Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν γυρνάς εύκολα πίσω.

Αλλά για να είμαι ειλικρινής, όχι ότι δεν πιάνει τα 50 που υπόσχεται, όμως για να το ευχαριστηθείς πλήρως θέλεις και ένα καλό ρούτερ.

Με τα "σάπια" που σου δίνουν οι πάροχοι, μόνο με υπολογιστή που τον συνδέεις με ethernet κάνεις κάτι. Το wi-fi είναι ελαφρώς απογοήτευση αν δεν είσαι στο ίδιο δωμάτιο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γυρνάς εύκολα πίσω.

Αλλά για να είμαι ειλικρινής, όχι ότι δεν πιάνει τα 50 που υπόσχεται, όμως για να το ευχαριστηθείς πλήρως θέλεις και ένα καλό ρούτερ.

Με τα "σάπια" που σου δίνουν οι πάροχοι, μόνο με υπολογιστή που τον συνδέεις με ethernet κάνεις κάτι. Το wi-fi είναι ελαφρώς απογοήτευση αν δεν είσαι στο ίδιο δωμάτιο.

Πιο προτείνεις δηλαδή σαν κορυφαίο;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αλλάξει ακόμα, γιατί προς το παρόν κάνω στο περίπου τη δουλειά μου με repeaters και power line. Γνωστός που το είχε ψάξει να αλλάξει, πήγε σε κάποιο tp-link των 90€ περίπου, και είναι μία χαρά. Αλλά δοκίμασε και κάποιο άλλο αντίστοιχο πρώτα και είχε θέμα στη σύνδεση με wind, νομίζω. Θα ρωτήσω παραπάνω πληροφορίες.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αλλάξει ακόμα, γιατί προς το παρόν κάνω στο περίπου τη δουλειά μου με repeaters και power line. Γνωστός που το είχε ψάξει να αλλάξει, πήγε σε κάποιο tp-link των 90€ περίπου, και είναι μία χαρά. Αλλά δοκίμασε και κάποιο άλλο αντίστοιχο πρώτα και είχε θέμα στη σύνδεση με wind, νομίζω. Θα ρωτήσω παραπάνω πληροφορίες.

 

Sent from my Moto X Play

 

Δεν το έχω ακούσει ξανά αυτό λογικά είναι πάρα πολύ μικρή η πιθανότητα να μην είναι συμβατό ένα ρούτερ με την Wind

ck
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα είναι το wifi,καρφώνεις πανω στο vdsl router το παλιό adsl router και κάνεις τη δουλειά σου.
Link to comment
Share on other sites

Καιρός να βάλει και η Wind ένα φοιτητικό ADSL στα 12€......:)

 

Ευφυές. Έτσι θα βάλει λουκέτο λίαν συντόμως.

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι θα βγουν και οι "προβλέψεις" του αληθινές...ποιος μας πιανει μετά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ακούσει ξανά αυτό λογικά είναι πάρα πολύ μικρή η πιθανότητα να μην είναι συμβατό ένα ρούτερ με την Wind

Τώρα του μίλησα, και μου είπε ότι αρχικά είχε πάρει ένα Netgear. Τον παίδεψε πολύ μέχρι να συνδεθεί στη wind(θέμα ρυθμίσεων, και δεν είναι κανένας άσχετος). Σε VDSL πάντα. Και ενώ στο τέλος τα κατάφερε, μία μέρα ξαφνικά του κόπηκε μου είπε το link.

Το έδωσε πίσω, και πήρε αυτό : http://www.tp-link.gr/products/details/cat-5030_Archer-VR600.html

Συνδέθηκε λέει αμέσως, καθώς είχε έτοιμο προφίλ για Wind, και δεν έχει κάνει κιχ έκτοτε.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μίλησα ξανά με αυτήν για τη προσφορά

 

20€ τέλος ενεργοποίησης, το κλασικό, χωρίς τέλος μεταφοράς, τέλος σταθερής κτλ

 

Για τα 70€ της cyta για τη διακοπή μου είπε να τους πω πως δε τα πληρώνω... Το οποίο μου έκανε λίγο εντύπωση, λέει Δε Θα σου πουν κάτι απλά δε μπορείς να γυρίσεις στο όνομα σου...

 

Τι λέτε για το τελευταίο;; Γενικά σαν προσφορά με εψησε πολύ. Α και το ρούτερ δικό μου λέει μετα το εξάμηνο οπότε κομπλέ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου πουν, το γεγονός είναι ότι θα χρωστάς κάτι σε κάποιον. Αν θέλει κάποια στιγμή, δεν σου υπογράφει κάνεις ότι δεν θα τα διεκδικήσει.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Αν τα διεκδικήσει θα είναι 70€ η παραπάνω; :p

 

Γενικά θα την κάνω την απόσβεση απλά τώρα λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν... Ας τζογάρω :grin:

 

Όταν βέβαια 2.5 βδομάδες δεν είχα ίντερνετ και 4 μήνες(!) τηλέφωνο δε τους είδα να κάνουν μείωση λογαριασμού, και ας την ζήτησα επιδεικτικά αρκετές φορές... Ας τα βγάλω έτσι και ας μην είναι πρακτικές που δεν συμφωνώ γενικά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα 70 θα διεκδικησει.Δεν νομιζω οτι μπορει να βαλει δικηγορο για τετοια οφειλη,επειδη ομως τωρα ξεκινανε και τειρεσια στις τηλεπικοινωνιες,θα ελεγα λιγα λιγα και σιγα σιγα να τους δινεις αν χρειαστει. Δεν ξερεις ποτε τι γινεται.Τωρα αν επικαλεστεις την εν λογω βλαβη,αν ηταν προσφατη μπορει να γλυτωσεις κατι,αλλιως... Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) λίγα λίγα κάτι γίνεται..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα είναι το wifi,καρφώνεις πανω στο vdsl router το παλιό adsl router και κάνεις τη δουλειά σου.

Πώς το κάνεις αυτό;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις με ethernet καλωδιο το παλιό adsl σε μια ελεύθερη θύρα του vdsl ρουτερ. Σε μια περίπτωση που το εκανα (με 2 dsl router) δουλεψε αμεσα. Κατα περίπτωση πιστευω ισως χρειαστουν και τιποτα ρυθμίσεις δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν υπαρχει καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας wind για προσφορα?

Σε αλλο φορουμ εχω δει προσφορες double play και δωρο τελη στα 16ευρω τελικη τιμη για 24μηνες δεσμευση.

Αν γνωριζει καποιος λεπτομερειες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σε 2 μέρες τελειώνει η σύμβαση που έχω με τον ΟΤΕ και σκέφτομαι τη μετάβαση σε wind (ή forthnet).

 

Παίζει να βρω κάποια καλή τιμή?

 

Αυτό που ψάχνω είναι VDSL ίντερνετ και απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά. Αυτή τη στιγμή προσφορά που τρέχει είναι στα 18€ με τους 3 πρώτους μήνες σε VDSL δωρεάν και μετά +5,5€.

 

Παίζει να πετύχουμε κάτι καλύτερο? Κυρίως στην τιμή όχι σε παροχές. Δηλαδή αν έμενε σταθερή η τιμή VDSL θα ήμουν ευχαριστημένος.

 

Επίσης ξέρουμε αν στην τιμή περιλαμβάνεται ο φόρος 5%?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σε 2 μέρες τελειώνει η σύμβαση που έχω με τον ΟΤΕ και σκέφτομαι τη μετάβαση σε wind (ή forthnet).

 

Παίζει να βρω κάποια καλή τιμή?

 

Αυτό που ψάχνω είναι VDSL ίντερνετ και απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά. Αυτή τη στιγμή προσφορά που τρέχει είναι στα 18€ με τους 3 πρώτους μήνες σε VDSL δωρεάν και μετά +5,5€.

 

Παίζει να πετύχουμε κάτι καλύτερο? Κυρίως στην τιμή όχι σε παροχές. Δηλαδή αν έμενε σταθερή η τιμή VDSL θα ήμουν ευχαριστημένος.

 

Επίσης ξέρουμε αν στην τιμή περιλαμβάνεται ο φόρος 5%?

 

 

22 ευρω βλεπω εγω , και δωρεαν 3 μηνες για vdsl με ελαχιστη παραμονη 6 μηνες και 5,50 ευρω για το vdsl αρα συνολο 27,50 ευρω τον μηνα πιστευω οτι συμφερει διοτι ειναι πιο οικονομικο απο το αντιστοιχο πακετο του οτε και εχει και 300 λεπτα προς κινητα και οχι 30 οπως εχει το vdsl 30 πακετο. επισης η wind vdsl δινει 50 κατευθειαν; δεν βλεπω να δινει 30 εχει σκετο vdsl πακετο χωρις επιλογη ταχυτητας οπως κανει και στο adsl.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

22 ευρω βλεπω εγω , και δωρεαν 3 μηνες για vdsl με ελαχιστη παραμονη 6 μηνες και 5,50 ευρω για το vdsl αρα συνολο 27,50 ευρω τον μηνα πιστευω οτι συμφερει διοτι ειναι πιο οικονομικο απο το αντιστοιχο πακετο του οτε και εχει και 300 λεπτα προς κινητα και οχι 30 οπως εχει το vdsl 30 πακετο. επισης η wind vdsl δινει 50 κατευθειαν; δεν βλεπω να δινει 30 εχει σκετο vdsl πακετο χωρις επιλογη ταχυτητας οπως κανει και στο adsl.

 

18,5€

 

Screen_Hunter_100_Apr._18_21.49.png

 

Για το VDSL πρέπει να είναι 50, αλλά πρέπει να το ρωτήσω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

22 ευρω βλεπω εγω , και δωρεαν 3 μηνες για vdsl με ελαχιστη παραμονη 6 μηνες και 5,50 ευρω για το vdsl αρα συνολο 27,50 ευρω τον μηνα πιστευω οτι συμφερει διοτι ειναι πιο οικονομικο απο το αντιστοιχο πακετο του οτε και εχει και 300 λεπτα προς κινητα και οχι 30 οπως εχει το vdsl 30 πακετο. επισης η wind vdsl δινει 50 κατευθειαν; δεν βλεπω να δινει 30 εχει σκετο vdsl πακετο χωρις επιλογη ταχυτητας οπως κανει και στο adsl.

Κι εγώ το ίδιο βλέπω στο site της WIND.... Που βρήκες το 18,5 φίλε;

 

Link;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο βλέπω στο site της WIND.... Που βρήκες το 18,5 φίλε;

 

Link;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

εδω https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/broadband-fixed-unlimited/?gclid=CIrpkI3YrtMCFU0Q0wodyV0HEQ

18,5€

 

Screen_Hunter_100_Apr._18_21.49.png

 

Για το VDSL πρέπει να είναι 50, αλλά πρέπει να το ρωτήσω σίγουρα.

 

πολυ ωραια προσφορα και οικονομικη δεν την ηξερα αλλα δεν εχει 300 λεπτα προς κινητα οπως εχει στο πακετο με τα 22 ευρω , επισης αμα δεις στο πακετο των 22 ευρω δινει δωρεαν 70 ευρω που ειναι το κοστος ενεργοποιησης νεας γραμμης http://i66.tinypic.com/eejdk.jpg δες εδω https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα... Και έχει και τα 300 λεπτά προς κινητά...

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/statheri-internet/wind-double-play/?accept=1&gclid=Cj0KEQjw8tbHBRC6rLS024qYjtEBEiQA7wIDeVVnm2S3MDMdAeOOf1AdCHk53KoRq_Gv6d2cPZtMgbgaAkqI8P8HAQ

 

Στο τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας, μόλις μίλησα, και αρνούνται ότι υπάρχει τέτοια προσφορά.... 7b0cf48e9b3860cf13a3a1a12efab8f7.jpgcd1dfcfa710f15d1283eaaaee49bcf91.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα... Και έχει και τα 300 λεπτά προς κινητά...

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/statheri-internet/wind-double-play/?accept=1&gclid=Cj0KEQjw8tbHBRC6rLS024qYjtEBEiQA7wIDeVVnm2S3MDMdAeOOf1AdCHk53KoRq_Gv6d2cPZtMgbgaAkqI8P8HAQ

 

Στο τηλεφωνικό κέντρο της εταιρίας, μόλις μίλησα, και αρνούνται ότι υπάρχει τέτοια προσφορά.... 7b0cf48e9b3860cf13a3a1a12efab8f7.jpgcd1dfcfa710f15d1283eaaaee49bcf91.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

τι μπαχαλο οι προσφορες τις wind ; στο site! αμα βαλεις το τηλεφωνο και σε καλεσουνε δεν πρεπει να το αρνηθουνε.. μηνπως δεν εχουνε ενημερωθει; . και βγηκε τωρα ; μπορει να παιζει και αυτο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω αίτηση για φορητότητα στην WIND, σε πόσες μέρες μπορώ να την ακυρώσω, εάν ο υπάρχον παροχος τηλεφωνίας, με καλέσει (θα καλέσει ή τζάμπα θα περιμένω;) και μου δώσει αντιπροσφορα καλύτερη;

 

Από κατάστημα της WIND μου είπαν 3 εργάσιμες ημέρες.... Δεν είναι λίγο το διάστημα ρε παιδιά; Εάν δηλαδή πάω την 5η μέρα για ακύρωση της φορητότητας, τι θα γίνει;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...