? Απλά επειδή αφορά άτομο μεγάλης ηλικίας θέλει να έρχεται λογαριασμός και πηγαίνοντας να γραφτώ εκεί μου λέει ότι αυτόματα θα απενεργοποιηθεί η αποστολή έγγραφου στο σπίτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο πατρικό μου ο λογαριασμός έρχεται με ανάλυση κλήσεων κανονικά. Δεν θυμάμαι να είχαμε κάνει ιδιαίτερη αίτηση γι'αυτό. Δεν χρεώνεται επιπλέον.
Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό που έρχεται στο σπίτι αναγράφονται οι αριθμοί στους οποίους έγινε κλήση, η πραγματική και η τιμολογηθείσα διάρκεια κλπ
Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό που έρχεται στο σπίτι αναγράφονται οι αριθμοί στους οποίους έγινε κλήση, η πραγματική και η τιμολογηθείσα διάρκεια κλπ

 

Αυτό ρωτάω αν γίνεται πλέον και πως, εμένα γράφει μόνο το σύνολο κλήσεων και το κόστος δεν έχει ανάλυση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω λογαριασμό σε αναλογική μορφή (χαρτί) με όλες τις αναλύσεις που έγρψα.

Μήπως παίρνεις σε ψηφιακή (e-bill);

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω λογαριασμό σε αναλογική μορφή (χαρτί) με όλες τις αναλύσεις που έγρψα.

Μήπως παίρνεις σε ψηφιακή (e-bill);

 

Όχι δε θέλω να παίρνω σε ψηφιακή αλλιώς από κει θα μπορούσες με e-bill το ξέρω. Πλέον και σε φίλους που έχουν κάνει τα τελευταία χρόνια συνδέσεις που ρώτησα δεν έρχεται αυτόματα πια ανάλυση όπως σε παλιές συνδέσεις γι΄αυτό ρώτησα μήπως ξέρει κανένας πως ενεργοποιείται η υπηρεσία. Εστειλα στη wind στο face να μου πουν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θέλω να παίρνω σε ψηφιακή αλλιώς από κει θα μπορούσες με e-bill το ξέρω. Πλέον και σε φίλους που έχουν κάνει τα τελευταία χρόνια συνδέσεις που ρώτησα δεν έρχεται αυτόματα πια ανάλυση όπως σε παλιές συνδέσεις γι΄αυτό ρώτησα μήπως ξέρει κανένας πως ενεργοποιείται η υπηρεσία. Εστειλα στη wind στο face να μου πουν

Οταν σου απαντησουν γραψτο εδω. Με ενδιαφέρει και μενα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν σου απαντησουν γραψτο εδω. Με ενδιαφέρει και μενα

 

Δεν ξέρω αν χρεώνεται επιπλέον καθώς μπορείς να τα δεις ψηφιακά στο mywind σε κάθε περίπτωση περιμένουμε απάντηση

ck
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο mywind, και δεν με αφηνει. Ζηταει να κανω ενεργοποιηση του e-bill , για να με αφησει να μπω. Πραγμα που σημαινει οτι μετα δεν θα μου στελνουν λογαριασμο στο σπιτι.

Το κανει και σε εσας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα και αναγκάστηκα να το ενεργοποιήσω... μάλλον είναι γενική τακτική.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο mywind, και δεν με αφηνει. Ζηταει να κανω ενεργοποιηση του e-bill , για να με αφησει να μπω. Πραγμα που σημαινει οτι μετα δεν θα μου στελνουν λογαριασμο στο σπιτι.

Το κανει και σε εσας αυτο?

Ναι είνια πολιτική της εταιρίας ωστόσο και να μην σου έχει έρθει ακόμα μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση και να τους ρωτήσεις για τον κωδικό πελάτη κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι είνια πολιτική της εταιρίας ωστόσο και να μην σου έχει έρθει ακόμα μπορείς να πάρεις στην εξυπηρέτηση και να τους ρωτήσεις για τον κωδικό πελάτη κλπ

 

Πλέον ναι αν μπεις my wind σου ζητάει να γραφτείς στο e-bill και να ακυρωθει αυτόματα η αποστολή λογαριασμού στο σπίτι.

 

Η wind στην ερώτηση μου πως μπορώ να παίρνω αναλυτικό λογαριασμό στο σπίτι μου απάντησε:

 

Καλησπέρα. Με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας My wind, κατά την οποία απαιτείται η εγγραφή στην υπηρεσία Ebill, δίνεται η πρόσβαση τόσο στο λογαριασμό σε μορφή pdf όσο και σε επιμέρους αναλύσεις σε μορφή excel και σε csv (αναλυτική κατάσταση λογαριασμού). Με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας my wind & ebill παύει η αποστολή του έντυπου λογαριασμού. Για περισσότερες πληροφορίες μπες εδώ https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/wind-mywind/ . Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

Οπότε δε σχολιάζω τι σούργελα είναι το προσπερνώ.

 

Ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν να καλέσω το 13805 και την επιλογή 2. Τώρα αν όντως δουλεύει θα σας το πω τον επόμενο μήνα. Πάντως αν καλέσεις από σταθερό και πατήσεις το 2 σε ενημερώνει ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα σου έρχεται αναλυτική κατάσταση κλήσεων στον εντυπο λογαριασμό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...