Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον προηγούμενο πάροχο είχες προβλήματα ;

 

Η μονη εταιρεια που δεν ειχα θεμα ηταν η ΟΤΕ.

η forthnet μου εριχνε την ταχυτητα καθε φορα και μολις του καλουσα την πηγαιναν στην ταχυτητα που ειχα.

Η wind ΟΧΙ μονο μου εκανε αποσυνδεσεις αλλα μια το wifi με πεταγε εξω, μια μου εξαφανιζε καθε συσκευη που ηταν μεσα, μια η ταχυτητα επεφτε τερμα κατω, μια δεν ειχα τηλ, ΠΟΛΛΕΣ φορες δεν ειχα ιντερνετ (σβηστο το λαμπακι του ιντερνετ και ΟΧΙ κοκκινο:blink:)

 

Τελικα ΜΟΝΟ ΟΤΕ αλλα με πολυ πιασιμο του γκουχ γκουχ. σου λεει εαν θες μεγαλε ...αλλιως κατσε και βασανισου!!

υ.γ. Το KV ειναι διπλα μου

Link to comment
Share on other sites

Tα προβλήματα με το Wifi ειναι 99% ευθύνη του ρουτερ. Δυστυχώς τα Modem/routers που δινουν οι πάροχοι στην Ελλάδα ειναι μετριότατα και συχνά προβληματικά..
Link to comment
Share on other sites

Tα προβλήματα με το Wifi ειναι 99% ευθύνη του ρουτερ. Δυστυχώς τα Modem/routers που δινουν οι πάροχοι στην Ελλάδα ειναι μετριότατα και συχνά προβληματικά..

 

Ναι το γνωριζω, μου εστειλαν αλλο Modem της ZTE. αλλα αυτο μου εριξε την ταχυτητα την 5 μερα απο 49 στο 15 και τωρα ειμαι μια 2 και μια 20

Link to comment
Share on other sites

Αν η ταχύτητα που αναφέρεις είναι από τα στατιστικά του router , όντως έχεις κάποιο προβλήμα. Αν όμως η ταχύτητα που αναφέρεις είναι μετρημένη σε συσκευή που συνδέεται ασύρματα στο router έχεις πρόβλημα με την ασύρματη σύνδεσή σου .

Θα πρέπει ίσως να αλλάξεις το κανάλι εκπομπής του router.

Link to comment
Share on other sites

2 της wind!

Καθε τοσο μου βγαινει και καποιο αλλο προβλημα!

Μου την δινει στα νευρα γιατι καθε φορα προσπαθουν να με πείσουν οτι φταιει η καλωδιοση του σπιτιου μου ενω εχει ερθει και τεχνικος τους 2 φορες!!! :mad:

Εχθες η γραμμη επεσε στα 15MB/s απο τα 49MB/s.

σημερα ανεβηκε στα 30.....:mad:

Εχω καλεσει παρα πολλες φορες μεσα στους 3 μηνες που ειμαι στην wind και δυστηχως εχω ακουσει και διαβασει απο πολλους που εχουν θεμα με την wind.

Το κακο ειναι οτι ΔΕΝ μπορω να σπασω το συμβολαιο γιατι ειναι 24 μηνες και ειμαι στον 3 μηνα με πολλα συχνα προβληματα ομως, εχω κουραστει να καλω καθε τοσο!

 

Αν έχει πρόβλημα η καλωδίωση στο σπίτι σου, τότε σε όποιο πάροχο και να πας, θα έχεις προβλήματα.

 

Αν όμως έχει πρόβλημα το ρούτερ και η WIND δεν στο αλλάζει, είναι τραγική...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι εταιρία είναι κέρδος θέλει,αν θες κάτι καλύτερο κάνεις φορητότητα και και σε παρακαλάνε μετά να μείνεις με 16€ τον μήνα και όλες της παροχές.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πρόβλημα η καλωδίωση στο σπίτι σου, τότε σε όποιο πάροχο και να πας, θα έχεις προβλήματα.

 

Αν όμως έχει πρόβλημα το ρούτερ και η WIND δεν στο αλλάζει, είναι τραγική...

 

Νομιζω οτι το εγραψα ...οτι ηρθε 2 φορες ο τεχνικος και δεν βρηκε καποιο προβλημα στο σπιτι!

απλα ΟΛΕΣ οι εταιρειες προσπαθουν να σε πεισουν οτι ζεις σε καλυβα

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι εταιρία είναι κέρδος θέλει,αν θες κάτι καλύτερο κάνεις φορητότητα και και σε παρακαλάνε μετά να μείνεις με 16€ τον μήνα και όλες της παροχές.

 

εχεις όντως παράδειγμα που κάποιος πρόσφατα πήρε 2play με 16 € ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παράδειγμα να πάω στον Cosmote και να ζητήσω αίτηση φωρητοτητας και θα με πάρει το κέντρο για προσφορά από την wind
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι εταιρία είναι κέρδος θέλει,αν θες κάτι καλύτερο κάνεις φορητότητα και και σε παρακαλάνε μετά να μείνεις με 16€ τον μήνα και όλες της παροχές.
αυτό το γνωρίζω ότι θέλουν τα οικονομίσουν Δηλαδή παράδειγμα να πάω στον Cosmote και να ζητήσω αίτηση φωρητοτητας και θα με πάρει το κέντρο για προσφορά από την wind
Link to comment
Share on other sites

αυτό το γνωρίζω ότι θέλουν τα οικονομίσουν Δηλαδή παράδειγμα να πάω στον Cosmote και να ζητήσω αίτηση φωρητοτητας και θα με πάρει το κέντρο για προσφορά από την wind

 

Mην κανεις στο οτε γτ υπαρχη περιπτωση να σε ενεργοποιηση πριν προλαβης να δεχτης αντιπροσφορα και αντε τρεχα μετα. Βρες αλλον παροχο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ στα 15,30€ με vdsl.

 

Sent from my Moto X Play

 

Ε ρε τυχερε. Τους πηρες τα σωβρακα. Το vdsl πως συμπεριφερεται τωρα; γενικα εισαι ευχαριστημενος τωρα στο πακετο που στο αφησανε;

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνουν αυτά παλικάρια.. Οι τιμες θα τσιμπήσουν σιγά σιγά και το κόλπα της φορητότητας θα αποδίδει ολο και λιγότερο..

 

Οπως θα διαβάζετε η αγορά συρρικνώνεται, η Cyta Ελλάδος βάζει πωλητήριο.. και η Forthnet δυσκολα θα επιβιώσει μονη της (ειδικά με τετοιες τιμές)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ ήθελα να προχωρήσω σε φορητότητα. Δεν το έκανα απλά και μόνο για να πάρω καλύτερη τιμή, αλλά κυρίως επειδή η τιμή που δώσανε αρχικά για ανανέωση ήταν υψηλότερη και από αυτή που πλήρωνα τον τελευταίο χρόνο.

Από αυτή την άποψη, μου φαίνεται δύσκολο να τελειώσουν οι προσφορές γενικά. Για τις πολύ χαμηλές τιμές δεν ξέρω, αλλά να κοπούν οι προσφορές που γίνονται κατά καιρούς πχ για νέους συνδρομητές, δεν το νομίζω.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

εχεις όντως παράδειγμα που κάποιος πρόσφατα πήρε 2play με 16 € ?

 

:D - κι εγω (!) απεριοριστα σταθερα-υπεραστικα,ιντερνετ 24 (ντε και καλα ας πουμε) συν 5 ωρες για κινητα =15,30 τελικη τιμη ολοι οι φοροι μεσα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

εάν υποθέσουμε ότι ένα συμβόλαιο λήγει 5-7-17, πότε πρέπει να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία ? Μερικές ημέρες πριν ή μετά την λήξη ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και μια μέρα πριν την λήξη έχεις penalty, που αναγράφεται στο συμβόλαιο. Ωστόσο επειδή μόλις μπεις στον τελευταίο μήνα και μέχρι την τελευταία μέρα έχει πέσει στο ελάχιστο, δεν είναι κάτι φοβερό. Το δικό μου έγραφε 13 και κάτι, και τελικά δεν έπαιξε ρόλο σε τίποτα. Στη χειρότερη να πλήρωνα αυτό το ποσό.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το κάνω υπάρχει περίπτωση να γίνει βλακια και να μην με πάρουν από το κέντρο φορητότητα ς και να ενεργοποιηθεί το συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό πιστεύω πως πρέπει να φροντίσεις το αίτημα φορητότητας να είναι κάπου που θα σου δώσουν κάτι καλύτερο από αυτό που σου λένε στον πάροχο που είσαι τώρα. Εμένα με ρωτήσαν ακριβώς τι μου έδωσαν πριν μου κάνουν την προσφορά τους.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να στο υπογράψει κανείς, αλλά συνήθως έτσι γίνεται.

Συμβουλή : ψάξε να βρεις εταιρεία που συνεργάζεται με τον πάροχο που θες να κάνεις φορητότητα. Ενδεχομένως να σου δώσουν καλύτερη τιμή από το να πας απευθείας να κάνεις αίτηση.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να στο υπογράψει κανείς, αλλά συνήθως έτσι γίνεται.

Συμβουλή : ψάξε να βρεις εταιρεία που συνεργάζεται με τον πάροχο που θες να κάνεις φορητότητα. Ενδεχομένως να σου δώσουν καλύτερη τιμή από το να πας απευθείας να κάνεις αίτηση.

 

Sent from my XT1068

τι ενοεις να βρω εταιρεία που συνεργάζεται με τον πάροχο
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...