Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εχω φάει τον κόσμο να βρω πως να μην πετάγεται το μπανερ στην οθόνη οταν έρχεται ειδοποίηση και δεν μπορώ.. Μου φαίνεται απίστευτο να μην υπάρχει η δυνατότητα. Ολες οι συσκευές το έχουν, είναι δυνατόν να μην το έχει η samsung? Δηλαδή με το ζόρι να πετάγεται μπανερ οταν έρχεται μήνυμα.. Υποτίθεται έχουν εξελιχθεί τα λειτουργικά και σου δίνουν άπειρες δυνατότητες προσαρμογής ώστε να μπορείς να προστατέψεις και τα προσωπικά σου δεδομένα. Είμαι σίγουρος οτι απλά δεν βλέπω πως απενεργοποιώ το μπανερ.. Κάθε βοήθεια σας χρήσιμη. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 minutes ago, georgeapo34 said:

Παιδιά εχω φάει τον κόσμο να βρω πως να μην πετάγεται το μπανερ στην οθόνη οταν έρχεται ειδοποίηση και δεν μπορώ.. Μου φαίνεται απίστευτο να μην υπάρχει η δυνατότητα. Ολες οι συσκευές το έχουν, είναι δυνατόν να μην το έχει η samsung? Δηλαδή με το ζόρι να πετάγεται μπανερ οταν έρχεται μήνυμα.. Υποτίθεται έχουν εξελιχθεί τα λειτουργικά και σου δίνουν άπειρες δυνατότητες προσαρμογής ώστε να μπορείς να προστατέψεις και τα προσωπικά σου δεδομένα. Είμαι σίγουρος οτι απλά δεν βλέπω πως απενεργοποιώ το μπανερ.. Κάθε βοήθεια σας χρήσιμη. 

Άν πάς ρυθμίσεις και μετά ειδοποιήσεις, μετά κάπου κάτω δεν σου βγάζει ''Ειδοποιήσεις (οθόνη κλειδώματος)'' βάλτο Μόνο εικονίδιο και απόκρυψη περιεχομένου. Και γενικά στις ειδοποιήσεις βάλτο στο: Αναλυτικές

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikos_96 said:

Άν πάς ρυθμίσεις και μετά ειδοποιήσεις, μετά κάπου κάτω δεν σου βγάζει ''Ειδοποιήσεις (οθόνη κλειδώματος)'' βάλτο Μόνο εικονίδιο και απόκρυψη περιεχομένου. Και γενικά στις ειδοποιήσεις βάλτο στο: Αναλυτικές

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς τίποτα. Εμενα το θέμα μου είναι όχι οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος αλλά οταν είμαι με ανοιχτή οθόνη να μην πετάγεται το μπανερ πάνω ψηλά. Θέλω να έρχεται απλά το εικονίδιο της ειδοποίησης στη γραμμή, όχι να σκάει μέσα στην οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στα settings, notifications, Brief πας στα "Included apps" και βγάλεις τα πάντα, συνεχίζει να σου πετάει pop-up;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, coolnetgr said:

Αν μέσα στα settings, notifications, Brief πας στα "Included apps" και βγάλεις τα πάντα, συνεχίζει να σου πετάει pop-up;

Ναι συνεχίζει να μου πετάει κανονικά.. Λογικά έτσι έπρεπε να σταματάει.. Βρήκα μια προσωρινή λύση ενεργοποιοντας την λειτουργία μην ενοχλείτε.. Οταν το βάλω σε αυτή τη λειτουργία δεν πετάγονται pop-ups 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/4/2022 at 10:09 ΠΜ, nikoseggo said:

Και ο φορτιστής και το καλώδιο γράφουν πάνω samsung από το eshop τ αγόρασα και τα δύο με τον 15w θέλεις από 20% μπαταρία 1 ώρα και 40 λεπτά μέχρι 100% με τον 25w λιγότερο και από 1 ώρα.
Η διαφορά που είδα εγώ είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Αν μελλοντικά δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία δεν το ξέρω ούτε και με νοιάζει βαριά στα 2 χρόνια αλλάζω συσκευή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το καλωδιο που εχει η συσκευη με τον φορτιστη των 15 w διαφερει απο το καλωδιο του φορτιστη των 25 w ? Θα φορτιζει πιο αργα την συσκευη αν  χρηιμοποιεις το καλωδιο του φορτιστη ττων 15w στο φορτιστη των 25w ?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, powerup said:

 

Το καλωδιο που εχει η συσκευη με τον φορτιστη των 15 w διαφερει απο το καλωδιο του φορτιστη των 25 w ? Θα φορτιζει πιο αργα την συσκευη αν  χρηιμοποιεις το καλωδιο του φορτιστη ττων 15w στο φορτιστη των 25w ?

Αν το καλώδιο είναι USB σε type c δεν υπάρχει διαφορά. Η γυναίκα μου που παίρνει τον φορτιστή του s21υ που είναι 25 w κ το καλώδιο είναι typec σε typec είναι τεράστια η διαφορά σε χρόνο φόρτισης. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, powerup said:

 

Το καλωδιο που εχει η συσκευη με τον φορτιστη των 15 w διαφερει απο το καλωδιο του φορτιστη των 25 w ? Θα φορτιζει πιο αργα την συσκευη αν  χρηιμοποιεις το καλωδιο του φορτιστη ττων 15w στο φορτιστη των 25w ?

Έχουν διαφορετικό καλώδιο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, challenge143 said:

Αν το καλώδιο είναι USB σε type c δεν υπάρχει διαφορά. Η γυναίκα μου που παίρνει τον φορτιστή του s21υ που είναι 25 w κ το καλώδιο είναι typec σε typec είναι τεράστια η διαφορά σε χρόνο φόρτισης. 

Δεν είναι ακριβές αυτό. Δυστυχώς υπάρχουν πολλές διαφορές μεταξύ USB-C καλωδίων, κάποια δεν ικανοποιούν ούτε καν τις προδιαγραφές του προτύπου. Μεταξύ καλωδίων που είναι πιστοποιημένα για 15W και 25W οι διαφορές δεν είναι μεγάλες, αλλά εν γένει υπάρχουν. Όσο αποκλίνουν οι απαιτήσεις, τόσο μεγαλώνουν και οι διαφορές μεταξύ καλωδίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού για να αντικαταστήσω το Xiaomi Mi Note 3. Βασική επιλογή το Samsung Galaxy A52s 5G αλλά διαβάζοντας το νήμα έχω κάποιες βασικές απορίες και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1. Είναι όντως η κάμερα του πολύ καλή ή χρειάζεται να πειραματιστώ με gcam; Με ενδιαφέρουν φωτογραφίες και ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

2. Με μέτρια χρήση και χωρίς παιχνίδια (κυρίως περιήγηση στο ίντερνετ)  πόσο διαρκεί η μπαταρία; Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση για μεγαλύτερη διάρκεια;

3. Με την γρήγορη φόρτιση πρέπει να αγοράσω έξτρα φορτιστή; 

4. Τα 6GB RAM είναι αρκετά σε κινητά Samsung για 3-4 χρόνια διάρκεια ή θα αρχίσει λόγω λειτουργικού και εφαρμογών να κολλάει στη διετία και θα θέλει αντικατάσταση;

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aeras78 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού για να αντικαταστήσω το Xiaomi Mi Note 3. Βασική επιλογή το Samsung Galaxy A52s 5G αλλά διαβάζοντας το νήμα έχω κάποιες βασικές απορίες και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1. Είναι όντως η κάμερα του πολύ καλή ή χρειάζεται να πειραματιστώ με gcam; Με ενδιαφέρουν φωτογραφίες και ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

2. Με μέτρια χρήση και χωρίς παιχνίδια (κυρίως περιήγηση στο ίντερνετ)  πόσο διαρκεί η μπαταρία; Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση για μεγαλύτερη διάρκεια;

3. Με την γρήγορη φόρτιση πρέπει να αγοράσω έξτρα φορτιστή; 

4. Τα 6GB RAM είναι αρκετά σε κινητά Samsung για 3-4 χρόνια διάρκεια ή θα αρχίσει λόγω λειτουργικού και εφαρμογών να κολλάει στη διετία και θα θέλει αντικατάσταση;

 

 

Η κάμερα του για τα λεφτά αυτά είναι αξιόλογη. Έχουν βγει βέβαια gcam που μπορείς να πειραματιστείς κ να κρατήσεις αυτή που θα σου αρέσει. Έχει δώσει ο swind κάποια οδηγίες για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά και πάλι είναι υποκειμενικό , ανάλογα την χρήση που κάνεις. Πάντως μέρα βγάζει άνετα . όσο για γρήγορη φόρτιση αν θες το απόλυτο θα πρέπει να αγοράσεις τον 25 watt έχει μέσα ένα 15w  ο οποίος είναι ικανοποιητικός.οσο για τα 6 ραμ είσαι άνετος κ κάνει πολύ καλή διαχείριση μνήμης. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Κ κάτι τελευταίο αν το αγοράσεις τώρα το έχουν ετοιμοπαραδωτο στα 280 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, challenge143 said:

Η κάμερα του για τα λεφτά αυτά είναι αξιόλογη. Έχουν βγει βέβαια gcam που μπορείς να πειραματιστείς κ να κρατήσεις αυτή που θα σου αρέσει. Έχει δώσει ο swind κάποια οδηγίες για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αλλά και πάλι είναι υποκειμενικό , ανάλογα την χρήση που κάνεις. Πάντως μέρα βγάζει άνετα . όσο για γρήγορη φόρτιση αν θες το απόλυτο θα πρέπει να αγοράσεις τον 25 watt έχει μέσα ένα 15w  ο οποίος είναι ικανοποιητικός.οσο για τα 6 ραμ είσαι άνετος κ κάνει πολύ καλή διαχείριση μνήμης. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Κ κάτι τελευταίο αν το αγοράσεις τώρα το έχουν ετοιμοπαραδωτο στα 280 ευρώ.

Σε κάμερα υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, είτε από Samsung είτε από άλλη εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aeras78 said:

Σε κάμερα υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, είτε από Samsung είτε από άλλη εταιρία;

Στα 288 (απο best price) εχει το realme 9 pro plus που εχει ο antretng κι πραγματικα οι νυχτερινες φωτο απο τη  stock camera ειναι εντυπωσιακες 

https://www.flickr.com/photos/148406140@N05/

Οι 6 πρωτες (νυχτερινες φωτο) ειναι απο το realme 9 pro plus 

Οπως αναφερει κι ο ιδιος ο antretng  :

" Στοκ vs στοκ ειναι χαοτικά ανώτερο το realme.

Gcam a52s vs stock realme είναι μικρές οι διαφορές αλλά πάλι λίγο καλύτερο το realme.

Μιλάω πάντα για φωτογραφίες. Διαφορετικά στο βίντεο ειναι ανώτερο το a52s. "

Andreas L.

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Οποιος παρει  realme πρεπει να το βαλει αντιλιακο με τεντα γιατι μολις βγει στο εξωτερικο φως θα νομιζει οτι η συσκευη απενεργοποιηθηκε....

Link to comment
Share on other sites

Ο κορυφαιος επεξεργαστης σε διαχειριση ενεργειας  Snapdragon 778G της TSMC δεν εχει προηγουμενο μετα απο 8 μηνες χρησης .

Η εξαιρετικη σταθεροτητα στην καταναλωση  , η ισορροπια ειναι κορυφαια και θα θεωρηθει συντομα ο καλυτερος επεξεργαστης που βγηκε ποτε.

 

Σημερα μολις το εβγαλα απο το φορτιστη ειπα να γραψω μια ωρα στο Νετ και να φυγω .

 

Αυτη τη στιγμη στο ετος 2022 υπαρχουν συσκευες που αμα γραψεις μια ωρα στο Νετ η μπαταρια  φθανει στο 60-70%...

 

Σουπερ  safe λοιπον μια και καταναλωσε μολις 4-5% γραφοντας μια ωρα.

Φευγω και δεν ανησυχω εαν θα μεινω απο μπαταρια ουτε θα ψαχνω φορτιστες και μπριζες...

....

Και ολα αυτα πριν την "Ελευση" του φοβου των συσκευων που ακουει στο ονομα Galaxy A73 5G με Snap 778G και 5.000 μπαταρια.

Στο 95%

spacer.png

Στο 80%

spacer.png

Στο 60% αρχιζουν τα οργανα...

Καπου εδω λοιπον  για την ιστορια ενω οι αλλες συσκευες εχουν κλαταρει στις 5 περιπου ωρες σοτ το Galaxy A52s  εχει αλλο ενα 60%...

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Object Eraser Mod Galaxy A52s 5G.

Η εφαρμογη του Google 6 pro τωρα και στο galaxy A52s .

Ο καθενας λοιπον σε καθε φωτο που βγαζει μπορει να διαγραφει οτι αντικειμενα θελει .

Παρακατω υπαρχει ενα αρχειο zip θα κανετε αποσυμπιεση  θα βρειτε 4 αρχεια θα τα κανετε ενα-ενα εγκατασταση και ολα κομπλε.

Το εχτρα μενου θα βγει στην συλλογη οταν πατησετε σε μια φωτο να κανετε επεξεργασια.

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

 

 

☆☆☆DOWNLOAD--->>>

https://mega.nz/file/fUxG2J5K#k5oVBpoKhmK7yqZzfVgSKtnLKE-pKlr0m0m4Ni5AUmE

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, s_wind said:

Object Eraser Mod Galaxy A52s 5G.

Η εφαρμογη του Google 6 pro τωρα και στο galaxy A52s .

Ο καθενας λοιπον σε καθε φωτο που βγαζει μπορει να διαγραφει οτι αντικειμενα θελει .

Παρακατω υπαρχει ενα αρχειο zip θα κανετε αποσυμπιεση  θα βρειτε 4 αρχεια θα τα κανετε ενα-ενα εγκατασταση και ολα κομπλε.

Το εχτρα μενου θα βγει στην συλλογη οταν πατησετε σε μια φωτο να κανετε επεξεργασια.

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

 

 

☆☆☆DOWNLOAD--->>>

https://mega.nz/file/fUxG2J5K#k5oVBpoKhmK7yqZzfVgSKtnLKE-pKlr0m0m4Ni5AUmE

 

 

Ευχαριστούμε πολύ..φαίνεται πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, s_wind said:

Object Eraser Mod Galaxy A52s 5G.

Η εφαρμογη του Google 6 pro τωρα και στο galaxy A52s .

Ο καθενας λοιπον σε καθε φωτο που βγαζει μπορει να διαγραφει οτι αντικειμενα θελει .

Παρακατω υπαρχει ενα αρχειο zip θα κανετε αποσυμπιεση  θα βρειτε 4 αρχεια θα τα κανετε ενα-ενα εγκατασταση και ολα κομπλε.

Το εχτρα μενου θα βγει στην συλλογη οταν πατησετε σε μια φωτο να κανετε επεξεργασια.

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

 

 

☆☆☆DOWNLOAD--->>>

https://mega.nz/file/fUxG2J5K#k5oVBpoKhmK7yqZzfVgSKtnLKE-pKlr0m0m4Ni5AUmE

 

 

Μήπως θα σας έρθει σε επόμενο update? Στο s21 fe υπήρχε ήδη (πριν το δώσω).

Βέβαια αυτό ειναι αλλη εφαρμογή και όχι του pixel. Ειναι ένα πρόσθετο mode του gallery της samsung.

Του pixel ειναι στο gphotos και έχει και διαφορετική υλοποίηση/ui.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, s_wind said:

Ο κορυφαιος επεξεργαστης σε διαχειριση ενεργειας  Snapdragon 778G της TSMC δεν εχει προηγουμενο μετα απο 8 μηνες χρησης .

Η εξαιρετικη σταθεροτητα στην καταναλωση  , η ισορροπια ειναι κορυφαια και θα θεωρηθει συντομα ο καλυτερος επεξεργαστης που βγηκε ποτε.

 

Σημερα μολις το εβγαλα απο το φορτιστη ειπα να γραψω μια ωρα στο Νετ και να φυγω .

 

Αυτη τη στιγμη στο ετος 2022 υπαρχουν συσκευες που αμα γραψεις μια ωρα στο Νετ η μπαταρια  φθανει στο 60-70%...

 

Σουπερ  safe λοιπον μια και καταναλωσε μολις 4-5% γραφοντας μια ωρα.

Φευγω και δεν ανησυχω εαν θα μεινω απο μπαταρια ουτε θα ψαχνω φορτιστες και μπριζες...

....

Και ολα αυτα πριν την "Ελευση" του φοβου των συσκευων που ακουει στο ονομα Galaxy A73 5G με Snap 778G και 5.000 μπαταρια.

Στο 95%

spacer.png

Στο 80%

spacer.png

Στο 60% αρχιζουν τα οργανα...

Καπου εδω λοιπον  για την ιστορια ενω οι αλλες συσκευες εχουν κλαταρει στις 5 περιπου ωρες σοτ το Galaxy A52s  εχει αλλο ενα 60%...

 

spacer.png

Γιατί γράφει εκμάθηση μοτίβων χρήσης στην πρόβλεψη διάρκειας της μπαταρίας? Από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jimisdelphi said:

Γιατί γράφει εκμάθηση μοτίβων χρήσης στην πρόβλεψη διάρκειας της μπαταρίας? Από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η συσκευή?

Ναι την ειχα φλασαρει απο την αρχη οταν βγηκε η 4.1 γιατι με την ενημερωση μου εβγαλε 3  bug  τα οποια 2 απαυτα δεν διορθωθηκαν ουτε με hard reset  μονο με φλας.

Ενα στην καμερα σελφι δεν επαιζε 4Κ ηταν νεκρο και ενα στον τασκ μανατζερ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου στο Youtube οτι με το update 4.1, σε κλήση του dialer υπήρχε record για καταγραφή κλήσης..ισχύει;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 9:31 ΠΜ, s_wind said:

Οποιος παρει  realme πρεπει να το βαλει αντιλιακο με τεντα γιατι μολις βγει στο εξωτερικο φως θα νομιζει οτι η συσκευη απενεργοποιηθηκε....

Καλησπέρα

είμαι κάτοχος εδω και 1 μήνα του συγκεκριμένου κινητού. Απευθύνομαι όχι μόνο σε εσένα αλλα και σε όποιον άλλο μπορεί να τεστάρει κάτι γιατί έχει αρχίσει και μου την δίνει το κινητό, και δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα στο δικό μου ή γενικό. Έχω το patch Μαρτίου και είναι με την 4,0 (είναι cosmote εταιρικό)

Αν και όλα δουλευουν καλά, όταν είμαι στον ήλιο έχω προβλημα με την οθόνη του. Όποιος μπορεί ας κάνει το εξής τεστ.

Σε εξωτερικό χώρο με ηλιο (όπως σήμερα στην Αθήνα). Ο ήλιος να πέφτει πάνω στην οθόνη. Σερφάρισμα στο internet ή διάβασμα ebook ή ότι οτιδήποτε. Στην αρχή η οθόνη λειτουργεί κανονικά και αν και κόντρα στον ήλιο μπορώ να διαβάσω-σερφάρω ή να δω καθαρα την αρχική οθόνη. Μετά από 3-5 λεπτά το κινητό θερμένεται, και η οθόνη dimαρει (σκουραίνει) και δεν μπορώ να το χειριστώ γιατί δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.

Έχω διαβάσει σε άλλες συσκεύες samsung ότι αυτό γίνεται για προστασία απο υπερθέρμανση αλλά τουλάχιστον εδώ δεν δει κάποιο παράπονο. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται παρακαλώ? Είναι γενικό το φαινόμενο ή κάτι φταίει στο κινητό.

Είναι με tempered glass για προστασία, (ίσως το επηρεάζει? σκέφτομαι να το βγάλω κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει) και screen time out στο 1 λεπτό

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...