Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολτ φιλε μ .στο 3 εννοω αν ειναι συμβατα και με αλλα εκτοσ τησ xiaomi πχ με το lenovo a806 που εχεισ ειναι?

 

φυσικα ειναι συμβατα και με αλλες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικα ειναι συμβατα και με αλλες συσκευες.

 

ευχαριστω πολυ.απο το Geekbuying θα ειναι σιγουρα αυθεντικα η υπαρχει καποιο αλλο μαγαζι το οποια ειναι 100% γνησια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το παραπάνω powerbank που αναφέρω Το έχω βάλει για φόρτιση Από χθες στις 9 το βράδυ Και ακόμα φορτίζει, Αυτή τη στιγμή Αναβοσβήνει το ένα led το φορτιζο με το φορτιστη του galaxy s6 Στον manual του tp-link powerbank αναφέρει ότι θέλει περίπου 7 ωρες πληρης φορτιςη με φορτιστή 2Α

 

Όποιος έχει το παραπάνω powerbank Μπορεί να αναφέρει πόσο περίπου Χρειάζεται για μια πλήρης φόρτιση;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με 2Α ρεύμα χρειάζεται γύρω στις 5-6 ώρες.

Μηπως έχει κάποιο πρόβλημα ο φορτιστής ή το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με 2Α ρεύμα χρειάζεται γύρω στις 5-6 ώρες.

Μηπως έχει κάποιο πρόβλημα ο φορτιστής ή το καλώδιο;

 

 

Οχι φιλε μου μια χαρα ειναι και τα 2 :/

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι ελαττωματικό το powerbank? μου φαίνεται υπερβολικά αργό είναι τώρα 20 ώρες και ακόμα φορτίζει ρε παιδιά... :/

 

έβαλα τώρα έναν φορτιστή του ipad που βγάζει 2A

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

θελω να παρω ενα Pocket WiFi για να το εχω μεσα στο ΤΑΞΙ , αρα δεν με ενδιαφερει η εμβελεια παρα μονο να ειναι αξιοπιστο και φτηνο , θα το εχω μονιμα με φορτηστη αυτοκινητου οποτε ουτε η αυτονομια του δεν με ενδιαφερει , φτηνο και αξιοπιστο με υποδοχη καρτα Sim , και 3G μονο να ειναι δεν εχω προβλημα ... εχω εντοπισει εως τωρα τα :

http://www.aliexpress.com/item/Unlocked-ZTE-MF65-HSPA-21-6Mbps-3G-UMTS-2100MHz-Wireless-Router-Pocket-WiFi-Mobile-Broadband-PK/32322997960.html?spm=2114.01020208.3.211.lrKC8R&ws_ab_test=201526_1,201527_4_3_2_1_5_4,201409_2

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Drop-Shipping-Unlocked-3G-Huawei-E585-Pocket-WiFi-Modem-Wireless-Router-Mobile-Broadband-850/646792133.html?spm=2114.01020208.3.18.NUXvM0&ws_ab_test=201526_1,201527_4_3_2_1_5_4,201409_2

μηπως και τα 2 ειναι πολυ καλυτερα απο οτι ψαχνω και ασκοπα δωσω τοσα χρηματα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πηρα το r207 απο την vodafone 33 ευρω και ειμαι απολυτα ευχαδιστημενος, ειναι 3g+ και τωρα με τα cc το πηρα ευκολα και χωρις να περιμενω. Απο οτι εχω διαβασει ειναι ξεκλειδωτο και το χρησιμοποιω και στο αυτοκινητο για e-radio
Link to comment
Share on other sites

Εχει και στην Cosmote αντιστοιχη λυση και μια που ειναι βεβαια πιο ακριβη απο αυτο που ψαχνεις ( είναι και 4G ) αλλα ειναι ιδανικο για αυτοκινητα καθως ειναι ενσαματωμενο σε φορτιστη μπριζας αναπτηρα αυτοκινητου , για δες εδω λεπτομερειες :

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20304247&catName=Pocket_Wi-Fi_Prs&s=0

Link to comment
Share on other sites

Αλλος που να μπορεί να βοηθήσει;

 

http://www.polar.com/uk-en/products/accessories/Polar_WearLink_transmitter_with_Bluetooth

 

Φιλε, την ζώνη στο πάνω λινκ την έχω πάνω από 4 χρόνια.

Την έχω χρησιμοποιήσει με

Android: Sony Arc S, Sony Xperia Z2, τάμπλετ Nexus 7. Επίσης και με ένα παλιό Nokia .

Μάλιστα, το Arc τρέχει Android 2.3.4 Και στο Defy Mini θα δουλεύει νομίζω.

 

Πρέπει να την έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 300 φορές σε πολλών ειδών προπονήσεις (τρέξιμο, ποδηλασία, μάθημα γυμναστηρίου κτλ). Μαθαίνεις πολλά πράγματα για το πως προπονείσαι ,τι σφυγμους ανεβάζεις σε κάθε άθλημα κ.α.

 

Δουλεύει μια χαρά και είναι ακριβης στον αριθμό σφυγμών. Πχ. Σε διάδρομο γυμναστηρίου, όπου έιχε λαβές και όταν τις κρατούσες σου έλεγε σφυγμους, έδειχνε ακριβώς τους ίδιους σφυγμους με το κινητό+ζώνη.

 

Πλέον υπάρχουν πολλές εφαρμογές στο Play Store που υποστηρίζουν ζώνη σφυγμών.

 

Τώρα βλέπω ότι βγαλαν και καινούργια ζώνη

http://www.polar.com/uk-en/products/accessories/H7_heart_rate_sensor

 

Ή καινούργια βλέπω ότι υποστηρίζει και iphones. Επίσης, λέει ότι χρειάζεται Android 4.3 και πάνω.

 

Η ζώνη είναι άνετη, και πριν την προπόνηση κλικαρεις τον πομπο στο ειδικό σημείο. Επίσης, βρεχεις με λίγο νερό δύο σημεία της ζώνης. Γενικά, διαβάζεις πολύ προσεχτικά τις οδηγίες χρήσης.

 

Και κάτι που το γράφουν και έχουν απόλυτο δίκιο:

 

Μετά από κάθε προπόνηση πλύσιμο της ζώνης με λίγο σαπούνι και νερό και την αφήνεις σε ευαερο μέρος να στεγνώσει. Και κάθε 5η προπόνηση ή ζώνη μπαίνει στο πλυντήριο ρούχων. Τα ακολουθεις ευλαβικά, αλλιώς άλατα/σκόνη στη ζώνη θα δείχνει αλλοπροσαλες μετρήσεις. Ο πομπός δε βρέχεται.

 

Επίσης, μια άλλη μάρκα , που όταν πήρα τη δικιά μου είχε την διπλάσια τιμή, αλλά βλέπω τώρα ότι έχει ρίξει τις τιμές, είναι αυτή https://www.amazon.co.uk/dp/B002PL33AQ/ref=cm_sw_r_awd_RyBewb3KZ9KN3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για όποιον δει το φορουμ στο μέλλον δεν υπάρχει κανονικά και ξεκανονικά. 2 χρόνια μόνο εφόσον το μηχάνημα ήταν προβληματικό από την αρχή ή δεν είχε τα χαρακτηριστικά που σου είπαν. Απο κει και πέρα ότι δίνει η κάθε εταιρεία ισχύει οπότε προσέχετε τι αγοράζετε. Η Sony για παράδειγμα είναι απαράδεκτη και δίνει σε ΟΛΑ 1 χρόνο, ενώ άλλοι ανταγωνιστές της πχ samsung δίνει σε όλα 2 χρόνια. Πάντα κοιτάζετε τι εγγύηση έχει, τα 2 χρόνια δεν ισχύουν πάντα. Σταματήστε να αγοράζετε από εταιρείες που μας κοροιδεύουν με 6 μήνες ή ένα χρόνο ώστε να προσαρμοστούν και αυτές στα 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πρόβλημα, δεν εφαρμόζουν καλά δηλαδή?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω με καποιο τροπο να εχω κατι σαν handsfree για την σταθερη μου τηλεφωνια.

Το ασυρματο μου δεν εχει υποδοχη για να συνδεσω καποιο headset.

Δεν με βολευει η ανοικτη ακροαση, και ενοχλω περισσοτερο και ακουνε ολοι τι μου λεει ο συνομιλητης.

Θελω κατι, τοποθετημενο κοντα στο σταθερο μου, καποια συσκευη ισως ή κατι αλλο,

και να μπορω ασυρματα να εχω ακουστικο&μικροφωνο, και να μπορω να κανω τις δουλειες μου μες στο σπιτι, μιλωντας ταυτοχρονα.

Λογικα καποια λυση πρεπει να υπαρχει.

Θα με βολευε καποια οικονομικη προταση ή απο το eshop.gr ή απο ebay.

Περιμενω τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το elephone p6 ή w9208 ή goophone s4 max

Το κινητό αυτό ειναι κινέζικο και μου χει χαλάσει η μπαταρια..ξερει κανεις που μπορώ να βρω; το μονο που βρήκα ειναι αυτο

http://nazya.com/free/product/original-4200mah-battery-for-elephone-p6-p6s_912150.html

Στο οποίο απ οτι βλέπω οι εικονες ειναι απο άλλο site οπότε πιθανώς είναι scam..μπορει να με βοηθησει κανεις; εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω τίποτα

Edited by mariosg71
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δεν μας λες τι μοντελο σταθερου έχεις. Εγω πχ. εχω της gigaset voip συσκευη η οποια έχει σύνδεση με Bluetooth και χρησιμοποιώ το ίδιο που έχω για το κινητό μου :p

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μας ειπες αν δουλεψε ολο αυτο .

Κανονικα κανει την δουλεια του ?

Μπορει να κανει και τρακ την προπονηση η και κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .

Παιδια εχει δει κανεις απο κοντα η να το εχει παρει αυτο εδω ?

http://www.ebay.com/itm/Mini-DVB-T-Micro-USB-Tuner-Mobile-TV-Receiver-Stick-For-Android-Tablet-Pad-Phone-/141819490850?hash=item210519b222:g:3SIAAOSw14xWOXFl

Δουλεύει καλα η δεν πιανει τιποτα απολύτως ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με αρβατο

θελουν λεει να παει εκει το τηλεφωνο

και ανεξαρτητα αν φτιαχτει η οχι θελει λεει ελαχιστη χρεωση 18.5 €

παραθετω τα μεηλ

 

Καλησπέρα σας,

 

Για να μπορέσουμε να σας ενημερώσουμε για το κόστος επισκευής θα πρέπει να γίνει τεχνικός έλεγχος στη συσκευή σας.

Ο μέσος χρόνος αναμονής είναι 2-3 εργάσιμες ημέρες εκτός απρόπτου.

Σε περίπτωση που παραλάβετε τη συσκευή σας ανεπισκέυαστη η ελάχιστη χρέωση είναι 18,5€.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένω στη διάθεσή σας.

 

 

Best Regard

Patroni Theodora | Customer Care

 

E: Theodora.Patroui@teleservice.com

W: http://www.arvatoservices.gr

 

και η απαντηση μου

 

4:48 PM (5 hours ago)

to Theodora.Patro.

δηλαδη πληρωνω 18,5 ευρω μινιμουμ και χωρις να την επισκευασετε?

απλα για να την δειτε?

 

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑΚΗ

 

βλεπω digitizer / touch screen στα 52 - 34 δολαρια

αν το αγορασω

θα ειναι σιγουρα το σωστο?

και ποιος θα το περασει?

 

καμμια ιδεα?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Θα δούλευες τζάμπα;

 

Αν ναι δεν το θεωρείς κάπως;

 

Αν όχι γιατί ζητάς τους άλλους να το κάνουν;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα δούλευες τζάμπα;

 

Αν ναι δεν το θεωρείς κάπως;

 

Αν όχι γιατί ζητάς τους άλλους να το κάνουν;

 

 

1ον μου ζητανε να παω εκει

2ον δεν μου λενε καν κοστος στο περιπου

3ον σε τηλεφ επικοινωνια προηγουμενως ηταν κατηγορηματικοι . δεν λεμε τπτ απο το τηλεφωνο

4ον αν εχουν βαφτισει την εκτιμηση εργασιας δουλεια ας βαρανε μυγες

 

δε μιλαμε για τζαμπα δουλεια εδω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

1ον μου ζητανε να παω εκει

2ον δεν μου λενε καν κοστος στο περιπου

3ον σε τηλεφ επικοινωνια προηγουμενως ηταν κατηγορηματικοι . δεν λεμε τπτ απο το τηλεφωνο

4ον αν εχουν βαφτισει την εκτιμηση εργασιας δουλεια ας βαρανε μυγες

 

δε μιλαμε για τζαμπα δουλεια εδω

 

1. Θα μπορούσαν να στείλουν κούριερ να παράλαβει δεκτόν

2. Που ξέρουν τι έχει χαλάσει; Μπορεί να έχει σπάσει και κάτι άλλο. Θα σου άρεσε να σου πούνε μετά, ξες βρίκαμε το μικρόφωνο βιασμένο + 30 ευρώ και να ξεκινήσεις εσύ μα πως αφού μου είπατε X πόσο κτλπ;

3. Τι να σου πει από το τηλέφωνο η Θεοδώρα που είναι γραμματέας; Τα ζώδια ή μήπως είναι υποχρεώμενοι να σου πούνε μέσω τηλεφώνου χωρίς να έχουνε δει την συσκευή; Τι είναι μπακάληδες;

4. Η εκτίμηση εργασίας γίνεται κάπως μαγικά; Τα τελευταία 10 χρόνια που δουλεύω service, κάποιος σπαταλάει χρόνο, εξειδίκευση και χρησιμοποιεί τα εργαλεία του για να το κάνει, χώρια άλλα έξοδα, τώρα πολλαπλασίασε τα όλα αυτά με κάθε ένα που θέλει διάγνωση βλάβης. Άμα εσύ πιστεύεις πως γίνεται κάπως διαφορετικά διαφώτησε με, παρακαλώ.

 

Στην Έλλαδα δεν έχουμε μάθει να πληρώνουμε για εργασίες και το καταλαβαίνα απόλυτα πριν 10 χρόνια, πλέον έχουμε φτάσει στο 2015. Είναι λογικά να σε χρεώνει για διάγνωση βλάβης, όσο κουφό και αν σου ακούγεται. Στο γιατρό που κάνει διάγνωση και του σκας 50αράκι (στην καλύτερη;) γιατί δεν λες κάτι; Αφού δεν στο έφτιαξε το πρόβλημα, μόνο διάγνωση σου έκανε...

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζοντας οφ τοπικ

και γω σε παροχη υπηρεσιων δουλευω

ενα ποιντ το εχεις

αλλα πρεπει να κοιτας πως δουλευει και ο ανταγωνισμος

εγω ουτε απο εξω δε θα περασω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...