Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα σε ένα σπίτι κ μου άρεσε η ιδέα. Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν γίνεται αν δεν έχεις αυτές τις καινούργιες smart tv.

 

Το κινητό που έχω είναι ένα samsumg galaxy s4.έχει εκεί κάτι επιλογές για screen mirroring αλλά είναι αν έχεις τηλεόραση που να το υποστηρίζει.

 

Υπάρχει τρόπος τελικά για να βλέπω ταινίες από το κινητό μου στην "χαζή" tv μου? ????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσωπικά τα βρίσκω πολύ "βαριά" όσο βαρύ μπορεί να είναι ένα καλώδιο ακουστικών.

και μου νομίζω ότι μου κόβουν λίγο την ελευθερία κινήσεων.

 

επίσης νομίζω ότι έχω ακούσει ότι αυτό το καλώδιο περνάει παραπάνω θόρυβο από τους υπόλοιπους τύπους όταν τρίβεται.

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν χρησιμοποίησα noodle καλώδιο δεν μου φάνηκε να περνάει θόρυβος... Αλλά ήταν όντως οριακά αβολο το βάρος τους.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε ένα σπίτι κ μου άρεσε η ιδέα. Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν γίνεται αν δεν έχεις αυτές τις καινούργιες smart tv.

 

Το κινητό που έχω είναι ένα samsumg galaxy s4.έχει εκεί κάτι επιλογές για screen mirroring αλλά είναι αν έχεις τηλεόραση που να το υποστηρίζει.

 

Υπάρχει τρόπος τελικά για να βλέπω ταινίες από το κινητό μου στην "χαζή" tv μου? ????

Google chromecast η πιο φθηνή λύση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Απο το να δώσεις περιπου 30-35 ευρώ για το cromecast που δεν κανει και τίποτα άλλο δίνεις αλλά 30 περίπου και αγοραζεις ενα android media player και κανει και αυτό που θέλεις και πολλά παραπανω

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... Θες ότι δείχνει η οθόνη του κινητού σου να το δείχνει κ η τηλ σου;;; αν ναι ένα καλώδιο θες μόνο... Έχει η τηλ σου hdmi θύρα; αν ναι είσαι κομπλέ με ένα καλώδιο mhl. Γκουγκλαρε το κ θα δεις...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/...266974374.html

 

Παιδια εγω αγορασα το παραπάνω tempered και αυριο (παραλαμβανω το κινητο) σκέφτομαι να το φορέσω από την πρώτη μέρα στο κινητό..Ειδα οτι έχει κάτι πανάκια (dry και wet) σε φακελάκια αλλά και κάτι αυτοκόλλητα (guide-sticker, dust-absorber) που ουτε καν καταλαβα τη χρησιμοτητα τους..μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει οδηγίες για ενα επιτυχημένο πέρασμα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Thanks θα το κοιτάξω για το καλώδιο. Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν, αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτό με το chromecast δεν το ήξερα κ μ άρεσε. Εν πασει περίπτωση έχω ανοιχτά τα ενδεχόμενα κ το ψάχνω.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω τα 3, με τις γνωστές καθυστερήσεις Απριλίου -Μαΐου.. Ειναι σημαντικα βελτιωμενα απο τα προηγούμενα (απο οτι φαινεται γινεται)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ενας φιλος μου εχει ενα samsung tab 3 και θελει να το συνδεει στην τηλεοραση για να βλεπει ταινιες που εχει στο tablet και καποιες φορες κανει παρουσιασεις και εκει θελει vga για τον προτζεκτορα.

 

Ηθελα να ρωτησω λοιπον, να αγορασει εναν adaptora απο ebay, καποιον διαφορετικης μαρκας απο Ελλαδα ή τον original της samsung ?

Υπαρχει καποιος που να βγαζει και τα 2 (vga+hdmi) ?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τα βρήκα 15 ευρώ ,αξίζουν λετε?

 

Τόσο τα πήρα και εγώ, τα παρέλαβα εχθές το πρωί και μπορώ να πω ότι είναι τα καλύτερα ακουστικά που είχα ever και η σύγκριση με τα ακουστικά της Apple που έχω επίσης είναι μεγάλη σε όλα τα επίπεδα υπέρ των Pistons.

Aκουστικά Apple πριν από 1 χρόνο 35e, ποιότητα κατασκευής πολύ καλη, το ένα ακουστικό παίζει κανονικά τον ήχο το άλλο παίζει πάρα πολύ χαμηλά και αυτό δεν αλλάζει με ότι και να δοκιμασα, flat ήχος χωρίς ιδιαίτερη χροιά ,χαμηλά μπασα, κανονικό καλώδιο που σημαίνει τα μαλλιά της τρελης από μπλεξιμο, fix μέγεθος ακουστικού με αποτέλεσμα να μην μπενουν στα αυτιά οπότε να χάνεται το ακουστικό noise cancelation,παραμόρφωση στην ομιλία στην αρχη.

Αγορά Xiaomi Pistons 3 με 15ε, ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλη, ήχος ίδιος και στα δύο ακουστικά κορυφαία ποιότητα ήχου σε μπάσα ,χροιά ,ενταση,καμία παραμορφωση, 4 σετ αλλαγής ακουστικού οπότε προσαρμογή και ελάχιστος εξωτερικός ήχος (δοκιμασμένα στην παραλία Θεσσαλονίκης όχι σε κάνα βουνο), καλώδιο που δεν μπερδευεται.

Αρνητικό ότι και τα 3 κουμπιά κάνουν μια λειτουργεία μονο, αρχή η παύση ήχου ,απάντηση η απόρριψη κλήσης

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο Geekbuying στις 7/5 παραλαβή Θεσσαλονίκη σήμερα 26/5.

 

Όλα άψογα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό ότι και τα 3 κουμπιά κάνουν μια λειτουργεία μονο, αρχή η παύση ήχου ,απάντηση η απόρριψη κλήσης

η προσωπική μου εμπειρία με τα piston V2 μου έδειξε ότι στην συσκευή μου τουλάχιστον (meizu m1 note) κλείδωναν την οθόνη, άνοιγαν το music app, και skipαραν και τραγούδια αν θυμάμαι καλά. Τόσο τη συσκευή όσο και τα ακουστικά τα είχα για πολύ λίγο και γι αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν απο λιγο απο gearbest

 

πολυ καλη ποιτητα κατασκευης και ποιοτητα ηχου !

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

η προσωπική μου εμπειρία με τα piston V2 μου έδειξε ότι στην συσκευή μου τουλάχιστον (meizu m1 note) κλείδωναν την οθόνη, άνοιγαν το music app, και skipαραν και τραγούδια αν θυμάμαι καλά. Τόσο τη συσκευή όσο και τα ακουστικά τα είχα για πολύ λίγο και γι αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος.

εγώ έχω το lenovo a806 και δεν κάνουν κάποια άλλη λειτουργεία , ίσως έχει να κάνει και με την συσκευή η ακόμη και την έκδοση του Android ,για να πω την αλήθεια δεν έχω ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο λόγος γιατί δεν λειτουργούν και σε άλλες συσκευές που εχω.

Όχι ότι για μένα είναι σημαντικό απλά να ξέρει οποίος θέλει να τα αγορασει.

Κατα τα άλλα κορυφή,όντως αξίζει ο θόρυβος που γίνεται γύρω από αυτά

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποιο gadget το οποίο θα μπορώ να κουβαλάω μαζί μου στο γυμναστήριο ώστε να αφήσω το τηλέφωνο στο ντουλαπάκι. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα να κάνει track την προπόνηση κτλ αλλά να έχει σχετικά μεγάλη εμβέλεια (~10-15 μέτρα και 2 τοίχους) για να με ειδοποιεί αν κάποιος με καλεί...

το miband θα μπορούσε να είναι μια πολύ καλή επιλογή (είναι και οικονομικό) αλλά δεν ξέρω αν θα είναι οκ για την εμβέλεια που το θέλω...

έχετε να προτείνετε κάτι?

ευχαριστώ

Edited by paralysis
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να βοηθούσε κάποιο smart watch προς αυτή την κατεύθυνση οπότε ρίξε μια ματιά στο σχετικό θέμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=221

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το φανταζόμουν ποτέ ότι θα ρωτούσα πότε για κάτι τέτοιο αλλά μιας και ένα δεύτερο ΖΤΕ κινητό που είχα έχει σκάσει η μπαταρία του και δεν διατίθεμαι να αγοράσω άλλη, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο απλό και όσο το δυνατόν πιο μικρό ψηφιακό ραδιόφωνο, που να έχετε δοκιμάσει, και σε όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή γιατί έχω βαρεθεί να ακούω μέσα από το tunein, αφήστε που μου τρώει και πολύ μπαταρία και χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να φορτίζω το βασικό κινητό μου. Τώρα αν θα φορτίζει μέσω usb ή θα είναι με μπαταρίες τύπου ΑΑΑ δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Επίσης αν έχετε αγοράσει κάτι μέσω ebay, amazon θα το προτιμούσα γιατί δεν έχω καθόλου καλή εμπειρία από τα ελληνικά e-shop. Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

fyi

τελικά παράγγειλα το miband. δεν είμαι σίγουρος ότι θα κάνει την δουλειά που το θέλω αλλά 18 € δεν είναι και πολλά για να το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα χτύπησα κι εγώ από Gearbest και με κάτι πόντους που εξαργύρωσα μου βγήκαν $11.89.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Τα χτύπησα κι εγώ από Gearbest και με κάτι πόντους που εξαργύρωσα μου βγήκαν $11.89.

 

καλορίζικα,

τα περιμένω και εγώ από το allbuy, αλλά δυστυχώς μου έχουν αργήσει λίγο...

(έχω περάσει τον μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κατι ανταπτορες noosy απο Κινα. Εβαλα λοιπον την καρτα micro (που εχω κοψει ο ιδιος) στον ανταπτορα και την εβαλα στον κινητο μου, Jiayu f1(παιρνει κανονικη sim). Μπηκε με ζορι ενω δεν εβγαινε με τιποτα. Αναγκαστηκα να επιστρατεψω ενα τσιμπιδακι και μετα απο χιλια ζορια την εβγαλα. Μετα δοκιμασα μια αλλη sim που εχω και παλι τα ιδια. Ειναι φυσιολογικο να σφηνωνουν τοσο? Καπου διαβασα οτι μπορουν να κανουυν ζημια στα pin-επαφες για τις sim.

 

Εγω τις πηρα για να βαζω-βγαζω τις καρτες ευκολα και γρηγορα απο το ενα κινητο στο αλλα μην το καταστρεψουμε. Υπαρχει περιπτωση να ειναι μαπα οι ανταπτορες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...