Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανως ο powerup ζηταει να μας πεις ποια ηταν η τιμη. Αν πληρωνεις 23 ευρω, που με τοσα παιρνεις vdsl πλέον, για μένα δεν συμφερει, πήγαινε αλλού ή ζήτα προσφορα/ενημέρωση για την δωρεάν αναβάθμιση σε 50αρα αν υπαρχει διαθεσιμη.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, kmpatra said:

προφανως ο powerup ζηταει να μας πεις ποια ηταν η τιμη. Αν πληρωνεις 23 ευρω, που με τοσα παιρνεις vdsl πλέον, για μένα δεν συμφερει, πήγαινε αλλού ή ζήτα προσφορα/ενημέρωση για την δωρεάν αναβάθμιση σε 50αρα αν υπαρχει διαθεσιμη.

Αυτό είναι σωστό.

Δίνω 19.80€.

Τους είπα για την δωρεάν αναβάθμιση που έχει ανακοινωσει η vodafone και μου είπαν σε 4 μήνες. Λέω, θα περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, GREGORYMO said:

Για το 1' ποστ, έχεις δίκιο.

Αλλά, στο 2' ήμουνα ΣΑΦΗΣ.

ΙΔΙΟ πακέτο και ΙΔΙΑ τιμή που είχα για ανανέωση. Τι δεν καταλαβαίνεις!

Δεν είναι το ερώτημα, αν με συμφέρει η όχι !!!!

Το ερώτημα είναι ΑΝ αυτή την χρονική στιγμή είναι ικανοποιητικο να ανανεώσω με την ίδια τιμή η να ψάχνω για παρακάτω. Το θέμα είναι η εταιρεία πως κινείται.

 

32 minutes ago, GREGORYMO said:

Αυτό είναι σωστό.

Δίνω 19.80€.

Τους είπα για την δωρεάν αναβάθμιση που έχει ανακοινωσει η vodafone και μου είπαν σε 4 μήνες. Λέω, θα περιμένω 

 Απο τη μια προσπαθουμε να μαντεψουμε τι τιμη ειχες  το πακετο (που δεν το ανεφερες κι επιμενεις οτι το  ειπες   ποιο πανω) και απο την αλλη μας την "λες "κι ολας γιατι σε ρωταμε  πραγματα που δεν αναφερεις .

Δεν φταιει κανεις αλλος εμεις φταιμε που προσπαθουμε να βοηθησουμε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, powerup said:

 

 Απο τη μια προσπαθουμε να μαντεψουμε τι τιμη ειχες  το πακετο (που δεν το ανεφερες κι επιμενεις οτι το  ειπες   ποιο πανω) και απο την αλλη μας την "λες "κι ολας γιατι σε ρωταμε  πραγματα που δεν αναφερεις .

Δεν φταιει κανεις αλλος εμεις φταιμε που προσπαθουμε να βοηθησουμε 

Παρερμηνευσες.

Δεν έδωσα τιμή στην αρχή επίτηδες.

Αν πχ πλήρωνα 22€ και μου έλεγαν: το αφήνουμε ως έχει το πρόγραμμα και τις παροχές στην ΙΔΙΑ τιμή, θα ήταν οκ ? Αυτό ρωτήσα.

Ο φίλος παραπάνω λέει κάτι άλλο: δίνω πχ 22€ με 24αρι, να τους ζητούσα πχ 50αρι στα 22€. Αλλά, αυτό είναι κάτι ΑΛΛΟ.

Για το 50αρι, τούς είπα, θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα 

44 minutes ago, GREGORYMO said:

Παρερμηνευσες.

Δεν έδωσα τιμή στην αρχή επίτηδες.

Αν πχ πλήρωνα 22€ και μου έλεγαν: το αφήνουμε ως έχει το πρόγραμμα και τις παροχές στην ΙΔΙΑ τιμή, θα ήταν οκ ? Αυτό ρωτήσα.

Ο φίλος παραπάνω λέει κάτι άλλο: δίνω πχ 22€ με 24αρι, να τους ζητούσα πχ 50αρι στα 22€. Αλλά, αυτό είναι κάτι ΑΛΛΟ.

Για το 50αρι, τούς είπα, θα περιμένω.

Καλημερα Γιαννη ........κουκια σπερνω .

Αμα δεν ξερουμε την τιμη Ανθρωπε μου πως θα σου πουμε αν συμφερει !!!!!!!!!!!!!!

Εγω εχω 24αρη με 13ευρω κι μου λεει η vodafone  ανανεωση με την ιδια τιμη κι ο Μιχαλης εχει 24αρη με 25 ευρω κι του λενε με την ιδια τιμη ανανεωση   η απαντηση για το αν συμφερει ειναι ιδια κι στους δυο ????

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη 

Κι απο τη στιγμη που εχεις αποφασηση για 50αρα  σε 4 μηνες με δωρεαν αναβαθμιση δεν ρωτας αν συμφερει η 24αρα

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, powerup said:

Καλημερα 

Καλημερα Γιαννη ........κουκια σπερνω .

Αμα δεν ξερουμε την τιμη Ανθρωπε μου πως θα σου πουμε αν συμφερει !!!!!!!!!!!!!!

Εγω εχω 24αρη με 13ευρω κι μου λεει η vodafone  ανανεωση με την ιδια τιμη κι ο Μιχαλης εχει 24αρη με 25 ευρω κι του λενε με την ιδια τιμη ανανεωση   η απαντηση για το αν συμφερει ειναι ιδια κι στους δυο ????

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη 

Εγώ είμαι 19.80€ και προβληματίζομαι αν δεχθώ η όχι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ είμαι 19.80€ και προβληματίζομαι αν δεχθώ η όχι.

Το εγραψες ΑΦΟΥ Μου την ΕΙΠΕΣ .κι αντι να πεις  "το ξεχασα ρε φιλε ειναι τοσο ..." .προσπαθεις να δικαιολογηθεις.

Να σε καλα  ,καλυνηχτα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, powerup said:

Το εγραψες ΑΦΟΥ Μου την ΕΙΠΕΣ .κι αντι να πεις  "το ξεχασα ρε φιλε ειναι τοσο ..." .προσπαθεις να δικαιολογηθεις.

Να σε καλα  ,καλυνηχτα 

ΔΕΝ σου την είπα!!!

Παρερμηνευσες.

17 minutes ago, powerup said:

Καλημερα 

Καλημερα Γιαννη ........κουκια σπερνω .

Αμα δεν ξερουμε την τιμη Ανθρωπε μου πως θα σου πουμε αν συμφερει !!!!!!!!!!!!!!

Εγω εχω 24αρη με 13ευρω κι μου λεει η vodafone  ανανεωση με την ιδια τιμη κι ο Μιχαλης εχει 24αρη με 25 ευρω κι του λενε με την ιδια τιμη ανανεωση   η απαντηση για το αν συμφερει ειναι ιδια κι στους δυο ????

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη 

Κι απο τη στιγμη που εχεις αποφασηση για 50αρα  σε 4 μηνες με δωρεαν αναβαθμιση δεν ρωτας αν συμφερει η 24αρα

Δεν έχω καμία απόφαση για 50αρι !!!

Την ανακοίνωση της Vodafone που είναι εολη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Αυτό είναι σωστό.

Δίνω 19.80€.

Τους είπα για την δωρεάν αναβάθμιση που έχει ανακοινωσει η vodafone και μου είπαν σε 4 μήνες. Λέω, θα περιμένω 

Εσυ δεν εγραψες τα παραπανω ????

Απλα ελληνικα (συμπερασμα) Περιμενεις 4 μηνες για να βαλεις στην ιδια τιμη 50αρα vdsl  με 19,80 με βαση την ανακοινωση της vodafon κι της διαθεσης του πακετου σε σενα μετα το 4 μηνο .

Κι καλα θα κανεις να περιμενεις αν δεν "καιγεσε" για αμεση αναβαθμιση .

Αλλα μπορεις να μιλας με το chat καθε βδομαδα π.χ. κι να τους γρηνιαζεις οτι αλλοι εχουν αναβαθμιστη δωρεαν κι εγω οχι ,μηπως κι σε αναβαθμησουν νωριτερα ,κοιτα κι το myvodafone (κανε εγγραφη αν δεν εχεις κανει) συχνα μην βγει η προσφορα ποιο νωρις  σε σενα.

Απο 24αρη σε 50αρη εχει μια διαδικασια η αναβαθμιση της γραμμης κι η μετατροπη σε voip απετει κι αλλο ρουτερ .

Απο 50αρη σε 100αρη η ενεργοποιηση γινεται πιο αμεσα.

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 9:33 ΜΜ, kiriakos_tjet said:

Εμένα τελικά δηλώθηκε βλάβη γιατί απ'ότι μου είπαν θα έπρεπε να τα πιάνω και τα 200mbps και θα έρθει τεχνικός να το τσεκάρει..

Screenshot_20220720-213038_Samsung Internet.jpg

Τελικά έφταιγε η καλωδίωση επειδή είχα μονό πριζάκι και επέστρεφα την τηλεφωνία. Μπήκε utp καλώδιο απ'ευθείας και όλα κομπλέ. Αλλά πως γίνεται το μέγιστο να είναι μικρότερο από το πραγματικό;;;

Screenshot_20220722-151620_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σπέρες! 

Ήμουν με 50αρα στα 23,33€ και το συμβόλαιο είναι πλέον ληγμένο. 

Μου πρότειναν ιδιο πακετο και λεφτά, και έστειλαν να αποδεχθώ το αίτημα. 

Είδα εδώ μέσα τι παίζει. Και αφού άκρη με τηλεφωνο “διακοπής συμβολαίου“ δεν έβγαλα, έστειλα στο τσατ. Τους είπα ότι δεν ψήνομαι στα ίδια και ζήτησα διπλασιασμό ταχύτητας. 

Από εκεί μου είπαν ότι δεν παίζει κάτι καλύτερο από ό,τι μου προτείνουν. Πρότειναν να αποδεχθώ το αίτημα και να σημειώσουν το ενδιαφέρον μου για την δωρεάν αναβάθμιση, για όταν υπάρξει μελλοντικά. 

 

Πως προτείνετε να το διαχειριστώ το ληγμένο συμβόλαιό μου? 

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται σήμερα, η μόνο εγώ είμαι;
100αρα vdsl.
Ενώ το ρουτερ συγχρονίζει στα 88 mbps
c017563b24b70c9bd4782332a27523e8.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stasis said:

Σπέρες! 

Ήμουν με 50αρα στα 23,33€ και το συμβόλαιο είναι πλέον ληγμένο. 

Μου πρότειναν ιδιο πακετο και λεφτά, και έστειλαν να αποδεχθώ το αίτημα. 

Είδα εδώ μέσα τι παίζει. Και αφού άκρη με τηλεφωνο “διακοπής συμβολαίου“ δεν έβγαλα, έστειλα στο τσατ. Τους είπα ότι δεν ψήνομαι στα ίδια και ζήτησα διπλασιασμό ταχύτητας. 

Από εκεί μου είπαν ότι δεν παίζει κάτι καλύτερο από ό,τι μου προτείνουν. Πρότειναν να αποδεχθώ το αίτημα και να σημειώσουν το ενδιαφέρον μου για την δωρεάν αναβάθμιση, για όταν υπάρξει μελλοντικά. 

 

Πως προτείνετε να το διαχειριστώ το ληγμένο συμβόλαιό μου? 

Τι εννοείς, δεν έβγαλα άκρη με το τηλέφωνο διακοπή συμβολαίου?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, stasis said:

Σπέρες! 

Ήμουν με 50αρα στα 23,33€ και το συμβόλαιο είναι πλέον ληγμένο. 

Μου πρότειναν ιδιο πακετο και λεφτά, και έστειλαν να αποδεχθώ το αίτημα. 

Είδα εδώ μέσα τι παίζει. Και αφού άκρη με τηλεφωνο “διακοπής συμβολαίου“ δεν έβγαλα, έστειλα στο τσατ. Τους είπα ότι δεν ψήνομαι στα ίδια και ζήτησα διπλασιασμό ταχύτητας. 

Από εκεί μου είπαν ότι δεν παίζει κάτι καλύτερο από ό,τι μου προτείνουν. Πρότειναν να αποδεχθώ το αίτημα και να σημειώσουν το ενδιαφέρον μου για την δωρεάν αναβάθμιση, για όταν υπάρξει μελλοντικά. 

 

Πως προτείνετε να το διαχειριστώ το ληγμένο συμβόλαιό μου? 

Γιατι να ανανεωσεις στην ιδια ταχυτητα ?Περιμενε κι περνε συχνα τηλεφωνο κι να τους υπενθιμηζεις την δωρεαν αναβαθμιση που υποσχεθηκαν στους υφισταμενους πελατες .Αν εχεις 50αρα η καμπινα μπορει να σου δωσει τα 100mbs κι χωρις να αλλαξουν κατι με το ιδιο ρουτερ .

Επεμενε στο δωρεαν δυπλασιασμο για νεο συμβολαιο

Κι αφου ειναι λιγμενο συμβολαιο (αοριστου) δεν υπαρχει περιπτωση να σε ανεβασουν τιμη τον μηνα κι φευγεις οποτε θες χωρις κοστος .

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι εννοείς, δεν έβγαλα άκρη με το τηλέφωνο διακοπή συμβολαίου?

Ενωει οτι υπαρχει το τμημα διακοπων της vodafone 2104276862 που περνεις τηλεφωνο ζητοντας καλητερη προσφορα για να μην φυγεις απο τη voafone

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, powerup said:

Ενωει οτι υπαρχει το τμημα διακοπων της vodafone 2104276862 που περνεις τηλεφωνο ζητοντας καλητερη προσφορα για να μην φυγεις απο τη voafone

 

Το ξέρω.

Αλλά, λέει ότι 'δεν έπιασε'.

Να μας πει την εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψάχνοντας να βρω το περιβόητο τηλέφωνο, βρήκα ένα μόνο στο thread της κινητής. Τηλεφώνησα λοιπόν σε αυτό και ζήτησα αν δεν ασχολούνται με τη σταθερή να μου δώσουν το αντίστοιχο. Για τις διακοπές συμβολαίου σταθερής.
Μου είπαν ότι θα ενημερώσουν να με καλέσουν. Και μάντεψε.. Με κάλεσαν από το 13830.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stasis said:

Λοιπόν, ψάχνοντας να βρω το περιβόητο τηλέφωνο, βρήκα ένα μόνο στο thread της κινητής. Τηλεφώνησα λοιπόν σε αυτό και ζήτησα αν δεν ασχολούνται με τη σταθερή να μου δώσουν το αντίστοιχο. Για τις διακοπές συμβολαίου σταθερής.
Μου είπαν ότι θα ενημερώσουν να με καλέσουν. Και μάντεψε.. Με κάλεσαν από το 13830. emoji43.pngemoji94.png

Στάλθηκε από το Mi 9 γLite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάλεσες το 2104276862; και σου είπαν ότι δεν ασχολούνται με το τμήμα σταθερής;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ τώρα να επιβεβαιώσω αν είναι το ίδιο. Θα το δω το βράδυ.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως σε 2η φάση, από το 13830 που τους ζήτησα τηλέφωνο διακοπής συμβολαίων, μου απάντησαν ότι εφόσον έχει λήξει το συμβόλαιο, πρέπει να κάνω αίτηση φορητοτητας, για να με καλέσουν για προσφορά.
Δεν ξέρω αν ισχύει στην περίπτωσή μου... .

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stasis said:

Δεν μπορώ τώρα να επιβεβαιώσω αν είναι το ίδιο. Θα το δω το βράδυ.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντως σε 2η φάση, από το 13830 που τους ζήτησα τηλέφωνο διακοπής συμβολαίων, μου απάντησαν ότι εφόσον έχει λήξει το συμβόλαιο, πρέπει να κάνω αίτηση φορητοτητας, για να με καλέσουν για προσφορά.
Δεν ξέρω αν ισχύει στην περίπτωσή μου... .

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άμα κάνεις αίτηση φορητότητας οι πιο πολλές πιθανότητες είναι να αλλάξεις εταιρία και μετά να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών.

Link to comment
Share on other sites

Τι επιλογές μου μένουν όταν η γραμμή adsl είναι αυτή που βλέπετε στις φωτό και όταν η Vodafone έχει εγκαταλείψει την αναβάθμιση καμπίνας VDSL που ανήκω και πλέον έχω μείνει με αυτή την υποτιθέμενη adsl γραμμή.

Γνώμες , προτάσεις ; Οτιδήποτε...;

IMG_4081.PNG

3396652937889506-FNBA1IRp.png

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, filippos said:

Τι επιλογές μου μένουν όταν η γραμμή adsl είναι αυτή που βλέπετε στις φωτό και όταν η Vodafone έχει εγκαταλείψει την αναβάθμιση καμπίνας VDSL που ανήκω και πλέον έχω μείνει με αυτή την υποτιθέμενη adsl γραμμή.

Γνώμες , προτάσεις ; Οτιδήποτε...;

IMG_4081.PNG

3396652937889506-FNBA1IRp.png

Το modulation της γραμμής είναι λάθος. Το έχεις κλειδώσει εσύ εκεί ή ο πάροχος;  Άλλαξε το μέσα από την καρτέλα wan του modem σε adsl2plus και δες που θα συγχρονίσει. Για το line attenuation αν υποθέσουμε ότι είναι σωστό και είναι και σωστή η καλωδίωση σου θα έπρεπε να είσαι τουλάχιστον στα διπλάσια. Η Vodafone αναβάθμιση καμπίνας δεν κάνει, ή θα είναι μόνο vdsl καμπίνα ΟΤΕ ή νέα καμπίνα Vodafone/Wind δίπλα από την παλιά του ΟΤΕ για να έχεις 50+ ταχύτητα. Εκτός κι αν είσαι κοντά στο κέντρο του ΟΤΕ οπότε αποκλειστικά μέσω ftth θα δεις αλλαγή.

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, geofak said:

Το modulation της γραμμής είναι λάθος. Το έχεις κλειδώσει εσύ εκεί ή ο πάροχος;  Άλλαξε το μέσα από την καρτέλα wan του modem σε adsl2plus και δες που θα συγχρονίσει. Για το line attenuation αν υποθέσουμε ότι είναι σωστό και είναι και σωστή η καλωδίωση σου θα έπρεπε να είσαι τουλάχιστον στα διπλάσια. Η Vodafone αναβάθμιση καμπίνας δεν κάνει, ή θα είναι μόνο vdsl καμπίνα ΟΤΕ ή νέα καμπίνα Vodafone/Wind δίπλα από την παλιά του ΟΤΕ για να έχεις 50+ ταχύτητα. Εκτός κι αν είσαι κοντά στο κέντρο του ΟΤΕ οπότε αποκλειστικά μέσω ftth θα δεις αλλαγή.

δεν εχω πειράξει τις ρυθμίσεις στο router.
Ο πάροχος λογικά θα τα πείραξε.
Την περιοχή μου την είχε αναλάβει η Vodafone να βάλει τις καμπίνες της. Τεσπα, αυτά έχουν αναφερθεί παλαιότερα.
Στο WAN  για το modulation έχει μια λίστα απο προφιλ και όλα είναι επιλεγμένα. Λογικά διαλέγει το βέλτιστο απο την λίστα.
Εαν επιλέξω μονον το adsl 2 plus δεν συνδέεται το dsl.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αυτό που αναφέρθηκε με το προφίλ ADSL2+ αλλά είναι και το μεγάλο SNR Margin. Καλύτερα είναι να ζητήσεις να το ρίξουν στο 9 για να κερδίσεις και άλλο σε ταχύτητα

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, powerup said:

Γιατι να ανανεωσεις στην ιδια ταχυτητα ?Περιμενε κι περνε συχνα τηλεφωνο κι να τους υπενθιμηζεις την δωρεαν αναβαθμιση που υποσχεθηκαν στους υφισταμενους πελατες .Αν εχεις 50αρα η καμπινα μπορει να σου δωσει τα 100mbs κι χωρις να αλλαξουν κατι με το ιδιο ρουτερ .

Επεμενε στο δωρεαν δυπλασιασμο για νεο συμβολαιο

Κι αφου ειναι λιγμενο συμβολαιο (αοριστου) δεν υπαρχει περιπτωση να σε ανεβασουν τιμη τον μηνα κι φευγεις οποτε θες χωρις κοστος .

Το συμβόλαιο έληξε τον Μάιο και για κάποιο λόγο οι λογαριαμοί Ιουνίου και Ιουλίου μου έχουν έρθει από 23,33  53,08€ ο καθένας.
(Στην πρόταση να ανανεώσω στα ίδια, μου είπε η τηλεφωνήτρια να πληρώσω τον 1ο, που είναι ληγμένος, με την παλιά τιμή και τον δεύτερο θα τον έφτιαχναν με την αναπροσαρμογή.)
Φοβάμαι πως αν δεν κλείσω άμεσα συμβόλαιο, στην πορεία θα παίξει ταλαιπωρία για τους ληγμένους λογαριασμούς

5 ώρες πριν, thanos1989 said:

Κάλεσες το 2104276862; και σου είπαν ότι δεν ασχολούνται με το τμήμα σταθερής;

Λοιπόν, όχι. Ήταν το 2106702833 που είχα βρει στο thread ως διακοπή συμβολαίων κινητής. 
Τώρα που έπεσα πάνω στο σωστό, ίσως να ψάξω και σ' αυτό την τύχη μου?... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...