Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πας σε άλλο κατάστημα να σου φτιάξουν και τις 2. Αυτή με τα 120' λεπτά θέλει να αντιστοιχιστεί στο σύστημά τους με το σταθερό σας, και λογικά θα πάρει επιτόπου τα 120' και θα συνεχίσει να το κάνει αυτό κάθε πρώτη του μήνα, όσο έχει υπόλοιπο. Η data κάρτα πρώτη φορά ακούω από καινούρια να θέλει 10€ για ενεργοποίηση. Το Δεκέμβρη μου έδωσαν καινούρια ως αντικατάσταση παλιάς που έληξε χωρίς κόστος. Πάρε τη wind και ρώτα, αλλά για μένα δοκίμασε και αλλού.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Χίο και δυστυχώς δεν υπάρχει άλλο κατάστημα της WIND για να με εξυπηρετήσει, (έχω ακούσει και από άλλους για το συγκεκριμένο κατάστημα ότι η εξυπηρέτηση είναι χάλια)

 

Edit : τελικά πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι πρέπει να τους πάρω με την μητέρα μου μαζί και μετά θα μου τα ενεργοποιησουν αυτοί.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Επειδη ολοι οι παροχοι προσπαθουν να σου κατσουν στο σβερκο ακομη και μετα την ληξη της συμβασης σου, αποφασισα να αλαξω παροχο και να παω στην wind 2play. Υπαρχουν ομως κακες εμπειριες απο τους προηγουμενους και γιαυτο θα ηθελα γνωμες των ηδη συμβεβλημενων με wind για να αποφυγω κακες εμπειριες εκ των υστερων.

Αυτα που θελω να μαθω ειναι:

Αξιολογηση λειτουργειας δικτυου ιντερνετ και τηλεφωνιας

Αξιολογηση υπηρεσιων σε αντιμετωπηση τεχνικων προβληματων η χρεωσεων

Αξιολογηση λειτουργειας ρουτερ/μοντεμ ( στον προηγουμενο παροχο το μοντεμ λειτουργουσε μονο στο δωματιο που βρισκοταν και κηρυχτηκε πολεμος για να καταφερω να αλαχθει).

Ευχαριστω εκ των προτερω σε οσους προσφερθουν να μου δωσουν τα φωτα τους

Link to comment
Share on other sites

Αν στο πρώτο ερώτημα εννοείς τυχόν την ταχύτητα, απλά αυτό που παίζει το μεγαλύτερο ρόλο είναι η απόσταση του σπιτιού από το αστικό κέντρο. Πάνω κάτω τα ίδια είναι όποιον πάροχο και να έχεις, εκτός αν είσαι σε περιοχή που υποστηρίζει vdsl, οπότε δεν σε απασχολεί αυτό. Εγώ έχω wind εδώ και 2 χρόνια και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το τηλέφωνο ή με το internet. Μια φορά κόπηκε το τελευταίο αργά το βράδυ, αλλά ως το πρωί είχε επανέλθει. Δεν έχω εμπειρία από βλάβες ούτε από προβλήματα με χρεώσεις για να μεταφέρω το πως επιλύθηκαν.

Τα ρούτερ ότι και να κάνεις, είναι δεδομένο πως όσα σου δίνουν οι πάροχοι είναι ότι φθηνότερο και όχι ότι καλύτερο, ειδικά στο WiFi. Το zte που έχω πάντως πιάνει γενικά αρκετά καλά. Αν θέλει κανείς τη μέγιστη εμπειρία πρέπει να τα "σκάσει" για ένα καλύτερο.

 

Παραπάνω πληροφόρηση σχετικά με χρεώσεις ίσως έχω την επόμενη βδομάδα μιας και προχώρησα σε φορητότητα, που αν ολοκληρωθεί θα πρέπει να γίνει μια αναπροσαρμογή του τελευταίου λογαριασμού μου. Αν έχω κανένα ευτράπελο θα το αναφέρω.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Αν στο πρώτο ερώτημα εννοείς τυχόν την ταχύτητα, απλά αυτό που παίζει το μεγαλύτερο ρόλο είναι η απόσταση του σπιτιού από το αστικό κέντρο. Πάνω κάτω τα ίδια είναι όποιον πάροχο και να έχεις, εκτός αν είσαι σε περιοχή που υποστηρίζει vdsl, οπότε δεν σε απασχολεί αυτό. Εγώ έχω wind εδώ και 2 χρόνια και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το τηλέφωνο ή με το internet. Μια φορά κόπηκε το τελευταίο αργά το βράδυ, αλλά ως το πρωί είχε επανέλθει. Δεν έχω εμπειρία από βλάβες ούτε από προβλήματα με χρεώσεις για να μεταφέρω το πως επιλύθηκαν.

Τα ρούτερ ότι και να κάνεις, είναι δεδομένο πως όσα σου δίνουν οι πάροχοι είναι ότι φθηνότερο και όχι ότι καλύτερο, ειδικά στο WiFi. Το zte που έχω πάντως πιάνει γενικά αρκετά καλά. Αν θέλει κανείς τη μέγιστη εμπειρία πρέπει να τα "σκάσει" για ένα καλύτερο.

Παραπάνω πληροφόρηση σχετικά με χρεώσεις ίσως έχω την επόμενη βδομάδα μιας και προχώρησα σε φορητότητα, που αν ολοκληρωθεί θα πρέπει να γίνει μια αναπροσαρμογή του τελευταίου λογαριασμού μου. Αν έχω κανένα ευτράπελο θα το αναφέρω.

 

Sent from my Moto X Play

 

Καλή η πληροφόρηση σ'ευχαριστω.

Αυτό που θα ήθελα να μάθω αν το ίντερνετ ή το τηλέφωνο κάνει συχνές διακοπές γιατί με τον προηγούμενο παροχο την vodafone είχα συχνά το φαινόμενο με αποτέλεσμα να έχω ίντερνετ τον περισσότερο καιρό από ρούτερ του γείτονα του επάνω ορόφου, το δικό μου δε ρουτερ μετά από μια μεσοτοιχία δεν έπαιζε και μου το άλλαξαν με ένα μπαούλο που το καλοκαίρι όλο ζεσταίνεται και ανοίγει συχνά ένας θορυβώδεις ανεμιστήρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η πληροφόρηση σ'ευχαριστω.

Αυτό που θα ήθελα να μάθω αν το ίντερνετ ή το τηλέφωνο κάνει συχνές διακοπές γιατί με τον προηγούμενο παροχο την vodafone είχα συχνά το φαινόμενο με αποτέλεσμα να έχω ίντερνετ τον περισσότερο καιρό από ρούτερ του γείτονα του επάνω ορόφου, το δικό μου δε ρουτερ μετά από μια μεσοτοιχία δεν έπαιζε και μου το άλλαξαν με ένα μπαούλο που το καλοκαίρι όλο ζεσταίνεται και ανοίγει συχνά ένας θορυβώδεις ανεμιστήρας.

 

Αυτό που πρέπει να γνωρίζουμε όλοι είναι ότι κάθε πάροχος φτάνει στο ΑΚ του ΟΤΕ με δική του ίνα και από εκεί στον συνδρομητή του 1) για adsl μέσω του παλιού χάλκινου δικτύου του ΟΤΕ και 2) για vdsl μέσω ίνας μέχρι το KV που συνδέεται ο συνδρομητής και από εκεί μέσω του χάλκινου δικτύου του ΟΤΕ (μικρή πλέον απόσταση χωρίς απώλειες).

 

Επομένως, για adsl ο πάροχος είναι υπεύθυνος για την ποιότητα που φέρνει μέχρι το dslam του ΑΚ του ΟΤΕ και για vdsl στο minidslam του KV. Προβλήματα στο adsl υπάρχουν και από το παλιό χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφη μου εκανε αιτηση για νεα συνδεση σταθερου double play. Ο τεχνικος ηρθε εκανε τη συνδεση και αυριο θα παραλαβει απο το κατάστημα Public το router και τις καρτουλες sim για τα 120" και το 1Gb. Η ερωτηση μου ειναι αν τα 120" θα μπαινουν αμεσα ή μετα απο 6 μηνες;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφη μου εκανε αιτηση για νεα συνδεση σταθερου double play. Ο τεχνικος ηρθε εκανε τη συνδεση και αυριο θα παραλαβει απο το κατάστημα Public το router και τις καρτουλες sim για τα 120" και το 1Gb. Η ερωτηση μου ειναι αν τα 120" θα μπαινουν αμεσα ή μετα απο 6 μηνες;

Περιοχη?

Σε ποσες μερες απ τη στιγμη της αιτησης εγινε η σύνδεση?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχη?

Σε ποσες μερες απ τη στιγμη της αιτησης εγινε η σύνδεση?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Αμα ειναι φορητοτητα 4-5 μερες. Νεος αριθμος 20 μερες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη-ευοσμος περιμενα 1 μηνα και. Δεν εγινε κάτι.

Πήγα νοβα. Περιμενα 2 μηνες. Τίποτα.

Στον οτε περιμενω 20 μερες περιπου. Φως δε βλεπω....

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχη?

Σε ποσες μερες απ τη στιγμη της αιτησης εγινε η σύνδεση?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Αρχαια Ολυμπία.

Σε 15 ημερες απο την αιτηση

Νεος αριθμος

Ειχα διαβασει παλαιωτερα εδω οτι για να μπουν τα 120" πρέπει να εχεις το καρτοκινητο 6 μηνες. Οτι δεν μπαινουν σε νεο αριθμο κινητου. Ισχύει;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε νέο νούμερο wind μπαίνουν αμέσως,το 6μηνο ισχύει όταν θες να φέρεις από άλλη εταιρεία το νούμερο για να βάζεις εκεί τα 120 λεπτά,τότε θέλει το νούμερο να είναι τουλάχιστον έξι μήνες στην wind.

Στο νέο νούμερο f2g που σου έδωσαν δεν έχεις θέμα,από την πρώτη μέρα ενεργοποίησης​ θα μπουν τα 120 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε νέο νούμερο wind μπαίνουν αμέσως,το 6μηνο ισχύει όταν θες να φέρεις από άλλη εταιρεία το νούμερο για να βάζεις εκεί τα 120 λεπτά,τότε θέλει το νούμερο να είναι τουλάχιστον έξι μήνες στην wind.

Στο νέο νούμερο f2g που σου έδωσαν δεν έχεις θέμα,από την πρώτη μέρα ενεργοποίησης​ θα μπουν τα 120 λεπτά.

Ευχαριστώ ...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας περίμενα τηλεφώνημα από Wind. Επειδή υπάρχουν και άλλα δεδομένα που παίζουν ρόλο στο μηνιαίο κόστος πέρα από το τηλέφωνο(tv), είχα υπολογίσει πως για να με συμφέρει να μείνω στη Wind πρέπει να μου δώσουν μια προσφορά από 25€ και κάτω, πράγμα λίγο δύσκολο (δεδομένου ότι μου είχαν πει 37€ για ανανέωση).

 

Πριν λίγη ώρα σκάει sms από τον άλλο πάροχο ενημερώνοντας πως η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης είναι σε 3 μέρες.

Και στο καπάκι τηλεφώνημα από το 13800.

Από Wind είμαστε, τμήμα φορητότητας. Έχετε κάνει αίτημα να μεταφερθείτε εκεί; Ναι. Για οικονομικούς λόγους; Ναι. Πόσο σας έδωσαν για τι παροχές; Τόσο με αυτά εδώ. Μάλιστα. Αν θέλετε σας κάνω την εξής προσφορά. Ότι έχετε, απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες προς κινητά, adsl έως 24 με 15,30€ για 2 χρόνια.

Είναι πολύ καλά της λέω, μόνο που ξέρετε έχω vdsl και δεν θέλω να το χάσω μιας και εδώ είμαστε μακριά από το κέντρο και το internet είναι χάλια χωρίς αυτό. Χμ, μου λέει μισό λεπτό να δω. Μάλιστα, σας το αφήνουμε και αυτό δωρεάν για τα 2 χρόνια.

 

Φυσικά συμφώνησα να μείνω και τώρα πρέπει να τρέξω για ακύρωση.

Νομίζω πως ήρθε πολύ καλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, και το μεγάλο όφελος είναι ότι μπλέκεται και η τηλεόραση στη μέση. Δηλαδή υπάρχει αυτή τη στιγμή σκέτη δορυφορική που αν γινόταν φορητότητα θα έπρεπε να κοπεί. Αλλά είναι γεγονός ότι το έχω και μπορώ να το συνεχίσω αν δεν προχωρήσει η φορητότητα και ίσως βοηθάει στην πίεση.

Για την ιστορία για όλα μέχρι σήμερα πληρώνω περί τα 60€, με τη φορητότητα θα έπεφτε το μηνιαίο κόστος στα 53€, με δωρεάν τέλη φορητότητας, και με την κατάσταση όπως διαμορφώθηκε θα γίνει 43€ το μήνα χωρίς καμία μετακίνηση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας περίμενα τηλεφώνημα από Wind. Επειδή υπάρχουν και άλλα δεδομένα που παίζουν ρόλο στο μηνιαίο κόστος πέρα από το τηλέφωνο(tv), είχα υπολογίσει πως για να με συμφέρει να μείνω στη Wind πρέπει να μου δώσουν μια προσφορά από 25€ και κάτω, πράγμα λίγο δύσκολο (δεδομένου ότι μου είχαν πει 37€ για ανανέωση).

 

Πριν λίγη ώρα σκάει sms από τον άλλο πάροχο ενημερώνοντας πως η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης είναι σε 3 μέρες.

Και στο καπάκι τηλεφώνημα από το 13800.

Από Wind είμαστε, τμήμα φορητότητας. Έχετε κάνει αίτημα να μεταφερθείτε εκεί; Ναι. Για οικονομικούς λόγους; Ναι. Πόσο σας έδωσαν για τι παροχές; Τόσο με αυτά εδώ. Μάλιστα. Αν θέλετε σας κάνω την εξής προσφορά. Ότι έχετε, απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες προς κινητά, adsl έως 24 με 15,30€ για 2 χρόνια.

Είναι πολύ καλά της λέω, μόνο που ξέρετε έχω vdsl και δεν θέλω να το χάσω μιας και εδώ είμαστε μακριά από το κέντρο και το internet είναι χάλια χωρίς αυτό. Χμ, μου λέει μισό λεπτό να δω. Μάλιστα, σας το αφήνουμε και αυτό δωρεάν για τα 2 χρόνια.

 

Φυσικά συμφώνησα να μείνω και τώρα πρέπει να τρέξω για ακύρωση.

Νομίζω πως ήρθε πολύ καλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, και το μεγάλο όφελος είναι ότι μπλέκεται και η τηλεόραση στη μέση. Δηλαδή υπάρχει αυτή τη στιγμή σκέτη δορυφορική που αν γινόταν φορητότητα θα έπρεπε να κοπεί. Αλλά είναι γεγονός ότι το έχω και μπορώ να το συνεχίσω αν δεν προχωρήσει η φορητότητα και ίσως βοηθάει στην πίεση.

Για την ιστορία για όλα μέχρι σήμερα πληρώνω περί τα 60€, με τη φορητότητα θα έπεφτε το μηνιαίο κόστος στα 53€, με δωρεάν τέλη φορητότητας, και με την κατάσταση όπως διαμορφώθηκε θα γίνει 43€ το μήνα χωρίς καμία μετακίνηση.

 

Sent from my Moto X Play

 

Τελικα με ακουσες φιλε Μαρκελλε και τους πηρες και τα σωβρακα σε τελεια τιμη ε;

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ότι αν ήθελα καλύτερη τιμή έπρεπε να γίνει, αλλά είχα μια ελπίδα πως θα έδιναν από μόνοι τους κάτι κοντά σε αυτό που πλήρωνα και όχι 5€ παραπάνω....

 

Τελικά υπήρξε και άλλη αντιπροσφορά από τον νέο πάροχο μετά την ακύρωση της φορητότητας. Καλή μεν, αλλά όχι τόσο ώστε να αξίζει να πάρω πίσω την ακύρωση. Κάτι έκανα και με αυτούς όμως σε άλλο υφιστάμενο συμβόλαιο που θα πήγαινε για διακοπή αν προχωρούσα στη φορητότητα, οπότε θεωρώ πως όλοι λίγο πολύ κερδίσαμε από κάτι...

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ότι αν ήθελα καλύτερη τιμή έπρεπε να γίνει, αλλά είχα μια ελπίδα πως θα έδιναν από μόνοι τους κάτι κοντά σε αυτό που πλήρωνα και όχι 5€ παραπάνω....

 

Τελικά υπήρξε και άλλη αντιπροσφορά από τον νέο πάροχο μετά την ακύρωση της φορητότητας. Καλή μεν, αλλά όχι τόσο ώστε να αξίζει να πάρω πίσω την ακύρωση. Κάτι έκανα και με αυτούς όμως σε άλλο υφιστάμενο συμβόλαιο που θα πήγαινε για διακοπή αν προχωρούσα στη φορητότητα, οπότε θεωρώ πως όλοι λίγο πολύ κερδίσαμε από κάτι...

 

Sent from my Moto X Play

Πολύ καλή προσφορά. Κάτι ανάλογο σκέφτομαι και 'γω σε λίγους μήνες που λήγει το συμβόλαιο μου!

Αν επιτρέπεται φίλε μου, ποιος ήταν ο άλλος πάροχος που έκανες αίτηση για να φύγεις απ' τη wind;

Link to comment
Share on other sites

Nova.

Εικάζω πως βγάζουν προσφορές ανάλογα με το τι σου δίνει ο άλλος πάροχος.

Τουλάχιστον στην Wind με ρώτησε τι μου δίνει, και αν περιλαμβάνει και τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Nova.

Εικάζω πως βγάζουν προσφορές ανάλογα με το τι σου δίνει ο άλλος πάροχος.

Τουλάχιστον στην Wind με ρώτησε τι μου δίνει, και αν περιλαμβάνει και τηλεόραση.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, προς τα τέλη του χρόνου θα μπω και 'γω στη διαδικασία αυτή. Ή στη nova σκέφτομαι να κάνω και 'γω αίτηση ή στη Vodafone (όπου έχω και τα κινητά μου). Όπως τη βλέπω τη δουλειά, μόνο με αίτηση φορητότητας μπορείς να πάρεις μια πολύ καλή προσφορά!

Η wind δύσκολα αφήνει πελάτη να φύγει. Αισιοδοξώ να "χτυπήσω" μια ανάλογη τιμή με σένα :)........ 8 χρόνια συνδρομητής, τι διάολο!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας περίμενα τηλεφώνημα από Wind. Επειδή υπάρχουν και άλλα δεδομένα που παίζουν ρόλο στο μηνιαίο κόστος πέρα από το τηλέφωνο(tv), είχα υπολογίσει πως για να με συμφέρει να μείνω στη Wind πρέπει να μου δώσουν μια προσφορά από 25€ και κάτω, πράγμα λίγο δύσκολο (δεδομένου ότι μου είχαν πει 37€ για ανανέωση).

 

Πριν λίγη ώρα σκάει sms από τον άλλο πάροχο ενημερώνοντας πως η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης είναι σε 3 μέρες.

Και στο καπάκι τηλεφώνημα από το 13800.

Από Wind είμαστε, τμήμα φορητότητας. Έχετε κάνει αίτημα να μεταφερθείτε εκεί; Ναι. Για οικονομικούς λόγους; Ναι. Πόσο σας έδωσαν για τι παροχές; Τόσο με αυτά εδώ. Μάλιστα. Αν θέλετε σας κάνω την εξής προσφορά. Ότι έχετε, απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες προς κινητά, adsl έως 24 με 15,30€ για 2 χρόνια.

Είναι πολύ καλά της λέω, μόνο που ξέρετε έχω vdsl και δεν θέλω να το χάσω μιας και εδώ είμαστε μακριά από το κέντρο και το internet είναι χάλια χωρίς αυτό. Χμ, μου λέει μισό λεπτό να δω. Μάλιστα, σας το αφήνουμε και αυτό δωρεάν για τα 2 χρόνια.

 

Φυσικά συμφώνησα να μείνω και τώρα πρέπει να τρέξω για ακύρωση.

Νομίζω πως ήρθε πολύ καλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, και το μεγάλο όφελος είναι ότι μπλέκεται και η τηλεόραση στη μέση. Δηλαδή υπάρχει αυτή τη στιγμή σκέτη δορυφορική που αν γινόταν φορητότητα θα έπρεπε να κοπεί. Αλλά είναι γεγονός ότι το έχω και μπορώ να το συνεχίσω αν δεν προχωρήσει η φορητότητα και ίσως βοηθάει στην πίεση.

Για την ιστορία για όλα μέχρι σήμερα πληρώνω περί τα 60€, με τη φορητότητα θα έπεφτε το μηνιαίο κόστος στα 53€, με δωρεάν τέλη φορητότητας, και με την κατάσταση όπως διαμορφώθηκε θα γίνει 43€ το μήνα χωρίς καμία μετακίνηση.

 

 

Το ίδιο ακριβώς σενάριο έπαιξε και σ' εμένα πριν από 3 μήνες περίπου και έγραψα σχετικά εδώ.

Από 37-44€ που πλήρωνα μέχρι τότε με το vdsl 50 από KV και 1 ώρα σε κινητά, πρόσφεραν τις 5 ώρες και δωρεάν το vdsl με 15,30€.

 

Μόνο με φορητότητα παίρνεις αυτές τις προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι και είχα διαβάσει τον οδηγό που έγραψες.

Βάση αυτού επικοινώνησα διερευνητικά με τη Wind την περασμένη βδομάδα για να δω αν η προσφορά για ανανέωση θα ήταν κοντά σε αυτά που έδινα. Όχι ότι περίμενα πως θα ανανεώσω άμεσα χωρίς να "παίξω" με φορητότητα, και μου έκανε μεγάλη εντύπωση που μου το έδιναν ακριβότερα ακόμα.

 

Επίσης να πω ότι για να λήξει το συμβόλαιο που είχα το 24μηνο από σήμερα ήθελε 21 ημέρες ακόμη. Δεν περίμενα τις τελευταίες ημέρες για να κάνω κίνηση επειδή κοίταξα το πινακάκι με την υποχρέωση πληρωμής σε περίπτωση πρόωρης διακοπής και αφού μπεις στον τελευταίο μήνα και μέχρι την τελευταία ημέρα ήταν 13,30€, και σκέφτηκα πως στη χειρότερη αν προχωρούσε η φορητότητα απλά θα τα πλήρωνα αυτά στη Wind. Τελικά ούτε καν έγινε αναφορά στην επικοινωνία που είχα από την εταιρεία σε αυτό, μάλλον λογικό γιατί το ποσό είναι μικρό(πράγμα που έτσι κι αλλιώς δεν θα λειτουργούσε αποτρεπτικά ακόμα και να το λέγανε).

Link to comment
Share on other sites

Είναι θετικό, για όσους έχουν τον συγκεκριμένο πάροχο, ότι αφενός προσφέρουν ακόμη στη φορητότητα το μεγάλο πακέτο στα 15,30€ (σημειωτέον ότι ήρθε ο τελευταίος λογαριασμός με το τελικό αυτό ποσό, αφού οι προηγούμενοι είχαν τις αναμενόμενες μεταβολές) αφετέρου το προσφέρουν και πριν από τη λέξη της δέσμευσης.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην hol-vodafone αρκετά χρόνια με πακέτο σταθερά απεριόριστα, κινητά 1 ώρα, ίντερνετ απεριόριστο και εξωτερικό. Η προσφορά που μου έκαναν για συνέχιση του συμβολαίου είναι 29,40€ για δυο χρόνια.

 

 

Επειδή η περιοχή δεν σηκώνει μεγάλες ταχύτητες και στο παρελθόν είχα οτε και σέρνονταν, δίπλα ο γείτονας με wind και είχε συνέχεια αποσυνδέσεις δεν ρισκάρω για φορητότητα.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δοκιμάσω αν έχει φτιάξει το Δίκτυο που απο όσο γνωρίζω είναι του ΟΤΕ?

Το simple fi είναι μέσω καλωδίου τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...