Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Ελάχιστα,ίσως να μην γίνει και καθόλου αντιληπτό.

2)Δεν το δίνουν δωρεαν για adsl,μπορείς να αγοράσεις οποιοδήποτε.Είτε από καταστημα wind είτε από αλλού. Ή να χρησιμοποιηθεί κάποιο που έχεις ήδη. Για vdsl σου δίνουν δικό τους.

3) 14/11 θα εφαρμοστεί η αύξηση καθώς και η χρέωση αναγνώρισης/ψηφ.ευκολιών.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

αρα το 24 μηνες συμβολαιο με 22 dp που διαφημιζουν και να το κλείσεις τώρα απο 14/11 θα πάρει αύξηση. Σωστά? για ναδουμε τι θα πουν και τηλεφωνικα...
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει εδω και 10 μερες και το σχολιαζαμε στις προηγουμενες σελιδες.

 

:worry: - ειχα μεινει εκτος forum για λιγο καιρο,με πηραν χτες απο Nova να αναθεωρησω την παραμονη μου στην Wind λογω αυξησεων κλπ και το εβαλα εδω μηπως εχει πιαστει και αλλος αδιαβαστος σαν εμενα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες δεν τρεχει τιποτα :)

Σε λογαριασμο που εκδοθηκε 5 του μηνα δεν ειχε μπει η ανακοινωση,στον δικο μου που εκδοθηκε 18 την εβαλαν. Εχουν βεβαια το κλασικο,οτι η αζημια διακοπη ισχυει εντος 30 ημερων απο την εκδοση της ανακοινωσης,κατι που δεν ξερω αν ισχυει απολυτα. Η ΕΕΤΤ εχει ορισει 30 μερες απο την εκδοση του λογαριασμου που περιεχει την ανακοινωση αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Οι 30 μέρες ξεκινούν από την έκδοση του λογαριασμού που γράφει την αύξηση στο πάγιο σου.αν θες να φύγεις κάνεις πρώτα σε ένα κατάστημα καταγγελία της σύμβασης λόγω αύξησης παγίου και μετά φορητότητα όπου θες να πας ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες δεν τρεχει τιποτα :)

Σε λογαριασμο που εκδοθηκε 5 του μηνα δεν ειχε μπει η ανακοινωση,στον δικο μου που εκδοθηκε 18 την εβαλαν. Εχουν βεβαια το κλασικο,οτι η αζημια διακοπη ισχυει εντος 30 ημερων απο την εκδοση της ανακοινωσης,κατι που δεν ξερω αν ισχυει απολυτα. Η ΕΕΤΤ εχει ορισει 30 μερες απο την εκδοση του λογαριασμου που περιεχει την ανακοινωση αν δεν κανω λαθος.

 

 

Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τα τιμολόγιά της

παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά μου;

Η εταιρία έχει δικαίωμα να τροποποιήσει μονομερώς τα τιμολόγια, συμπεριλαμβανομένου

του βήματος χρέωσης των κλήσεων, ακόμα και πριν τη λήξη της σύμβασης ορισμένου

χρόνου (βλ. και Ερ. 8).

Ωστόσο, 1 μήνα πριν τεθεί σε ισχύ οποιαδήποτε τροποποίηση, η εταιρία οφείλει

να σας ενημερώσει μέσω του διαδικτυακού τόπου της και του έντυπου ή/και ηλεκτρονικού λογαριασμού. Η ενημέρωση πρέπει να περιλαμβάνει την αναλυτική περιγραφή

των νέων τιμολογίων, καθώς και το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημίως εντός 1

μηνός από την ενημέρωσή σας,

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αποδέχθηκα τηλεφωνικά να γίνω συνδρομητής σε εταιρία, αλλά δεν έχω

λάβει την προσφορά ούτε τους όρους της σύμβασης. Μπορώ να διακόψω

τη συνεργασία;

Η σύναψη σύμβασης τηλεφωνικά και γενικότερα «από απόσταση» είναι άκυρη υπέρ σας,

εάν δεν λάβετε σε εύλογο χρόνο από την ημερομηνία σύναψής της (π.χ. από την τηλεφω-

νική συνομιλία) αντίγραφο των όρων της, καθώς και το έντυπο δήλωσης υπαναχώρησης

(βλ. και Ερ. 6).

Δεσμεύεστε με την προσφορά που δεχθήκατε τηλεφωνικώς μόνον εφόσον την υπογράψετε ή

στείλετε τη γραπτή συγκατάθεσή σας. Εάν αυτό δεν ισχύει, μπορείτε να διακόψετε τη συνεργα-

σία αζημίως ενημερώνοντας εγγράφως την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Οι 30 μέρες ξεκινούν από την έκδοση του λογαριασμού που γράφει την αύξηση στο πάγιο σου.αν θες να φύγεις κάνεις πρώτα σε ένα κατάστημα καταγγελία της σύμβασης λόγω αύξησης παγίου και μετά φορητότητα όπου θες να πας ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ενεργοποιήθηκαν καμπίνες του ΟΤΕ στη Σπάρτη και θέλω να αναβαθμίσω σε VDSL το πατρικό μου. Υπάρχει τρόπος να γλιτώσουμε τα 20€ ενεργοποίηση, που ζητάει η WIND; :rolleyes: Είμαστε συνδρομητές εδώ και 1,5 χρόνο στο Double Play με 23€.
Link to comment
Share on other sites

φυσικα,εχει ανακοινωθει περιοδος δωρεαν ενεργοποιησης για το vdsl. Αν δεις την τελευταια ανακοινωση στις προηγουμενες σελιδες ή στον τελευταιο λογαριασμο σου το γραφει.Θα πρεπει ομως να αλλαξεις προγραμμα και να συνδυασεις αναγκαστικα και το κινητο σου

Στους συνδρομητές που συνδυάζουν το σταθερό τους με κινητό σε πακέτο Triple Play παρέχεται η δυνατότητα να μεταβούν σε τεχνολογία VDSL με ταχύτητα 50Mbps με δωρεάν το τέλος μετάβασης, εφόσον το αιτηθούν. Η δυνατότητα ισχύει για την περίοδο 14/10/2017 - 13/12/2017.
Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

φυσικα,εχει ανακοινωθει περιοδος δωρεαν ενεργοποιησης για το vdsl. Αν δεις την τελευταια ανακοινωση στις προηγουμενες σελιδες ή στον τελευταιο λογαριασμο σου το γραφει.Θα πρεπει ομως να αλλαξεις προγραμμα και να συνδυασεις αναγκαστικα και το κινητο σου

 

Το έχω δει, αλλά δε μας χρειάζεται συμβόλαιο κινητής... Βολευόμαστε με κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πεις καποιος σε ποια καρτελα ειναι η αλλαγη password για το Wifi στις παραμετρους του ρουτερ σε σταθερο υπολογιστη ; Δεν το βρισκω να κανω αλλαγη
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πεις καποιος σε ποια καρτελα ειναι η αλλαγη password για το Wifi στις παραμετρους του ρουτερ σε σταθερο υπολογιστη ; Δεν το βρισκω να κανω αλλαγη

 

ΑΝ κ διευκολύνει να το κάνεις από την αρχή (σε καθοδηγεί στα βήματα): Quik Internet Setup,

 

ΑΦΟΥ μπεις στο router σου (192.168.x.xx κλπ ανάλογα με τη μάρκα),

Θα πας όπου λέει: Wan

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το ρουτερ.συνηθως ειναι στην "ασφαλεια"

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ κ διευκολύνει να το κάνεις από την αρχή (σε καθοδηγεί στα βήματα): Quik Internet Setup,

 

ΑΦΟΥ μπεις στο router σου (192.168.x.xx κλπ ανάλογα με τη μάρκα),

Θα πας όπου λέει: Wan

 

Ειναι αυτο που εχω μαρκαρισμενο ;

περιμενα να γραφει απο πανω το ονομα της συνδεσης

https://imgur.com/a/ph4RF

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτό. Δεν έχω χρησιμοποιησει το ρουτερ αυτο αλλα θα ειναι ή στο security (το πιο πιθανό) ή στο wlan. Όπως λες,κάπου θα δεις και το όνομα δικτύου καθώς και τον τυπο της ασφάλειας (wpa2,wpa,wep κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτό. Δεν έχω χρησιμοποιησει το ρουτερ αυτο αλλα θα ειναι ή στο security (το πιο πιθανό) ή στο wlan. Όπως λες,κάπου θα δεις και το όνομα δικτύου καθώς και τον τυπο της ασφάλειας (wpa2,wpa,wep κλπ)

 

Αυτο ψαχνω κι εγω

και δεν το βρσκω πουθενα

το ονομα δυκτιου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ψαχνω κι εγω

και δεν το βρσκω πουθενα

το ονομα δυκτιου

 

https://statheri.vodafone.gr/support-article/43146/allagi-asyrmaton-rythmiseon-gia-zte-zxhn-h108n

Στο Βήμα 5-6.

 

 

Αααα μην ξεχάσεις (πιο πριν) στο Βήμα 4 να το βάλεις στα 20MHz για να μην σου αποσυνδέεται κατά καιρούς.:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μου ήρθε ο καινούργιος λογαριασμός και περιλαμβάνει και την ενημέρωση με τις αυξήσεις. Εννοείται θα φάει καταγγελία αζημίως αλλά πόσο λαμόγια είναι που ενώ με ταλαιπώρησαν με ζημιά για 1 εβδομάδα και έκπτωση στο λογαριασμό δεν έκαναν. Σουτ και ούτε να τους ξαναβλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει εκδοθεί μετά τη βλάβη πρέπει να πάρεις τηλ. να ζητησεις την αποζημίωση για τις ημέρες αυτες,που κανονικά έπρεπε να ειχαν αφαιρέσει απο μόνοι τους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μετά τη βλάβη, φυσικά δεν το αφήνω έτσι. Απλά θα πάω εντός ημερών να στείλω με φαξ την καταγγελία και μετά αφού κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία θα κάνω καταγγελία στο Συνηγόρο του Καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ έτσι για το σπάσιμο. Η κοροιδία που έχω φάει από wind δεν περιγράφεται. Χωρίς σταθερό και internet 1 εβδομάδα και να σου λέει εκπρόσωπος αγόρασε(ούτε καν δώρο) κάρτα wind να κάνεις δουλειά :mad: Και τις το είπα , λες και έχετε δίκτυο για να κάνω δουλειά :D
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεματα με το ιντερνετ στο σπιτι?Συχνα πυκνα τραβαει κατι κολληματα σε εκνευριστικο βαθμο,αργει να φορτωσει σελιδες κλπ.Για να συνδεθει κινητο δε,θελει ποση ωρα,συν οτι πολλες φορες,παροτι το κινητο εχει συνδεθει,ειναι σαν μην εχει σημα,δεν φορτωνει τιποτα απο σελιδες κλπ.(το προβλημα αυτο το ειχα με ολα τα smartphones μου μεχρι τωρα,οποτε δεν ειναι θεμα της συσκευης.)Να πω οτι μενω σε σχετικα απομακρυσμενη περιοχη(μεταξυ Μενιδιου-Θρακομακεδονων),και δεν ξερω αν παιζει ρολο οσον αφορα το δικτυο κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αύξηση παγίου από την wind έκανα το πρωί καταγγελία της σύμβασης σε κατάστημα και το μεσημέρι φορητότητα στην nova.απεριοριστα σταθερά κινητά και VDSL στα 28,25 ευρώ συν τέλος φορητότητας 36,75 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αύξηση παγίου από την wind έκανα το πρωί καταγγελία της σύμβασης σε κατάστημα και το μεσημέρι φορητότητα στην nova.απεριοριστα σταθερά κινητά και VDSL στα 28,25 ευρώ συν τέλος φορητότητας 36,75 ευρώ.

Το συμβόλαιο σου φίλε μου έχει λήξει; Ή έχεις δικαίωμα να το "σπάσεις" λόγω των αυξήσεων;

Περιμένω και 'γω αυτές τις μέρες το λογαριασμό να δούμε τι γίνεται! Έχω όμως συμβόλαιο μέχρι Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει ληξει,λογω αυξησης παγιου εκανα καταγγελια της συμβασης.

πλεον σε οποια εταιρεια και αν ειμαι και κανει αυξηση παγιου θα φευγω.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...