Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα κατι ανταπτορες noosy απο Κινα. Εβαλα λοιπον την καρτα micro (που εχω κοψει ο ιδιος) στον ανταπτορα και την εβαλα στον κινητο μου, Jiayu f1(παιρνει κανονικη sim). Μπηκε με ζορι ενω δεν εβγαινε με τιποτα. Αναγκαστηκα να επιστρατεψω ενα τσιμπιδακι και μετα απο χιλια ζορια την εβγαλα. Μετα δοκιμασα μια αλλη sim που εχω και παλι τα ιδια. Ειναι φυσιολογικο να σφηνωνουν τοσο? Καπου διαβασα οτι μπορουν να κανουυν ζημια στα pin-επαφες για τις sim.

 

Εγω τις πηρα για να βαζω-βγαζω τις καρτες ευκολα και γρηγορα απο το ενα κινητο στο αλλα μην το καταστρεψουμε. Υπαρχει περιπτωση να ειναι μαπα οι ανταπτορες?

 

Kαποις παιδια γιατι θελω να τις χρησιμοποιησω (και) στο Cubot X9 και φοβαμαι μην κανω ζημια ή μην μεινουν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια η διαφορά τους; Μου έπεσε κάτω το κινητό και έχει ραγίσει η οθόνη σε κάποια σημεία. Digitizer δεν παραγγέλνω;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι μαζί γιατί έιναι δύσκολο να τα ξεκολλησεις -κολλήσεις.Αν έλεγες και ποια συσκευή έχεις και αν δουλεύει το touch θα βοηθούσες πολύ.

Κοιτα και την διαφορά τους http://www.ebay.com/gds/WHAT-IS-A-DIGITIZER-or-LCD-DIGITIZER-/10000000177468630/g.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earphones/pp_169225.html

^^πολύ χαμηλή μου φαίνεται η παραπάνω τιμή; Τα έχει πάρει κάποιος από εδώ, να επιβεβαιώσει τη γνησιότητά τους;

 

Τα βρήκα 15 ευρώ ,αξίζουν λετε?

Τόσο τα πήρα και εγώ, τα παρέλαβα εχθές το πρωί και μπορώ να πω ότι είναι τα καλύτερα ακουστικά που είχα ever και η σύγκριση με τα ακουστικά της Apple που έχω επίσης είναι μεγάλη σε όλα τα επίπεδα υπέρ των Pistons.

 

Από που τα πήρατε σε αυτή τη τιμή;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου απο gearbest γνσιοτατα
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου απο gearbest γνσιοτατα

 

Είναι αυτά στο λινκ που έχει το προηγούμενο ποστ μου; Αν όχι δώσε ένα λινκ παρακαλώ.

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Τα έβγαλε και το everbuying στα 15€..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτά στο λινκ που έχει το προηγούμενο ποστ μου; Αν όχι δώσε ένα λινκ παρακαλώ.

 

Sorry που γίνομαι λίγο πρήχτης αλλά ακόμα έχω θέματα εμπιστοσύνης σε ότι αφορά αγορές από Κίνα...:p

Αυτά που πήρες είναι όντως αυτά του λινκ που πόσταρα;

 

+ εγώ θέλω να πάρω 3, αυτά τα μαγαζιά γράφουν πάνω τιμή μικρότερη από τη πραγματική για να μη περάσει τελωνείο;

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Sorry που γίνομαι λίγο πρήχτης αλλά ακόμα έχω θέματα εμπιστοσύνης σε ότι αφορά αγορές από Κίνα...:p

Αυτά που πήρες είναι όντως αυτά του λινκ που πόσταρα;

 

+ εγώ θέλω να πάρω 3, αυτά τα μαγαζιά γράφουν πάνω τιμή μικρότερη από τη πραγματική για να μη περάσει τελωνείο;

 

Αυτά είναι. Με τον τίτλο προϊόντος αλλαγμένο όπως τους πρότεινα.

Γενικά τα στέλνουν όλα χωριστά, αλλά καλού κακού τόνισε τους το.

Η τιμή είναι αρκετά χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Με τον τίτλο προϊόντος αλλαγμένο όπως τους πρότεινα.

Γενικά τα στέλνουν όλα χωριστά, αλλά καλού κακού τόνισε τους το.

Η τιμή είναι αρκετά χαμηλή.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!:)

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, 1 μισή χρόνο κάτοχος του εν λόγω, έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη ( μελανιά ) το πήγα στο eshop που το αγόρασα,αγόρασα και μου είπαν ότι έχει 1 χρόνο εγγύησδε το καλύπτει . Παίζει κάτι τέτοιο? 2 δεν έχουν ή δε τα ξέρω εγώ καλά? Να πάω στην αρβατο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Χεστηριο προς το GearBest...

I ordered (and paid) a pair of Xiaomi Pistons V.3 at June 21. From then no further notice. The day before yesterday (14 July) i asked for the shipment tracking Number, to check where my parcel is. I opened a ticket, and this is the answer i received today. "For flat rate shipping:By default there is no tracking number as this is the cheapest shipping method. Most of the time we offer it for free.

However we can upgrade your delivery if you purchase the Tracking Number option available in the check out for a small fee."

Yes!!! They ask for money to tell me where are my earphones!!! Totally unacceptable!!! :mad:

I bought over 20 items from varius shops out of the Greece with flat rate shipping but this is the first time they ask money for tracking Number !!

Νo doubt this is my first and last transaction with GB. :mad:

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ακομα κατι, απο περιεργεια. Το V ειναι τα volt το A τι ειναι;

 

volt είναι η λεγόμενη διαφορά δυναμικού. Με αυτό μετράμε την διαφορά δυναμικού που απαιτεί μια συσκευή για να φορτίσει. Τα περισσότερα powerbanks είναι 5V όπως άλλωστε και οι περισσότερες μικροσυσκευές/gadgets.

 

Τα A (amper) είναι η ένταση του ρεύματος, δηλαδή πόσο ρεύμα περνάει από ένα σημείο του καλωδίου σε κάθε μονάδα χρόνου. Έχει να κάνει και με την ταχύτητα φόρτισης καθώς πχ αν μια συσκευή δέχεται 2,1Α (πχ ipad) μπορεί να φορτίσει με φορτιστή 2,1Α ταχείας φόρτισης ή με powerbank που έχει έξοδο 2,1Α.

 

btw το powerbank που διαλεξες ειναι αρκετα μικρο σε χωρητικοτητα, εισαι ευχαριστημενος;

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο power bank κανει με το ζορι μια φορτηση.

Δεν είναι κακο, αλλα είναι μονο για οσους θελουν κατι μικρο για εκτακτη αναγκη.

Εγω που εχω το galaxy alpha, το οποιο εχει μικρη μπαταρια, όταν το power bank είναι πλήρως φορτισμένο, απο το 15% που είναι η μπαταρια του κινητου, μου την φορτίζει μεχρι 95-97%.

Εμενα με βολευει μια χαρα για περιπτώσεις που μπορει να ξεμείνω απο μπαταρια.

Για καποιον όμως που εχει μεγαλυτερη μπαταρια το κινητο του δεν θα τον καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Νεα εκδοση

Xiaomi Youth Edition Piston Earphone 3

http://www.gearbest.com/earphones/pp_182191.html

 

Τα δοκίμασε κανείς; Μου ψιλοκόπηκαν τα Sony MH1c και ψάχνω αντικαταστάτη με πλακέ καλώδιο.

 

Το σημαντικό και ρητορικό ερώτημα βέβαια είναι πως τα πληρώνεις με τα capital controls, αλλά...

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασε κανείς; Μου ψιλοκόπηκαν τα Sony MH1c και ψάχνω αντικαταστάτη με πλακέ καλώδιο.

 

Το σημαντικό και ρητορικό ερώτημα βέβαια είναι πως τα πληρώνεις με τα capital controls, αλλά...

 

Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά διάβασα ότι είναι λίγο χειρότερα από τα κανονικά 3. Αν τα πάρεις ενημέρωσε τι διαφορά σε σχέση μετα σονυ. (γιατι τα έχω και εγώ)

 

Αν έχεις paypal, κάνε τα εξής:

μπαίνεις στο λογαριασμό σου και κάνεις request money και βάζεις ένα άλλο σου email.

το κλείνεις και πάς στο άλλο σου email και πατάς pay now, βάζοντας τα στοιχεία από την κάρτα σου και κάνεις την μεταφορά στο λογαριασμό σου στο paypal. Μετά το κλείνεις και ανοίγεις το λογαρισμό σου στο paypal και κάνεις accept την πληρωμή. Και είσαι ΟΚ

(πρέπει να βάλεις λίγα παραπάνω χρήματα γιατί σου κρατάει περίπου 3,4% και κάτι)

Αν θες παραπάνω διευκρινίσεις στείλε pm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω τα εν λογω ακουστικα εχω καποιες ερωτησεις.

1.Εχουν καλη ποιοτητα ηχου;

2.Εχουν καλη ποιοτητα μικροφωνου;

3.Ειναι συμβατα με ολα τα Android smartphones;

4.Στεκονται στο αυτι;

5.Απο που προτεινεται να τα αγορασω για να ειναι αυθεντικα ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια χρονια με το ebay εχω αγορασει πολλα καλωδια usb ολων των τυπων ενω στην περιγραφη και στα χαρακτηριστικα φαινοταν ολα οκ στην πραξη ηταν χαλια πχ μου εχει τυχει καλωδιο να μην φορτιζει χειρηστηρια ps3. η απορια μου ειναι τι γινεται και δεν δουλευουν τα καλωδια δεν καλη εσωτερικη συνδεση τι παιζει ακριβως? Χθες εφαγα 2 ωρες επειδη με ενα καλωδιο usb 3 ειχα συνδεσει ενα σκληρο στο one και ενω τον αναγνωριζε δεν μου εδινε επιλογες μεταφορας. Αναγκαστικα θα δωσω 15 ευρω για ενα Belkin μηπως τελικα τουλαχισοτν στα usb ειναι μονοδρομος το επωνυμο καλωδιο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ψαχνω να αγορασω μια μπαταρια για Xiaomi Redmi 1s μαζι με φορτιστη.Μπορει καποιος να μου πει απο που να παραγγειλω?(ειτε απο κινα ειτε απο Ελλαδα)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να αγορασω τα εν λογω ακουστικα εχω καποιες ερωτησεις.

1.Εχουν καλη ποιοτητα ηχου;

2.Εχουν καλη ποιοτητα μικροφωνου;

3.Ειναι συμβατα με ολα τα Android smartphones;

4.Στεκονται στο αυτι;

5.Απο που προτεινεται να τα αγορασω για να ειναι αυθεντικα ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

1. Ναι , πολύ καλή

2. Ναι

3. Αυτό για να στο πω πρέπει να είχα όλα τα android phones (που δεν τα έχω).

4. Τελεία, όπως το γράφω, τα χρησιμοποιώ και επειδή κάνω πολλές χειρωνακτικές εργασίες δεν βγαίνουν από το αυτί.

5. Εγώ τα πήρα από geekbuing

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια χρονια με το ebay εχω αγορασει πολλα καλωδια usb ολων των τυπων ενω στην περιγραφη και στα χαρακτηριστικα φαινοταν ολα οκ στην πραξη ηταν χαλια πχ μου εχει τυχει καλωδιο να μην φορτιζει χειρηστηρια ps3. η απορια μου ειναι τι γινεται και δεν δουλευουν τα καλωδια δεν καλη εσωτερικη συνδεση τι παιζει ακριβως? Χθες εφαγα 2 ωρες επειδη με ενα καλωδιο usb 3 ειχα συνδεσει ενα σκληρο στο one και ενω τον αναγνωριζε δεν μου εδινε επιλογες μεταφορας. Αναγκαστικα θα δωσω 15 ευρω για ενα Belkin μηπως τελικα τουλαχισοτν στα usb ειναι μονοδρομος το επωνυμο καλωδιο?

 

Είναι λίγο ως πολύ λαχείο, αλλά για να μην την πατάω ψάχνω εδώ στο φόρουμ ακόμη και γιαυτά και πράτω ανάλογα, γενικά αν δεν πάρω γνώμη από εδώ δύσκολα αγοράζω κάτι μέσω ebay ή ηλεκτρονικών μαγαζιών.

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι , πολύ καλή

2. Ναι

3. Αυτό για να στο πω πρέπει να είχα όλα τα android phones (που δεν τα έχω).

4. Τελεία, όπως το γράφω, τα χρησιμοποιώ και επειδή κάνω πολλές χειρωνακτικές εργασίες δεν βγαίνουν από το αυτί.

5. Εγώ τα πήρα από geekbuing

 

ευχαριστω πολτ φιλε μ .στο 3 εννοω αν ειναι συμβατα και με αλλα εκτοσ τησ xiaomi πχ με το lenovo a806 που εχεισ ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...