Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/4/2022 at 9:31 ΠΜ, s_wind said:

Οποιος παρει  realme πρεπει να το βαλει αντιλιακο με τεντα γιατι μολις βγει στο εξωτερικο φως θα νομιζει οτι η συσκευη απενεργοποιηθηκε...

Είσαι το λιγότερο υπερβολικός. Δεν είναι μεν η φωτεινότερη οθόνη αλλά 611 nits τα έχει. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 5/4/2022 at 10:47 ΜΜ, aeras78 said:

Σε κάμερα υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα, είτε από Samsung είτε από άλλη εταιρία;

Αν κάμερα εννοείς φωτογραφίες, ναι, καλύτερο είναι το realme που λένε τα παιδιά. Ειδικά αν μιλάμε για στοκ. Με gcam μειώνεται η ψαλίδα.

Αν σε νοιάζει όμως το βίντεο, εκεί είναι καλύτερο το a52s. 

Ζυγισε τις ανάγκες σου και βλέπεις. Είναι και τα δύο καλές επιλογές. 

Γενικά, στα συν του a52s θα έβαζα τις ενημερώσεις/λογισμικό, τη πιο δυνατή gpu (σημαντικό για λιγότερα frame drops), το βίντεο και τη μέγιστη φωτεινότητα της οθόνης.

Στα συν του realme θα έλεγα φωτογραφική (χαοτικά ειδικά αν μιλάμε για στοκ), πολύ γρηγορότερη φόρτιση, γρηγορότερο δαχτυλικο, καλύτερο uniformity (δεν ξέρω αν έτυχε απλά καλό το panel) και εμφάνιση/κατασκευή. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gup_ said:

Καλησπέρα

είμαι κάτοχος εδω και 1 μήνα του συγκεκριμένου κινητού. Απευθύνομαι όχι μόνο σε εσένα αλλα και σε όποιον άλλο μπορεί να τεστάρει κάτι γιατί έχει αρχίσει και μου την δίνει το κινητό, και δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα στο δικό μου ή γενικό. Έχω το patch Μαρτίου και είναι με την 4,0 (είναι cosmote εταιρικό)

Αν και όλα δουλευουν καλά, όταν είμαι στον ήλιο έχω προβλημα με την οθόνη του. Όποιος μπορεί ας κάνει το εξής τεστ.

Σε εξωτερικό χώρο με ηλιο (όπως σήμερα στην Αθήνα). Ο ήλιος να πέφτει πάνω στην οθόνη. Σερφάρισμα στο internet ή διάβασμα ebook ή ότι οτιδήποτε. Στην αρχή η οθόνη λειτουργεί κανονικά και αν και κόντρα στον ήλιο μπορώ να διαβάσω-σερφάρω ή να δω καθαρα την αρχική οθόνη. Μετά από 3-5 λεπτά το κινητό θερμένεται, και η οθόνη dimαρει (σκουραίνει) και δεν μπορώ να το χειριστώ γιατί δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.

Έχω διαβάσει σε άλλες συσκεύες samsung ότι αυτό γίνεται για προστασία απο υπερθέρμανση αλλά τουλάχιστον εδώ δεν δει κάποιο παράπονο. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται παρακαλώ? Είναι γενικό το φαινόμενο ή κάτι φταίει στο κινητό.

Είναι με tempered glass για προστασία, (ίσως το επηρεάζει? σκέφτομαι να το βγάλω κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει) και screen time out στο 1 λεπτό

Σε δοκιμή στα 10 λεπτά δεν έπεσε η φωτεινότητα έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gup_ said:

Καλησπέρα

είμαι κάτοχος εδω και 1 μήνα του συγκεκριμένου κινητού. Απευθύνομαι όχι μόνο σε εσένα αλλα και σε όποιον άλλο μπορεί να τεστάρει κάτι γιατί έχει αρχίσει και μου την δίνει το κινητό, και δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα στο δικό μου ή γενικό. Έχω το patch Μαρτίου και είναι με την 4,0 (είναι cosmote εταιρικό)

Αν και όλα δουλευουν καλά, όταν είμαι στον ήλιο έχω προβλημα με την οθόνη του. Όποιος μπορεί ας κάνει το εξής τεστ.

Σε εξωτερικό χώρο με ηλιο (όπως σήμερα στην Αθήνα). Ο ήλιος να πέφτει πάνω στην οθόνη. Σερφάρισμα στο internet ή διάβασμα ebook ή ότι οτιδήποτε. Στην αρχή η οθόνη λειτουργεί κανονικά και αν και κόντρα στον ήλιο μπορώ να διαβάσω-σερφάρω ή να δω καθαρα την αρχική οθόνη. Μετά από 3-5 λεπτά το κινητό θερμένεται, και η οθόνη dimαρει (σκουραίνει) και δεν μπορώ να το χειριστώ γιατί δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.

Έχω διαβάσει σε άλλες συσκεύες samsung ότι αυτό γίνεται για προστασία απο υπερθέρμανση αλλά τουλάχιστον εδώ δεν δει κάποιο παράπονο. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται παρακαλώ? Είναι γενικό το φαινόμενο ή κάτι φταίει στο κινητό.

Είναι με tempered glass για προστασία, (ίσως το επηρεάζει? σκέφτομαι να το βγάλω κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει) και screen time out στο 1 λεπτό

Επειδή όντως δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο εδώ μέσα, για αρχή δεν κάνεις την αναβάθμιση σε 4.1 κ μετά να βγάλεις το τζάμι να δεις για αρχή πως ανταποκρίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antretng said:

Αν κάμερα εννοείς φωτογραφίες, ναι, καλύτερο είναι το realme που λένε τα παιδιά. Ειδικά αν μιλάμε για στοκ. Με gcam μειώνεται η ψαλίδα.

Αν σε νοιάζει όμως το βίντεο, εκεί είναι καλύτερο το a52s. 

Ζυγισε τις ανάγκες σου και βλέπεις. Είναι και τα δύο καλές επιλογές. 

Γενικά, στα συν του a52s θα έβαζα τις ενημερώσεις/λογισμικό, τη πιο δυνατή gpu (σημαντικό για λιγότερα frame drops), το βίντεο και τη μέγιστη φωτεινότητα της οθόνης.

Στα συν του realme θα έλεγα φωτογραφική (χαοτικά ειδικά αν μιλάμε για στοκ), πολύ γρηγορότερη φόρτιση, γρηγορότερο δαχτυλικο, καλύτερο uniformity (δεν ξέρω αν έτυχε απλά καλό το panel) και εμφάνιση/κατασκευή. 

Ανδρεα θα θελα τη γνωμη σου οσο αφορα

α)την επεξεργαστικη ισχυ των δυο κινητων εχουμε διαφορες ?

β)  οσο αφορα την μπαταρια ποια διαρκει περισσοτερο ?(για τι φορτιση ξερουμε οτι εχει διαφορα )

γ) ποιο απο τα δυο κινητα ειναι ποιο φιλικο στο χρηστη ?

δ) οσο φορα την αποδοση των ηχειων στα δυο κινητα ?

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sotosok said:

Σε δοκιμή στα 10 λεπτά δεν έπεσε η φωτεινότητα έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη 

Θα το δοκιμάσω χωρίς αυτόματο να δω τι θα κάνει. Έχεις προστατευτικό τζάμι?

Ευχαριστώ 

16 minutes ago, challenge143 said:

Επειδή όντως δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο εδώ μέσα, για αρχή δεν κάνεις την αναβάθμιση σε 4.1 κ μετά να βγάλεις το τζάμι να δεις για αρχή πως ανταποκρίνεται; 

Ναι εγώ το έχω αναφέρει πριν καμια εβδομάδα. Η 4,1 δεν είναι διαθέσιμη ακόμα. Το επόμενο είναι να βγάλω το τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gup_ said:

Καλησπέρα

είμαι κάτοχος εδω και 1 μήνα του συγκεκριμένου κινητού. Απευθύνομαι όχι μόνο σε εσένα αλλα και σε όποιον άλλο μπορεί να τεστάρει κάτι γιατί έχει αρχίσει και μου την δίνει το κινητό, και δεν γνωρίζω αν είναι πρόβλημα στο δικό μου ή γενικό. Έχω το patch Μαρτίου και είναι με την 4,0 (είναι cosmote εταιρικό)

Αν και όλα δουλευουν καλά, όταν είμαι στον ήλιο έχω προβλημα με την οθόνη του. Όποιος μπορεί ας κάνει το εξής τεστ.

Σε εξωτερικό χώρο με ηλιο (όπως σήμερα στην Αθήνα). Ο ήλιος να πέφτει πάνω στην οθόνη. Σερφάρισμα στο internet ή διάβασμα ebook ή ότι οτιδήποτε. Στην αρχή η οθόνη λειτουργεί κανονικά και αν και κόντρα στον ήλιο μπορώ να διαβάσω-σερφάρω ή να δω καθαρα την αρχική οθόνη. Μετά από 3-5 λεπτά το κινητό θερμένεται, και η οθόνη dimαρει (σκουραίνει) και δεν μπορώ να το χειριστώ γιατί δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα.

Έχω διαβάσει σε άλλες συσκεύες samsung ότι αυτό γίνεται για προστασία απο υπερθέρμανση αλλά τουλάχιστον εδώ δεν δει κάποιο παράπονο. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται παρακαλώ? Είναι γενικό το φαινόμενο ή κάτι φταίει στο κινητό.

Είναι με tempered glass για προστασία, (ίσως το επηρεάζει? σκέφτομαι να το βγάλω κάποια στιγμή να δω τι θα κάνει) και screen time out στο 1 λεπτό

Δεν επιβιωνει καμια συσκειη στον ηλιο αναλογα βεβαια πως εκτιθεται .Εαν κρατας με τα χερια σου την συσκευη και σερφαρεις εντελως κατω σπο τον ηλιο για πολυ ωρα  καλο ειναι να απενεργοποιεις παντα την αυτοματη φωτεινοτητα βαλε χειροκινητη .Στην αυτοματη εχει προστασια ειδικα εαν αρχισει και παιρνει φωτια η συσκευη απο μεγαλες θερμοκρασιες.Εαν δε κανεις το αστειο και την παρατησεις σε κανα τραπεζακι να κανει ηλιοθεραπεια θα γινει μπριζολα στα καρβουνα....Οι εταιριες εχουν αποτυχει στις αποβολες θερμανσης των συσκευων και λενε δηθεν διαφορες θεωριες κτλ......εδω μια συακευη το χειμωνα φαντασου εαν καταγραψεις βιντεο αρκετης ωρας ζεσταινεται....

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, s_wind said:

Δεν επιβιωνει καμια συσκειη στον ηλιο αναλογα βεβαια πως εκτιθεται .Εαν κρατας με τα χερια σου την συσκευη και σερφαρεις εντελως κατω σπο τον ηλιο για πολυ ωρα  καλο ειναι να απενεργοποιεις παντα την αυτοματη φωτεινοτητα βαλε χειροκινητη .Στην αυτοματη εχει προστασια ειδικα εαν αρχισει και παιρνει φωτια η συσκευη απο μεγαλες θερμοκρασιες.Εαν δε κανεις το αστειο και την παρατησεις σε κανα τραπεζακι να κανει ηλιοθεραπεια θα γινει μπριζολα στα καρβουνα....Οι εταιριες εχουν αποτυχει στις αποβολες θερμανσης των συσκευων και λενε δηθεν διαφορες θεωριες κτλ......εδω μια συακευη το χειμωνα φαντασου εαν καταγραψεις βιντεο αρκετης ωρας ζεσταινεται....

Επειδή λογω τηλεεργασίας βγαίνω για τσιγάρο στο μπαλκόνι τις προηγούμενες ημέρες όντως άφηνα το κινητό στο ζεστό τραπέζι για αυτό σήμερα το πρωί που το σκέφτηκα δοκίμασα να το δουλέψω χωρίς να ακουμπήσει στο τραπέζι. Τζίφος.

Πριν λίγο απενεργοποίησα την αυτόματη φωτεινώτητα. Δυστυχως πάλι τα ίδια. Σε 3 λεπτά dimαρε.

Σε λίγο θα βγάλω και το προστατευτικό τζάμι να δω γιατί του φίλου @sotosok δεν του dimαρε μετά από 10 λεπτά.

edit: update

έβγαλα και το προστατευτικό τζάμι. Τα ίδια. Μετά από 3 λεπτά, χωρίς αυτόματη φωτεινότητα το κινητό όντως ζεστένεται πολύ και η οθόνη dimαρει. 

Ωραία θα περάσω το καλοκαίρι :(

 

 

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gup_ said:

Επειδή λογω τηλεεργασίας βγαίνω για τσιγάρο στο μπαλκόνι τις προηγούμενες ημέρες όντως άφηνα το κινητό στο ζεστό τραπέζι για αυτό σήμερα το πρωί που το σκέφτηκα δοκίμασα να το δουλέψω χωρίς να ακουμπήσει στο τραπέζι. Τζίφος.

Πριν λίγο απενεργοποίησα την αυτόματη φωτεινώτητα. Δυστυχως πάλι τα ίδια. Σε 3 λεπτά dimαρε.

Σε λίγο θα βγάλω και το προστατευτικό τζάμι να δω γιατί του φίλου @sotosok δεν του dimαρε μετά από 10 λεπτά.

edit: update

έβγαλα και το προστατευτικό τζάμι. Τα ίδια. Μετά από 3 λεπτά, χωρίς αυτόματη φωτεινότητα το κινητό όντως ζεστένεται πολύ και η οθόνη dimαρει. 

Ωραία θα περάσω το καλοκαίρι :(

 

 

Εχω κατσει κανα δεκαλεπτο στον ηλιο με κινητο εννοω εγω δεν αντεχω καθολου να γραφω οχι στον ηλιο ουτε καν στη ζεστη εαν στο κανει αυτο καλο θα ειναι να κανεις  ενα  hard reset  η να το πας σερβις.Το θες ομως για την εργασια σου δυσκολα τι να σου πω....Κανε και το τελευταιο update 4.1 οπως λεει και ο φιλος challenge143 και βλεπεις...

 

Απο θερμοκρασιες καλα παω...

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είμαστε με συσκευές απο κοσμοτε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσουμε την 4.1? Γενικά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο να έρθουν αυτόματα οι αναβαθμίσεις σε συσκευές απο την κοσμοτε; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, georgeapo34 said:

Όσοι είμαστε με συσκευές απο κοσμοτε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσουμε την 4.1? Γενικά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο να έρθουν αυτόματα οι αναβαθμίσεις σε συσκευές απο την κοσμοτε; 

Αμα φλασαρεις την EUR.Εαν δεν γνωριζεις η δεν θες περιμενεις ενημερωση .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Αμα φλασαρεις την EUR.Εαν δεν γνωριζεις η δεν θες περιμενεις ενημερωση .

Ναι δεν πολυγνωριζω οπότε θα περιμένω.. Ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gup_ said:

Επειδή λογω τηλεεργασίας βγαίνω για τσιγάρο στο μπαλκόνι τις προηγούμενες ημέρες όντως άφηνα το κινητό στο ζεστό τραπέζι για αυτό σήμερα το πρωί που το σκέφτηκα δοκίμασα να το δουλέψω χωρίς να ακουμπήσει στο τραπέζι. Τζίφος.

Πριν λίγο απενεργοποίησα την αυτόματη φωτεινώτητα. Δυστυχως πάλι τα ίδια. Σε 3 λεπτά dimαρε.

Σε λίγο θα βγάλω και το προστατευτικό τζάμι να δω γιατί του φίλου @sotosok δεν του dimαρε μετά από 10 λεπτά.

edit: update

έβγαλα και το προστατευτικό τζάμι. Τα ίδια. Μετά από 3 λεπτά, χωρίς αυτόματη φωτεινότητα το κινητό όντως ζεστένεται πολύ και η οθόνη dimαρει. 

Ωραία θα περάσω το καλοκαίρι :(

 

 

Αντιπροσωπεία για πέρασμα 4.1 +με πίεση για άμεση παράδοση 

16 minutes ago, georgeapo34 said:

Όσοι είμαστε με συσκευές απο κοσμοτε υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσουμε την 4.1? Γενικά υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο να έρθουν αυτόματα οι αναβαθμίσεις σε συσκευές απο την κοσμοτε; 

Samsung στα κεντρικά, τους τα κάνεις αερόστατα για άμεση παράδοση 

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως δεν μπορώ να το πάω για να περάσουν την 4.1

Θα περιμένω ώσπου να έρθει. Ελπίζω να διορθωθεί. Πάντως από ότι κατάλαβα αυτό γίνετα μόνο σε εμένα.

@s_wind

αυτό που το βρίκσω στο κινητό?

 

image.thumb.png.223e5568249d314ee99bc7082e4e07b2.png

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gup_ said:

ναι όντως δεν μπορώ να το πάω για να περάσουν την 4.1

Θα περιμένω ώσπου να έρθει. Ελπίζω να διορθωθεί. Πάντως από ότι κατάλαβα αυτό γίνετα μόνο σε εμένα.

Αμα το πας για πασης φυσεως ελεγχο παντα περνανε το τελευταιο λειτουργικο.Αλλα δεν ειναι και σοβαρος λογος να ξεκινησεις να πας να σου κανουν  update.Λιγη υπομονη και θα ερθει αλλωστε κανεις δεν ξερει ποτε τι περιεχει μια ενημερωση ως τι η ανυπομονησια....Θα δεις και θα κρινεις αναλογα.

5 minutes ago, gup_ said:

ναι όντως δεν μπορώ να το πάω για να περάσουν την 4.1

Θα περιμένω ώσπου να έρθει. Ελπίζω να διορθωθεί. Πάντως από ότι κατάλαβα αυτό γίνετα μόνο σε εμένα.

@s_wind

αυτό που το βρίκσω στο κινητό?

 

image.thumb.png.223e5568249d314ee99bc7082e4e07b2.png

Καυεβασε απο το play  την εφαρμογη AIDA64.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια και αυτες τις μερες περασαμε την 4.1 καλο θα ειναι οσοι εχουν τις 3 κλιμακες 1X να βαλουν το πρωτο Off και το δευτερο-τριτο 0.5 ολα εργαζοντσι τελεια χωρις ιχνος καθυστερησης και τα  apps ανοιγουν γρηγορα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια και αυτες τις μερες περασαμε την 4.1 καλο θα ειναι οσοι εχουν τις 3 κλιμακες 1X να βαλουν το πρωτο Off και το δευτερο-τριτο 0.5 ολα εργαζοντσι τελεια χωρις ιχνος καθυστερησης και τα  apps ανοιγουν γρηγορα.
γιατί ειδικά μετά την 4.1;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:
42 minutes ago, s_wind said:
Μια και αυτες τις μερες περασαμε την 4.1 καλο θα ειναι οσοι εχουν τις 3 κλιμακες 1X να βαλουν το πρωτο Off και το δευτερο-τριτο 0.5 ολα εργαζοντσι τελεια χωρις ιχνος καθυστερησης και τα  apps ανοιγουν γρηγορα.

γιατί ειδικά μετά την 4.1;

Τιποτα το ιδιαιτερο υπαρχουν κατι μικρο-αλλαγες στις κλιμακες οι οποιες λειτουργουν αρκετα καλα οταν  off-0.5-0.5.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Μια και αυτες τις μερες περασαμε την 4.1 καλο θα ειναι οσοι εχουν τις 3 κλιμακες 1X να βαλουν το πρωτο Off και το δευτερο-τριτο 0.5 ολα εργαζοντσι τελεια χωρις ιχνος καθυστερησης και τα  apps ανοιγουν γρηγορα.

Καλησπέρα!! Επειδή είμαι τελείως άσχετη από αυτά.. μήπως μπορείς να μου πεις που μπορώ να το βρω αυτό και μα το βάλω και εγώ έτσι??

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elenaki96 said:

Καλησπέρα!! Επειδή είμαι τελείως άσχετη από αυτά.. μήπως μπορείς να μου πεις που μπορώ να το βρω αυτό και μα το βάλω και εγώ έτσι??

Ρυθμισεις/ Πληροφοριες για το τηλεφωνο/Πληροφοριες για το λογισμικο/αριθμος κατασκευης πατα επανω του 7 φορες συνεχομενα θα ενεργοποιηθει το μενου προγραμματιστη.

Βγες εξω πηγαινε ρυθμισεις/ επιλ προγραμματιστη μπες και βρες τις τρεις κλιμακες.

 

Εαν ζητας ακομα μεγαλυτερη αποκριση μπορεις να απενεργοποιησεις και την τριτη κλιμακα.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, powerup said:

Ανδρεα θα θελα τη γνωμη σου οσο αφορα

α)την επεξεργαστικη ισχυ των δυο κινητων εχουμε διαφορες ?

β)  οσο αφορα την μπαταρια ποια διαρκει περισσοτερο ?(για τι φορτιση ξερουμε οτι εχει διαφορα )

γ) ποιο απο τα δυο κινητα ειναι ποιο φιλικο στο χρηστη ?

δ) οσο φορα την αποδοση των ηχειων στα δυο κινητα ?

α) Αν και δεν τα εχω βαλει διπλα διπλα, πιστευω κανένα από τα δυο δεν λαγκαρει ουτε να εχουν σοβαρες διαφορές σε ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών. Εκει που διαφέρουν ειναι τα frame drops που ειναι οριακά περισσότερα στο realme. Προσωπικά θα περίμενα να ήταν ακόμα περισσότερα λόγω της κατώτερης gpu αλλά ίσως τα 90hz να ηταν σωτήρια επιλογή. Αν πάλι παίζεις βαριά παιχνίδια, εκει λογικά έχει προβάδισμα το a52s

β) Παρόμοια πιστεύω. 

γ) Το a52s και γενικότερα η samsung έχει πιο καλά οργανωμένο μενού ρυθμίσεων. Με το realme θα χρειαστεί να ψαχτείς ενώ έχει και αρκετά ενοχλητικά (πχ ιδια ρυθμιση σε δύο σημεία αλλά μόνο η μία να δουλεύει). Και πέραν φιλικότητας, να τονίσω ότι γενικά a52s έχει καλύτερο os και συχνότερες ενημερώσεις. 

δ) Νομίζω λιγο καλύτερο το realme. Αλλά οχι οτι ειναι κακό το a52s.

Να επισημάνω ότι όταν ελεγα καλύτερη κατασκευή το realme, είχα στο μυαλό μου και τη δόνηση που στο a52s είναι κάπως πιο τρακτερ. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντε τωρα παραδειγμα ξυπνα αυριο το πρωι και πες παω να δωσω 7-8 πενηνταρικα να παρω realme χαχα εδω δεν ξερεις εαν θα κανει ενημερωση τον επομενο μηνα μεχρι και τα στελεχη της εταιριας εχουν αλλη συσκευη αλλα κατα ταλλα πουλανε realme με media tek 🤣

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, s_wind said:

Αντε τωρα παραδειγμα ξυπνα αυριο το πρωι και πες παω να δωσω 7-8 πενηνταρικα να παρω realme χαχα εδω δεν ξερεις εαν θα κανει ενημερωση τον επομενο μηνα μεχρι και τα στελεχη της εταιριας εχουν αλλη συσκευη αλλα κατα ταλλα πουλανε realme με media tek 🤣

Είσαι λίγο fan boy ή η ιδέα μου είναι; 😛

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια "χαζή" ερώτηση. Παίζει το τηλέφωνο ρόλο στη ταχύτητα του 5g; Φίλος 12 pro max εγώ με το 52s. Και οι δυο με 5g δίπλα δίπλα, cosmote καρτοκινητα, αυτός πιάνει 500 εγώ 100. Παίζει ρόλο κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...