Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dsl εχω,ειναι απο την προπερσινη προσφορα που ηταν 6+6 μηνες..γι αυτο δεν εχω φριτζ(τωρα τα χριστουγεννα θα αγορασω ασυρματο ρουτερ)

το firmware που εχω ειναι απο τοτε που το πηρα,δεν το εχω πειραξει..παντως αυτο συνεβει μετα τις αλλαγες που εγιναν στο δικτυο,τη μεταφορα δηλαδη στο ιδιοκτητο!

αρα οι ρυθμισεις λογικα ειναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

dsl εχω,ειναι απο την προπερσινη προσφορα που ηταν 6+6 μηνες..γι αυτο δεν εχω φριτζ(τωρα τα χριστουγεννα θα αγορασω ασυρματο ρουτερ)

το firmware που εχω ειναι απο τοτε που το πηρα,δεν το εχω πειραξει..παντως αυτο συνεβει μετα τις αλλαγες που εγιναν στο δικτυο,τη μεταφορα δηλαδη στο ιδιοκτητο!

αρα οι ρυθμισεις λογικα ειναι οκ!

 

 

Δες τις ρυθμίσεις απο το site αν υπάρχουν για το συγκεκριμένο.

Επίσης αν δίνει κάποια τεχνικά στοιχεία για τη γραμμή σου καλό είναι να μας τα αναφέρεις......(το μόντεμ εννοώ)

Δήλωσε το απο τώρα βλάβη στην τεχνική υποστήριξη. Κάποιος μηχανικός τους σε 2-3 μέρες το πολύ θα δει τη γραμμή σου. Εννοείται πως θα το αφήσεις συνδεδεμένο για να μπορέσει να μπει και στις ρυθμίσεις του ρούτερ.

Μετά βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

στο site μπηκα και ολες οι ρυθμισεις ειναι οκ!

edit:μιλησα με τον τεχνικο και μου πε οτι 2 με 3 αποσυνδεσεις τη μερα ειναι φυσιολογικο,αν ειναι 7 τη μερα τοτε θα το δηλωσουμε ως βλαβη,μου πε να το παρακολουθω ποσες φορες το κανει και να ξανακαλεσω σε 2 μερες..:what:

Link to comment
Share on other sites

στο site μπηκα και ολες οι ρυθμισεις ειναι οκ!

edit:μιλησα με τον τεχνικο και μου πε οτι 2 με 3 αποσυνδεσεις τη μερα ειναι φυσιολογικο,αν ειναι 7 τη μερα τοτε θα το δηλωσουμε ως βλαβη,μου πε να το παρακολουθω ποσες φορες το κανει και να ξανακαλεσω σε 2 μερες..:what:

 

Ωραια απαντηση... Τι θα πει φυσιολογικες αποσυνδεσεις? Τι ακουμε πλεον σ' αυτη τη χωρα!

Ειναι τοσο δυσκολο να μειωσουν λιγο το rate για να μην χανει τον συγχρωνισμο?

Link to comment
Share on other sites

στο site μπηκα και ολες οι ρυθμισεις ειναι οκ!

edit:μιλησα με τον τεχνικο και μου πε οτι 2 με 3 αποσυνδεσεις τη μερα ειναι φυσιολογικο,αν ειναι 7 τη μερα τοτε θα το δηλωσουμε ως βλαβη,μου πε να το παρακολουθω ποσες φορες το κανει και να ξανακαλεσω σε 2 μερες..:what:

 

 

Προσωπικα είμαι συνδεδεμένος εδώ και 58 ώρες......χωρίς διακοπές απο ότι μόλις είδα.......

Η αδυναμία του μόντεμ να κρατήσει συνδεδεμένη τη γραμμή για μεγάλο χρονικό διάστημα σημαίνει ή ότι η γραμμή σου δεν είναι καλή ποιοτικά, εδώ θα άξιζε να μας πεις που κλειδώνει αλλά και πόσα Μbt είσαι συνδρομητής, ή ότι το ''μηχάνημα'' σου είναι πλέον προβληματικό ή ήταν εξαρχής. Το πλέον πιθανό είναι εφόσον οι ρυθμίσεις είναι σωστές να είναι πρόβλημα με noise της γραμμής σου που αποτέλεσμα έχει κάπου το μόντεμ να χάνεται......Παρακολούθησε το και αν συνεχίσεις με 3 και πάνω δήλωσε 5 για να του ρίξουν μια ματιά.

Ωστόσο δεν μας είπες αν σου δίνει κάποια στοιχεία για τη γραμμή σου όπως line attenuation και signal to noise ratio ή ακόμα και το attainable data rate......

Link to comment
Share on other sites

που τα βλεπω αυτα που λες στο τελος?δεν γνωριζω και τωρα που το ψαξα λιγο δεν τα βρηκα πουθενα!
Link to comment
Share on other sites

που τα βλεπω αυτα που λες στο τελος?δεν γνωριζω και τωρα που το ψαξα λιγο δεν τα βρηκα πουθενα!

 

 

Mπαίνοντας στην ip του μόντεμ λογικά πρέπει να υπάρχει κάποια ενότητα με dsl information.......κάπου στο system.........ίσως όμως και να μην δίνει τέτοια στοιχεία καθόλου....

Το βράδυ ξαναπάρε και δώσε περισσότερες αποσυνδέσεις για να το κοιτάξουν, είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

εχει μονο status της adsl line αλλα δεν εχει τις πληροφοριες που μου ζητας..τεσπα..θα ξανατηλεφωνησω αυριο :)
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για μετατροπή σε double play και συνεχίζουμε.Φαντάζομαι θα μου το κάνουν σαν δώρο για τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για μετατροπή σε double play και συνεχίζουμε.Φαντάζομαι θα μου το κάνουν σαν δώρο για τα Χριστούγεννα...

Μη σου πω και για το Πάσχα :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Αιτήματος ADSL (με τηλεφωνική αίτηση)

2007-11-06 17:44:18 Κ03 ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΥΠΟΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ .

2007-11-19 17:19:46 Κ1 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .

2007-11-22 17:26:02 Κ2 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΡΟΓΧΟΥ .

6-11-07 πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης

 

Σε ανενεργό βρονχο (κέντρο πλατ.δημοκρατιας θεσσ-νικη)

μιας γνωστής (και αυτή ειναι απο της τυχερές)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι??

εχω το router fritz fon wlan lan 7140

ξερει κανεις πως γινεται να κανω αναζητηση απο το router εστε να ψαξω να δω αν υπαρχουν διαθεσιμα δικτυα??

μεσα τα windows (XP) δεν μου δειχνουν τιποτα για wirelles ωστε να καταφερω να κανω αναζητηση..

καποιος τροπος θα υπαρχει γιατι το ψαχνω μερες τωρα και δεν τη βρισκω τη λυση...

 

help...

Link to comment
Share on other sites

εχω νεοτερα..καλεσα παλι σημερα,κατοπιν μιας ωρας αναμονη μιλησα με την τεχνικη εξυπηρετηση..το νεο ηταν οτι πρεπει να βαλω φιλτρακι και στο αλλο τηλεφωνο που εχουμε στο σπιτι ,γιατι λεει οτι οταν μας καλουνε χανει το συγχρονισμο του η συνδεση και ως αποτελεσμα να αποσυνδεεται και κατι τετοια..του πα οτι την προηγουμενη φορα ο υπαλληλος μου πε οτι αν συνεχιζουν οι αποσυνδεσεις(πολλες) να ξανακαλεσω για να το αναφερει ως βλαβη και αυτος μου πε,οτι προφανως δεν θα σας ανεφερε αυτο με το φιλτρακι και πρεπει να εξαντλησουμε ολα τα ενδεχομενα ,γιατι αν το αναφερουμε ως βλαβη θα χασετε εσεις χρονο ,δηλαδη θα ναι το προβλημα δικο σας...εγω του επαναλαμβανα οτι το προβλημα το χω απο τη μεταφορα στο ιδιοκτητο..μου απαντουσε οτι εχουν πολλες τετοιεσ περιπτωσεις και ηταν κ κατα 99% σιγουρος οτι οταν μας παιρνουν τηλ αποσυνδεεται..ενω κατι τετοιο δεν εχω παρατηρησει ποτε!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες η λατρεμένη HOL άρχισε να μου κάνει άλλα κόλπα. Με αποσυνδέει και μετά μένω off-line. Για να ξανασυνδεθώ πρέπει να κάνω μερικά reset στο fritz. Γιατί δεν την αγοράζει κάποια άλλη σοβαρή εταιρία μήπως και την αναβαθμίσει λίγο;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες η λατρεμένη HOL άρχισε να μου κάνει άλλα κόλπα. Με αποσυνδέει και μετά μένω off-line. Για να ξανασυνδεθώ πρέπει να κάνω μερικά reset στο fritz. Γιατί δεν την αγοράζει κάποια άλλη σοβαρή εταιρία μήπως και την αναβαθμίσει λίγο;

 

Δεν εισαι ο μονος που το θελει αυτο

ολοι παρακαλαμε να την παρει η Βοντα να δουμε ΟΛΟΙ μια ασπρη μερα

:X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

 

εχω εδω και 3 μηνες την υπηρεσια hol double play 12mb&free σταθερα και υπεραστικα.Ολα πηγαιναν μια χαρα μεχρι σημερα το πρωι που απο δικη μου χαζομαρα (ηθελα να συνδεσω το fritz με αλλο fritz μεσα στο σπιτι)εκανε reset το adsl modem.Επειτα απο αυτο καταφερα και συνδεθηκα στο internet αλλα δεν εχω καταφερει ακομη να συνδεσω το σταθερο τηλεφωνο μου.Εχω τηλεφωνησει περιπου με το κινητο μου 12 φορες στη hol με χρονους αναμονης 22 λεπτα,41 λεπτα 28 λεπτα ,6 λεπτα κτλ, αλλα δεν με εχει καλεσει κανενας τεχνικος οπως μου υποσχεθηκαν απο το πρωι.Μπορει καποιος να μου πει πως θα ενεργοποιησω το fixed voice στο fritz box annex 7140?

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για μετατροπή σε double play και συνεχίζουμε.Φαντάζομαι θα μου το κάνουν σαν δώρο για τα Χριστούγεννα...

 

Παρολα αυτα την παλια σου συνδεση στην εχουν κοψει ή απλα θα γινει αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

 

.Εχω τηλεφωνησει περιπου με το κινητο μου 12 φορες στη hol με χρονους αναμονης 22 λεπτα,41 λεπτα 28 λεπτα ,6 λεπτα κτλ, αλλα δεν με εχει καλεσει κανενας τεχνικος οπως μου υποσχεθηκαν απο το πρωι.Μπορει καποιος να μου πει πως θα ενεργοποιησω το fixed voice στο fritz box annex 7140?

 

Αφου ειμαστε κοροιδα:mad:

Sorry ρε παιδια αλλα εχω αγανακτηση με την κολοεταιρεια

Η αναμονη τσακιζει κοκαλα!

προσπαθω εδω και 2 μηνες να μιλησω με το τεχνικο τμημα για μια ΒΛΑΒΗ που εχω και τιποτα! εχω αδειαση την μπαταρια του ασυρματου πολλες φορες αλλα τιποτα τιποτα τιποτα!

Πρεπει κατι να γινει με αυτους!!

Καλα περνουν τα λεφτακια μας και μετα μας γραφουν στα .....

δεν υπαρχει κανενας εδω μεσα που να δουλευει σε αυτην την ξεφτιλα?:mad::knife::kill:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε στις πιο πίσω σελίδες, είχα αρκετές διαμάχες με ορισμένα μέλη, όταν ήμουν ακόμα συνδρομητής της HOL(ής), κράχτες της HOL μάλλον. Προφανώς μερικοί απο αυτούς δουλεύουν στην εταιρία κιόλας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1889441#post1889441

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1938496#post1938496

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1940311#post1940311

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ioanis kalos ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα αλλα δυστιχως καταφερα να το λυσω μονο με restore τα settings στο fritz και βεβαια με πολλες ωρες αναμονη στο helpdesk της hol Βεβαια το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις μια εγγραφη στην hol και να παρεις ενα νεο νουμερο 213........... οποτε οταν πεσει το συστημα τους να ριξεις τα νεα settings μεσα στο fritz οποτε να καταφερεις να μιλησεις με το help desk και δωρεαν βεβαια (εννοειτε βεβαια οτι θα πρεπει να εχεις adsl και internet) απλα να εχεις χασει την τηλεφωνια του doubleplay
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για μετατροπή σε double play και συνεχίζουμε.Φαντάζομαι θα μου το κάνουν σαν δώρο για τα Χριστούγεννα...

Μήπως ξέρανε την ιδιότητά σου ως moderator στο myphone και γι' αυτό σε καθυστερούνε; :rolleyes:

 

Είδα σήμερα βάλανε double play με 21,90€ μηνιαίως. Λέω να φεύγω από την On το Μάρτιο...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εν όψη εορτών θα υπάρχουν προσφορές,αλλά αυτό είναι κράκτης,αφού ή ταχύτητα πια φαίνεται εξαρτάται από την διαθεσιμότητα της κάθε περιοχής και με αυτη ορίζεται με max. τα 24mbit.-Yπόψη η ανοικτή διαθεσιμότητα αυτή αφορά νέες συνδέσεις.Οσοι έχουν κάνει ήδη άιτηση για ορισμένη σύνδεση σε ταχύτητα,αυτή θεωρητικά κάποια στιγμή θα υλοποιηθεί,άσχετα αν και ο διπλανός σου δε θα έχει βρογχο με ίδια ταχύτητα.Οταν η ζήτηση προσπερνά την υποδομή και δεν υπάρχει έλεγχος για τυχόν εξαπάτηση,αυτά θα γίνονται "στο Ελλάντα".

 

 

Διαβάστε στις πιο πίσω σελίδες, είχα αρκετές διαμάχες με ορισμένα μέλη, όταν ήμουν ακόμα συνδρομητής της HOL(ής), κράχτες της HOL μάλλον. Προφανώς μερικοί απο αυτούς δουλεύουν στην εταιρία κιόλας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1889441#post1889441

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1938496#post1938496

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1940311#post1940311

 

Μάλλον ξεχνάς πχ το Forthnet DSL thread που γράφεις και σύ επίσης (από την 114 σελίδα και μετά).....εξοπλισμός ,προβλήματα ταχύτητας ανά περιοχή κλπ που δεν είναι σε καμιά περίπτωση σχεδόν τίποτε ότι διαφημίζεται,όπως και ο χρόνος ενεργοποίησης είναι στα ίδια χάλια,που αυτό δεν εχει να κάνει με την "'ίδια" τηλ. εξυπηρέτιση κλπ.-Μήπως θες να κοιτάξεις το 2play της Forthnet για μια τα ίδια στο άλλο thread ( από 11 σελίδα και μετά ) από απορίες και παράπονα ; -Αν όντως κάποιοι δουλεύουν σε κάποιες εταιρίες και λένε διάφορα,αυτό φαίνεται εύκολα για όποιον ψάξει...αλλά και αν ακόμα υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις ευχαριστημένων πελατών ως τώρα,δεν είναι κανόνας ότι όλα πάνε καλά με την μία εταιρία,και άσχημα με την άλλη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...