Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα ναι δεν γνωριζω εδω σε εμας εχει τετοιες πολλες και εχει στραφει ο κοσμος σε αυτες,χχα γελασα με το αυτες εχουν διαφορα τεχνικα προβληματα!!!αν ειχα κουραγιο και εγραφα τι εχουν δει τα ματια μου με τις κλασσικες ελληνικες θα θελαμε 2 μερες να γραφω για τεχνικα προβληματα και ατελειωτες ωρες αναμονης στα τηλ μηπως και βρω κανενα τεχνικο να δω φως!!!τουλαχιστον αυτοι απευθειας σου λυνουν το προβλημα,αν και ο κολλητος δεν μου εχει απαραπονεθει για κατι,εχθες εστειλε screen την ταχυτητα του upload 230 εφτασε donwload 210 και πινγκ 12!!!εκλαψα!!!

 

Η οπτικές ίνες φτάνουν άνετα τερματισμενα νούμερα απλά εδώ τα δίνουν με το σταγονόμετρο γιατί δεν έχουν ακόμα υποδομές. κανονικές έπρεπε να αρχίζουμε με 100Mbps.

Εγώ με την Vodafone μόνο με live chat βγάζω άκρη..συνήθως σε 15 λεπτά με συνδέουν και κάνω δουλειά. Αν και τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.

Στα πιο πολλά προβλήματα κρύβεται από πίσω το τηλεφωνικό δίκτυο του ΟΤΕ που είναι αρχαίο.

Ου μπλέξεις σε τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η οπτικές ίνες φτάνουν άνετα τερματισμενα νούμερα απλά εδώ τα δίνουν με το σταγονόμετρο γιατί δεν έχουν ακόμα υποδομές. κανονικές έπρεπε να αρχίζουμε με 100Mbps.

Εγώ με την Vodafone μόνο με live chat βγάζω άκρη..συνήθως σε 15 λεπτά με συνδέουν και κάνω δουλειά. Αν και τόσα χρόνια δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.

Στα πιο πολλά προβλήματα κρύβεται από πίσω το τηλεφωνικό δίκτυο του ΟΤΕ που είναι αρχαίο.

Ου μπλέξεις σε τέτοια θέματα

ισχυει αυτο για τον οτε εχουν ιδιο προβλημα στην δουλεια με wind και οι τεχνικοι της μας ειπαν off the record οτι δεν τους αφηνει ο οτε επειδη ειμαστε λεει εκτος κεντρου!!!εντομεταξυ ειμαστε σε κεντρικο δρομο διπλα απο τα κτελ μακεδονιας ποιο κεντρικα πεθαινεις!!τεσπα παντως αν αυτο σου λεει κατι επειδη βλεπω οτι εχεις καποια γνωση και η ιναλαν του κολλητου και αυτη τωρα που πηγα εχουν Ip βουλγαριας ισως και για αυτο δεν εχουν ερθει νοτια...ειπαν θα ανεβασουν αυτοι την οπτικ ινα μεχρι το σπιτι μεσα!!!οτι καταλαβες δεν καταλαβα!!χααχχατεσπα ηδομεν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο για τον οτε εχουν ιδιο προβλημα στην δουλεια με wind και οι τεχνικοι της μας ειπαν off the record οτι δεν τους αφηνει ο οτε επειδη ειμαστε λεει εκτος κεντρου!!!εντομεταξυ ειμαστε σε κεντρικο δρομο διπλα απο τα κτελ μακεδονιας ποιο κεντρικα πεθαινεις!!τεσπα παντως αν αυτο σου λεει κατι επειδη βλεπω οτι εχεις καποια γνωση και η ιναλαν του κολλητου και αυτη τωρα που πηγα εχουν Ip βουλγαριας ισως και για αυτο δεν εχουν ερθει νοτια...ειπαν θα ανεβασουν αυτοι την οπτικ ινα μεχρι το σπιτι μεσα!!!οτι καταλαβες δεν καταλαβα!!χααχχατεσπα ηδομεν!

 

Ναι θα σκάψουν και θα στο φέρουν μέσα στο σπίτι...από όπου μπορούν θα περάσουν το καλώδιο (ταράτσες μπαλκόνια...γενικά θα γίνει μερεμετη). Θα τρυπήσουν το τύχω για να περάσει η ίνα μέσα στο σπίτι σου και εκεί βάζουν ειδικό ρούτερ που κουμπώνει πάνω η οπτική ίνα. Γενικά έτσι το κανουν και οι άλλες εταιρίες (η υπηρεσία fiber που λένε).

Δεν παίζει να μην πιάνεις ακριβώς ότι σου έχουν βάλει στο συμβόλαιο γιατί θα παίρνεις κατευθείαν από αυτούς χωρίς ενδιάμεσους και κοψίματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.speedtest.net/result/11429801841

Όταν είχες 9Mbps και τώρα βλέπεις 2mbps.Υπόψιν το ρουτερ συγχρονίζει στα 3490 Download και 760 Upload

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/11429801841

Όταν είχες 9Mbps και τώρα βλέπεις 2mbps.Υπόψιν το ρουτερ συγχρονίζει στα 3490 Download και 760 Upload

 

Έχει σίγουρα πρόβλημα η γραμμή γιατί έπεσε και το upload... κάνε reset στο router και άμα δεν φτιάξει πάρε τηλ βονταφον ή στο live chat .

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα πρόβλημα η γραμμή γιατί έπεσε και το upload... κάνε reset στο router και άμα δεν φτιάξει πάρε τηλ βονταφον ή στο live chat .

 

Έκανα,αύριο θα φέρουν τεχνικό.

Ευτυχώς στη Κεφαλονια εξυπηρετούμαι γρήγορα

 

Edit: Ήρθε ο τεχνικός,βρήκε πρόβλημα στο καλώδιο που έρχεται από την κολώνα του ΟΤΕ στο σπίτι,λόγω υγρασίας και μου το άλλαξε.

Πριν 15’ με κατέβασαν στα 5Mbps και δεν πήγαινε παραπάνω.Μετά από επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα,με έβαλαν σε adsl 2 annex M και κλειδώνει στα 9300/1300.Μετρημένο με καλώδιο στα 7,6 και 0,9 με 1Mbps.

Στην περίπτωση μου αξιζε η αλλαγη διότι έχασα ελάχιστο Download.Τώρα θα το δοκιμάσω από αύριο σε zoom και στην εξεταστική του πανεπιστημίου.

Αν το μετάνιωσα που έφυγα από ΟΤΕ,θα έλεγα πως όχι διότι οι τεχνικοί είτε μέσω τηλεφώνου είτε με φυσική παρουσία έκαναν σωστά τη δουλειά τους και η εξυπηρέτηση ήταν άψογη!

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/statheri-prosfora-vdsl-cmtl/?m_source=homepage-tile&m_medium=banners&m_name=20210514-vdsl-offer

Αυτό το έχει τσεκάρει κανείς? Το "από 23.9" σημαίνει ότι η τιμή είναι σε συνδυασμό με κινητό? Η δωροεπιταγή των 40€ καλό τυράκι :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα επειδή έληγε το συμβόλαιο μου , μου έκαναν αυτή την προσφορά όμως επέλεξα το παλιό μου πακέτο στα 20.24 ευρώ με έξι ώρες επίσης προς κινητά και ADSL όμως γραμμή (12Μbps έχει συνήθως). Δεν είχα λόγους υψηλότερης ταχύτητας ίντερνετ...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/statheri-prosfora-vdsl-cmtl/?m_source=homepage-tile&m_medium=banners&m_name=20210514-vdsl-offer

Αυτό το έχει τσεκάρει κανείς? Το "από 23.9" σημαίνει ότι η τιμή είναι σε συνδυασμό με κινητό? Η δωροεπιταγή των 40€ καλό τυράκι :p

 

Του έριξα μια ματιά και στα ψηλά γράμματα και δεν βρήκα πουθενά να λέει για συνδιαστικο. Βάλε τα στοιχεία να σε πάρουν μάλλον είναι κανονική προσφορά (αλλά για νέους συνδρομητές, μιλάει ξεκάθαρα για φορητότητα). Όταν κάνεις την μετά φορά λέει θα σου έρθει μήνυμα με το κουπόνι στο κινητό και μπορείς να το εξαργυρωσεις μεσα σε 1 μήνα σε κατάστημα vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Του έριξα μια ματιά και στα ψηλά γράμματα και δεν βρήκα πουθενά να λέει για συνδιαστικο. Βάλε τα στοιχεία να σε πάρουν μάλλον είναι κανονική προσφορά (αλλά για νέους συνδρομητές, μιλάει ξεκάθαρα για φορητότητα). Όταν κάνεις την μετά φορά λέει θα σου έρθει μήνυμα με το κουπόνι στο κινητό και μπορείς να το εξαργυρωσεις μεσα σε 1 μήνα σε κατάστημα vodafone.

 

λεει απο 23 αλλα στο δινει τοσο αν βαλεις μαζι και ενα κινητο τηλ τουλαχιστον σε μενα ετσι μου ειπαν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

λεει απο 23 αλλα στο δινει τοσο αν βαλεις μαζι και ενα κινητο τηλ τουλαχιστον σε μενα ετσι μου ειπαν

 

Στην σελίδα πάντως δεν το αναφέρουν.... παραπλανητική διαφήμιση κλασικά. Αυτή τη τιμή το ξέρω ότι την δίνουν συνδιαστικα όμως τώρα το λένε μόνο όταν σε πάρουν πίσω λες και θα πείσουν κάποιον με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το κινητό δηλαδή πόσο το δίνουν? Το κλασσικό 26.90? Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς το κινητό δηλαδή πόσο το δίνουν? Το κλασσικό 26.90?

 

Τόσο αλλά υπολόγισε και -1€ από το e bill και άρα πας 26€.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο αλλά υπολόγισε και -1€ από το e bill και άρα πας 26€.

 

ετσι ακριβως τοσο μου το εδωσαν για e-bill βεβαια δεν μου ειπαν 26,90 μονο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή μου συνεχίζει να έχει σφάλματα,πραγματικά το adsl με 8Mbps που πραγματικά γίνεται 7 δεν παλεύεται.

50αρα κάτω από 22€ έχουμε;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατά καιρούς την έχουν δώσει και κάτω από 23€. Τώρα κατά 90% για αναβάθμιση θα σου δώσουν τα 23,49€ χωρίς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή μου συνεχίζει να έχει σφάλματα,πραγματικά το adsl με 8Mbps που πραγματικά γίνεται 7 δεν παλεύεται.

50αρα κάτω από 22€ έχουμε;

 

Αμα εχεις vodafone και θες να παρεις αναβαθμιση σε 50 παρε στο τηλ που δωσαμε παραπανω μηπως σου δωσουν το πακετο με 23,50 μαζι με ebill.

Αλλιως χωρις κινητο θα σε πανε στο 26,90.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις vodafone και θες να παρεις αναβαθμιση σε 50 παρε στο τηλ που δωσαμε παραπανω μηπως σου δωσουν το πακετο με 23,50 μαζι με ebill.

Αλλιως χωρις κινητο θα σε πανε στο 26,90.

 

Μου το έδιναν 19,53 και τώρα 22,23€;

Να το αναβαθμίσω ή όχι;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τόσο αλλά υπολόγισε και -1€ από το e bill και άρα πας 26€.

 

λεει στις διευκρινησεις οτι η τελικη τιμη περιλαμβανει το e-bill

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τιμή είναι με συνδυασμό κινητού ή χωρίς;

 

Με κινητό μαζί,αξίζει;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέτρια τιμή, γιατί έχουν δώσει και χαμηλότερες, ομως αξίζει αρκετά σε σχέση με τις τιμές του ανταγωνισμού. Αν είσαι βέβαιος ότι δεν θα διακόψεις το συμβόλαιο του κινητού στο άμεσο μέλλον, αναβάθμισε.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μέτρια τιμή, γιατί έχουν δώσει και χαμηλότερες, ομως αξίζει αρκετά σε σχέση με τις τιμές του ανταγωνισμού. Αν είσαι βέβαιος ότι δεν θα διακόψεις το συμβόλαιο του κινητού στο άμεσο μέλλον, αναβάθμισε.

 

Το θέμα είναι ότι το συμβόλαιο το έχω κεφαλονια και ήδη πλήρωνα συμβόλαιο για ένα σπίτι κλειστό σχεδόν 8 μήνες.Το κινητό δεν έχω λόγο να το κοψω. αν και σκέφτομαι έντονα να γυρίσω σε ΟΤΕ φοιτητικό και ας μην έχω σταθερό.Απλά με χαλάει που μου ζητάνε +10€ για 50mbps διότι δίνω 12€ τώρα λόγω της ταχύτητας που έχω στη γραμμή μου και των εκπτώσεων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το συμβόλαιο το έχω κεφαλονια και ήδη πλήρωνα συμβόλαιο για ένα σπίτι κλειστό σχεδόν 8 μήνες.Το κινητό δεν έχω λόγο να το κοψω. αν και σκέφτομαι έντονα να γυρίσω σε ΟΤΕ φοιτητικό και ας μην έχω σταθερό.Απλά με χαλάει που μου ζητάνε +10€ για 50mbps διότι δίνω 12€ τώρα λόγω της ταχύτητας που έχω στη γραμμή μου και των εκπτώσεων.

 

Δεν έχουν στείλει τεχνικό σπίτι να δουν το φταίει και έχει πρόβλημα το ίντερνετ...μήπως είναι θέμα καλωδιοσης στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το συμβόλαιο το έχω κεφαλονια και ήδη πλήρωνα συμβόλαιο για ένα σπίτι κλειστό σχεδόν 8 μήνες.Το κινητό δεν έχω λόγο να το κοψω. αν και σκέφτομαι έντονα να γυρίσω σε ΟΤΕ φοιτητικό και ας μην έχω σταθερό.Απλά με χαλάει που μου ζητάνε +10€ για 50mbps διότι δίνω 12€ τώρα λόγω της ταχύτητας που έχω στη γραμμή μου και των εκπτώσεων.

Καλησπέρα. Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα με πολλά λάθη FEC/HEC/CRC που κάνουν Reset την γραμμή ορισμένες μέρες κάθε 10 λεπτά(4Mbps ταχύτητα), μπορείς να μου πείς πως κατάφερες και πληρώνεις 12 Ευρώ; Δίνω 17 Ευρώ για Αστικά/υπεραστικά, διεθνή και 5 ώρες προς κινητό και δεν κάνουν κάτι άλλο λόγω της βλάβης που εμφανίζεται συχνά πυκνά. Αν θες στείλε και inbox.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...